ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

7 + شانزده =

بستن
بستن

چگونه از نوجوانی خود لذت ببریم؟

چگونه از نوجوانی خود لذت ببریم؟

یک نوجوان بودن با توجه به هورمون های رشد جوان یمیتواند مشکل ولی این باعث نمیشود که شما از جوانی خود لذت نبرید.

اگر بر اینید که دوران نوجوانی لذت بخشی داشته باشید کار های زیادی هست که میتوانید بکنید اعم از این بزرگ یا کوچک بودن این کار ها که میتوانند تغییر بزرگی به وجود بیاورند

مطالب مرتبط


گام 1 - داشتن انتظارات واقع گرایانه

داشتن انتظارات واقع گرایانه

این رو بفهمید که تنها یک راه برای نوجوان بودن وجود ندارد و نباید پرخاشگرانه و نباید در یک رویه از این سال های جوانی پرخاشگرانه لذت برد.همه باهم متفاوت اند مخصوصا در سال های نوجوانی .

واقعا راهی وجود ندارد که یک نوجوان بجز راهی که خودش با اختیار خود انتخاب می کند از دوران نوجوانی اش لذت ببرد.بعضی از نوجوانان ترجیح میدهند این سال ها را با دوستانشان سپری کنند درحالی که دیگران ترجیح میدهند به مطالعه و کار بپردازند برخی دیگر ترجیح میدهند ساکت در یک گوشه بنشینند در حالی که دیگری ها پر سرو صدا هستند و اهمیت نمیدهند که این کارشان جلب توجه میکند.بیان این که یک راه برای لذت برد یک راه وجود دارد کاملا اشتباه هست. این متن تنها به عنوان یک راهنما عمل میکند و نیازی نیست تا اخرین کلمه ان پیروی شود.

داشتن انتظارات واقع گرایانه

این را بفهمید که همه جوانان و نوجوانان یکسان نیستند 6 سال بین 13 و 19 وجود دارد و این بین تفاوت های زیادی وجود دارد. راهنمایی و دبیرستان با هم تفاوت دارد که این با شروع کرد کار در دنیای بزرگ سالان تفاوت میکند که شامل کالج یا ... . یک بچه 13 ساله ی خجالتی ممکن است در سن 18 سالگی یک افسر نظامی پر اعتماد به نفس باشد.

گام 2 - توسعه دادن خود شخص

توسعه دادن خود شخص

اعتماد به نفس خودتان را تقویت کنید بیشتر بر روی افکار و هدف خودتان تمرکز کنید تا اینکه تمرکزتان بر روی این باشد که بقیه چه فکری در موردتان میکنند.برای خیلی از افراد سال های نوجوانی پر از فکر های نگران کننده است .زیاد به این افکار نگران کننده اهمیت ندهید .بسیاری از این فکر های نگران کننده بر پایه افکار دیگران بوجود می اید مثلا این که ممکن است بعد این رفتارم مرا دوست نداشته باشند یا مثلا ممکن است مادرم از دست من ناراحت شود اگر پزشکی نخوانم ؟ و شما به افکار خودتان اهمیت نمیدهید.بهتر است هر انچه خودتان فکر میکنید انجام بدهید بدون توجه به عقاید دیگران.روش خودتان را در زندگی انتخاب کنید و در باره این که دیگران راجب انتخاب هایتان چه فکری میکند نگران نباشید . در اخر این زندگی شماست پس هر طور میخواهید زندگی کنید .

توسعه دادن خود شخص

علایقتان را پیدا کنید و بر پایه انها عمل کنید زمانی که جوان تر بودید همه به شما میگفتند که سرگرمی هایی برای خودتان پیدا کنید و شما حداقل تعدادی علایق اساسی دارید که میتوانید با بقیه به اشتراک بگذارید از این ها به نحو خودتان استفاده کنید چیزی را انتخاب کنید که میخواهید زمان زیادی بر روی ان بگزارید و تمرین کنید مثلا نوازندگی.از امتحان کردن چیز های جدید نترسید و هرگز برای انجام کار جدیدی دیر نیست از کجا میدانید شاید عشق زندگیتان را در این راه پیدا کنید.

گام 3 - توسعه روابط

توسعه روابط

بر روی تقویت مهارت های اجتماعیتان کار کنید . بعضی از نوجوان در تقابل با اجتماع به مشکل بر میخورند که دلایل متعددی دارد از انجایی که تقابل اجتماعی برای موفقیت لازم است مهم است تا راه مقابله با خجالتی بودن و استرس اجتماعی را یاد گرفت .شما میتوانید برای تقویت مهارت های اجتماعیتان با یکی از اعضای خانواده یا دوستان که سن نزدیکی به شما دارند به کار کردن مشغول شوید .درست است که این کار نمیتواند جایگزین تقابل های اجتماعی جدید شود ولی میتواند تمرین خوبی باشد .

اطلاعات مطلب

  • جوانی
  • 2,496 بازدید
  • blankblankblankblankblank (2 votes, average: 3,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : mahdi kamali - شنبه, 25 مارس 17, 7:54 ب.ظ
  • ویکی هاو

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب