ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

چهار × 4 =

بستن

صرافی ملی ایران قیمت لحظه‌ای آخرین بروز رسانی 10:11:01*** 1398/06/23: قیمت فروش دلار 11500 تومان و قیمت فروش یورو 12750 تومان

تیتر اصلی روزنامه ها شنبه 1398/06/23::: مردم سالاری: شایعه کاهش تحریم; بلومبرگ به نقل از منابع آگاه مدعی شد که رئیس جمهور آمریکا ممکن است کاهش تحریم‌های ایران را به عنوان مقدماتی برای دیدار با رئیس جمهور ایران بررسی کند. *** شرق: سانتریفیوژهای جدید در گام سوم *** ایران: فروغ دیپلماسی غروب تندروی; «آتش به خانه افتاده است» شاید بهترین وصف این روزها برای امریکایی باشد که بعد از فراز و نشیب سال‌های اخیر در مناسباتش با ایران در بازتکرار سیاست منزوی کردن آن و همراه کردن متحدان بزرگ اروپایی‌اش ناکام مانده است. *** اطلاعات:  امروز باید ندای مردم را بهتر بشنویم; مردم به اندازه کافی با غصه و سختی‌ مواجه‌ هستند؛ نباید اجازه داد که براساس بی‌دقتی‌ها غصه جدیدی بر مردم وارد شود *** ابتکار: احمد داود اوغلو به طور رسمی از حزب عدالت و توسعه کناره‌گیری کرد; اردوغان در مسیر انزوا; رویارویی رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه با اکرم امام اوغلو کاندید حزب مخالف در انتخابات شهرداری‌های استانبول، اکنون علاوه بر هزینه‌های سیاسی و اجتماعی برای او، به شکاف اساسی در حزب عدالت و توسعه نیز دامن زده است. *** کیهان: سحر خدایاری را همان‌هایی‌کشته‌اند که برایش اشک تمساح می‌ریزند! پس از مانور‌های مبتنی بر دروغ عده‌ای از نمایندگان مجلس، رسانه‌ها، سلبریتی‌ها و… در ماجرای خودسوزی یک دختر جوان در روزهای اخیر، با شفاف شدن ماجرا اکنون برخورد با دروغ‌پردازان و کسانی که دست به سوءاستفاده از مرگ این دختر زدند تبدیل به یک مطالبه عمومی شده است. *** دنیای اقتصاد: عقبگرد ترامپ از تحریم‌ ایران؟ پس‌لرزه‌های برکناری جان بولتون از سمت «مشاور امنیت ملی کاخ سفید» همچنان ادامه دارد و تحلیل‌ها و گزارش‌های مختلفی درباره ریشه این برکناری جنجالی منتشر می‌شود. رسانه‌های آمریکایی در گزارش‌هایی، تمایل ترامپ برای عقبگرد از تحریم‌های ایران با هدف آغاز مذاکرات با تهران را دلیل اصلی اخراج جان بولتون از کاخ سفید توصیف کرده‌اند.

چگونه از یک تابلو نقاشی عکس بگیریم؟

چگونه از یک تابلو نقاشی عکس بگیریم؟

آموزش عکاسی از تابلو نقاشی

عکس گرفتن از زیبایی های یک نقاشی فرایندی بسیار راحت و سریع است. برای گرفتن بهترین نتیجه، نقاشی را از قاب بیرون بیاورید، آن را روی دیوار خالی قرار دهید، سپس دوربین و سه پایه خود را در مقابل نقاشی قرار دهید.

دوربین خود را روی بهترین حالت قرار داده و سپس با تایمر عکس بگیرید. این روش ها برای انواع نقاشی ها، از جمله رنگ آب، روغن و اکریلیک مناسب است. عکس های زیبا خود را برای وب سایت ها، فروشنده ها، و یا برای ثبت خاطرات خودتان استفاده کنید.

سخنی با مخاطب

اگر مخاطب جدید ویکی چجور هستید ضمن خوش آمد گویی خدمتتان میرسانیم که این وب سایت یک دانشنامه مهارت محور است.

به صورت رایگان در اختیار تمام هم میهنان عزیزمان قرار گرفته است.

لطفا در قسمت کامنت پایین صفحه هر گونه انتقاد یا پیشنهاد خود را جهت بهتر شدن کیفیت این مطلب ارائه نمایید.

تمام هدف وب سایت و مدیران آن ارائه آموزشی مفید است.

لذا چنانچه از دید شما زاویه ای از این رسالت وجود دارد لطفا از ما دریغ نفرمایید.

 

 

چگونه ها را از ما بخواهید
ویکی چجور
پایگاه تخصصی چکونگی انجام کار

مطالب مرتبط


گام 1 - آماده شدن برای عکس برداری

آماده شدن برای عکس برداری

1.در صورت امکان نقاشی را از قاب خارج کنید.

شیشه یا چشم انداز در فریم ها باعث بازتاب و درخشش در عکس می شود. این مورد باعث ایجاد مشکل و سختی در دیدن جزییات نقاشی میشود. کادر خود را در مکان مناسبی قرار دهید تا مطمئن شوید که عکسی که میگیرید واقعی ترین حالت ان از نقاشی باشد.

 • در صورت امکان بعد از گرفتن به ان لاک اضافه کنید.لاک زدن نقاشی به ان بازتاب و جلوه خیره کننده ای میدهد.  اگر نقاشی از قبل لاک زده شده میتوانید به سادگی به باقی مراحل پرداخته تا کیفیت عکس گرفته شده را بهبود دهید.
 • اگر نتوانستید نقاشی را از قاب خارج کنید برای کاهش نور ازاردهنده بقیه مراحل را دنبال کنید.

 

آماده شدن برای عکس برداری

2. هنر خود را روی یک دیوار خالی گذاشته و عکاسی کنید.

یک پس زمینه خالی باعث میشود تمرکز روی عکس بیشتر شود. برچسب های خود را در پشت و گوشه های نقاشی گذاشته و به دیوار بچسبانید. تا جایی که میتوانید ان را صاف قرار دهید تا در عکس بهتر به نمایش دراید.

 • اگر به هیچ برچسبی برای چسباندن ان به دیوار دسترسی نداشتید میتوانید از یک تخت سفید یا پایه نقاشی استفاده کرده و نقاشی مورد نظرتان را روی ان تکیه دهید.
 • اگر در صاف کردن نقاشی مشکل داشتید میتوانید از ابزار های ساختمانی (حباب در لوله اب) بدین منظور استفاده کنید.
آماده شدن برای عکس برداری

3. دوربین خود را بر روی سه پایه قرار دهید.

این یکی از بهترین روش هایی است که اطمینان حاصل شود که عکس ها با کیفیت بالا هستند، زیرا عکس هایی که با دست گرفته شوند با لرزش دست از کیفیت انها به شدت کاسته میشود. دوربین را به سه پایه وصل کنید تا اطمینان حاصل کنید که دوربین در هنگام عکسبرداری کاملا ثابت باقی می ماند.

 • اگر سه پایه نداشته باشید، به جای آن از چندین کتاب یا  یک جعبه استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که آنها واقعا پایدار و ثابت هستند به طوری خطر افتادن دوربینتان را در پی نداشته باشد. این کار حتی برای عکاسی با گوشی هوشمند نیز گزینه مناسبی است.
آماده شدن برای عکس برداری

4. دوربین را طوری تنظیم کنید که نقاشی 90% عکس را پر کند.

مهم است که عکس در وسط منظره یاب باشد، در غیر این صورت، عکس ممکن است نقاشی با مقیاس واقعی نمایش داده نشود. سه پایه و دوربین را در وسط نقاشی قرار دهید و سپس آنها را به عقب بر گردانید تا نقاشی حدود 90 درصد از صفحه نمایش را پر کند.

 • از گذاشتن فضای خالی زیاد در عکس پرهیز کنید زیرا این کار دیدن نقاشی را سخت تر میکند و همچنین بریدن ان نیز در اینده باعث کاهش کیفیت عکس خواهد شد.
 • اگر نقاشی حالت پرتره داشته باشد شما باید دوربین را 90 درجه بچرخانید تا نقاشی 90% عکس را پر کند.

 

گام 2 - از بهترین تنظیمات برای گرفتن عکس مورد نظر استفاده کنید.

از بهترین تنظیمات برای گرفتن عکس مورد نظر استفاده کنید.

1. دیافراگم دوربین را روی F8 تنظیم کنید.

دیافراگم بالاتر، مانند f8، تمرکز ایجاد می کند که باعث می شود تصویر روشن و دقیق و با جزییات فراوان باشد. نشانگر در کنار دکمه شاتر را به موقعیت F8 حرکت دهید. این نشانگر معمولا “+” و “-” را کنار آن قرار می دهد. برای مشاهده تعداد دیافراگم از طریق منظره یاب و یا روی صفحه را نگاه کنید. شماره نشان داده شده روی نشانگر دیافراگم را تغییر می دهد.

 • اگر دوربین به شما اجازه تغییر دیافراگم را نمیدهد، اطمینان حاصل کنید که دوربین در تنظیم دستی است. این کار را با چرخاندن شماره گیر در بالای دوربین خود به موقعیت “m” انجام دهید.
 • اگر عکس را بر روی یک گوشی هوشمند گرفته اید، روی نقاشی روی صفحه ضربه بزنید تا تصویر را به صورت خودکار متمرکز کنید. این کار اثر مشابهی مثل تنظیمات دیافراگم دارد و ان را افزایش می دهد.

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

 1. حسین خوش بیان
  حسین خوش بیان - 2019/07/07 - 4:56 ب.ظ
 2. علی صمدی فرد
  علی صمدی فرد - 2019/07/19 - 8:31 ب.ظ
 3. علی صمدی فرد
  علی صمدی فرد - 2019/07/19 - 8:31 ب.ظ
 4. Avatar
  حسام زارع پور - 2019/07/21 - 2:23 ب.ظ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب


تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی; رئیس مرکز تحقیقات صرع دانشگاه مونستر آلمان تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی با عنوان “نانودارو کورکومین” را تشریح کرد. پروفسور علی ‌گرجی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در استان تهران، در پاسخ به این سؤال که نانوداروی کورکومین چگونه می‌تواند با تومور مغزی مبارزه کند، اظهار داشت: نانوداروی کورکومین که ماده اصلی آن زردچوبه است برای درمان سرطان مغز به‌کار می‌رود و حتی در علم قدیم و طب سنتی زردچوبه داروی ضدالتهاب معرفی شده و در تحقیقات زیادی که روی سلول‌های سرطانی مختلف انجام شده است ثابت شد زردچوبه نه‌فقط برای سرطان مغز بلکه در درمان سرطان‌های دیگر مانند سرطان پستان و سرطان روده هم مؤثر است.

خبرگزاری فارس: رابطه‌بازان و مفسدان در آینده کشور هیچ جایی ندارند; رئیس قوه قضائیه در مراسم تشییع شهدا، گفت: خون شهدا این نظام را تضمین کرده است، آینده از آنِ متقین است و پولداران و رابطه‌بازان و مستکبران و مفسدان در آینده هیچ جایی ندارند.