ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه از فشار دادن کانون های حساس واکنشی روی زبان استفاده کنیم؟

چگونه از فشار دادن کانون های حساس واکنشی روی زبان استفاده کنیم؟

2531170_173538268599_2

اکثر مردم متوجه نیستند که مراکز بازتابی خیلی مهمی در دهان و زبان وجود دارد. در حقیقت، زبان کانون های واکنشی متعددی دارد که هر قسمت از بدن را تحت پوشش قرار میدهد. هر فرد باید یک میله مخصوص فشار بر روی زبان داشته باشد و هر روز از آن استفاده کند تا زبان را در بهترین موقعیت نگهدارد. از این وسیله یا دسته قاشق، برای فشار دادن روی زبان استفده کنید. دسته قاشق را از یک طرف به طرف دیگر برمیگردانیم و به طرف پایین فشار میدهیم. آیا نقاط حساس را در محل های مختلف روی زبان احساس میکنید؟ با فشار دادن مراکز بازتابی روی زبان، میتوانید بر انواع مختلف درد و ناراحتی غلبه کنید. ده منطقه در زبان وجود دارند که از الگوی منطقه ای که در سرتاسر بدن قرار دارد، پیروی میکنند.

مطالب مرتبط


متد 1 - بررسی کانون های بازتابی:

بررسی کانون های بازتابی:

مراکز حساس موجود در مرکز زبان به مرکز بدن مربوط میشوند. بنابراین، وقتی شما مراکز واکنشی زبان را فشار دهید و تحریک کنید، نیروی حیات بخش را به کلیه غدد، اندام ها و سلول هایی که در مرکز بدن قرار دارند، میفرستید و وقتی مراکز بازتابی قسمت راست زبان را فشار دهید، همه غدد و اعضای سمت راست بدن را تحریک میکنید و وقتی مراکز بازتابی روی قسمت چپ زبان را فشار میدهید، به تحریک تمامی غدد و اعضای سمت چپ بدن میپردازید. زمانی که شما نقطه کاملا حساسی را در قسمت معینی از زبان پیدا میکنید، نمودار منطقه ای بدن را بررسی کنید تا محل دقیق نارسایی را در بدن خود پیدا کنید. سپس این منطقه حساس را فشار دهید و تا شماره 7 نگهدارید. به یاد داشته باشید که وقتی در قسمتی از بدنتان حساسیت وجود داشته باشد،این حساسیت مانند زنگی است که با به صدا در آمدنش به شما پیغام میدهد.ابزار های ماساژ دهنده غلتک مانند، در یافتن مراکز بازتابی حساس در قسمت های مختلف بدن بسیار مفید هستند.

گروهی از اشخاص همیشه میله ی مخصوص فشار دهنده زبان را در کیسه ای بهداشتی با خود همراه دارند. از تحریک کانون های حساس زبان، برای توقف سریع دردهای دوران قاعدگی زنان استفاده شده است. زنان باردار نباید مراکز بازتابی زبان رافشار بدهند. زیرا به نظر میرسد که این ورزش، اثر شل کنندگی بر روی دستگاه تولید مثل دارد و ممکن است باعث سقط جنین شود. چون باعث آرامش و توقف در در قسمت های مختلف بدن میشود. ثابت شده است که تحریک مراکز حساس زبان، برای مردانی که از ناراحتی پروستات رنج میبرند، میتواند مفید باشد. در این مورد خاص شاهدی ندارم! اما همیشه به یاد داشته باشید که در هرجای بدن که دردی احساس شود، ماساژ درمانی میتواند مفید باشد و هرگز مضر نیست.

همچنین، مراکز واکنشی دیگری در دهان وجود دارد که تحریک آنها باعث تسکین درد قسمت های مختلف بدن میشود. تحریک مراکز بازتابی در زیر زبان و سقف دهان، بسیاری از بیماری ها را تسکین میدهد.

چنانچه داروی موثری پیدا نکردید، میتوانید با فشار دادن سقف دهان (با استفاده از شست تمیز) ظرف چند دقیقه، سرفه خود را قطع کنید.

اهمیت کشیدن زبان:

گرفتن زبان به وسیله دستمال پاکیزه و کشیدن آن به خارج تا حد امکان فواید بسیارب دارد. (هنگامی که زبان را از دهان خارج میکنیم باید کمی آن را بالا نگهداریم تا قسمت زیر آن با دندان تماس نداشته باشد) این روش میتواند باعث توقف سکسکه و گرفتگی صدا شود. برخی از درمانگاه های حیات بخش، آموزش میدهند که کشیدن زبان، باعث درمان حالت خفگی در فرد میشود.

مسواک زدن روی زبان:

آیا میدانید که تمیز کردن روی زبان چقدر مهم است؟

قرن ها است که آسیایی ها به تمیز کردن روی زبان خود میپردازند. برای اهالی رم، این روش یک تمرین روزانه بوده است و هنوز در شرق، به عنوان یک روش طبیعی برای تازه کردن نفس، محافظت از دندان ها، از بین بردن باکتری ها و آلودگی ها بکار میرود.

"سیلویا" یک زن چینی سالها پیش، اهمیت پاک کردن زبان را بازگو کرد.

او اصرار داشت که زبان را دست کم هرشب پیش از خواب و صبح باید برس زد. این مسئله برای او، از مسواک زدن هم مهمتر بود. سطح زبان، زمینه ای برای رشد باکتری ها دارد. پوشش انباشته از جرم در روی زبان، یکی از عوامل اصلی بوی بد دهان است. شواهد نشان میدهد که تعداد باکتری های عفونت زا طی یک هفته، در صورت تمیز نکردن زبان، ده برابر میشود. هم اکنون، انجمن دندان پزشکی آمریکا تمیز کردن زبان را نیز ترویج و تایید میکند. 

منبع: کتاب معجزه انرژی انگشتان

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب