گام 1 - شروع مقدمات سوارکاری برای استقرار و نشستن

شروع مقدمات سوارکاری برای استقرار و نشستن

1 سوار اسبتان شوید. اولین چیزی که می خواهید در هنگام سوار شدن به اسب انجام دهید، انجام برخی از کارهای مقدماتی است. شما لازم نیست او را بکشید و اسب خود را خسته کنید، اما فقط باید کمی تمرین انجام دهید! چیزی که بعدا میخواهید انجام دهید این است که درست سوار اسب بشوید. بسیاری از افراد از سوار شدن اسب وحشت می کنند، اما اگر آرام باشید، سرگرم کننده و آسان است.

اگر اولین سواری شما هست، استفاده از یک مانع سواری در زین ایده بدی نیست. این یک ساختار کوچک چوبی است که شما می توانید از آن برای ایستادن به منظور سوار شدن اسب استفاده کنید. شما همچنین باید از کسی بخواهید که سر اسب را نگه دارد تا سوار شوید. از سمت چپ اسب سوار شوید . پای چپ خود را در رکاب  چپ قرار دهید و بدن خود را بالا و پایین بیاورید. بعد، به آرامی بر پشت اسب سوار شوید و پای راست خود را به سمت راست روبرو بگذارید.

اگر شما یک مبتدی هستید، یک اسب خوب آموزش دیده را انتخاب کنید. اسب هایی که جوانتر هستند یا خوب تربیت نشده اند ممکن است در هنگام سوار شدن حرکت کنند. اسب حرفه ای و پیر در حین سواری انتخاب کنید.

اگر کسی در هنگام سوارکردن سر اسب خود را نگه ندارد، باید افسارش  را به صورت محکم نگه دارد، اما نه خیلی محکم، که اسب خسته نشود و به اسب فشار نیاید

شروع مقدمات سوارکاری برای استقرار و نشستن

آمادگی برای نشستن وجایگیری. لحظه ای آرام باشید تا اطمینان حاصل کنید که موقعیت مناسب برای تعادل را دارید. به خاطر بسپارید  در هنگام سوار شدن به اسب پشت خود را صاف نگه دارید ، باید بتوانید یک خط مستقیم را از طریق گوش، شانه، ران و پاشنه بلند بکشید. شانه های خود را هم راست و هم راستا نگه دارید، روی استخوان های نشیمنگاه محکم بشینید

شروع مقدمات سوارکاری برای استقرار و نشستن

3 پاهای خود را در موقعیت مناسب قرار دهید. هنگامی که احساس آرامش می کنید، پاهای خود را به موقعیت مناسب تبدیل کنید. این می تواند برای شروع  بسیار دشوار باشد، بنابراین برای مطمئن شدن از اینکه پاهای شما به درستی قرار گرفته اند، زمان می برد. پاشنه های خود را زیر دستان خود نگه دارید. پاهای شما باید به سمت داخل حرکت کنند. بسیاری از سواران شروع پاهای خود را به سمت بیرون می چرخانند. به خاطر داشته باشید که شما اسب را با پای خود هدایت میکنید. شما نباید بیش از حد محکم به اسب فشار بیاورید، اما پاهای خود را نسبت به اسب منحرف کنید. انگشتان پا باید بالاتر از پاشنه های خود باشد. 

شروع مقدمات سوارکاری برای استقرار و نشستن

4  دهانه ها را به درستی نگه دارید. هنگامی که پاهای خود را در موقعیت مناسب قرار می گیرید، مطمئن شوید که شما به طورصحیح دهانه ها را گرفته اید. چگونگی نگه داشتن دهانه بستگی به این دارد که آیا سوارکار انگلیسی یا وسترن هستید.برای سبک انگلیسی،دستتان را مشت کنید و سپس طناب را از طریق مشت منتقل کنید، به طوری که حلقه چپ به سمت بالا می رود. سپس، انگشت کوچک دست خود را  بردارید و آنها را در خارج از طناب قرار دهید. انگشت شست خود را روی قوزکها قرار دهید و آنها را در محل نگهداری کنید.
در سبک غربی، طنابها یک حلقه را تشکیل نمی دهند. مدل غربی دارای طنابهایی است که در بالای آن قرار دارند. در هر زمان بطور مرتب نگه دارید و آنها را در دو مشت نگه دارید.

گام 2 - اصول اسب سواری به روش انگلیسی

اصول اسب سواری به روش انگلیسی

روش های مختلفی برای حرکت دادن اسب  خود  یاد بگیرید. هنگام سوار شدن به سبک انگلیسی، راه های مختلفی وجود دارد که می توانید اسب خود را به حرکت درآورید.
با شروع، سعی کنید به آرامی اسب خود را با پاهای خود فشار دهید. این باید اسب خود را به راه رفتن وادار کند.
اگر اسب شما به این پاسخ نداد، ممکن است نیاز بیشتری به آن داشته باشد. شما می توانید به آرامی اسب خود را با پاشنه پا بزنید. با این حال، خیلی محکم نباشد. در حالی که اسب ها دارای پاهای ضخیم هستند، اگر شما با نیروی بیش از حد ضربه بزنید، ممکن است درد داشته باشند. بهره برداری ملایم به طور کلی همه چیز را برای گرفتن اسب برای پیاده روی طول می کشد.
جملا یا اصطلاحات خاص نیز در برخی موارد کمک می کند. بسته است به اینکه چگونه یک اسب آموزش دیده باشد، ممکن است به کپی کردن زبان و صداهای دیگر پاسخ دهد. از مربی اسب خود بپرسید که به کدام صداها  پاسخ می دهد

گام 3 - اصول سوارکاری (به روش وسترن)

اصول سوارکاری (به روش وسترن)

1 یاد بگیرید چگونه اسب را کنترل کنید. هداست اسب در حالت وسترن اندکی متفاوت است با استایل انگلیسی بطوریکه در آن از تکنیک رام و هدایت توسط گردن استفاده میشود.
برای چرخاندن به راست، افساها را از گردن اسب به سمت راست حرکت دهید. برای رفتن به چپ، افسار را در گردن اسب به سمت چپ حرکت دهید
همیشه افسار را در دست چپ خود نگه دارید.و دست راست خود را بر روی ران خود نگه دارید
همانند سواری انگلیسی، مطمئن شوید که از بدن خود کاملا  استفاده می کنید. از پاهای خود و استخوان های نشیمنگاه علاوه بر دست های خود استفاده کنید.

گام 4 - تمرینات پیشرفته

تمرینات پیشرفته

درسهایی از اسطبل. اسب سواری و مراقبت از اسب می تواند بسیار دشوار باشد و زمان و صبر زیادی نیاز دارد. سعی کنید یک اسطبل معتبر در منطقه خود پیدا کنید و از یک مربی  حرفه ای درس بگیرید. ایده خوبی است که هنگام شروع درسهای سواری کسی در جهت آسیب دیدگی بر شما یا اسب نظارت داشته باشد.