ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

پنج × 3 =

بستن

صرافی ملی ایران قیمت لحظه‌ای آخرین بروز رسانی 10:31:01*** 1398/05/30: قیمت فروش دلار 11700 تومان و قیمت فروش یورو 13200 تومان

تیتر اصلی روزنامه ها  چهارشنبه 1398/05/30::: مردم سالاری: بحـران مسـکن چشـم‌انتظار تصمیـم دولت; میزان افزایش قیمت زمین مسکونی خالی یا ملک مسکونی کلنگی در شهر تهران، حتی از افزایش قیمت ارز هم بیشتر بوده است! بنا به آخرین گزارش مرکز آمار ایران، میزان افزایش قیمت زمین در بهار امسال نسبت به بهار سال گذشته، حدودا ۱۷۵ درصد بوده است. *** شرق: موافقان و مخالفان سخنان کرباسچی; اصلاحات یا خروج از اصلاحات *** ایران: دستور روحانی برای انتشار حقوق مدیران; تا پایان شهریور، همه دستگاه‌ها باید اطلاعات خود را در سامانه حقوق و مزایا وارد کنند; معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان اداری و استخدامی از تعیین ضرب الاجل دولت به همه دستگاه‌ها برای درج اطلاعات و تکمیل سامانه حقوق و مزایای مدیران تا پایان شهریورماه خبرداد. *** اطلاعات: طرح تحریم دکتر ظریف درهم شکست; استقبال اروپا از دیپلماسی فعال ایران; ظریف در جمع ایرانیان مقیم سوئد: برای دیدار با «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری و «ژان لودریان» وزیر خارجه فرانسه روز جمعه به پاریس سفر می‌کنم *** ابتکار: تکنوکرات‌ها در مسیر تغییر! حزب کارگزاران یا همان تکنوکرات‌ها در زمره احزاب جدید است که از پیوستن افرادی از دو جناح اصلی کشور شکل گرفته است. حزب کارگزاران سازندگی معروف به جناح راست مدرن درواقع یک حزب انشعاب یافته از جناح راست است که توسط ۱۶ نفر از اعضای هیئت دولت مرحوم آیت‌ الله اکبر هاشمی رفسنجانی، در آذرماه ۱۳۷۴ آغاز به کار کرد و سنگ بنای آن درست در مقطعی گذاشته شد که یک سال و نیم از عمر دولت دوم رفسنجانی باقی‌مانده بود. *** کیهانموضع بجا اما دیرهنگام /شمخانی: نباید برجام را امضاء می‌کردیم; دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در مصاحبه‌ای اعلام کرد؛ «نباید برجام را امضا می‌کردیم»، موضعی بجا که پیش از اینها باید ابراز می‌شد. *** دنیای اقتصاد: برترین سکانداران پولی جهان; دو نشریه معتبر بین‌المللی، برترین روسای بانک مرکزی در سال ۲۰۱۹ را معرفی کردند. این انتخاب از سوی دو «نشریه بنکر» و «نشریه گلوبال فایننس» صورت گرفت و برجسته‌ترین سیاست‌گذاران پولی دنیا با محوریت مدیریت مطلوب برای دستیابی به رشد با ثبات و حفظ تعادل اقتصاد کشور انتخاب شدند. «شفافیت‌های فرآیندهای بانکی»، «تثبیت تورم در نزدیکی نرخ هدف»، «اهمیت به نوآوری و تکنولوژی» و «تلاش برای دسترسی به جریان سرمایه آزاد» عمده‌ترین معیارهای مورد توجه این دو نشریه برای انتخاب روسای برتر بانک‌های مرکزی بود. از نگاه کارشناسان، روسای بانک‌های مرکزی نسبت به سال گذشته کار سخت‌تری پیش‌رو دارند، چرا که احتمال وقوع رکود اقتصادی در جهان افزایش یافته است.

چگونه امامان (ع) به زیبایی و آراستگی ظاهری در زندگی اهمیت می دادند؟

چگونه امامان (ع) به زیبایی و آراستگی ظاهری در زندگی اهمیت می دادند؟

اهمیت زیبایی و آراستگی ظاهری از دیدگاه امامان (ع)

یکی از اصول مشترک در زندگی همه امامان معصوم (ع) علاوه بر آراستگی باطنی و روح و روان این که آنها ظاهری زیبا پاکیزه و آراسته داشتند و به طور جدی به عنوان یک سنت اصیل آراستگی ظاهر خود را رعایت می نمودند بعضی خیال می کنند همین مقدار که انسان ایمان محکم و باطنی پاک و آراسته داشته باشد کافی است و ظاهر و شکل و قیافه هر گونه باشد عیب ندارد اینها گاهی در تایید این پندار خود این دو شعر را می خوانند :
        مرد سیرت را به صورت کار نیست            جامعه گر صد وصله باشد عار نیست            صورت زیبا نمی آید به کار       حرفی از منی اگر داری بیار

چنین خیالی از نظر اسلام باطل می باشد بلکه به عکس بخشی از برنامه و دستورهای اسلام مربوط به نظافت زیبایی و آراستگی ظاهری از قیافه و لباس و رنگ و بو است و در مورد زندگی امامان سیره نویسان بخشی از زندگی آنها را به نظافت و بهداشت و صورت زیبا و آراسته آنها اختصاص داده اند آنها حتی در دعاهایشان هم ظاهری زیبا و هم باطنی آراسته را از خدا تقاضا می کردند.

 

 

مطالب مرتبط


چگونه امامان به زیبایی و آراستگی ظاهری در زندگی اهمیت می دادند 1 - اهمیت زیبایی و آراستگی ظاهری از دیدگاه امامان (ع)

اهمیت زیبایی و آراستگی ظاهری از دیدگاه امامان (ع)

زیبایی و آراستگی ظاهر از دیدگاه قرآن: در آیه 31 و 32 سوره اعراب می خوانیم: ای فرزند آدم زینت خود را به هنگام رفتن به مسجد با خود بردارید… بگو چه کسی زینتهای الهی را که برای بندگان خود آفریده و روزیهای پاکیزه را حرام کرده است این دو آیه بیانگر آن است که مسلمانان باید به پوشیدن لباس های پاک و مرتب و تمیز و شانه زدن موها و به کار بردن عطر و مانند آن بهره مند شوند و این نعمتها را هرگز بر خود حرام نکنند بکه از آن به نحو احسن بهره برداری نماید. آری همان گونه که روانشناسان گفته اند انسان دارای چهار بعد روحی است که عبارتند از:

1-حسن زیبایی 2- حس نیکی 3- حس دانایی 4- حس مذهبی که همه این حس ها باید به صورت صحیح اشباح شود.

اهمیت زیبایی و آراستگی ظاهری از دیدگاه امامان (ع)

زیبایی و آراستگی ظاهری از نظر روایات : در روایات اسلامی و گفتار امامان (ع) هرگز امور و عواملی که موجب ناپاکی و کثیفی می شود نهی شده و به هر گونه اموری که باعث پاکیزگی و تمیزی و بهداشت می گردد دستور داده شده است: روایات دو دسته اند :

در مورد محاسن (ریش) دستور مستحبی است که در حد متوسط باشد نه کوتاه نه بسیار بلند بلکه به اندازه یک قبضه باشد یعنی به اندازه ای که در دست قرار گیرد ولی در مورد شارب (سبیل) بلند به شدت نهی شده است.

امیر مومنان (ع) فرمود:

همانا ناخنها که گرفته می شود به خاطر آن است که محل آنها خوابگاه شیطان است.

اهمیت زیبایی و آراستگی ظاهری از دیدگاه امامان (ع)

استفاده از انگشتر – رنگ – آب و دوری از بوی بد امامان برای غسل و شستشو بسیار به حمام می رفتند و موی سر و صورت خود را رنگ می کردند و به این ترتیب به آراستگی ظاهر خود اهمیت می دادند

رسول اکرم (ص) فرمود:

همانا خداوند پاک است و پاکی را دوست دارد پاکیزه است و پاکیزگی را دوست دارد نیز فرمود: بنده کثیف بنده بدی است رسول خدا (ص) یک روز مرد ژولیده ای را با موهای پریشان ولباس چرکین و قیافه نامناسب دید و به او فرمود: بهره مندی از لذتها و آشکار نمودن نعمت جز دین است.

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب


تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی; رئیس مرکز تحقیقات صرع دانشگاه مونستر آلمان تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی با عنوان “نانودارو کورکومین” را تشریح کرد. پروفسور علی ‌گرجی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در استان تهران، در پاسخ به این سؤال که نانوداروی کورکومین چگونه می‌تواند با تومور مغزی مبارزه کند، اظهار داشت: نانوداروی کورکومین که ماده اصلی آن زردچوبه است برای درمان سرطان مغز به‌کار می‌رود و حتی در علم قدیم و طب سنتی زردچوبه داروی ضدالتهاب معرفی شده و در تحقیقات زیادی که روی سلول‌های سرطانی مختلف انجام شده است ثابت شد زردچوبه نه‌فقط برای سرطان مغز بلکه در درمان سرطان‌های دیگر مانند سرطان پستان و سرطان روده هم مؤثر است.

خبرگزاری فارس: رابطه‌بازان و مفسدان در آینده کشور هیچ جایی ندارند; رئیس قوه قضائیه در مراسم تشییع شهدا، گفت: خون شهدا این نظام را تضمین کرده است، آینده از آنِ متقین است و پولداران و رابطه‌بازان و مستکبران و مفسدان در آینده هیچ جایی ندارند.