ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه انگیزه کارکنان خود را برای افزایش کیفیت خدمات افزایش دهیم؟

چگونه انگیزه کارکنان خود را برای افزایش کیفیت خدمات افزایش دهیم؟

کیفیت محصولات عنصر کلیدی برای موفقیت در کسب و کار می باشد. بسیاری از کسب و کار در تلاشند تا بهره وری و کیفیت محصول خود را افزایش دهند و با این کار مشتریان خود را حفظ نمایند. یک تجربه ناموفق می تواند برای سالیان دراز مشتری را از شما دور نماید اما ناامید نشوید چرا که ترفند هایی وجود دارند که با استفاده از آن ها شما میتوانید کیفیت کحصولاتتان را بالا ببرید. اما علاوه بذ مسایل فنی نکته ای که می تواند به ما کمک شایانی نماید انگیزه های کارکنان می باشد که با افزایش انگیزه کارکنان تحقق کیفیت خدمات به راحتی ممکن خواهد بود که در زیر به ارایه راهکارهایی می پردازیم.

مطالب مرتبط


گام 1 - توجه بیشتر به سرمایه گذاری در آموزش کارکنان ضمن خدمت نسبت به واحد کنترل کیفیت

توجه بیشتر به سرمایه گذاری در آموزش کارکنان ضمن خدمت نسبت به واحد کنترل کیفیت

بسته به بزرگی و اندازه کسب و کارتان باید واحد کنترل کیفی داشته باشید. برای پیشرفت و ترقی وجود چنین واحدی الزامی می باشد. اما نباید از آموزش کارکنان خود غافل بشویم. شرکت شما همواره باید به آموزش کارکنان توجه نموده و در این بخش سرمایه گذاری نماید. توجه داشته باشید شما می توانید برای تشویق و ترغیب کارکنان به افزایش دانش و مهارت در حوزه ی مربوطه می توانید بسته های تشویقی یا پاداش برای کارکنان در نظر بگیرید.

توجه بیشتر به سرمایه گذاری در آموزش کارکنان ضمن خدمت نسبت به واحد کنترل کیفیت

به شکاف های موجود در وضعیت فعلی کار توجه نمایید. از کارکنان خود برای شرکت در یک سمینار آموزشی دعوت نمایید و این سمینار را یا بصورت آنلاین یا بصورت حضوری برگزار نمایید تا بخشی از شکاف کار را پوشش دهید. جلسات را به گونه ای سازمتندهی نمایید که موضوعات مدنظر را پوشش دهد و راهکارهایی برای بهبود وضعیت فعلی ارایه نماید. هرگز آموزش کارکنان خود را متوقف ننمایید. به کارکنان خود یاد بدهید که همیشه چیزهای زیادی برای یادگیری وجود دارد و باید همیشه به فکر ترقی در کار خودشان برای رسیدگی بهتر به مشتریان باشند

گام 2 - اطمینان به مشتریان برای پیشرفت

اطمینان به مشتریان برای پیشرفت

راه دیگری که برای افزایش انگیزه و توانمند سازی کارکنان وجود دارد این است که فرصت را برای ترقی و پیشرفت در کسب و کار برای کارکنان آماده کنید.برای کارکنان موقعیت های مدیریتی فراهم کنید که درصورت پیشرفت و داشتن سطح بالایی در عملکرد در دراز مدت به آن میرسند. کارکنان جدید را برای رسیدن به اهداف بزرگ تر تشویق نمایید و از آن ها بخواهید همیشه به فکر پیشرفت بود تا سطح خدماتشان را افزایش دهند و در این صورت ترفیع رتبه بگیرند که این امر می تواند موجب ایجاد رقابت برای بالا بردن سطح کیفی خدمات می شود.

ممکن است شما تصمیم به بررسی عملکرد سالیانه کارکنان خود بگیرید. در این صورت کارکنان خود را مطلع سلزید که کجای کارشان خوب بوده و در چه قسمت هایی باید عملکردشان را برای سال بعد ارتقا دهند. بررسی عملکرد می تواند بهترین راه برای تقویت رفتارهای مثبت کارکنان باشد.

گام 3 - تاکید برای حل مساله

تاکید برای حل مساله

این نکته بسیار مهم است که به کارکنان خود تاکید کنید که آن ها باید بطور دوتانه به مشتریان کمک نمایند.یک وشنده مودب که هیچ چیزی در مورد کالا نمی داند نمی تواند نیاز مشتری را توام با رضایت سازد. همچنین کارمندی که وجود مشکل را می داند ولی نمی تواند آن را رفع نماید نیز نمی تواند رضایت مشتری را جلب نماید. اگر کارمندی نتواند راه حل فوری ارایه نماید کارکنان خود را برای گرفتن تصمیم برای یافتن و حل مشکل آموزش دهید به عنوان مثال اگر فردی محصولی از شما خریداری نمود که دچار مشکل شده است سریعا یک تعمیرکار بفرستید تا مشکل را حل نماید.

گام 4 - آموزش کارکنان برای حل همه مشکلات و شکایات

 آموزش کارکنان برای حل همه مشکلات و شکایات

هر مشتری می تواند از محیط کار شما با لبخند و رضایت خارج شود.حتی اگر شما دچار اشتباهی شوید باید به گونه ای موجب رضایت مشتری شوید. هرگز موضع دفاعی نگیرید یا مشتری را متهم به اشتباه نکنید.به توضیحات مشتری خوب گوش دهید و از مشکل پیش آمده عذرخواهی نماید و انصاف را رعایت کنید.سپس به مشتری توضیح دهید که چگونه می خواهید مشکل را رفع نمایید.

فرض کنید که یک مشتری یک لباسی به شما آورده و می گوید ک لباش زمانیکه ک در ماشین لباس شویی بوده گشاد شده است و او این لباس را دو روز پیش از شما خریده و اکنون می خواهد وجهی که به شما پرداخته را بستاند. کارمند به شما به عنوان مدیر شرکت زنگ می زند که چگونه با وی به بهترین نحو ممکن برخورد شود. از مشتری بابت کیفیت پایین محصول ارایه شده معذرت خواهی نمایید. سپس محصول را عوض نموده و به وی بابت دلجویی کارت تخفیفی ارایه نمایید. این امر باعث می شود مشتری بداند که شما نمیخواهید او ناراضی باشد و درصدد حل مشکل هستید. به مشتری اطمینان دهید که دیگر با این مشکل مواجه نخواهد شد و به زودی این مورد را حل خواهید نمود. با این کار مشتری در آینده به شما مراجعه خواهد نمود چرا که خود و رضایتش را مهم انگاشته و این به دلیل رفتار خوب شما از وی بوده است و حسن نیت شما را نشان می دهد.

اطلاعات مطلب

  • دنیای کار
  • 553 بازدید
  • blankblankblankblankblank (1 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : - پنج‌شنبه, 10 آگوست 17, 11:59 ق.ظ
  • ویکی چجور

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب