ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

شانزده − هفت =

بستن

صرافی ملی ایران قیمت لحظه‌ای آخرین بروز رسانی 10:11:02*** 1398/06/2: قیمت فروش دلار 11650 تومان و قیمت فروش یورو 13100 تومان

تیتر اصلی روزنامه ها  شنبه 1398/06/02::: مردم سالاری: چانه‌زنی برجامی ظریف با الیزه; وزیر امور خارجه کشورمان مذاکرات اخیر خود با رئیس جمهور فرانسه را سازنده و خوب عنوان کرد و گفت ایران و فرانسه به گفت‌وگوهای خود ادامه خواهند داد و تماس‌ها بین آقایان مکرون و روحانی ادامه خواهد داشت. *** شرق: موافقان و مخالفان سخنان کرباسچی; اصلاحات یا خروج از اصلاحات *** ایران: تبادل بسته های برجامی در پاریس; ظریف: تماس‌ها بین روحانی و مکرون ادامه خواهد داشت; «بررسی گزینه‌های پیشنهادی ایران و فرانسه» پاسخی بود که محمدجواد ظریف در مواجهه با پرسش‌های متعدد خبرنگاران اروپایی در خلال حضورش در اروپای شمالی مطرح کرد. بعد از آنکه مشخص شد حضور در فرانسه و دیدار با امانوئل مکرون، رئیس جمهوری این کشور هم در برنامه سفرهای دیپلماتیک و فشرده وزیر خارجه ایران قرار گرفته است، دیگر جزئیات این سفر و محور گفت‌وگوهای ظریف و مکرون بود که مورد پرسش اغلب خبرنگاران نروژی و بین‌المللی قرار گرفت.; دیداری که عصر جمعه به وقت ایران در پاریس انجام شد و ظریف آن را سازنده خواند. *** اطلاعات: پیشرفته‌ترین سامانه دفاعی ـ بومی کشور رونمایی شد; مأموریت سامانه « باور ۳۷۳» برای دفاع از حریم‌ هوایی کشور *** ابتکار: آیا بسته پیشنهادی ماکرون ایران را راضی می‌کند؟ نجات برجام در ایستگاه پاریس; محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان که هفته گذشته به منظور دیدار با مقامات سه کشور اسکاندیناوی به فنلاند، نروژ و سوئد سفر کرده بود، روز گذشته در مهم‌ترین بخش از سفر اروپایی خود وارد پاریس شده و با امانوئل ماکرون رئیس‌جمهوری فرانسه دیدار و گفت‌و‌گو کرد. *** کیهان: هیچ‌کس از شمشیر عدالت مصون نیست حتی نمایندگان مجلس! خبر دستگیری دو نماینده مجلس در ارتباط با پرونده پیش‌فروش محصولات شرکت خودروسازی سایپا، بار دیگر نشان داد عزم قوه قضائیه در برخورد با فساد اقتصادی و اداری بیش از همیشه جزم است. *** دنیای اقتصاد: ماه متفاوت بورس و دلا‌ر; بازارهای داخلی در دومین ماه تابستان گرچه مسیر ماه‌های قبل را ادامه دادند، اما جنس نوسان قیمتی بازارها متفاوت بود. شاخص کل بورس تهران در مسیر پرشتاب صعودی خود در مرداد نیز رشد ۵ درصدی را به ثبت رساند.

چگونه از ماساژ مراکز بازتابی برای درمان دردهای پشت (ستون فقرات) استفاده کنیم؟

چگونه از ماساژ مراکز بازتابی برای درمان دردهای پشت (ستون فقرات) استفاده کنیم؟

Male skeleton with backache

همه ی متخصصان بر این باورند که ستون فقرات نقش موثری در سلامت کلی بدن دارد. در واقع، بخش اعظم سلامت بدن بستگی به موقعیت ستون فقرات دارد. در درصد بالایی از دردهای پشت، ناشی از فشردگی و انقباض عصبی عضلاتی است که در اطراف ستون فقرات قرار دارند. وقتی بیش از حد به ماهیچه ای که در ناحیه پشت قرار دارد فشار می آوریم، ماهیچه شروع به انقباض میکند و مهره خاصی را میکشد و در نتیجه باعث میشود که ستون فقرات از جای اصلی (ردیف) خود خارج شود و میدانیم که در این صورت، بدن هرگز در سلامت کامل نخواهد بود.

در اینجا روش شفا بخش ماساژ مراکز حساس واکنشی را در قسمت های مختلف بدن نشان میدهیم تا به کمک آن بتوانید فورا درد ناحیه پشت را تسکین دهید.

مطالب مرتبط


گام 1 - مراکز حساس:

مراکز حساس:

همه ی ستون فقرات دقیقا در مرکز بدن قرار دارد. اکنون کف پاهایتان نگاه کنید تا در یابید که از انگشت شست در قسمت داخلی پا تقریبا ستون مشابهی چون ستون فقرات کشیده شده است. اگر با انگشتان یا ابزارهای بازتابی، این قسمت را تعقیب کنید، در سراسر پا به سمت پاشنه ادامه میابد. اگر نارسایی و ضعفی در ستون فقرات داشته باشید،  نقاط بسیار دردناکی را در طول این ناحیه احساس خواهید کرد. چنانچه این نقاط حساس، نزدیک به شست پا باشند، ستون فقرات در قسمت شانه ها ضعیف شده است.

چنانچه این نقاط دردناک در قسمت پاشنه ادامه یابد، ستون فقرات را تا پایین (به سمت استخوان دنبالچه) لمس کنید تا منشاء درد را بیابید. با تحریک و ماساژ هریک از این مناطق حساس، نیروی حیات بخش زندگی را در قسمتی از ستون فقرات جاری و فعال می کنید. وقتی این مراکز حساس را در کف پای خود ماساژ میدهید، انگار یک جریان برق را دنبال کرده اید که از منبع اصلی خودقطع شده است.

در دست ها نیز مراکز بازتابی مشابهی در ارتباط با ستون فقرات وجود دارد؛ اما شبکه ی برق مراکز حساس واکنشی بدن، به انگشت نشان و استخوانی که از بن انگشت به مچ می پیوندد، منتقل میشود. همچنین، روی اسکلت های استخوانی انگشت شست دست در جایی که به مچ متصل میشود، کار میکنیم. این ماساژ در تسکین دردهای پشت نیز موثر است.

سفتی عضلات پشت پا میتواند باعث درد ستون فقرات شود:

وقتی ماهیچه های زردپی در پشت ساق پا سفت میشوند، در اثر تماس مداوم با قسمت لگن، روی ستون فقرات فشار می آورند و آنرا از ردیف خود خارج میکنند و باعث لغزش و پارگی دیسک ها میشوند.

چگونه میتوانیم با ماساژ دادن ماهیچه های زردپی، سفتی و انقباض آنرا برطرف کرد و جریان خون سرشار از اکسیژن را به آنها بازگردانیم؟

روی لبه ی یک صندلی بنشینید (بهتر است صندلی صاف و محکم باشد). اکنون یک پای خود را کاملا آرام نگهدارید و انگشتان دست را در قسمت پشت ران خود قرار دهید. با انگشتان یک دست بطور عرضی روی ماهیچه ها فشار بیاورید و آنها را ماساژ دهید و بعد، با انگشتان دست دیگر، همین روش را در جهت مخالف بکار بگیرید. هرکجا عضلات دچار سفتی و انقباض باشد، عمیق تر فشار دهید. بکوشید عضلات و ماهیچه های سف را پیدا کنید. از کپل ها شروع کنید و همه ی قسمت ها را تا جایی که ماهیچه ها به زانو ختم میشوند فشار دهید و بکشید. سعی کنید انگشتان را بطور عرضی روی ماهیچه ها بکشید. بعد از اینکه یک پا را ماساژ دادید، همین روش را با پای دیگر انجام دهید. فراموش نکنید که هرگونه ماهیچه ی سفت و منقبضی در این قسمت ها یافتید، باید به کمک ماساژ، بصورت نرم و قابل انعطافی دربیاید. مشکل احتمالا در اثر سفتی ماهیچه هایی است که در عمق قرار رفته اند. حتی ماهیچه هایی که نزدیک استخوان قرار دارند. بنابراین، نگران ماساژ دادن عمیق نباشید. اگر شخص دیگری ماهیچه های زردپی شما را ماساژ میدهد، روی کاناپه یا یک میز سفت و یا روی کف اتاق بخوابید تا ماهیچه های شما به حالت عادی درآید. در این حال درمیابید که مراکز حساس واکنشی مربوط به پشت (ستون فقرات)، خیلی سریعتر به ماساژ پاسخ میدهند و حال شما حتی از قبل نیز بهتر خواهد شد.

پاها میتوانند باعث ناراحتی ستون فقرات شوند:

حدود 20 درصد از دردهای پشت به دلیل صاف بودن کف پاست. بنابراین، کاربرد ماساژ درمانی همراه با پوشیدن کفش های مخصوص به کف پای صاف بهبود میبخشند. در بسیاری از موارد، کفش ها عامل ایجاد دردهای پشت و ستون فقرات هستند.

پیاده روی برای درمان دردهای پشت و ستون مهره های بدن مفید است:

پیاده روی، بهترین ورزش برای هرگونه ناراحتی در ناحیه ی پشت بدن است. این ورزش بطورطبیعی، ماهیچه های بدن، بویژه ماهیچه های پشت را تقویت میکند. با پیاده روی، خون و اکسیژن بیشتری به سلول ها و بافت های بدن از جمله مغز، چشم ها و سایر اعضای داخلی میرسد. شما میتوانید تند راه بروید ولی نیازی به دویدن نیست. شواهد نشان داده است که راه رفتن آرام برای 40 درصد از افرادی که بدین طریق آرام پیاده روی میکنند، مضر است. ثابت شده که تند راه رفتن از پیاده روی آرام مفیدتر است و هیچ تاثیر منفی روی استخوان بندی بدن ندارد. دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که مصرف ویتامین ث به بهبود دردهای پشت کمک میکند.

گام 2 - صاف کردن ستون فقرات با ورزش پا:

صاف کردن ستون فقرات با ورزش پا:

شما میتوانید بسیاری از ناراحتی ها را از طریق پا بهبود ببخشید.

پاهای خود را از جلوی بدن دراز کنید و آنها را به فاصله ی 25 سانتیمتر از یکدیگر باز کنید. تا آنجایی که ممکن است انگشتان پا را به سمت عقب بیاورید. سپس پاها را به یکدیگر نزدیک کنید؛ طوری که انگشتان بزرگ پا را به سمت عقب بیاورید. سپس پاها را به یکدیگر نزدیک کنید طوریکه انگشتان بزرگ پا همدیگر را لمس کنند. حالا انگشتان خود را به زیر خم کنید. فشار بدهید و سعی کنید در همانحال حدود 20 قدم راه بروید پس از کمی آرامش، پای خود را به جلو دراز کنید. یکبار دیگر تکرار کنید و سپس هر یک از پاها را 2یا3 بار تکان دهید و بعد شل کنید. با پای برهنه آرام اطراف اتاق راه بروید. 4گام روی انگشتان پا و 4گام روی پاشنه ها راه بروید. برای تقویت پا 20گام بردارید. گاهی اوقات، میتوانید روی قسمت خارجی و سپس قسمت داخلی پاهایتان راه بروید. این تمرین را برای صاف نگهداشتن و قوی کردن عضلات پشت انجام دهید.

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب


تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی; رئیس مرکز تحقیقات صرع دانشگاه مونستر آلمان تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی با عنوان “نانودارو کورکومین” را تشریح کرد. پروفسور علی ‌گرجی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در استان تهران، در پاسخ به این سؤال که نانوداروی کورکومین چگونه می‌تواند با تومور مغزی مبارزه کند، اظهار داشت: نانوداروی کورکومین که ماده اصلی آن زردچوبه است برای درمان سرطان مغز به‌کار می‌رود و حتی در علم قدیم و طب سنتی زردچوبه داروی ضدالتهاب معرفی شده و در تحقیقات زیادی که روی سلول‌های سرطانی مختلف انجام شده است ثابت شد زردچوبه نه‌فقط برای سرطان مغز بلکه در درمان سرطان‌های دیگر مانند سرطان پستان و سرطان روده هم مؤثر است.

خبرگزاری فارس: رابطه‌بازان و مفسدان در آینده کشور هیچ جایی ندارند; رئیس قوه قضائیه در مراسم تشییع شهدا، گفت: خون شهدا این نظام را تضمین کرده است، آینده از آنِ متقین است و پولداران و رابطه‌بازان و مستکبران و مفسدان در آینده هیچ جایی ندارند.