ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه با اداره کارهای معمول روزانه موفق زندگی کنیم؟؟؟

چگونه با اداره کارهای معمول روزانه موفق زندگی کنیم؟؟؟

درباره ساعاتی از روز بیندیشید که همه روزه صرف کارهایی می کنید که چندان برایتان دلپذیر نیست و یا برایش ارزش چندانی قائل نیستید. برخی از این کارها از قبیل پخت و پز، خوراک اعضای خانواده و یا خرید باطری جدید برای اتومبیل ممکن است اجتناب ناپذیر باشد. در عین حال نمی توان کتمان کرد که میزان قابل توجهی از وقت خود را صرف اموری می کنید که به طور مستقیم هیج گونه تاثیری در تحقق اهداف و رویاهایتان ندارد.

مطالب مرتبط


گام 1 - با احتراز از تعمیر وسایل منزل، به اثربخشی خود بیفزایید.

با احتراز از تعمیر وسایل منزل، به اثربخشی خود بیفزایید.

تمام کارهایی که به طور مستقیم در تحقق رویاها و اهداف شخصی و حرفه ای شما نقشی ندارد، در ردیف کارهای معمول روزانه شما طبقه بندی می شود. طبیعی است که انجام این کارها از ضروریات است اما نه الزاماً توسط شما.

گام 2 - پرداخت هزینه تعمیر و نگهداری وسائل منزل را یک سرمایه گذاری تلقی کنید.

پرداخت هزینه تعمیر و نگهداری وسائل منزل را یک سرمایه گذاری تلقی کنید.

چگونه می توان از شر تعمیر و نگهداری ابزار و وسائل منزل رهایی یافت؟؟ بهترین و ساده ترین شیوه ممکن آن است که این کارها را به دیگران واگذارید. احتمالا خواهید گفت: " واگذاری این کارها به دیگران مستلزم پرداخت هزینه آن است." حق با شماست اما از سوی دیگر رهایی از کارهای تکراری، شاق و وقتگیر، یکی از موثرترین شیوه های افزایش وقت، نیروی ذهنی و احساسی را در راستای پیشبرد اهداف و رویاهایی است که پیشاپیش آن را به عنوان مهمترین ارکان زندگیتان انتخاب کرده اید. هرچه وقت آزاد بیشتری در کف اختیار داشته باشید، موثرتر به پیشروی ادامه خواهید داد.

گام 3 - اگر هزینه کار دیگران کمتر از دستمزد یک ساعت کار شماست کار را به دیگران واگذار کنید.

اگر هزینه کار دیگران کمتر از دستمزد یک ساعت کار شماست کار را به دیگران واگذار کنید.

رهایی از تمام کارهای شاق ، وقتگیر و بی ثمر خانه، بسته به اینکه در حال حاضر از چه میزان درآمدی بهره مندید، ممکن است هدفی دور دست به نظر آید. اما وقتی ارزش پولی هر ساعت از کارتان را ابزار سنجش تلقی کنید، می توانید از همین حالا کارهای تحمیلی و نگهداری و سایر فعالیتهایی را که با اهداف شما ابدا هماهنگ نیست، به افرادی واگذارید که ارزش وقتشان بسیار کمتر از بهای وقت شماست. به این ترتیب یک تا پنج ساعت از وقت هر روزتان آزاد شده و به طیف وسیعی از کارهای مفید و ثمربخش اختصاص می یابد.

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب