ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

دوازده + 4 =

بستن
بستن

چگونه انجیر پرورش دهیم؟

چگونه انجیر پرورش دهیم؟

11

درخت انجیر به علت این که بومی مدیترانه است، آب و هوای گرم با یک فصل رشد طولانی را ترجیح می‌دهد. با این حال شما می‌توانید درخت انجیر را در مناطق شمالی نیز پرورش دهید. کلید موفقیت محفاظت از درختان در هر دو فصل بهار و پاییز است. حفاظت در فصل زمستان نیز اهمیت دارد.

مطالب مرتبط


گام 1 - تکثیر درخت انجیر

تکثیر درخت انجیر

درخت انجیر از طریق دانه تکثیر می‌یابد. سه یا چهار سال از مرحله بذر پاشی تا تبدیل شدن به یک درخت ثمر دهنده طول می‌کشد. اکثر مردم نمی‌خواهند این همه مدت صبر کنند. اگر چه انجیر رشد آسانی دارد، درخت خانگی پر طرفداری نیست. گلخانه محله شما ممکن است درختان جوان را در انبار داشته باشد.

گام 2 - کاشت درخت انجیر

کاشت درخت انجیر

محلی در حیاط خود انتخاب کنید که نور خورشید را کامل دریافت می‌کند. گودال عمیقی حفر کنید. در صورت دسترسی مقدار زیادی کود تجزیه شده اضافه کنید. کود را به طور کامل با خاک باغچه مخلوط کنید. اگر درخت شما هنگام خریداری داخل یک ظرف کود گیاهی باشد، آن را به یک گلدان انتقال دهید. خوب است (اما لازم نیست) که ظرف را سوراخ کنید تا به ریشه‌ها اجازه دهد به راحتی از گلدان خارج شود. هنگام ایجاد سوراخ‌ها مراقب باشید ریشه را قطع نکنید، زیرا می‌توانید بیش از فایده، آسیب بزنید. اگر درخت شما در یک کیسه کرباس باشد، کیسه را در آورید. ریشه‌ها را به آرامی در گودالی که حفر کرده‌اید، منتقل کنید.
گیاه را خاک کنید. بگذارید تا خاک به طور کامل خیس بخورد. در صورت نیاز خاک بیشتری اضافه کنید.
هنگام کاشت درختان در آب و هوای شمالی‌تر، سمت آفتابی یا جنوبی خانه خود را انتخاب کنید. این کار دمای بیش‌تری فراهم می‌کند و فصل رشد گیاه را طولانی‌تر می‌کند.

گام 3 - چگونگی پرورش انجیر

چگونگی پرورش انجیر

هنگامی که درخت انجیر تازه کاشته شده است به سرعت رشد می‌کند.
درخت انجیر نیاز به مراقبت و نگهداری کمی در طول فصل دارد. حشرات و بیماری‌های گیاهی ناشایع می‌باشند، بنابراین نیازی به سم پاشی آن‌ها نیست. حیوانات به ندرت آن‌ها را می‌خورند.
نکته: کود دادن یک راه عالی برای افزایش سرعت رشد درخت شما می‌باشد. کود به آرامی یک تقویت کننده فرموله شده مخصوص برای درختان میوه را آزاد می‌کند.
تعداد و اندازه انجیر به عواملی وابسته است. به عنوان یک قاعده کلی، تعداد زیاد میوه بر روی یک درخت سبب ایجاد میوه های کوچک‌تر می‌شود. گاهی اوقات طبیعت تعداد زیادی شکوفه گرده افشانی می‌کند. گاهاً سرمازدگی تعدادی شکوفه را از بین می‌برد. حذف تعدادی بچه انجیر باعث رشد بیش‌تر بقیه انجیرها می‌شود.
میوه‌ها را پس از این که به طور کامل رسیدند برداشت کنید. علائم رسیدگی میوه نرم و خشک بودن آن است.

گام 4 - هرس درخت انجیر

هرس درخت انجیر

مانند سایر گیاهان هرس این درختان برای سلامتی آن‌ها لازم است. این سبب بزرگ‌تر شدن میوه می‌شود. درخت انجیر را در فصل پاییز بعد از اولین سرمازدگی هرس کنید. گیاهان را به منظور رشد بیش‌تر و کنترل اندازه هرس کنید.

گام 5 - مراقبت های زمستانی و نگهداری از انها

مراقبت های زمستانی و نگهداری از انها

در مناطق گرم جنوبی هیچ مراقبت ویژه ای مورد نیاز نیست. فقط درخت را آراسته کنید و تا بهار آینده صبر کنید.
در مناطق سرد شمالی: درختان در زمستان سرد می‌میرند. درخت را قطع کنید و باعث محافظت آن در زمستان شوید. برخی افراد کل درخت را می‌پوشانند و با موادی مانند پارچه عایق بندی می‌کنند. درختان کوچک را می‌توان به سمت پایین خم کرد سپس پوشش داد.

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

  1. حجت شایا - 2019/05/24 - 11:09 ب.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب