ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه انگورقرمز فرنگی (مویز)رشد و پرورش داده میشود؟

چگونه انگورقرمز فرنگی (مویز)رشد و پرورش داده میشود؟

111111111111

انگور مویز قرمز فرنگی سرخ گونه (آر ،روبروم اس وای ان گونه آر،سیلوستره )در رنگ های قرمز و سفید میباشند. آنها را می توان به عنوان یک درختچه پر پشت یا نهال چوب بندی شده بر روی یک دیوار یا ساختار دیگر قرار دادکه بستگی بر سطح تلاش شما در اماده کردن آن دارد.

مطالب مرتبط


گام 1 - مراحل رشد و هرس میوه انگور قرمز فرنگی

مراحل رشد و هرس میوه انگور قرمز فرنگی

پس از خرید انگورفرنگی قرمز از یک منبع معتبر، آنها را از بسته بندی خود در بیاورید و به آنها اجازه خیس خوردن در آب به مدت 24 ساعت قبل از کاشت دهید.

مراحل رشد و هرس میوه انگور قرمز فرنگی

انتخاب جای مناسب:مویزملایم را در معرض افتاب قرار دهید.اگر شما هنگام باغبانی از تابیدن افتاب اذیت و ناراحت میشوید،  بعد از ظهر در جایی که سایه است بایستید و به کار باغبانی بپردازید.

مراحل رشد و هرس میوه انگور قرمز فرنگی

اماده و مهیا کردن زمین(بستر سازی):سر تا سر زمین را بکارید و مقداری کود اضافه کنید.یک حفره گودال برای کاشتن بوته گیاه مویز قرمز بکنید.

مراحل رشد و هرس میوه انگور قرمز فرنگی

گیاه مویز قرمز: به تدریج سرتاسر زمین را از هر طرف بوته خار ها را بزنید.لطفا سرتا سر زمین را کاملا مرتب و استوار هموار کنیدو سفت و محکم بستر زمین را صاف کنید.

*مویز های قرمز که عمودی رشد میکنند،انهاسنگینی که در شاخه ها به وجود می ایدرا تحمل نمیکنند و به بنا محکم احتیاج دارند.

*فاصله نهال ها ازهم 120 سانتی متر (3 تا 4 فوت ) در چند ردیف جدا قرار میگیرند.

مراحل رشد و هرس میوه انگور قرمز فرنگی

پرورش مویز قرمز با قاعده منظم و اداره کردن عمل ابیاری تمام و کامل : مویز های قرمز نیاز به بلندی مرتفع برای داشتن پتاسیم دارند، پس یقینا  ازکود خوب پتاسیم داراستفاده کنید ،مانند کود های جلبک و خزه دریایی.و نکته مهم که نمیتوان ریشه هارا ابیاری کرد وفقط نیاز به رطوبت و نم دارند.

 تا زمانیکه میوه ها برسندابیاری کامل انجام دهید،سپس شاخ و برگ ها (بوته ها) را در مدت زمان زمستان کمتر ابیاری کنیدولی به طور منظم این کار را انجام دهید .

مویز های قرمز قدر دان کود های گیاهی هستندچون کود های گیاهی در مانع شدن از رشد علف های هرز و بهتر کردن نگهداری اب کمک میکنند.برای بهتر کردن خاک زمین، گیا خاک و برگ های پوسیده شده را از قبل اماده و فراهم کنید.

مراحل رشد و هرس میوه انگور قرمز فرنگی

زمان برداشت محصول.:منتظر بمانید تا زمانیکه میوه ها بزرگ شوند(گوشتالو سفت و محکم گرد شکل در میانه تابستان) . در ان موقع خوشه کامل رابچینید.

مراحل رشد و هرس میوه انگور قرمز فرنگی

هرس : اگر شما یک مویز قرمز بی الایش و درشت میخواهید، شاخ و برگ های قوی را هرس کنید(بوته به شکل فنجان در امده را ). شاخه های اصلی را تا نزدیک یک سوم در اوایل زمستان هرس کنید. هر چوب اسیب دیده یا مرده را ببرید.

پس از پایان فصل میوه دهی ، پشت رویش شاخه ها تا لایه برگ پنجگانه هر گره را هرس کنید.

تحمل کردن میوه مویزهای قرمزکه برروی سیخ کوتاه همراه چوب کهنسال است بستگی به مراقبت کردن از ان دارد. پس هر سال چوب های کهنسال را نچینید، در عوض ، پشت انها را شبیه یک گل سرخ برش دهید(فرم دهید).

مراحل رشد و هرس میوه انگور قرمز فرنگی

به پایان رسانیدن

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

  1. حامد اس - 2019/07/31 - 9:18 ب.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب