ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

19 + 6 =

بستن

صرافی ملی ایران قیمت لحظه‌ای آخرین بروز رسانی 10:35:02*** 1398/06/30: قیمت فروش دلار 11450 تومان و قیمت فروش یورو 12750 تومان

تیتر اصلی روزنامه ها شنبه 1398/06/30::: مردم سالاری: نیویورک؛ مصاف دیپلماسی تهران با واشنگتن; وزیر امورخارجه کشورمان برای شرکت در هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، عازم نیویورک شد. *** شرق: با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد *** ایران: نبرد دیپلماتیک در نیویورک; ظریف در آستانه سفر به نیویورک 7 طرح صلح آمیز ایران در سال های گذشته را مرور کرد; محمدجواد ظریف روز گذشته در حالی برای حضور در هفتاد و چهارمین نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل راهی نیویورک شد که خاورمیانه در چند هفته گذشته باز هم تجلی پیچیده‌ترین معادلات منطقه‌ای شد. *** اطلاعات: ظریف: برای آمریکا نفت اعراب از خون انسان‌ها مهم‌تر است *** ابتکار: سایه گرانی بر سر دانش‌آموزان; این روزها کافی است که سری به فروشگا‌ه‌ها و مراکز خرید لوازم‌التحریر بزنیم، آنگاه خواهیم دید که دیگر شعر «باز آمد بوی ماه مدرسه» همانند گذشته شور و شوقی به دل‌ها راه نمی‌دهد و خبری از اشتیاق دانش‌آموزان برای خرید لوازم مورد نیازشان به چشم نمی‌خورد. *** کیهانضربه ویرانگر انصارالله نشان داد نمی‌توان به آمریکا تکیه کرد; رسانه‌ های غربی اذعان کردند که تجهیزات نظامی انصارالله یمن که روی هم یک میلیون دلار هم نمی‌ارزیدند توانستند با عبور از بالای سر تجهیزات چند میلیارد دلاری که عربستان از آمریکا خریداری کرده به تاسیسات آرامکو ضربه بزنند و ۵ درصد تولید نفت جهان را مختل کنند. این یعنی چتر امنیتی آمریکا نمی‌تواند از دولت‌های ثروتمند نفتی خلیج ‌فارس محافظت کند. *** دنیای اقتصاد: همدستی پوپولیسم و مرکانتلیسم; ریشه ناکارآمدی‌ها، سوداگرایی نهادی و ترکیب آن با اقتصاد کلان پوپولیستی (عوام‌گرایانه) است; جهش‌های قیمتی در اقتصاد ایران محصول چه نظمی است؟ آیا این جهش‌ها که هر از چند گاهی در حوزه مسکن، ارز، طلا و… رخ می‌دهد به واسطه عمل به قواعد اقتصاد آزاد رقابتی است؟ عباس آخوندی، اقتصاددان و وزیر پیشین راه و شهرسازی در مطلبی تحلیلی این سوال را بررسی کرده است

چگونه از یک بچه گربه بعد از تولد مراقبت کنیم؟

چگونه از یک بچه گربه بعد از تولد مراقبت کنیم؟

شما احتمالا مشتاقانه در انتظار روزی هستید که گربه شما یک بچه گربه را به دنیا می آورد. با این حال، هیجان ممکن است به سرعت از بین برود، هنگامی که متوجه شوید که مسئولیت چند بچه گربه آسیب پذیر و مادر جدید را بر عهده دارید. با پرورش نوزادان و یادگیری چگونگی مراقبت و رشد آنها شروع کنید.

مطالب مرتبط


گام 1 - پرورش بچه گربه های تازه متولد شده

پرورش بچه گربه های تازه متولد شده

مرحله 1 : برای مشکلات در طول زایمان تحقیق کنید.

گربه مادر (ملکه) را در طول کار تماشا کنید، اما فضای خود را به او بدهید. غریزه او به پا خواهد شد و او به شما نیازی ندارد که بخشی از کار و زایمان باشید. در عوض، شما باید مراقب باشید و اطمینان حاصل کنید که هیچ چیز به روش پزشکی اشتباه نیست. در اینجا مواردی را باید جستجو کرد:

بچه گربه از ساقه تولد آزاد نشده است: بچه گربه ها معمولا در کیسه های تولد فردی ظاهر می شوند که پس از تولد از بین می رود. اگر مادر آن را تمیز نمی کند یا بچه گربه را رد می کند، ممکن است لازم باشد یک حوله نرم بخرید و به آرامی پاک کنید. در صورت شک و تردید، مادر قبل از انجام این کار زمان کمی برای تمایل به بچه گربه داشته باشد یا ممکن است بچه گربه را رد کند.

مادر بیش از 20 دقیقه به سختی فشار می آورد: این نشانه ای است که او دچار مشکل زایمان است. یک زیرچشمی سریع داشته باشید تا ببینید که یک بچه گربه نیمی از آن را دارد. اگر چنین است، بچه گربه را با یک حوله نرم و تمیز نگه دارید و به آرامی به عقب و پایین بکشید. اگر بچه گربه به راحتی بیرون نمی آید، یا اگر هیچ چیزی نمی بینید، با دامپزشک تماس بگیرید.

 اکثر بچه گربه ها در عرض یک یا دو ساعت پس از زایمان شیر می خورند. اگر این اتفاق نیفتاد، به آرامی بچه گربه را با پرتهای مادر جایگزین کنید که به آن کمک می کند که بچه گربه شیر بگیرد. اگر بعد از نیم ساعت بچه گربه هنوز شیر نمیخورد، آرام دهان بچه گربه را باز کنید و به نوک پستان بچرخانید. اگر پس از آن بچه گربه غذا نمی خورند، ممکن است لازم باشد که دامپزشک را خبر کنید.

 

پرورش بچه گربه های تازه متولد شده

مرحله 2 : پس از کار، گربه مادر را راحت بگذارید.

از آنجا که گربه مادر در ابتدا چهار هفته اول زندگی از بچه گربه ها مراقبت می کند، اطمینان حاصل شود که او به چیزی نیاز نداشته باشد. مادر به احتمال زیاد یک مکان پنهانی را انتخاب می کند که می توانید او را راحت کنید. یک جعبه را با تعدادی مایع تمیز و خشک در اتاق قرار دهید و تقریبا دما را ثابت نگه دارید. شما همچنین باید اطمینان حاصل کنید که مادر و بچه گربه ها از یک جریان منظم بازدیدکنندگان دور هستند که می تواند آنها را تهدید کند. دمای اتاق بسیار مهم است. در دمای بیش از حد گرم، به مادر مضطرب تبدیل خواهد شد، اما در دمای خیلی سرد نیز بچه گربه ها تحت تاثیر هیپوترمی قرار خواهند گرفت. بچه گربه های تازه متولد نمی توانند درجه حرارت بدن خود را تنظیم کنند و به مادر وابستگی دارند.

پرورش بچه گربه های تازه متولد شده

مرحله 3 : به گربه ی مادر، غذای مغذی بدهید.

مادر پس از زایمان مصرف غذای خود را دو برابر می کند، بنابراین مقدار زیادی غذای مغذی تهیه کنید و همچنین وی را با ویتامین ها و مواد معدنی تغذیه کنید. غذای بچه گربه ایده آل است زیرا دارای کالری بالاتری نسبت به غذای منظم است و ویتامین ها و مواد معدنی را اضافه کرده است. اجتناب از دادن شیر، از آنجا که می تواند موجب اسهال شود. شما همچنین باید یک جعبه قرار دهید تا مادر بتواند نزدیک بچه گربه ها بماند. بچه گربه ها حس های قوی دارند. شایع ترین آنها حس بویایی است که برای پیدا کردن شیر مادر خود استفاده می کنند.

پرورش بچه گربه های تازه متولد شده

مرحله 4 : غذای بچه گربه را تنظیم کنید.

در حالی که راه های زیادی برای یک بچه گربه (تغییر آنها از شیر مادر به مواد غذایی جامد) وجود دارد، ساده ترین راه این است که اجازه دهید بچه گربه ها به دنبال مادر باشند. معمولا این کار را از چهارهفتگی انجام می دهند. شما می توانید با تنظیم غذای بچه گربه به مادر کمک کنید. بچه گربه ها ممکن است در ابتدا فقط کنجکاو ظاهر شوند، اما وقتی که آنها انرژی بیشتری می گیرند، پرجنب وجوش تر میشوند. ممکن است به راحتی شروع به خوردن غذای نرم مانند کنسرو کنند. مادر آنها را تشویق می کند که بچه گربه ها شروع به خوردن غذاهای جامد کنند.

 

پرورش بچه گربه های تازه متولد شده

مرحله 5 : جعبه بستر را بگذارید.

زمانی که آنها بزرگتر می شوند، شروع به حرکت، کشیدن، بازی کردن و خروج از لانه می کنند. اکنون یک زمان خوب برای قرار دادن یک سینی بزرگ و نیمه خالی است. این ممکن است کمک کند که سینه مادر را درون سینی قرار دهد. این به بچه گربه ها نشان می دهد که سینی محل توالت است. هرگز از بستر چسبنده استفاده نکنید. اینگونه بسترها می تواند در داخل روده عوارضی ایجاد کند و باعث انسداد شود.

گام 2 - نگه داشتن بچه گربه های سالم و دوست داشتنی

نگه داشتن بچه گربه های سالم و دوست داشتنی

مرحله 1 : یک محیط امن ایجاد کنید.

خطراتی مانند بطری های عمیق، رشته ها، روبان ها یا اسباب بازی های کوچک، را از بین ببرید. انجام این کار می تواند گربه را از غرق شدن یا خفگی نگه دارد. شما همچنین باید مراقب باشید که نوشیدنی های گرم در مورد بچه گربه های کنجکاو اصلا مناسب نیست و ممکن است منجر به ضربه زدن و سوختن آنها شود. غذای انسانی نیز باید از بچه گربه ها دور باشد، زیرا می تواند غذا خوردن را تحریک کند که معده شان را تحریک می کند. هر حیوان خانگی دیگر (مخصوصا سگ) را در اطراف بچه گربه ها نظارت کنید و از مکان هایی که بچه گربه ها می توانند در آنجا باشند، مواظبت کنید. همچنین هنگام ورود به اتاقی که بچه گربه ها زندگی می کنند مراقب باشید. آنها دوست دارند که در یک مسیر غیر قابل پیش بینی قرار گیرند و تردید کردن در یک مسیر و یا سقوط کردن برایشان لذت بخش است.

اطلاعات مطلب

  • مراقبت
  • 1,217 بازدید
  • (3 votes, average: 3٫33 out of 5)
    Loading...
  • آخرین ویرایش توسط : هادی خانزاده - چهارشنبه, 18 آوریل 18, 2:48 ب.ظ
  • دریافت فایل
  • ویکی هاو

دیدگاه کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب


تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی; رئیس مرکز تحقیقات صرع دانشگاه مونستر آلمان تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی با عنوان “نانودارو کورکومین” را تشریح کرد. پروفسور علی ‌گرجی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در استان تهران، در پاسخ به این سؤال که نانوداروی کورکومین چگونه می‌تواند با تومور مغزی مبارزه کند، اظهار داشت: نانوداروی کورکومین که ماده اصلی آن زردچوبه است برای درمان سرطان مغز به‌کار می‌رود و حتی در علم قدیم و طب سنتی زردچوبه داروی ضدالتهاب معرفی شده و در تحقیقات زیادی که روی سلول‌های سرطانی مختلف انجام شده است ثابت شد زردچوبه نه‌فقط برای سرطان مغز بلکه در درمان سرطان‌های دیگر مانند سرطان پستان و سرطان روده هم مؤثر است.

خبرگزاری فارس: رابطه‌بازان و مفسدان در آینده کشور هیچ جایی ندارند; رئیس قوه قضائیه در مراسم تشییع شهدا، گفت: خون شهدا این نظام را تضمین کرده است، آینده از آنِ متقین است و پولداران و رابطه‌بازان و مستکبران و مفسدان در آینده هیچ جایی ندارند.