ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

2 × 5 =

بستن
بستن

چگونه با استراتژی حفظ مشتری آشنا شویم؟

چگونه با استراتژی حفظ مشتری آشنا شویم؟

مشتریان در واقع موفقیت هر مجموعه ی کاری را تضمین می کنند و تمامی سازمان ها و شرکت ها همواره درصدد جذب مشتریان وفادار می باشند و برای این کار راه ها و گام های زیادی برای موفقیت انجام می دهند. علاوه بر جذب مشتری همواره صاحبان مشاغل درصدد جذب مشتریان وفادار می باشند و برای این امر تلاش زیادی می کنند و خدمات متعددی ارایه می دهند.

در این مقاله قصد داریم شما را با با استراتژی های حفظ مشتری آشنا نماییم لطفا ما را تا پایان این مقاله همراهی نمایید.

مطالب مرتبط


گام 1 - کیفیت محصولات

کیفیت محصولات

هدف از شروع هر کاری بدون شک ارایه خدمات و یا محصول می باشد و برای ارایه ان با شرکت های زیادی باید رقابت نماید ولی عامل مهمی که برتری و رضایت مشتریان را فراهم می کند در واقع محصول و کیفیت بالای آن می باشد. اگر محصول دارای کیفیت مناسبی باشد بدون شک مشتری برای دفعات بعد و خواسته های دیگر نیز به شما مراجعه خواهد نمود. پس تا می توانید باید کیفیت محصولات و خدمات خود را بالا ببرید.

گام 2 - حل مشکلات محصولات و خدمات

حل مشکلات محصولات و خدمات

وقتی محصول یا خدماتی ارایه می دهید کار تمام نشده است. شما باید مشکلات و موانع موجود در خدمات و مشکل را شناسایی نمایید و درصدد رفع آن ها باشید. زمانی که مشکلات را شناسایی کردید آن ها را رفع نموده و برای مشتریان جدید محصولاتی ارایه دهید که حداقل مکلات را دارا می باشد. اگر مشتری قبلی به شما مراجعه نموده و مشکل را مطرح کردند از او معذرت خواهی کرده و محصولی را ارایه دهید که مشکل از آن رفع شده باشد.

گام 3 - قیمت گذاری منصفانه

قیمت گذاری منصفانه

زمانی که محصول یا خدماتی آماده ارایه به مشتریان شد باید قیمت گذاری محصول انجام گیرد. شما باید با درنظر گرفتن مسایل و موارد گوناگون قیمت گذاری نمایید ولی درنظر داشته باشید قیمتی که روی محصول می گذارید متناسب با نوع محصول و عملکرد آن محصول یا خدمات باشد. در قیمت گذاری سعی کنید خودتان را جای مشتری بگذارید سپس قیمت نهایی را تعیین نمایید. درنظر داشته باشید که قیمت گذاری حتما به طور دقیق و کارشناسی شده باشد.

گام 4 - نظرسنجی از مشتریان

نظرسنجی از مشتریان

سعی نمایید بعد از مدتی که مشتریان از محصولات و خدمات شما استفاده نمودند یک فرم نظرسنجی آماده کنید که در آن پارامترهای مختلفی مطرح شده باشد . این فرم را به مشتری برسانید و از وی بخواهید با صداقت فرم را پر نمایید. سپس بعد از مدتی به خوبی نظرهای مشتریان را بررسی نمایید و تحلیل کنید تا کیفیت خدمات خود را بالا برده و موجبات جلب مشتریان وفادار را فراهم نمایید.

اطلاعات مطلب

  • دنیای کار
  • 389 بازدید
  • blankblankblankblankblank (1 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : مهدی هاتفی نیا - پنج‌شنبه, 11 ژانویه 18, 5:41 ب.ظ
  • مدیریت کسب و کار

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب