ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه از یک بچه گربه مراقبت کنیم؟

چگونه از یک بچه گربه مراقبت کنیم؟

اگر شما بچه گربه های تازه به دنیا آمده داریدو میخواهید آنها را نگه دارید اینکار اولش شاید بخاطر نگهداری و حمل آنها  برای شما ترسناک باشد.در اینجا میخواهیم به شما بگوییم که چگونه نگه دارید.

مطالب مرتبط


گام 1 - مراحل نگهداری از بچه گربه

blank

1- اگر گربه شما به تازگی بچه گربه آورده بهتر است گربه خود را در کنار بچه هایش ترک کنید هرگز به او دست نزنید و او را جابه جا نکنید.فقط او را برای مدتی به حالت استراحت قرار دهید.

blank

2- بعد از یک ساعت او و بچه هایش را ببینیدآنها باید توسط مادرشان تمیز شوند.اگر شما یک پیوند قوی با گربه تان داشته باشید او به شما اجازه میدهد که به فرزندانش رسیدگی کنید.اگر شما این کار را انجام دهید ممکن است باعث سکته مغزی بچه گربه شود.اگر گربه به شما حالت خشنی نشان داد بچه گربه ها را تنها بگذارید ولی باز هم به آنها سر بزنید تا به شما عادت کنند.این کار را برای مدتی انجام دهید بعد سعی کنید آنها را نوازش کنید.گربه شما به زودی خواهد دید که شما قصد آسیب رساندن به فرزندانش را ندارید و به شما اجازه میدهد به آنها نزدیک شوید.با این حال اگر گربه شما بازهم هنگام نوازش شما حالت خشنی نشان داد سعی کنید فقط دست خودرا نزدیک آنها ببرید.

blank

3- زمانی که گربه شما به شما اجازه داد تا فرزندانش را نوازش بکنید پس سعی نکنید گربه یا فرزندانش را از هم جدا کنید یا دور از هم نگه داریدشاید از شانس شما موقع حمل مجروح شوند.پس قبل از اقدام به حمل از خودتان مطمئن باشید که به آنها صدمه نمیزنید.

blank

4- به آرامی دست خود را زیر شکم گربه قرار دهیدبا گذاشتن دستـان در زیر شکم گریه میتوانید از احساس بچه گربه ها آگاه شوید.شاید از شما بترسند چون هنوز به بوی شما عادت نکرده اند.

blank

5- پشت گردن گربه را با دست بگیرید ولی محکم نهآن را مثل شکل بالا برای مدتی نگه دارید.اگر بچه گربه مبارزه برای بالا رفتن دارد آن را راحت بگذارید بعد دوباره امتحان کنید.

blank

6- به آرامی با یک دست بلند کنید و با دست دیگر از زیر آن را در دست بگیرید.به سرعت دستان را زیر پاهای عقب او قرار دهید.

blank

7- دست خود را به آرامی به زیر او فشار دهید طوری که دستان جلوی بچه گربه در دستان شما باشدپس به آرامی دستانتان را به طرف قفسه سینه او برده و گربه را در دستانتان نگه دارید.

blank

8- با دستتان اول پاهای عقب گربه را بگیرید در دستتان بعد با دست دیگر پاهای جلو و باهم یکی کنبد دستانتان را

blank

9- بچه گربه شما باید بتواند بر روی قفسه سینه شما تعادل خود را حفظ کنداول پاهای عقب را گذاشته بعد پنجه های جلو خود را روی شما قفل کند.اجازه ندهید که به مدت طولانی این شکلی بماند.

blank

10- با دست آزاد خود بر روی پشت یا روی سرش  بکشیداجازه دهید پاهایش را آروم روی دستتان بگذارد.ولی مواظب باشید که به او ضربه نزنید.سپس آنرا به آرامی عقب بکشید و دست خود را زیر شکم او بگذارید و آرام به زمین نزدیک کنید.این کار را روزی چندبار انجام دهید.برای او اسم بگذارید و او را با اسمش خطاب کنید

اطلاعات مطلب

  • حیوانات
  • 723 بازدید
  • blankblankblankblankblank (5 votes, average: 3,80 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : - یکشنبه, 28 می 17, 9:11 ب.ظ
  • ویکی هاو

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب