گام 1 - انواع رنگ ها به زبان انگلیسی

طیف رنگ های آبی به انگلیسی:

رنگ آبی یکی از رنگ‌های اصلی است. این رنگ از رنگ‌های زبان اچ‌تی‌ام‌ال (HTML) است و می‌توان آن را با درج نام انگلیسی آن (blue) در صفحات وب به کار برد. آبی جزء رنگ های سرد میباشد. رنگ آبی مغز انسان را تهیج کرده و انسان را فعال می‌کند. نور آبی مهمترین عامل در هشیاری مغز است.

   اسامی رنگ ها : آبی ها

 

طیف رنگ های قرمز به انگلیسی:

رنگ قرمز یکی از رنگ های اصلی است. قرمز جزو رنگهای گرم می باشد. نام دیگر آن سرخ نام دارد. پایین ترین طیف نور آن مادون قرمز یا فرو سرخ نامیده می شود. قرمز رنگی‌است که بیشترین توجه‌ها را به‌ سمت خود جذب می‌کند. این رنگ نیز بیشتر به پویایی و فعالیت مرتبط است.  سرخ همچنین به عنوان نماد شجاعت و فداکاری نیز به کار می‌رود. 

   اسامی رنگ ها : قرمز ها

 

طیف رنگ های زرد به انگلیسی:

رنگ زرد یکی از رنگ های اصلی است. زرد جزو رنگهای گرم می باشد. رنگ زرد از لحاظ طیفی میان نارنجی و سبز قرار دارد. زرد رنگی الهام بخش است. برای آشپزخانه کاملا مناسب است. و به دانش و حکمت هم اشاره دارد.

 

طیف رنگ های نارنجی به انگلیسی:

رنگ نارنجی از رنگ های فرعی و ترکیبی است. از ترکیب رنگهای قرمز و زرد ایجاد می شود. بسته به مقدار قرمز یا زرد می توان از نارنجی کمرنگ تا پررنگ درست کرد.  نارنجی جزء رنگهای گرم می باشد.

طیف رنگ های قهوه ای به انگلیسی:

رنگ قهوه ای از رنگ های ترکیبی است. از ترکیب رنگهای قرمز و سیاه ایجاد می شود. در واقع رنگ قهوه ای سایه های تیره تر رنگ نارنجی است.

طیف رنگ های سبز به انگلیسی:

رنگ سبز یکی از رنگ‌های اصلی افزوده به شمار می‌رود. ولی ازترکیب دو رنگ اصلی زرد و آبی ایجاد می شود. مکمل این رنگ سرخابی است.  بسته به مقدار آبی یا زرد می توان از سبز کمرنگ تا پررنگ درست کرد. سبز رنگ درمان و آرامش و کاهنده استرس و نگرانی ها است.

طیف رنگ های بنفش به انگلیسی:

رنگ بنفش از رنگ های ترکیبی است. از ترکیب رنگهای قرمز و آبی ایجاد می شود. بسته به مقدار قرمز یا آبی می توان از بنفش کمرنگ تا پررنگ درست کرد.

اسامی رنگ ها : بنفش ها

 

طیف رنگ های صورتی به انگلیسی:

رنگ صورتی از رنگ های ترکیبی است. از ترکیب رنگ‌های سرخ و سفید است بدست می آید. جزو رنگهای گرم می باشد. مکمل آن رنگ سبز میباشد. رنگ صورتی نماد شور و عشق و آرامش می باشد.

colors

طیف رنگ های  خاکستری به انگلیسی:

رنگ خاکستری به هرگونه طیف از رنگ‌های میان سیاه و سفید گفته می‌شود. از ترکیب رنگ‌های سیاه و سفید است بدست می آید.

طیف رنگ های  سفید به انگلیسی:

سفید رنگی است که ترکیب همهٔ رنگ‌های طیف قابل دیدن است. مکمل آن سیاه است. سفید رنگ ملایم و خنثی است و با همه رنگها تناسب دارد.

گام 2 - چرخه رنگ

آشنایی با چرخه رنگ:

برای آشنایی بیشتر با رنگ ها بهتر است با چرخه رنگ آشنا شده و آن را بخاطر بسپاریم.

colors