ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

5 × 4 =

بستن
بستن

چگونه از زیبایی دست و پا محافظت کنیم؟

چگونه از زیبایی دست و پا محافظت کنیم؟

با عرض سلام خدمت ویکی چجورهای عزیز، در خدمت شما عزیزان هستیم با ارائه مطالب حفظ زیبایی درقسمت های مهم بدن .

امروز می خواهیم به محافظت و بهبود زیبایی چند قسمت مهم از بدن که زیبایی و سلامت آنها بسیار مهم می باشند بپردازیم. پس ادامه مقاله را از دست ندهید…

مطالب مرتبط


گام 1 - زیبایی دست

زیبایی دست

دست ها

معمولا در اولین برخورد،دیگران به دست های شما توجه می کنند،از این جهت باید به اندازه چهره تان به آنها اهمیت دهید.مواظبت از دستها و ناخن ها کمی سخت تر است چون هر روز از آنها استفاده می کنیم پس باید آنها را به شکلی که زیبا و جذاب جلوه کند،حفظ کنیم.به زیبا ماندن دستهایتان همان اندازه اهمیت دهید که به چهره تان می دهید .تغییرات در فرم و رنگ ناخن ها و دست نشانه ای از اختلال دستگاه های داخلی بدن است .

نرم و لطیف کردن دستها 

1.آبلیمو را با گلیسیرین مخلوط کرده و بعد چند قطره آمونیاک به آن اضافه کنید سپس به دست هایتان بمالید.

2. 10گرم آرد گندم را با 40 گرم شیر مخلوط کرده و به مدت نیم ساعت به دستهایتان بمالید و سپس دستهایتان را بشویید.

3.دستهایتان را با آب گل بنفشه بشویید این کار باعث نرمی و لطافت آن می شود.

4.سیب زمینی را پوره کنیدو با کمی شیر و گلاب مخلوط کنید و به روی دستهایتان بمالید و ماساژ دهید.

5.یک عدد گوجه فرنگی را له کرده و آب آن را بگیرید و بعد یک قاشق چای خوری آبلیمو و به آن اضافه کنید و بعد 5 گرم گلیسیرین،پس از مخلوط شدن هر روز به دستهایتان بمالید.

6. 80گرم روغن بادام شیرین را با 10 گرم موم سفید و 40گرم روغن نارگیل روی حرارت قرار دهید تا ذوب شود در این مدت 60 گرم گلیسیرین را کم کم اضافه و مخلوط کنید پس از سرد شدن آن را هر روز به دستهایتان بمالید.

7. 15 گرم گل برنجاسف را در 4 لیوان آب به مدت 10 دقیقه بجوشانید و به همان اندازه هم گل و برگ پنیرک سفید یا ختمی اضافه کنید و به دستهایتان بمالید .

روش های تمیز و روشن شدن دستها

1.دستهایتان را با آبلیموی (لیموترش) تازه بشویید.

2.یک عدد سیب زمینی خام را رنده کرده و آب آن را بگیرید بعد با 15 گرم گلیسیرین و 20 گرم آبلیموی شیرین مخلوط کنید و بعد به دستهایتان بمالید.

3.گلاب،عرق شاتره و گلیسیرین را هر کدام 60گرم با 20گرم آبلیموی ترش،آب پرثقال و سرکه سیب مخلوط کنید و بعد دستهایتان را با آن بشویید.

4. 20گرم شیر با 10 گرم آرد جو خمیر کنید و روزی 15 دقیقه به دستهایتان بمالید.

زیبایی دست

روش هایی برای رفع حساسیت های پوستی دستها

  1.بیست گرم پودر نشاسته را در یک لیوان گلاب حل کرده و بعد 20گرم گلیسیرین به آن اضافه کنید آن را چند دقیقه حرارت دهید تا نرم و مایع شود،بعد از سرد شدن آن را هر روز به دستهایتان بمالید.

2. 5گرم کتیرا را پودر کرده و با 50گرم گلیسیرین مخلوط کنید و شب ها ان هارا به دستهایتان بمالید.

3.دستتان را بشویید و با حوله خشک کنید درحالی که  هنوز دستتان نمناک است  مخلوط یک قاشق چایخوری عسل و یک قاشق چایخوری روغن زیتون را به آن بمالید و بعد دستهایتان را داخل دستکش پلاستیکی کنید و بعد داخل دستکش نخی، پس از نیم ساعت دستتان را بشویید.

راه حل هایی برای رفع ترک خوردگی های دست

1.روزانه کمی گلاب به دستهایتان بمالید باعث رفع ترک خوردگی آن می شود.

2.کمی بِه دانه را در یک فنجان آب سرد خیس کنید یک شب بِه دانه داخل آب بماند و فردا آن را صاف کنید و به دستهایتان بمالید.

3. 5 گرم بوره امنی را در نصف لیوان آب حل کنید و 4 قاشق غذا خوری گلیسیرین را به آن اضافه کنید بعد از آنکه خوب مخلوط شد به دستهایتان بمالید.

4.گل ختمی ،کتیرا،نشاسته ،به دانه،گل بابونه و حنا را به مقدار یکسان با هم مخلوط و بکوبید هر دفعه کمی از آن را با اب ولرم حل کنید و بمدت نیم ساعت به دستهایتان بمالید و سپس دستهایتان را بشویید

زیبایی دست

راه حلی برای ناخن های ضعیف و شکننده

یک پیمانه شیر را گرم کنید به طوری که پوست شما را نسوزاند بعد ناخن هایتان را به مدت پنج دقیقه داخل آن قرار دهید. شیر باعث می شود سلول های مرده پاک شود و میزان کلسیم زیادی به ناخن های ضعیف و شکننده برسد.

راه حلی برای نقاط سفید روی ناخن

از مواد غنی چون تخم مرغ ،شیر و جگر استفاده کنید،به رژیم غذایی خود موادی که روی دارند اضافه کنید واز داروهای مکمل روی استفاده کنید.

گام 2 - زیبایی پا

زیبایی پا

پاها

مواظبت از پاها فقط به خاطر زیبا جلوه دادن آنها نیست،ما بیشتر از هر اندام دیگری به پا های خود فشار می آوریم و از آنها کار می کشیم ،پا های ما گاهی ساعت ها درون کفش های تنگ با پاشنه های بلند می مانند و به طور معمول هر روز هشت هزار قدم بر می دارند و البته ما با حداقل زمان می توانیم سر حالی و آرامش را به پا های خود برگردانیم.

یک مراقبت کامل از پاها

مواد لازم : یک لیتر شیر ،یک عدد تشت ، خلال پوست پرتقال ،سنگ پای بهداشتی ،دستمال کاغذی.

طرز تهیه : شیر را گرم کنید بطوریکه پوست را بسوزاند هر دو پا ها را به مدت 15 دقیقه درون شیر گرم قرار دهید،سپس در حالی که هنوز مرطوب است با سنگ پا آن را به خوبی مالش دهید .انگشتان پای خود را با کمک دستمال کاغذی از هم جدا کنید  دور ناخن های پا را  با خلال پوست پرتقال ماساژ دهید.ناخن ها را خوب ماساژ دهید  این کار باعث به دست آوردن آرامش و نرمی پوست به پاها می شود

زیبایی پا

پوشش مناسب برای پاها

پای هر انسان قلب دوم اوست.امروزه این جمله بسیار گفته می شود اما واقعیت این است که اکثر افراد کمتر به مسائل طبی و پزشکی کفش و پوشش پای خود دقت می کنند و به همین دلیل دچار مشکلاتی می شوند .امروزه مشکل عمده این است که هیچ روش خاصی برای اندازه گیری کفش وجود ندارد.
انگلیسی ها،آمریکایی ها و فرانسوی ها هر کدام یک سیستم اندازه گیری خاص خود را دارند.تلاش های زیادی برای ایجاد یک سیستم بین المللی برای اندازه گیری کفش صورت گرفته ولی تاکنون پیشرفت چشم گیری در این زمینه کسب نشده است.
کفش نباید به پا تنگ باشد،کفش ورزشی زنان با مردان تفاوت داشته باشد،یک کفش مناسب هنگام راه رفتن به خوبی خم شود ،انگشت بزرگ پا فشاری از بیرون تحمل نکند.چون که ممکن است با فشار بیش از حد شصت کج شود.
پاشنه ی کفش بلند نباشد چون باعث بروز زانو درد و کمر درد می شود.

زیبایی پا

راه حل هایی برای رفع ترک پاشنه پا

1.پوست و برگ گردو را پوشانده و به پاشنه پا بمالید.

2. 50گرم دنبه را حرارت داده تا آب شود بعد 5 گرم گلیسیرین و روغن گرچک و 10گرم اسرین به آن اضافه کنید.سپس آن را کاملا مخلوط کنید و بعد از سرد شدن 2گرم اسید سوبوریک و 2گرم پودر مازو به آن بیافزایید و هر روز به پا هایتان بمالید.

3. 60 گرم گل بومادران را در یک لیوان آب چند دقیقه بجوشانید و بعد از خنک شدن آن را صاف کنید و بعد محلول را به پاهایتان بمالید.

اطلاعات مطلب

  • پوست و مو
  • 1,122 بازدید
  • blankblankblankblankblank (4 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : زهرا ادیب - جمعه, 22 دسامبر 17, 11:29 ق.ظ
  • راز زیبایی پوست و مو

دیدگاه کاربران

  1. karamlou - 2017/08/10 - 9:37 ق.ظ
  2. حجت شایا - 2019/06/14 - 10:44 ق.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب