ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه از سرقت ماشین جلوگیری کنیم؟

چگونه از سرقت ماشین جلوگیری کنیم؟

یک ماشین می تواند در کمتر از ۶۰ثانیه به سرقت رود و خیلی از ماشین هایی که دزدیده شده اند هرگز بازنگشته اند.به عبارتی در هر ۲۷ثانیه یک ماشین دزدیده میشود.اگاهی و توجه به امنیت ماشین میتواند از قربانی شدن شما از این امر جلوگیری کند.اتومبیل شما برایتان یک سرمایه گران قیمت محسوب میشود.پس ضروریست تا بدانید که چطور از سرقت آن جلوگیری کرده و امنیت ماشین خود را حفظ کنید.

مطالب مرتبط


گام 1 - اقدامات و مراحل

اقدامات و مراحل

انتخاب مناطق و مکان های روشن برای پارک.

اگر شما در یک خیابان یا گاراژ پارک کنید حتما یک مکان روشن را انتخاب نمایید.پارک کردن زیر چراغ  و یا دوربین امنیتی گاراژ یا لامپ های خیابانی ،سارقان را زیاد مشتاق به دزدیدن ماشینتان نمی کند.چون آنها به آسانی دیده میشوند و توجه و تمرکز به سوی آنها جلب میشود.

اقدامات و مراحل

دور نگه داشتن ماشین از قسمت ورودی پارکینگ و خروجی گاراژ:

سارقان خیلی مایلند که ماشین هایی را دستبرد بزنند که در نزدیکی ورودی پارکینگ ها و یا خروجی گاراژهاست.زیرا خیلی زودتر میتوانند فرار کننند.سعی کنید در وسط ردیف های ماشین های پارک شده در قسمت شلوغ پارکینگ یا گاراژ پارک نمایید.مطمئن باشید که این روش استراتژی خوبی برای جلوگیری از سرقت خودروست.

پرداخت پول به صاحب یا نگهبان پارکینگ:

پرداخت پول به نگهبان پارکینگ باعث میشود که آنها از ماشین شما مراقبت کنند.اما دزدها در مناطقی که تحت نظارت ماموران نیست به راحتی می توانند کار خود را انجام دهند.پرداخت پول به ماموران پارکینگ شیوهی خوبی است برای جلوگیری از سرقت خودرو در این مکانها. و مطمئن باشید که در تمام مدت آنه مراقب و مواظب ماشین شما هستند.

اقدامات و مراحل

تمام درها را قفل کنید:

بیشتر ماشین ها از خانه دزدیده میشوند.چون راننده آن خودرو فکر میکند که ماشین خود را در جای امن پارک کرده است.و به همین دلیل اتومبیل خود را بدون قفل کردن رها میسازند و ترک می کنند.همیشه و در همه حال تمام درهای وسیله ی نقلیه خود را قفل کنید.حتی بیرون از خانه.

اقدامات و مراحل

خرید دزد گیر یا آژیر خودرو.

یک سیستم آژیر (دزدگیر) که به طور حرفه ای به ماشین شما نصب شده باشد را حتما تهیه کنید.اگر ماشین دستکاری شود فورا به شما خبر می دهد و آگاهتان میسازد.آلارم پر سر و صدا به سرعت سارق ماشین را میترساند و بعضی از این سیستم ها که برنامه دار هستند پلیس را احضار می کنند.سیستم آژیر حرفه ای میتواند سیستم احتراق خودرو را غیرفعال کند که در اینصورت  برای روشن کردن وسیله نقلیه نیازمند یک کلید یا چیزی مشابه آن هستیم.

اقدامات و مراحل

کلیدهای یدکی را در جای دیگری قرار دهید.

هرگز کلیدهای یدکی را اطراف پرزهای چرخ یا زیر ماشین قرار ندهید.نگه داری این کلیدها آسان است هر چند باعث میشوند که به طور نا آگاهانه اتومبیل شما مورد سرقت قرار گیرد.به جای قرار دادن آنها در ماشین ،یه جای مشخص برای کلیدها معین کنید که برای فقط اعضای خانواده که از آن استفاده میکنند مکان آن معلوم باشد.

چیزهای ارزشمند خود را در صندوق قرار ندهید.خیلی از صندوق ها به آسانی قابل دسترس هستند.

اقدامات و مراحل

هرگز وسایل ارزشمند خود از قبیل لپ تاب،کیف سامسونگ ، چمدان، کیف،کیف پول یا موبایل را در جلوی چشم قرار ندهید.چون این موارد انگیزه ی سارقان را برای سرقت اتومبیل افزایش می دهد.بنابراین آنها را در صندوق قرار داده ویا با خود به همراه داشته باشید.اگر سیستم پخش شما قابل حمل باشد آن را از پنل جدا کرده و همراه داشته باشید.

اقدامات و مراحل

اطلاعات خود را به همراه داشته باشید:

بجای اینکه اطلاعات خود را انباشته کنید آنها را به اصطلاح بیمه کرده ودر نزد خود نگه دارید.یک سارق ماشین به دقت ماشین شما را بررسی میسکند و اگر مدارک یا اسنادی در آن باشد خیلی مایل به دزدیدن آنها میباشد. که باعث میشود هم ماشین و هم اطلاعات و مدارک شما مورد دستبرد قرار گیرد.

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب