ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

3 × 5 =

بستن

صرافی ملی ایران قیمت لحظه‌ای آخرین بروز رسانی 10:11:01*** 1398/05/28: قیمت فروش دلار 11700 تومان و قیمت فروش یورو 13200 تومان

تیتر اصلی روزنامه ها  دوشنبه 1398/05/28::: مردم سالاری: جعبه سیاه پتروشیمی‌گیت کیست؟ جلیل سبحانی مدیر عامل شرکت اسپک، از شرکت‌های زیرمجموعه بازرگانی پتروشیمی، اخیرا بازداشت شده است. گفته می‌شود جلیل سبحانی دارای اطلاعات ارزشمندی در مورد فساد بزرگی است که در شرکت بازرگانی پتروشیمی بلافاصله پس از خصوصی‌سازی این شرکت صورت گرفته و با تحقیق و تفحص از او، ممکن است شاه‌مهره‌های پتروشیمی‌گیت از سایه خارج شده و در معرض داوری و عدالت قرار گیرند. *** شرق: موافقان و مخالفان سخنان کرباسچی; اصلاحات یا خروج از اصلاحات *** ایران: مروری بر مواضع سید حسن نصرالله و سردار سلیمانی نسبت به ظریف; دوگانه کاذب مقاومت مذاکره; جاوید قربان اوغلو، دیپلمات پیشین در گفت‌وگو با «ایران»: مخالفان دیپلماسی برای نظام هزینه‌تراشی می‌کنند; کشتی آزاد شده ایرانی هنوز سواحل جبل الطارق را ترک نکرده که یک جریان سیاسی به سیاق همیشه، مصادره به مطلوب‌های جناحی در راستای القای دوگانه سازی‌های مختلف را کلید زده است. *** اطلاعات: در کنگره ملی و همایش سراسری الماس‌های درخشان; دکتر ظریف: موظفیم بار فشار معیشتی را از زندگی مردم برداریم *** ابتکار: دورنمای جنگ نامتقارن در یمن; همزمان با پیچیده‌تر شدن تحولات یمن، وزارت خارجه ایران روز گذشته میزبان نشستی با حضور علی اصغر خاجی، دستیار ارشد وزیر خارجه در امور سیاسی، محمد عبدالسلام سخنگوی انصارالله و سفرای چهار کشور اروپایی انگلستان، آلمان، فرانسه و ایتالیا بود. به گفته منابع خبری محور این مذاکرات در‌خصوص حل و فصل سیاسی بحران یمن، توقف جنگ و نیز راهکاری برای نجات غیرنظامیان یمنی بود. *** کیهان: خصوصی‌سازی ضروری است اما دولت وارونه اجرا می‌کند! خصوصی‌سازی از نیازهای ضروری اقتصاد است اما طی قریب به دو دهه گذشته دولت‌ها عمدتا خلاف جهت خصوصی‌سازی واقعی حرکت کرده‌اند. *** دنیای اقتصاد:  مهار تورم با کنترل قیمت‌ها؟ ۹۲ درصد رای منفی دادند; استیضاح قیمت‌گذاری دستوری; ۹۲ درصد شرکت‌کنندگان در نظرسنجی یک برنامه تلویزیونی، رای به ناموفق بودن قیمت‌گذاری دستوری دادند. این رای تاییدکننده نظر کارشناسانی است که اعتقاد دارند تنظیم بازار با هدف کنترل تورم محکوم به شکست است. *** آرمان امروز:  كاهش قيمت‌ مسكن كليد خورد; کارشناسان می‌گویند در ماه‌های بهمن‌، اسفند و اردیبهشت‌ که جزو ماه‌های پرمعامله محسوب می‌شوند، شاهد عملکردهای هیجانی در بازار مسکن بودیم. اما هیچ‌گاه این هیجانات در بازار پایدار نمی‌ماند و آنگونه که از اظهارات بنگاهداران مسکن بر می‌آید پس از سومین ماه سال، کسادی در بازار مسکن حکفرما شده است. ***

چگونه اسلام قدرتهای معنوی در راه هدف را بکار گرفتند؟

چگونه اسلام قدرتهای معنوی در راه هدف را بکار گرفتند؟

به کار بردن قدرت های معنوی در راه هدف توسط اسلام

یکی از اصول اخلاقی امامان معصوم (ع) این بود که آنها با اینکه دارای معجزه و قدرتهای عظیم معنوی بودند، هرگز آن را در راه منافع شخصی و خصوصی خود به کار نگرفتند. بلکه آن را در موارد لازم در راستای دفاع از اصول دین و حریم امامت و تثبیت حقانیت دین و امامت به کار می گرفتند.

و با این کار درس بزرگ را به همه انسانها دادند. که اگر دارای قدرت (که معمولا قدرت ظاهری و موقت هست) شدند، به آن مغرور نگردند و آن را در راه اهداف شخصی خود به کار نگیرند، بلکه در راه عدالت و آرمانهای مقدس اسلامی و انسانی به حرکت درآوردند .

(ولایت تکوین)

ائمه (ع) (ولایت تکوین) داشتند و با تصرف در عالم وجود کارهای خارق عادت می کردند. مثلا امور غیب و پنهانی را به دوستان خاص خود نشان می دادند.

و چنانچه امام حسین (ع) در شب عاشورا به یارانش که مانده بودند، جایگاه مخصوص آنها در بهشت را نشان داد. از این رو آنها از ضربات شمشیر و نیزه و تیر احساس درد و رنج نمی کردند. و برای وصول به مقام شهادت از همدیگر پیشی می گرفتند.

روزی حضرت علی (ع) از حوادث آینده خبر می داد. یکی از یاران گفت: ((آیا تو دارای علم غیب هستی؟)) آن حضرت پاسخ داد : این علم غیب نیست. این عملی است که از صاحب علمی (خدا و پیامبرش) آموخته ام . خداوند بر غیب آگاهی دارد و هیچکس را بر اسرار غیبش آگاه نمی سازد . مگر رسولانی که آنها را برگزیده است.

بنابراین آیاتی که علم غیب را منحصر به خدا می دانند، علم ذاتی و استقلالی است. اما غیر او با اعطای الهی ممکن است بر اسرار غیبت آگاهی یابد.

مطالب مرتبط


چگونه اسلام در به کاربردن قدرتهای معنوی در راه هدف اقدام می کرد 1 - اسلام در به کاربردن قدرتهای معنوی در راه هدف

 اسلام در به کاربردن قدرتهای معنوی در راه هدف

معنی و هدف از معجزه و قدرت امامان بر انجام آن

معجزه در اصل از عجز گرفته شده و به عجز آورده است. یعنی انسانی با آشکار نمودن اموری خارق العاده دست به قدرتهای معنوی بند که سایر مردم از انجام چنان کاری عاجزند.

در قرآن مجید از معجزه با عنوان ((برهان و آیه)) (نشانه) یاد می شود. زیرا دلیل و نشانه صدق و حقانیت صاحب معجزه است.

معجزه نشانه چیست؟

معجزه نشانه صدق و حقانیت صاحب معجزه است. معجزه نشانه ای از برای خداست که خداوند آن را به کسی جز پیامبران و رسولان و حجتهایش عطا نمی کند. هدف از آن این است که به وسیله ی آن راستگویی راستگو از دروغگویی و دروغگو شناخته شود.

 اسلام در به کاربردن قدرتهای معنوی در راه هدف

اقسام معجزه:

معجزه و کارهای خارق عادت که از سر می زد چندین گونه بود که مواردی از آن اشاره می شود:

1-دعا:

آنها مستجاب الدعوه بودند در مورد بیماری بی درمان بیمار از درگاه خدا تقاضای شفا می کردند خداوند دعایشان را استجاب رسانده و آن بیمار درمان می یافت و یا با دعای آنها مرده زنده می شد و باران می آمد و با برداشتن سنگی از زمین آب در آنجا می جوشید.

2-ولایت تکوین

آنها ((ولایت تکوین داشتند)) و با تصرف در عالم وجود کارهای خارق عادت می کردند مثلا امور غیب و پنهانی را به دوستان خاص خود نشان می دادند.

3-علم خداداد

آنها با علم خداداد بر پنهانیها و غیب آگاهی داشتند و بر اساس چنین آگاهی وسیع از مسایل پشت پرده خبر می دادند و در موارد لازم از قدرت علمی خود استفاده کرده و توطئه ها و نیرنگ های دشمن را خنثی می نمودند.

 اسلام در به کاربردن قدرتهای معنوی در راه هدف

بروز معجزه از امامان در موارد مهم :

معجزه که یک قدرت معنوی فوق العاده برای پیامبران و امامان (ع) است. چنانکه گفتیم برای اثبات صدق ادعای آن و اثبات کذب مدعیان دروغگو است. بنابراین آنها در همه جا از این قدرت عظیم معنوی استفاده نمی کردند. بلکه در مواردی که امور مهم دینی برای احقاق حق و ابطال باطل لازم بود، از معجزه استفاده می نمودند.

بنابراین ما نیز این اصل اخلاقی را الگو قرار دهیم ،که اگر صاحب بعضی از قدرتها شدیم، آن را در راه شخص خود و فامیل و دوستان خود به کار نیندازیم. بلکه از آن در امور بسیار مهم برای اثبات اهداف عالی و ابطال راه های انحرافی استفاده کنیم.

 

 

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

  1. مهدی محمدزاده
    مهدی محمدزاده - 2019/07/18 - 8:44 ق.ظ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب


تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی; رئیس مرکز تحقیقات صرع دانشگاه مونستر آلمان تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی با عنوان “نانودارو کورکومین” را تشریح کرد. پروفسور علی ‌گرجی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در استان تهران، در پاسخ به این سؤال که نانوداروی کورکومین چگونه می‌تواند با تومور مغزی مبارزه کند، اظهار داشت: نانوداروی کورکومین که ماده اصلی آن زردچوبه است برای درمان سرطان مغز به‌کار می‌رود و حتی در علم قدیم و طب سنتی زردچوبه داروی ضدالتهاب معرفی شده و در تحقیقات زیادی که روی سلول‌های سرطانی مختلف انجام شده است ثابت شد زردچوبه نه‌فقط برای سرطان مغز بلکه در درمان سرطان‌های دیگر مانند سرطان پستان و سرطان روده هم مؤثر است.

خبرگزاری فارس: رابطه‌بازان و مفسدان در آینده کشور هیچ جایی ندارند; رئیس قوه قضائیه در مراسم تشییع شهدا، گفت: خون شهدا این نظام را تضمین کرده است، آینده از آنِ متقین است و پولداران و رابطه‌بازان و مستکبران و مفسدان در آینده هیچ جایی ندارند.