ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه از شر سرماخوردگی قفسه سینه خلاص شویم ؟

چگونه از شر سرماخوردگی قفسه سینه خلاص شویم ؟

سرماخوردگی قفسه سینه که همچنین به عنوان برونشیت شناخته می شود، عفونت ویروسی است که ریه ها را تحت تاثیر قرار می دهد. نشانه های سرماخوردگی قفسه سینه عبارتند از تجمع خلط، درد سینه، خس خس سینه و خستگی. هر چند این بیماری می تواند در هر کسی بروز پیدا کند اما افراد سیگاری، کودکان و کسانی که بیماری های قلبی و ریوی دارند بیشتر در معرض هستند. اگر آن را درمان نکنید می تواند بدتر شود. بنابراین ضروری است که در بروز اولین نشانه های بیماری آن را درمان کنید.

مطالب مرتبط


گام 1 - رهایی از سرماخوردگی قفسه سینه

رهایی از سرماخوردگی قفسه سینه

سرکوب سرفه کردن با مقدار زیادی دارو.
سرفه کردن در سرماخوردگی سینه متداول می باشد زیرا تجمع خلط و موکوس وجود دارد. استفاده از داروهای OTC که به داروهای سرفه اضافه شده اند به درمان سرفه و رفع گرفتگی آن کمک می کنند. داروها را درست استفاده کنید.

از داروهای ضد التهاب برای تسکین درد استفاده کنید. سرفه می تواند درد سینه را تشدید کند و تب در عفونت ها عمومی است. یک داروی سرماخوردگی یا یک مسکن انتخاب کنید و یا یک داروی ضد التهاب مثل ایبوپروفن برای تسکین درد استفاده کنید.

رهایی از سرماخوردگی قفسه سینه

برای رفع گرفتگی سینه نوشیدنی بنوشید. موکوس ها در سینه به دام افتاده و باعث گرفتگی می شوند و می توانند سرفه و خس خس سینه را ایجاد کنند. نوشیدنی زیادی مثل آب، چای گرم، سوپ و آب میوه را برای از بین بردن موکوس استفاده کنید.

رهایی از سرماخوردگی قفسه سینه

برای پیدا کردن، نیروی دوباره، استراحت کنید. استراحت کردن در زمان مبارزه با سرماخوردگی سینه و دیگر عفونت ها امری ضروری است چرا که به بدن شما شانس درمان شدن می دهد. با مدرسه یا محل کار خود تماس گرفته و چند روزی را مرخصی بگیرید و استراحت کنید و به بدن خود کمک کنید که با عفونت مبارزه کند.

رهایی از سرماخوردگی قفسه سینه

دستگاه مرطوب کننده محیط ( humidifier ) را روشن کنید. از بخور آن برای افزایش رطوبت هوا استفاده کنید تا تراکم سینه تان کاهش یابد.

به سینه خود بخور بدهید. بیشتر از حد معمول و سخاوتمندانه در طول روز از بخور سینه استفاده کنید تا ریه هایتان را تمیز کند و جلوی سرفه تان را بگیرد. آن را درست استفاده کنید.

اطلاعات مطلب

 • پزشکی
 • 495 بازدید
 • blankblankblankblankblank (No Ratings Yet)
  blankLoading...
 • آخرین ویرایش توسط : علی محمودزاده - پنج‌شنبه, 02 مارس 17, 7:26 ب.ظ

دیدگاه کاربران

 1. پورآقایی - 2019/01/04 - 5:06 ب.ظ
  • blank
   دانشمند پاسخگو - 2019/01/09 - 5:15 ب.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب