ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

دو × سه =

بستن

صرافی ملی ایران قیمت لحظه‌ای آخرین بروز رسانی 10:11:01*** 1398/06/23: قیمت فروش دلار 11500 تومان و قیمت فروش یورو 12750 تومان

تیتر اصلی روزنامه ها شنبه 1398/06/23::: مردم سالاری: شایعه کاهش تحریم; بلومبرگ به نقل از منابع آگاه مدعی شد که رئیس جمهور آمریکا ممکن است کاهش تحریم‌های ایران را به عنوان مقدماتی برای دیدار با رئیس جمهور ایران بررسی کند. *** شرق: سانتریفیوژهای جدید در گام سوم *** ایران: فروغ دیپلماسی غروب تندروی; «آتش به خانه افتاده است» شاید بهترین وصف این روزها برای امریکایی باشد که بعد از فراز و نشیب سال‌های اخیر در مناسباتش با ایران در بازتکرار سیاست منزوی کردن آن و همراه کردن متحدان بزرگ اروپایی‌اش ناکام مانده است. *** اطلاعات:  امروز باید ندای مردم را بهتر بشنویم; مردم به اندازه کافی با غصه و سختی‌ مواجه‌ هستند؛ نباید اجازه داد که براساس بی‌دقتی‌ها غصه جدیدی بر مردم وارد شود *** ابتکار: احمد داود اوغلو به طور رسمی از حزب عدالت و توسعه کناره‌گیری کرد; اردوغان در مسیر انزوا; رویارویی رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه با اکرم امام اوغلو کاندید حزب مخالف در انتخابات شهرداری‌های استانبول، اکنون علاوه بر هزینه‌های سیاسی و اجتماعی برای او، به شکاف اساسی در حزب عدالت و توسعه نیز دامن زده است. *** کیهان: سحر خدایاری را همان‌هایی‌کشته‌اند که برایش اشک تمساح می‌ریزند! پس از مانور‌های مبتنی بر دروغ عده‌ای از نمایندگان مجلس، رسانه‌ها، سلبریتی‌ها و… در ماجرای خودسوزی یک دختر جوان در روزهای اخیر، با شفاف شدن ماجرا اکنون برخورد با دروغ‌پردازان و کسانی که دست به سوءاستفاده از مرگ این دختر زدند تبدیل به یک مطالبه عمومی شده است. *** دنیای اقتصاد: عقبگرد ترامپ از تحریم‌ ایران؟ پس‌لرزه‌های برکناری جان بولتون از سمت «مشاور امنیت ملی کاخ سفید» همچنان ادامه دارد و تحلیل‌ها و گزارش‌های مختلفی درباره ریشه این برکناری جنجالی منتشر می‌شود. رسانه‌های آمریکایی در گزارش‌هایی، تمایل ترامپ برای عقبگرد از تحریم‌های ایران با هدف آغاز مذاکرات با تهران را دلیل اصلی اخراج جان بولتون از کاخ سفید توصیف کرده‌اند.

چگونه از یک خرگوش در خانه نگهداری کنیم؟

چگونه از یک خرگوش در خانه نگهداری کنیم؟

مراقبت از خرگوش

خرگوش ها حیوانات خانگی فوق العاده ای هستند. گرچه آنها به اندازه یک گربه یا سگ به فضا و توجه نیاز دارند، اما نگهداشتن آنها به اندازه ی که ممکن است در ابتدا فکر کنید، آسان نیست که در یک آپارتمان نگهداری شوند. با این حال، نگهداری یک خرگوش در یک آپارتمان می تواند یک تجربه لذت بخش و تازه برای هر دو طرف باشد در صورتی که امکانات مناسب برای حیوان خانگی جدید شما فراهم شود.

مطالب ۱۰۰% مرتبط با جستجوی شما:

سخنی با مخاطب

اگر مخاطب جدید ویکی چجور هستید ضمن خوش آمد گویی خدمتتان میرسانیم که این وب سایت یک دانشنامه مهارت محور است.

به صورت رایگان در اختیار تمام هم میهنان عزیزمان قرار گرفته است.

لطفا در قسمت کامنت پایین صفحه هر گونه انتقاد یا پیشنهاد خود را جهت بهتر شدن کیفیت مطالب ارائه نمایید.

تمام هدف وب سایت و مدیران آن ارائه آموزشی مفید است.

لذا چنانچه از دید شما زاویه ای از این رسالت وجود دارد لطفا از ما دریغ نفرمایید.

 

چگونه ها را از ما بخواهید
ویکی چجور
پایگاه تخصصی چکونگی انجام کار

مطالب مرتبط


گام 1 - مراحل انجام کار :

مراحل انجام کار :

مرحله 1 : درک این که خرگوش ها توسط اکثریت مردم نگهداری نمیشوند.

ایده ای که خرگوش می تواند روزهای خود را در یک قفس زندگی کند و چیزی جز آب و هویج نخورد، اسطوره ای است که باعث می شود درصد زیادی از خرگوش های خانگی را از بین ببرد. خرگوش ها نیاز به دسترسی نامحدود و آزاد به سبزیجات (یا یونجه، اگر خرگوش زیر یک ساله است)، که می تواند گران و خراب باشد. از آنجایی که خرگوشها غذای زیادی می خورند، آنها دفعات زیادی برای دفع کردن نیاز دارند و در حالی که خرگوش ها (از آنجا که آنها گیاه خوار هستند) به شدت نابود می شوند، تمایل به گرفتن همه جا دارد و قفس خرگوش و بستر آن لازم است اغلب تمیز شود. خرگوش ها نیز نیاز به فضا برای بازی دارند، بنابراین شما مجبور خواهید بود که یک حیاط با فضای کافی داشته باشید یا خرگوش را در آپارتمان خود نگه دارید و آن را هر روز حداقل چند ساعت بیرون ببرید.

مراحل انجام کار :

مرحله 2 : اطمینان حاصل کنید که واقعا یک خرگوش میخواهید و برای مقابله با هر مانعی آماده هستید.

یک خرگوش سالم می تواند حدود 10 سال زندگی کند. آنها به هیچ وجه یک تعهد کوتاه مدت نیستند. اگر فرزندانی داشته باشید، توجه داشته باشید که خرگوشها بسیار شکننده هستند و کمتر دوست داشتنی هستند، زیرا ممکن است شما به آنها اعتقاد داشته باشید و برای بچه هایی که نمی دانند چگونه آنها را اداره کنند، “حیوانات خانگی شروع کننده” مناسب نیستند.

شما همچنین باید هر روز یا بیشتر، زمانی را برای تمیز کردن فضای زندگی خود داشته باشید. خرگوش ها تمایل به جویدن چیزهایی مانند مبلمان و فرش دارند که در هر جایی آزار دهنده است، اما اگر در یک آپارتمان زندگی می کنید بسیار دشوار است. گفتنی است کسانی که خرگوش یا حیوانات خانگی را بزرگ می کنند، مخصوصا برای افرادی که فضای محدود برای مقابله با یک حیوان بزرگتر مثل گربه یا سگ دارند، آنها درمقایسه با سایر حیوانات، مهربان و سرگرم کننده هستند. با این حال، آنها دوست ندارند اجباری زندگی کنند و ترجیح می دهند که با شرایط خود با شما ارتباط برقرار کنند، مانند نشستن روی زمین. آنها همچنین بویایی و سر و صدای زیادی نمی کنند که باعث شود حیوانات خانگی مخصوص برای اقامت در این آپارتمان ها باشند.

مراحل انجام کار :

مرحله 3 : بررسی کنید که مجموعه آپارتمان شما اجازه حیوانات خانگی را بدهد.

اجازه دهید صاحب خانه تان بداند که شما در حال برنامه ریزی برای گرفتن یک حیوان خانگی هستید.

 

مرحله 4 : قفسی برای خرگوش خود تنظیم کنید.

اگر قصد ندارید خرگوش خود را در اطراف کل آپارتمان خود ببرید، برخی از کف های مناسب را خریداری کنید (فرش در فضای باز به خوبی کار می کند؛ شما لازم نیست که آن را در آپارتمان نصب کنید، اما آن را زیر قفس قرار دهید) به طوری که خرگوش شما اتاقی را برای بازی داشته باشد. از بستر گربه استفاده نکنید. استفاده از تکه های کاج یا بستر گلوله ای بر پایه کاغذ، مناسب نیست. اجتناب از استفاده از مواد کلاسیک در جعبه بستر، به عنوان ایجاد یک قفس سرباز یا آسان بر.

مراحل انجام کار :

مرحله 5 : اتخاذ یک خرگوش.

خرگوش ها در شکل ها، اندازه ها و گونه های متفاوت هستند. اگر شما وقت کمتری برای تحقیق در مورد نوع خرگوش که میخواهید دارید، مطمئن شوید خرگوش خود را از یک سازمان نجات به جای یک فروشگاه حیوانات خانگی خریداری کنید. خرگوش های فروشگاه حیوانات خانگی ممکن است ارزان تر باشند، اما اغلب آنها که به فروش می رسند خیلی جوان هستند (که باعث می شود آنها بیشتر ترسو، غیرانسانی و یا خطرناک برای بیشتر عمر خود باشند) و تمایل به زندگی بسیار طولانی به علت مسائل مربوط به سلامت مرتبط با پرورش ندارند. علاوه بر این، یک فروشگاه حیوانات خانگی معمولا به شما اجازه نمی دهد تا حیوان خانگی بالقوه خود را بدانید، در حالی که مراکز نجات تقریبا همیشه کار می کنند.

مراحل انجام کار :

مرحله 6 : خانه خرگوش خود را بیابید.

شما می خواهید یک قفس حیوان خانگی با حوله یا حصیری کوچک همراه خود داشته باشید تا خرگوش خود را انتخاب کنید. در صورت امکان، سعی کنید خانه جدید خرگوش خود را در یک ماشین (به جای حمل و نقل عمومی) به خانه برسانید، زیرا خرگوش شما احتمالا ترس خواهد داشت. در راه خانه توقف نکنید و مطمئن شوید که ماشین خیلی گرم نیست. خرگوش ها به حرارت بسیار حساس هستند و تنها وضعیت ناراحت کننده را تشدید می کنند. هنگامی که شما به آپارتمان خود بازگردید، به خرگوش خود یونجه و آب بدهید و آن را در محیط آرام برای چند ساعت در محل سکونت خود بگذارید.

مراحل انجام کار :

مرحله 7 : خرگوش خود را عصبانی نکنید.

خرگوشهایی که “ثابت” هستند، تمایل دارند طول عمر بیشتری داشته باشند، مشکلات بهداشتی کمتری داشته باشند، کمتر تهاجمی باشند و همچنین نمیتوانند ادرار را به عنوان خاک خودشان نشان دهند که خبر خوبی برای فرش و کفپوش شما است.

مراحل انجام کار :

مرحله 8 : خرگوش خود را تربیت کنید.

این باعث می شود که زندگی شما با خرگوش جدید به مراتب ساده تر و پاکیزه تر شود. خرگوش ها دوست دارند به حمام بروند و در گوشه ها قرار بگیرند، بنابراین این ممکن است جای خوبی برای قرار دادن صندوق قرص خود باشد. در نهایت، آنها باید در هر زمانی حمام کنند سعی کنید خرگوش خود را برای اینگونه رفتارها تربیت کنید.

مراحل انجام کار :

مرحله 9 : خرگوش خود را با اسباب بازی ها سرگرم نگه دارید، به ویژه هنگامی که شما خارج از آپارتمان هستید.

اگر شما نمی خواهید چیزی بخرید، لوله های مقوا (از دستمال کاغذی دستشویی یا حوله های کاغذی) اسباب بازی های غنی سازی حیوان دست اموز را می گیرند.

 

مراحل انجام کار :

مرحله 10 : مراقبت از خرگوش خود.

آن را با یک رژیم مناسب و متعادل تغذیه کنید، پاک کردن جعبه و قفس آن را حداقل روزانه انجام دهید. امیدوارم خرگوش شما برای سال های آینده نزدیکترین همراه شما باشد و در خانه جدید خود در آپارتمان شما رشد کند.

 

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

  1. Avatar
    الیمرا کمالی - 2019/05/29 - 12:23 ق.ظ
  2. Avatar
    سهیلا شهابی - 2019/08/05 - 9:51 ق.ظ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب


تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی; رئیس مرکز تحقیقات صرع دانشگاه مونستر آلمان تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی با عنوان “نانودارو کورکومین” را تشریح کرد. پروفسور علی ‌گرجی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در استان تهران، در پاسخ به این سؤال که نانوداروی کورکومین چگونه می‌تواند با تومور مغزی مبارزه کند، اظهار داشت: نانوداروی کورکومین که ماده اصلی آن زردچوبه است برای درمان سرطان مغز به‌کار می‌رود و حتی در علم قدیم و طب سنتی زردچوبه داروی ضدالتهاب معرفی شده و در تحقیقات زیادی که روی سلول‌های سرطانی مختلف انجام شده است ثابت شد زردچوبه نه‌فقط برای سرطان مغز بلکه در درمان سرطان‌های دیگر مانند سرطان پستان و سرطان روده هم مؤثر است.

خبرگزاری فارس: رابطه‌بازان و مفسدان در آینده کشور هیچ جایی ندارند; رئیس قوه قضائیه در مراسم تشییع شهدا، گفت: خون شهدا این نظام را تضمین کرده است، آینده از آنِ متقین است و پولداران و رابطه‌بازان و مستکبران و مفسدان در آینده هیچ جایی ندارند.