ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه امنیت شبکه را بدانیم؟

چگونه امنیت شبکه را بدانیم؟

هفت اشتباه متداول در انتخاب مینی کیس، خرید مینی کیس، فروش مینی کیس، قیمت مینی کیس، فروش مینی کیس استوک وجود دارد که برند های مطرحی مانند: مینی کیس پَت، مینی کیس  dell، مینی کیس دل، مینی کیس سولمیت، مینی کیس گرین درگیر آن هستند. این مرکز بر آن است تا با آگاهی بخشی به کاربران، آن ها را در انجام بهترین انتخاب یاری رساند.

سرویس VPN به‌گونه ‌ای طراحی‌شده است که بتواند شبکه‌ خصوصی و مطمئنی را برای کاربران را در انواع مینی کیس dell یا سایر مدل های مینی کیس در سازمان ها با ملاحظات امنیتی بالا ایجاد کند. در ادامه این مطلب با سایت مینی کامپیوتر دات آی آر همراه باشید.

 اگر یکی از شرایط زیر را دارید شبکه‌ی اختصاصی مجازی گزینه مناسبی برای شما کاربران مینی کیس – Mini Case خواهد بود:

·         شبکه‌هایی مبتنی بر مینی کیس که نیاز به بستری امن برای تبادل اطلاعات دارند: مانند بانک‌‌ها، وزارتخانه‌‌ها و…

·         شبکه‌‌هایی از نوع مینی کیس که نیازمند ارتباط شبکه با دسترسی و پایداری بالا هستند.

·         شبکه‌‌هایی که باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای کاربران مینی کیس راه‌اندازی شوند.

·         شبکه‌‌هایی از جنس مینی کیس که نقاط آن‌ها دارای پراکندگی جغرافیایی بالا در سراسر کشور هستند

مطالب مرتبط


گام 1 - نکات مهم در امنیت شبکه اختصاصی مجازی مبتنی بر مینی کیس کامپیوتر چیست

روش های امنیتی VPN برای اطلاعات مینی کیس های سازمانی:

متخصصان شبكه های مینی کیس ها از ابزار‌هاي مختلفي براي ايمن ساختن VPN استفاده مي‌كنند. در این ساختار برای حفظ محرمانگی داده های کاربران مینی کیس کامپیوتر آنها را رمزنگاری می کنند و از انتشار و اشتراک گذاری بسته هایی که فاقد کلید های رمزنگاری صحیح هستند در این محیط جلوگیری می شود. در این ساختار داده های کاربران مینی کیس کامپیوتر با یک سرآیند (Header) در بردارنده اطلاعات مسیریابی، محصور و کپسوله می شوند.

وقتی تعداد مینی کیس های متصل به شبکه خصوصی زیاد می شود، به طبع محافظت از منابع مینی کیس هم مشکل می شود. استفاده از دیوار آتش (Firewall) تقريباً يكي از مرسوم‌ترين روش‌هاي ايمن سازي شبكه‌های مبتنی بر مینی کیس کامپیوتر است که با محدود کردن دسترسی افراد خارجی به مینی کیس کامپیوتر امکان حمله به سیستم های مینی کیس را کم می کند. فايروال مي‌تواند پورت‌هاي مختلف و همچنين نوع بسته‌هاي ديتای ارسالی توسط مینی کیس ها را كنترل و محدود كند.

رمزنگاری فرآیند حفظ امنیت داده های شبکه های مبتنی بر مینی کیس کامپیوتر است، مینی کیس مبداء – Source Mini Case داده ها یا بسته را رمزگذاری می کند و به سمت مینی کیس مقصد – Destination Mini Case می فرستد و مینی کیس کامپیوتری که مجاز به رمزگشایی هست، وقتی بسته را دریافت کرد آن را رمزگشایی می کند.

در VPN از دو نوع كدگذاري برای اطلاعات سیستم های مینی کیسMini Case استفاده مي‌شود.

رمزنگاری کلید متفارن (Symmetric-key encryption)  نوع رمز به كار رفته را همراه با اطلاعات ارسال مي‌كند. به اين ترتيب مینی کیس فرستنده داده ها را با رمز‌ خاصي کدگذاری مي‌كند و اطلاعات اين رمز را همراه با داده‌ها به مینی کیس گيرنده ارسال مي‌كند. مینی کیس گيرنده نيز با دريافت داده‌ها و مشاهده اطلاعات كدگذاري، رمز‌ها را ترجمه می کند.

رمزنگاری کلید نامتقارن از دو كليد براي كدگذاري و رمزگشایی رمز‌ها استفاده مي‌كند. اطلاعات كدگذاري شده يك كليد عمومي دريافت مي‌كنند در حالي كه هر مینی کیس گيرنده بايد از قبل یک كليد خصوصي را نيز دارا باشد. به اين ترتيب براي رمزگشایی اطلاعات كدگذاري شده، بايد هر مینی کیس دو كليد (عمومی و خصوصی) را داشته باشد.

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب