ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

چهار × پنج =

بستن
بستن

چگونه از ماساژ درمانی روی گوش ها استفاده کنیم؟

چگونه از ماساژ درمانی روی گوش ها استفاده کنیم؟

glands-behind-the-ears-1-329vfbptlsp930rxljk8ow

مراکز واکنشی متعددی در گوش ها وجود دارد. هنگامی که این مراکز مربوط به گوش را فشار میدهیم، می کشیم و یا ماساژ میدهیم، آنها جریان حیات بخشی را در تمام قسمت های بدن ایجاد میکنند. گوش ها همانند دست ها و پاها، مراکز گوناگونی در ارتباط با تمام بدن دارند.

از آنجا که بین مراکز واکنشی موجود در گوش ها با سایر قسمت های بدن ارتباط وجود دارد، ماساژ مراکز حساس گوش میتواند به رفع بسیاری از علائم ناشی از کارکرد بد اندام ها کمک کند.

مطالب مرتبط


متد 1 - گوش و مراکز درمانی اطراف آن:

گوش و مراکز درمانی اطراف آن:

گوش، عضو حساس و پیچیده ای است که صدها نقطه حساس(واکنشی) در اطراف آن وجود دارد. در دسترس بودن این نقاط، گوش را برای متخصصان طب سوزنی، ایده آل کرده است. وقتی افراد دچار سردرگمی آزار دهنده میشوند بطور ناخواسته، گوش های خود را به ویژه در قسمت نرمه های گوش می پیچانند، می کشند و نیشگون میگیرند. بنابراین، افراد بطور غریزی، این روش درمانی شگفت انگیز را ابداع کرده اند. زیرا از آنجا که صدها مرکز بازتابی در گوش ها وجود دارد، تقریبا مشخص کردن تمامی آنها غیر ممکن است. بنابراین، اجازه بدهید تمریناتی را انجام بدهیم که در حدامکان، تعداد زیادی از آنها را تحریک کند.

انگشتان خود را پشت گوش ها جای دهید و لاله ی گوش را به سمت جلو بخوابانید، به طوری که روی دیواره کناری سر قرار بگیرد. گوش را با انگشتان سوم، چهارم و پنجم خود نگهدارید، با انگشت اشاره، روی گوش ضربه بزنید، بطوری که صدای طبل بشنوید. این عمل را 5 بار تکرار کنید. زیرا باعث تحریک کیسه صفرا میشود. اکنون، دست پیاله کرده خود را روی یک گوش قرار دهید و با دست دیگر به آرامی روی آن ضربه ای بزنید تا صدای صدف به گوشتان برسد. این عمل به تحریک کلیه ها و اعضاء رئیسه دمای بدن کمک میکند.

متد 2 - تشیخص بیماری با معاینه گوش ها:

تشیخص بیماری با معاینه گوش ها:

پژوهشگران امور پزشکی به ما میگویند که میتوان با مشاهده تغییر حرارت و حساسیت گوش، به تشخیص درد و بیماری در سایر نقاط بدن پرداخت.گفته میشود میزان تشخیص دقیق بیماری از طریق گوش بسیار بالاست، بطوری که یک متخصص میتواند تا 90 درصد موارد، به تشخیص دقیق بیماری دست یابد. وقتی قسمت های خاص بدن تحریک میشوندف تغییرات گوناگونی در نقاط معینی از گوش روی میدهد. فشار مراکز حساس واکنشی بر روی نقاط خاصی از گوش، در جایی که تقریبا نتایج فوری حاصل میشود، به نمایش گذاشته شده است. با استفاده از فشار بر مراکز خاص روی گوش میتوانید به تسکین دردهای ناشی از اختلال کار سایر قسمت های بدن بپردازید. چون گوش منطقه ی کوچکی حاوی مراکز واکنشی بسیار است، حتما باید از روش های فشار و لمس استفاده منید. احتمالا با ناخن های انگشتان یا گیره های مخصوص فشار ایجاد کنید.

پند و اندرز ما را بخاطر بسپاریددر صورتی که نقطه ای از بدنتان دردناک باشد، آنرا مالش بدهید تا تسکین پیدا کنید.(حتی اگر محل دقیق ناراحتی را در بدن خود ندانید.)

1.فشردن نرمه گوش راست(مثلا با گیره)موجب آرامش نیمه راست بدن میشود.

2.برای سلامتی و زیبایی خود مراکز حساس واکنشی روی گوش را ماساژ بدهید.

3.کودکان میتوانند یاد بگیرند که چگونه مراکز واکنشی به گوش ها و دیگر اندام های بدن را ماساژ بدهندتا به بیشترین حد سلامتی برسند.

اگر نقطه معینی از گوش، هنگام لمس دردناک باشد، بدین معناست که در قسمتی از بدن عارضه ای وجود دارد که برای گوش پیغام میفرستد. بعضی از مجاری، ذخیره کامل انرژی را ندارند. بنابراین، با فشار مراکز واکنشی حساس در گوش، شما باعث ذخیره سازی کامل انرژی در مجاری مذکور میشوید. اگر میخواهید بر مشکلات جسمانی خود غلبه کنید، به یاد داشته باشد که همراه با سایر مراکز واکنشی، کانون های حساس گوش را نیز کنترل کنید.

نحوه تحریک کردن مراکز حساس واکنشی روی گوش:

مراکز بازتابی روی گوش به قدری حساس است که آرامش پیش از تولد را به یاد می آورد. نرمه گوش، نمایانگر مراکز بازتابی سر است. چنانچه به طرف بالا حرکت دهیم، متوجه مراکز دیگری میشوید که به قسمت های مختلف بدن مربوط میشود و در قسمت بالای نرمه گوش، مراکز بازتابی مروط به پاها قرار دارند.از بالاترین قسمت های گوش ها شروع کنید و آنجا را با انگشتان شست ها و سبابه ها گرفته بپیچانید. هر دو گوش را همزمان بپیچانید و تمام این نقطه را با روش پیچاندن و لوله کردن، ماساژ دهید.شما احتمالا مراکز بازتابی بسیار زیاد و حساسی را ذر سراسر گوش خود خواهید یافت.

گوش ها را با زور بالا بکشید و نزدیک سر نگهدارید. درحالی که هنوز روش پیچش و لوله کردن را بکار میبرید. انگشتان خود را به سمت قسمت باریک گوش ها پایین بیاورید و گوش ها را به طرف خارج از بدن بکشید. اینکار را چندین بار انجام دهید. توجه داشته باشد که چگونه گوش ها شروع به مورمور شدن و سوزش میکنند.

متد 3 - وزوز گوش ها:

وزوز گوش ها:

احساس صداهای ناموزون و یا وزوز گوش، مشکل ناراحت کننده ای است که از صداهای ناهنجار خارجی در گوش ها و یا سر نشات میگیرد. در بعضی موارد، تصور میشود که درمان صداهای گوش غیر ممکن است، ولی من معتقدم که هر نوع دردی بطور طبیعی درمان میشود. ابتدا مطمئن شوید که در گوشتان جرم مومی وجود ندارد و گوش شما پاک است. همه مراکز بازتابی گوش را ماساژ دهید و به کانون هایی که گرم کننده های بدن خوانده میشوند و کانون های دیگری که در زیر نرمه گوش قرار دارد، توجه خاصی مبذول دارید. تحریک نرمه هریک از گوش ها به نوعی برسلامتی اعضاء رئیسه تاثیر میگذارد، بخصوص اگر این تحریک از ناحیه گودی پشت نرمه گوش انجام گیرد. گوش ها را با نیشگون گرفتن، لوله کردن و پیچاندن به مدت 7شماره ماساژ دهید.

متوقف کردن صدای زنگ زدن گوش ها:

بسیاری از مردم با استفاده از دو مرکز حساس که در نزدیک گوش ها قرار دارند، صدای زنگ را در گوششان از بین برده اند. نخست، دهان خود را بطور گسترده باز کنید و با انگشت نشانه، قسمت فرو رفته در جلوی گوش ها را لمس کنید. این یک مرکز واکنشی مربوط به دمای بدن است. سپس دهان خود را ببندید و برای یک دقیقه، روی این مرکز حساس، ماساژ دورانی انجام دهید. مرکز واکنشی دیگر میتواند در محل فرو رفته ی نرم پشت گوش باشد.

متد 4 - درمان ناشنوایی:

درمان ناشنوایی:

یک روش ساده برای برگرداندن شنوایی، فشار و ماساژ مراکز حساس واکنشی است که در روی نوک انگشت چهارم قرار دارد. تمام اطراف نوک و کناره ها و زیر انگشت را در جایی که به کف دست متصل میشود، برای مدت چندی دقیقه فشار بدهید. این حرکت را طی روز، هرزمان که فرصت میکنید، چندین بار انجام دهید. این روش همچنین، درد گوش را تسکین میدهد.

روش استفاده ای پاک کن سفت:

استفاده از این روش با موفقیت همراه بوده است. شما میتوانید هرچیز استریل مانند:یک پاک کن سفت و نظایر آن که به بهترین نحو عمل کند، بکار ببرید. این شئ را در فضای مابین آخرین دندان و فک خود، پشت دندان عقل قرار بدهید. در این حال، شما روی مرکز واکنشی که به گوش مربوط میشود، فشار خواهید آورد و با فشار مداوم، تحریک صورت میپذیرد. شئ مذبور را برای مدت 5 دقیقه در هر بار گاز بزنید. این حرکت را چند بار در روز انجام دهید. استفاده از شانه سر نیز در تحریک گوش ها بسیار سودمند است. دندانه های شانه را به نوک همه انگشتان فشار دهید و این فشار را برای تقریبا مدت 5 دقیقه نگهدارید. چنانچه این مناطق بسیار حساس باشند، میتوانید روی مراکز بازتابی یافته شده در دست یا پا کار کنید. محل دقیق مراکز حساس مربوط به گوش ها را میتوانید زیر دو انگشت آخر دست ها و یا دو انگشت آخر پاها بیابید.

مراکز بازتابی که باعث بهبود شنوایی میشود:

ظاهرا عملی به نظر نمیرسد که با فشار چند مرکز بازتابی، شخصی که سالها قادر به شنیدن نیست، بتواند ناگهان، قدرت شنوایی خود را بدست آورد. برای چنین افرادی، این موضوع حقیقتا شبیه به یک معجزه خارق العاده است. پزشکانی که عملکرد مراکز حساس واکنشی آشنایی دارند، سالها برای کمک به بیماران ناشنوا از این روش استفاده کرده اند. پزشکان متخصص در رشته ی آسیب شناسی استخوان و عضله، کایروپراکتیک ها و طبیعت درمانگرهایی که از این روش برای درمان خود سود جسته اند، به نتایج بسیار تکان دهنده ای رسیده اند.

 

متد 5 - حفظ و نگهداری گوش ها:

حفظ و نگهداری گوش ها:

پیشگیری از مشکلات شنوایی آسانتر از درمان آن است. با استفاده از گوش گیر، میتوانیم از سلول های عصبی که در اثر صداهای بلند و مستمر صدمه می بینند (برای مثال، افرادی که در حرفه های پر سروصدا کار میکنند)، محافظت کنیم. مطمئن باشید که شما به وسیله فشار بر مراکز حساس واکنشی گوش ها همانند اطراف گوش ها، مسیر شنوایی خود را تحریک میکنید.

منبع: کتاب معجزه انرژی انگشتان

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب