ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

پنج + 7 =

بستن
بستن

چگونه اسب سواری بکنیم؟

چگونه اسب سواری بکنیم؟

آموزش اسب سواری

 اسب سواری می تواند یک تجربه سرگرم کننده باشد، هچنین بنا به گفته پزشکان اسب سواری به کلیه ها خیلی مفید می باشد. در کل اسب سواری بر  سلامت بدن بسیار مفید می باشد. درحالیکه آموزش و تجربه زیادی برای یادگیری  نیاز است. اطمینان حاصل کنید که شما می دانید که چگونه سوارشوید، اسب را هدایت کنید و با اشاره خود اسب را به خوبی حرکت دهید. همچنین باید بدانید که چگونه اسب خود را تمرین دهید و قبل از سواری آنها را آماده کنید!. فعالیت های ابتدایی یا کارهای پیش زمینه ای و قبل تمرین کمک می کند تا اسب خود را آرام کنید و اجازه می دهد که اسب متوجه شود که رئیس شما هستید!

 

چگونه ها را از ما بخواهید


ویکی چجور


پایگاه تخصصی چکونگی انجام کار

مطالب مرتبط


گام 1 - شروع مقدمات سوارکاری برای استقرار و نشستن

شروع مقدمات سوارکاری برای استقرار و نشستن

1 سوار اسبتان شوید. اولین چیزی که می خواهید در هنگام سوار شدن به اسب انجام دهید، انجام برخی از کارهای مقدماتی است. شما لازم نیست او را بکشید و اسب خود را خسته کنید، اما فقط باید کمی تمرین انجام دهید! چیزی که بعدا میخواهید انجام دهید این است که درست سوار اسب بشوید. بسیاری از افراد از سوار شدن اسب وحشت می کنند، اما اگر آرام باشید، سرگرم کننده و آسان است.

اگر اولین سواری شما هست، استفاده از یک مانع سواری در زین ایده بدی نیست. این یک ساختار کوچک چوبی است که شما می توانید از آن برای ایستادن به منظور سوار شدن اسب استفاده کنید. شما همچنین باید از کسی بخواهید که سر اسب را نگه دارد تا سوار شوید. از سمت چپ اسب سوار شوید . پای چپ خود را در رکاب  چپ قرار دهید و بدن خود را بالا و پایین بیاورید. بعد، به آرامی بر پشت اسب سوار شوید و پای راست خود را به سمت راست روبرو بگذارید.

اگر شما یک مبتدی هستید، یک اسب خوب آموزش دیده را انتخاب کنید. اسب هایی که جوانتر هستند یا خوب تربیت نشده اند ممکن است در هنگام سوار شدن حرکت کنند. اسب حرفه ای و پیر در حین سواری انتخاب کنید.

اگر کسی در هنگام سوارکردن سر اسب خود را نگه ندارد، باید افسارش  را به صورت محکم نگه دارد، اما نه خیلی محکم، که اسب خسته نشود و به اسب فشار نیاید

شروع مقدمات سوارکاری برای استقرار و نشستن

آمادگی برای نشستن وجایگیری. لحظه ای آرام باشید تا اطمینان حاصل کنید که موقعیت مناسب برای تعادل را دارید. به خاطر بسپارید  در هنگام سوار شدن به اسب پشت خود را صاف نگه دارید ، باید بتوانید یک خط مستقیم را از طریق گوش، شانه، ران و پاشنه بلند بکشید. شانه های خود را هم راست و هم راستا نگه دارید، روی استخوان های نشیمنگاه محکم بشینید

شروع مقدمات سوارکاری برای استقرار و نشستن

3 پاهای خود را در موقعیت مناسب قرار دهید. هنگامی که احساس آرامش می کنید، پاهای خود را به موقعیت مناسب تبدیل کنید. این می تواند برای شروع  بسیار دشوار باشد، بنابراین برای مطمئن شدن از اینکه پاهای شما به درستی قرار گرفته اند، زمان می برد. پاشنه های خود را زیر دستان خود نگه دارید. پاهای شما باید به سمت داخل حرکت کنند. بسیاری از سواران شروع پاهای خود را به سمت بیرون می چرخانند. به خاطر داشته باشید که شما اسب را با پای خود هدایت میکنید. شما نباید بیش از حد محکم به اسب فشار بیاورید، اما پاهای خود را نسبت به اسب منحرف کنید. انگشتان پا باید بالاتر از پاشنه های خود باشد. 

شروع مقدمات سوارکاری برای استقرار و نشستن

4  دهانه ها را به درستی نگه دارید. هنگامی که پاهای خود را در موقعیت مناسب قرار می گیرید، مطمئن شوید که شما به طورصحیح دهانه ها را گرفته اید. چگونگی نگه داشتن دهانه بستگی به این دارد که آیا سوارکار انگلیسی یا وسترن هستید.برای سبک انگلیسی،دستتان را مشت کنید و سپس طناب را از طریق مشت منتقل کنید، به طوری که حلقه چپ به سمت بالا می رود. سپس، انگشت کوچک دست خود را  بردارید و آنها را در خارج از طناب قرار دهید. انگشت شست خود را روی قوزکها قرار دهید و آنها را در محل نگهداری کنید.
در سبک غربی، طنابها یک حلقه را تشکیل نمی دهند. مدل غربی دارای طنابهایی است که در بالای آن قرار دارند. در هر زمان بطور مرتب نگه دارید و آنها را در دو مشت نگه دارید.

گام 2 - اصول اسب سواری به روش انگلیسی

اصول اسب سواری به روش انگلیسی

روش های مختلفی برای حرکت دادن اسب  خود  یاد بگیرید. هنگام سوار شدن به سبک انگلیسی، راه های مختلفی وجود دارد که می توانید اسب خود را به حرکت درآورید.
با شروع، سعی کنید به آرامی اسب خود را با پاهای خود فشار دهید. این باید اسب خود را به راه رفتن وادار کند.
اگر اسب شما به این پاسخ نداد، ممکن است نیاز بیشتری به آن داشته باشد. شما می توانید به آرامی اسب خود را با پاشنه پا بزنید. با این حال، خیلی محکم نباشد. در حالی که اسب ها دارای پاهای ضخیم هستند، اگر شما با نیروی بیش از حد ضربه بزنید، ممکن است درد داشته باشند. بهره برداری ملایم به طور کلی همه چیز را برای گرفتن اسب برای پیاده روی طول می کشد.
جملا یا اصطلاحات خاص نیز در برخی موارد کمک می کند. بسته است به اینکه چگونه یک اسب آموزش دیده باشد، ممکن است به کپی کردن زبان و صداهای دیگر پاسخ دهد. از مربی اسب خود بپرسید که به کدام صداها  پاسخ می دهد

اصول اسب سواری به روش انگلیسی

2 حرکات سر اسب خود را با دست های خود دنبال کنید. هنگامی که اسب راه میرود،چهار نعل حرکت میکند یا میتازد  سر او حرکت می کند به جلو و عقب با ریتم بدن او. دستان خود را به همراه حرکت سراسب عقب و جلو ببرید در غیر این صور. اسب می تواند صدمه ببیند

اصول اسب سواری به روش انگلیسی

یاد بگیرید که اسب را هدایت کنید. سوارکاری به سبک انگلیسی  نسبتا خود توضیحی است.
در هنگام سوار شدن به سبک انگلیسی با دهان اسب بیشتر در تماس هستید. برای هدایت اسب به سمت راست، به آرامی با دست راست خود به عقب بر گردانید. برای هدایت اسب به سمت چپ، به آرامی دست چپ خود را به عقب بر گردانید. اگر اسب به کشیدن سبکتر پاسخ ندهد، تا زمانی که اسب پاسخ دهد، شما به تدریج می توانید کمی سخت تر بکشید. 
شما همچنین باید از پاها و بدن خود برای هدایت اسب برای حرکت استفاده کنید. نگاه کردن مستقیم به راهی که میخواهید حرکت کنید کمک می کند. اسب می تواند استخوان های نشیمنگاه شما را احساس کند. شما همچنین باید به آرامی پاهای خود را برای هدایت اسب برای تغییر جهت فشار دهید. به عنوان مثال، اگر میخواهید اسب خود را به سمت راست ببرید، پاشنه پای چپ خود را فشار دهید چونکه اسب میخواهد از فشار رها شود.

اصول اسب سواری به روش انگلیسی

4 یاد بگیرید چگونه یورتمه بروید. به هنگام  یورتمه بردن با اعتماد به نفس باشید، به آرامی پاهایتان را به طرف اسب ها فشار دهید تا اسب یورتمه حرکت کند. محکم بشینید و با پای خود هماهنگ باشید. مراقب آرنج خود باشید تا راحت باشند، بنابراین شما بر روی دهان اسب خود فشار نمی آورید.
بعضی از سواران ترجیح می دهند  "یورتمه  نیم خیز" بروند تا یورتمه نشسته. این میتواند گزینه راحت تری برای سوارک اری باشد به طوری که با حرکت شانه های اسب نیم خیز شده و دوباره بشینید فقط یادتان باشد که هنگام نشستن آرام بشینید تا اسب مسدوم نشود.

اصول اسب سواری به روش انگلیسی

فشار پای خود را به زانوی خارجی اسب بیندازید. هنگامی سلانه حرکت میکنید شما به طور معمول سوار در آن باقی بماند. قبل از حرکت مطمئن شوید تا در هر دوحالت (یورتمه نشسته و یورتمه نیم خیز)میتوانید راحت بشینید، این بحث بسیار مهمی است.آماده کردن اسب برای حرکت سریع نیازمند زمان است.
عجله نکنید و فشار نیاورید زیرا  اکثر مبتدیان نگه داشتن دهانه و زین را بسیار مفید میپندارند تا تعادل خود را نگه داشته و نیفتند.
اسب خود را آرام حرکت دهید و بعد از او بخواهید تا یورتمه برود و بعد شروع به حرکت سیریعتر کند. قبل از یورتمه سواری، به آرامی فشار خود را به سمت پایین بیاورید تا اسب خود را به حالت نیمه متوقف درآورید و سپس به زود پای خود را در پشت قرار دهید تا کمی اسب خود را به سمت جلو حرکت دهید.

اصول اسب سواری به روش انگلیسی

تا جایی که میتوانید حرفه ای تمرین کنید. حرکت چهار نعل، پریدن و تازیدن برای یادگیری در سبک انگلیسی بسیار هیجان انگیز و لذت بخش است. با این حال، شما باید تا وقتی که حرفه ای نشده اید دست نگه دارید. قبل از هر چیز جدید، حداقل چند ماه تمرین کنید تا تکنیک های فوق را یادبگیرید کنید. اگر شما بی تجربه هستید، یورتمه و پریدن به طور خاص می تواند خطرناک باشد.

گام 3 - اصول سوارکاری (به روش وسترن)

اصول سوارکاری (به روش وسترن)

1 یاد بگیرید چگونه اسب را کنترل کنید. هداست اسب در حالت وسترن اندکی متفاوت است با استایل انگلیسی بطوریکه در آن از تکنیک رام و هدایت توسط گردن استفاده میشود.
برای چرخاندن به راست، افساها را از گردن اسب به سمت راست حرکت دهید. برای رفتن به چپ، افسار را در گردن اسب به سمت چپ حرکت دهید
همیشه افسار را در دست چپ خود نگه دارید.و دست راست خود را بر روی ران خود نگه دارید
همانند سواری انگلیسی، مطمئن شوید که از بدن خود کاملا  استفاده می کنید. از پاهای خود و استخوان های نشیمنگاه علاوه بر دست های خود استفاده کنید.

اصول سوارکاری (به روش وسترن)

2 حرکت مستقیم در مواقع اضطراری . اگر شما نیاز دارید که اسب خود را به سرعت بچرخانید، توصیه می شود حالت خود را به طور موقت به سبک انگلیسی تغییر دهید. اگر اسب شما پیروی نکرد، افسارش را در هر دو دست بگیرید. به آرامی جلو و عقب کنید.به سمت چپ بچرخانید تا به  سمت چپ هدایت شود وبه سمت راست بچرخانید تا به سمت راست بچرخد.

اصول سوارکاری (به روش وسترن)

3 پیاده روی با اسب خود را شروع کنید. در سبک غربی، شما همچنین اطراف شکم اسب خود را فشار می دهید تا او حرکت کند . شما باید دوباره حرکت سراسب و سر خود را دنبال کنید، اما تا آنجایی که افسارش را آزادتر نگه دارید،ممکن است تا نیاز نباشد تا مثل سبک انگلیسی دستانتان را حرکت دهید.

اصول سوارکاری (به روش وسترن)

 4  اسب خود را آهسته بدوانید. در حالی که اسبتان در حال پیاده روی است، به آرامی به اطراف شکمش  فشار دهید تا شروع به دویدن کند. یورتمه روی معمولا بخشی از سواری سبک غربی نیست.
آهسته دویدن معمولا  یک قدم آرام و پایدار است. این کمی سریعتر از قدم زنی  است، اما نه به عنوان یورتمه روی در  سبک سواری انگلیسی.
شما به راحتی می توانید پشت اسبتان بنشینید و نیازی به حالت نیم خیز یا ایستاده نیست.

گام 4 - تمرینات پیشرفته

تمرینات پیشرفته

درسهایی از اسطبل. اسب سواری و مراقبت از اسب می تواند بسیار دشوار باشد و زمان و صبر زیادی نیاز دارد. سعی کنید یک اسطبل معتبر در منطقه خود پیدا کنید و از یک مربی  حرفه ای درس بگیرید. ایده خوبی است که هنگام شروع درسهای سواری کسی در جهت آسیب دیدگی بر شما یا اسب نظارت داشته باشد.

تمرینات پیشرفته

2 یاد بگیرید که اسب از اسب خود مراقبت کنید و اورا بیارایید. این کار در اسب ها تقریبا متفاوت است، بسته به اینکه آیا آنها در داخل یا خارج نگهداری می شوند. همیشه به دستورالعمل های صاحب اسب دقت داشته باشید. با این وجود، برخی از قوانین کلی وجود دارد. شما معمولا قبل از سوار شدن باید از او تمیز کنید و به او برسید.
با استفاده از یک برس موی برای خیس کردن اسب در سراسر بدنش، از بین بردن گرد و غبار، عرق و موهای کنده شده از بدن اسب.با استفاده از شانه یال و دم .
بعد از آن برس برای  بدن و پاهای اسب، از بین بردن گل و عرق استفاده کنید. این برس دارای موهای سخت تر است که نباید روی صورت، یال، یا دم اسب استفاده شود.
برای انتخاب گل ها، خاک، و سنگ ریزه ها از سم اسب استفاده کنید. اگر قبل از سوار شدن این کار انجام نشود، اسب شما ممکن است دچار درد شدیدی شود و لنگ شود.
برای پاک کردن موهای شلاق و گل از بدن اسب ،استفاده از یک شانه لاستیکی یا پلاستیکی بر روی بدن اسب مورد نیاز است. شانه های فلزی برای از بین بردن موهای ریخته شده و آزاد ازبدن اسب هایی که به شدت مو میریزند  استفاده می شود.

تمرینات پیشرفته

3 یاد بگیرید که به اسب سوار شوید و اسب اورا به حرکت در آورید. قبل از سوار شدن، یک اسب نیاز به زین و افسار دارد.
برای قرار دادن زین یک اسب،زین را بالای قسمت واقع بین استخوانهای کتف اسب قرار دهید و آن را به سمت عقب برسانید تا مو را صاف کنید. زین را در پشت شانه قرار دهید و پتو را در ناحیه خالی در جلوی زین بکشید.
کمر را به آرامی نصب کنید و اجازه دهید اسب به اندازه کافی راحت باشد. شما باید بتوانید دو انگشت را زیر سینه یا زیرین قرار دهید، اما نه بیشتر.
اطمینان حاصل کنید که شما افسار مناسب به اندازه اسب خود دارید. افسار را کمی نزدیک دهان اسبها قرار دهید. اکثر اسب ها دهان خود را باز می کنند،البته آنهایی که به آن عادت دارند، اما اگر اسبتان مقاومت کرد  به آرامی با انگشتان دست خود به  دهان اسب فشار دهید. به آرامی داخل دهانش بگذارید، سپس بالای قوس  اسب را بچرخانید. تمام تسمه ها و باند ها را تکان دهید، به اندازه کافی تکان دهید تا بتوانید به راحتی یک انگشت را زیر بند نگه دارید.

اطلاعات مطلب

  • ورزش
  • 3,324 بازدید
  • blankblankblankblankblank (6 votes, average: 4,83 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : مهدی هاتفی نیا - شنبه, 14 جولای 18, 8:42 ب.ظ
  • انتشار اختصاصی ویکی چجور

دیدگاه کاربران

  1. blank
    طناز مهدی نژاد - 2019/08/16 - 11:19 ق.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب