ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

سه × دو =

بستن

صرافی ملی ایران قیمت لحظه‌ای آخرین بروز رسانی 10:20:03*** 1398/05/26: قیمت فروش دلار 11700 تومان و قیمت فروش یورو 13200 تومان

تیتر اصلی روزنامه ها  شنبه 1398/05/26::: مردم سالاری: بریتانیا در جبل‌الطارق عقب‌نشینی کرد; آزادی نفتکش گریس 1; قاضی دیوان عالی جبل‌الطارق روز پنجشنبه با بیان اینکه درخواست آمریکا برای توقیف کشتی به دست دادگاه نرسیده، گفت: مجوز آزادی کشتی گریس ۱ را صادر کرده است. همچنین خبرگزاری هند نیز اعلام کرد که تمامی ۲۴ خدمه هندی کشتی گریس ۱ آزاد شده‌اند. *** شرق: موافقان و مخالفان سخنان کرباسچی; اصلاحات یا خروج از اصلاحات *** ایران: رفراندوم اجماع می‌خواهد; همه‌پرسی اگر چیز بدی بود، در قانون اساسی نمی‌آمد; محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهوری رفراندوم یا همه‌پرسی را موضوعی دانست که در قانون اساسی به صراحت بیان شده و به همین دلیل مسأله منفی نیست، اما اجرای آن را منوط به توافق ارکان نظام دانست.» *** اطلاعات: رئیس قوه قضائیه در جمع فرهیختگان و مسئولان قضایی کردستان: پایان عمر مفسدان اقتصادی فرا رسیده است; ۴۰ سال از انقلاب می‌گذرد؛ دوران آزمون و خطا سپری شده مطلقاً نباید اجازه داد کسی حریم قانون را بشکند *** ابتکار: با رای دادگاه عالی جبل‌الطارق، نفتکش گریس 1 آزاد شد; فرجام یک دزدی دریایی انگلیسی; در حالی که امروز مهلت توقیف کشتی نفتکش گریس 1 از سوی دادگاه جبل‌الطارق پایان می‌یافت، دولت محلی این منطقه که تحت قیمومیت بریتانیا قرار دارد، عصر پنجشنبه این ابر نفتکش حامل بیش از 2 میلیون بشکه نفت خام ایران را آزاد کرد. این اقدام در حالی صورت گرفت که اواسط هفته گذشته برخی از منابع خبری با بررسی و رصد سایت‌های ردیابی کشتی از تغییر مسیر گریس 1 به سمت مراکش و سپس دریای مدیترانه خبر داده بودند که این اخبار پس از ساعتی از سوی دولت محلی جبل‌الطارق تکذیب شد. *** کیهان: نفتکش ایران آزاد شد /مقاومت 20- مذاکره صفر; آزادی نفتکش ایرانی در تنگه جبل‌الطارق که شش هفته پیش با خباثت انگلیسی‌ها توقیف شده بود، نشان داد زبان دیپلماسی در دنیا، زبان اقتدار و قاطعیت است نه قدرت فروشی و التماس پس از آن. *** دنیای اقتصاد: تابلوی جدید تقاضای مسکن;  الگوی ساخت و ساز مناسب سالمندان; ترکیب جدید جمعیت ایران، تابلوی تقاضای آتی در بازار مسکن را به‌روز کرد. اطلاعات رسمی از آخرین آمارهای مربوط به میزان جمعیت و تعداد خانوار، حاوی ۶ نشانگر درباره ترکیب جمعیتی است که براساس آن می‌توان گفت: «پیر شدن» ایرانی‌ها در مسیر خلاف جهت رشد جمعیت «جوان» شتاب گرفته است. *** آرمان امروز:  كاهش قيمت‌ مسكن كليد خورد; کارشناسان می‌گویند در ماه‌های بهمن‌، اسفند و اردیبهشت‌ که جزو ماه‌های پرمعامله محسوب می‌شوند، شاهد عملکردهای هیجانی در بازار مسکن بودیم. اما هیچ‌گاه این هیجانات در بازار پایدار نمی‌ماند و آنگونه که از اظهارات بنگاهداران مسکن بر می‌آید پس از سومین ماه سال، کسادی در بازار مسکن حکفرما شده است. ***

چگونه از یک مرغ عشق به عنوان حیوان خانگی نگهداری کنیم؟

چگونه از یک مرغ عشق به عنوان حیوان خانگی نگهداری کنیم؟

مرغ عشق یک نوع طوطی با بال های رنگارنگ و شخصیت سرگرم کننده می باشد.به عنوان یک حیوان خانگی کوچک این پرندگان اختصاص داده شده اند.اگر خوب مراقبت کنید میتوانند ۸ تا ۱۲ سال با شما زندگی کنند.برای اینکه برای مدت طولانی با شما باشند باید هم جفت داشته باشند در غیر اینصورت آنقدر رنج میکشند که میمیرند.

مطالب مرتبط


گام 1 - خرید مرغ عشق

1-در مورد خرید یک مرغ عشق یا خریدن جفت برای مرغ عشق خود نگران نباشید.برخلاف باور عموم نگه داشتن مرغ عشق به عنوان یک حیوان خانگی زیاد سخت و نگران کننده نیست.درواقع شاید شما فکر کنید که مرغ عشق جدید مرغ عشق قدیمی شما را بزند و یا به او آسیب برساند.البته اگر مرغ عشق شما بیشتر از یک عدد باشد آنها دوست دارند بیشتر باهم ارتباط برقرار کنند یعنی بیشتر از شما به همدیگر محبت کنند.

 • اگر میخواهید دوتا مرغ عشق نگهداری کنید بهتر است آنها را موقعی که جوان هستند بخرید.گروهی از دسته مرغ عشق ها گروه دوستی را تشکیل میدهند که در آنجا یک پرنده سرگروه هست و بقیه او را دنبال میکنند.
 • یکی دیگر از خاصیت آنها این است که بخصوص مرغ عشق ماده اگر به قلمرو او دست بزنید صدای بلند تولید میکند و حالت تهاجمی به خود میگیرد.بسیاری از پرورش دهندگان مرغ عشق به این باورند که مرغ عشق نر میتواند گزینه مناسبی باشد.بیشتر مرغ عشق های نرو ماده دارای حالتهای ملایمی هستند.برای اینکه حالت تهاجمی نداشته باشد باید آموزش های لازم را به آنها بدهید.

2-آشنایی با نژاد های مختلف مرغ عشق ها:مرغ عشق ها نژاد های مختلفی دارند اما سه مورد از آنها محبوب ترند:

 • مرغ عشق هلو رو:اکثراّ از این نژاد نگهداری میکنند.بلندی آنها 5 سانتی متر و صورت آنها رنگارنگ هست.مرغ عشق هلو از مرغ عشق های تک رنک سفید و بنفش به وجود آمده است.
 • مرغ عشق نقاب دار:این نژاد دارای چشم حلقوی و یک ماسک سیاه و سفید میباشد.منقار نارنجی ،موها یا پرهای سینه زرد و بال ها سبز را دارا میباشند.برخی از پرورش دهندگان مرغ عشق ها میگویند این نژاد تهاجمی تر از دو نژاد دیگر است.
 • مرغ عشق پادشاهی:این نوع مرغ عشق ها نیز به عنوان یک مرغ عشق حلقوی شکل شناخته شده و یک حلقه سفید دور چشم آنها وجود دارد.آنها متمایز تر از دو گونه دیگر هستند.از هر دو گونه دیگر کوچک تر هستند و صدایشان بلندتر از آنهاست.پرورش دهندگان بر این باورند که این نوع تهاجمی تر از انواع دیگر است.

3-به فروشگاه های حیوانات خانگی رفته و در آنجا مرغ عشق را انتخاب کنید.در اکثر فروشگاه های حیوانات خانگی مرغ عشق های نژاد هلو و پادشاه زیاد است.قبل از خرید موارد زیر را بررسی کنید.

 • پرنده سالم به نظر برسد.پرنده باید چابک،فعال و چشم هایش باز باز باشد همچنین آنها باید پوست روشن اطراف بینی و سوراخ بینی و بینی گوشتی داشته باشند.
 • مطمئن شوید که پرنده میخورد و می آشامد:پرنده باید پاکیزه و تمیز باشد و پرهای بدنش باید زیاد باشد و نه اینکه برجسته یا برآمده باشد.پرنده باید صاف و عاری از دلمه یا توده باشد(برآمده نباشد).پرنده باید جیک جیک،شیطنت یا صداهای دیگر از خودش درآورد.
 • بعضی از پرنده ها کنار افراد دیگر خجالتی هستندو سروصدا نمیکنند.پرنده سالم اعتماد به نفس بالا دارد و کنجکاو استولی محتاطانه عمل میکند.
 • در صورت امکان سعی کنید به پرنده دست بزنید.مطمئن شوید که پرنده علاقه مند به تعامل با شما دارد و به دست شما نوک نمیزند.

4-جستجوی آنلاین برای پرورش مرغ عشق:چندین پایگاه پرورش مرغ عشق وجود داردیعنی در دسترس است که شما میتوانید نژاد های مختلف آنها را دیده و انتخاب کنید.

 • اکثر پرورش دهندگاه معتبر هستند این بدان معنی است که درگیر پرورش مرغ عشق هستند.یعنی از هنگام انتخاب یک جفت مناسب برای آنها و مکان آنها درگیر هستند.
 • پرورش دهندگان معمولاّ خانه آنها را مناسب میکنند تا تخم گذاری کنند و از فرزندان آنها مراقبت کنند.برخی از پرورش دهندگان نوزادان را از مادر و پدر جدا کرده و با غذا دادن خودشان اهلی میکنند.تغذیه آنها با دست برای رام کردن آنها بهترین روش است.این کار باعث میشود مرغ عشق اهلی و دوست داشتنی باشد.

5-مرغ عشق جدید خود را به دامپزشک ببرید.پرنده ممکن است مریض باشد ولی شما نفهمید.با بردن او به دامپزشک از سلامت پرنده خود مطمئن شوید.

 • اگر شما میخواهید یک مرغ عشق بخرید بهتر است قبلا با دامپزشک ملاقات داشته باشید.
 • برای جلوگیری از هزینه های اضافه دامپزشک می تواند یک برنامه برای سلامتی و طولانی بودن زندگی مرغ عشق به شما بدهد.این برنامه شامل سلامت سالانه و مراقبت های اورژانسی باشد.

 

6-تشخیص جنسیت مرغ عشق:تشخیص جنسیت مرغ عشق مثل تعیین جنسیت مرغ و خروس نسیت که با یک نگاه فهمید.بهترین راه بردن او به دامپزشک و انجام آزمایش DNA روی آن میباشد.

لوازم تشخیص DNA بین 15 تا 22 دلار است.با چیدن یکم از ناخن مرغ عشق و ارسال آن به دامپزشک جنسیت مرغ عشق شما معلوم میشود.

برخی از تفاوت های بصری نیز بین دو جنس وجود دارد.مثلا در مرغ ها قسمت ران آنها از خروس گسترده تر و پهن تر است.

گام 2 - مسکن مرغ عشق

1-در فروشگاه های لوازم خانگی به قفس هایی نگاه کنید که بزرگ باشد مثلا دو تا ورق A4 در ان جای گیرد و بلندی آن تا 20 تا 30 سانتی متر باشد.چون مرغ عشق ها پرندگان بازیگوشی هستند و بالا و پایین رفتن و پرواز کردن را خیلی دوست دارند.طوری بزرگ باشد که ظرف آب و غذا و نشیمنگاه آنها در آن جای گیرد و جا برای بازی کردن آنها باشد.

 • در داخل قفس میله بارفیکس هم بگذارید.

گام 3 - غذای مرغ عشق

1-به پرنده غذایی با کیفیت بالا بدهید.اندازه مواد غذایی لتزم برای مرغ عشق رو ظرف آن مشخص میشود.از غذاهایی استفاده کنید که کیفیت بالا ومکمل و مواد معدنی و ویتامین هاست.به طور متوسط مرغ عشق باید در روز دو سوم قاشق غذا بخورد.

 • شما همچنین میتوانید مخلوط دانه پرنده ها را هم بدهید.ولی سعی کنید غذایی انتخاب کنید که مرغ عشق بتواند بخورد.تغذیه انواع توت ها وپلیت ها.
 • از فروشگاه های مواد غذایی حیوانات خانگی غذای مخصوص آهنا را دریافت کنید.ذرتی که جوانه زده باشد برای مرغ عشق مضر است.

گام 4 - نظافت و آموزش مرغ عشق

1-پرنده خود را در هفته یک بار به حمام کردن شرایطش را فراهم کنید.حمام کردن به طور منظم باعث میشود پرنده سالم و عاری از هرگونه بیماری باشد.اگر نمیتواند خوب حمام کند یا پره او پاره شده یا کثیف است.

 • شما میتوانید اب را در داخل آب پاش ریخته و با آن مرغ عشق خود را حمام دهید.آب پاش را طوری قرار دهید که انگار باران میبارد بر روی آنها.
 • این کار را مکرر تکرار کنید(آبپاشی)تا مرغ عشق خودش شروع به تمیز کردن خودش کند.
 • برخی از مرغ عشق ها دوست دارند در یک ظرف آب را بریزید و داخل آن حمام کنند و شاید ممکن است برای چند دقیقه داخل آب بماند.

اطلاعات مطلب

 • پرندگان
 • 6,824 بازدید
 • (9 votes, average: 4٫33 out of 5)
  Loading...
 • آخرین ویرایش توسط : مهدی هاتفی نیا - سه‌شنبه, 20 فوریه 18, 7:31 ب.ظ
 • ویکی هاو

دیدگاه کاربران

 1. Avatar
  جعفر سلطانی - 2018/06/30 - 1:55 ب.ظ
 2. Avatar
  امیرحسین - 2019/05/13 - 12:44 ب.ظ
 3. Avatar
  حجت شایا - 2019/06/03 - 9:45 ب.ظ
 4. پری ناز حدادرضایی
  پری ناز حدادرضایی - 2019/07/18 - 11:36 ق.ظ
 5. Avatar
  حامد اسمعیلی - 2019/07/30 - 10:36 ق.ظ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب


تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی; رئیس مرکز تحقیقات صرع دانشگاه مونستر آلمان تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی با عنوان “نانودارو کورکومین” را تشریح کرد. پروفسور علی ‌گرجی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در استان تهران، در پاسخ به این سؤال که نانوداروی کورکومین چگونه می‌تواند با تومور مغزی مبارزه کند، اظهار داشت: نانوداروی کورکومین که ماده اصلی آن زردچوبه است برای درمان سرطان مغز به‌کار می‌رود و حتی در علم قدیم و طب سنتی زردچوبه داروی ضدالتهاب معرفی شده و در تحقیقات زیادی که روی سلول‌های سرطانی مختلف انجام شده است ثابت شد زردچوبه نه‌فقط برای سرطان مغز بلکه در درمان سرطان‌های دیگر مانند سرطان پستان و سرطان روده هم مؤثر است.

خبرگزاری فارس: رابطه‌بازان و مفسدان در آینده کشور هیچ جایی ندارند; رئیس قوه قضائیه در مراسم تشییع شهدا، گفت: خون شهدا این نظام را تضمین کرده است، آینده از آنِ متقین است و پولداران و رابطه‌بازان و مستکبران و مفسدان در آینده هیچ جایی ندارند.