ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه از حیوانات کوچک حیاط در مقابل گربه ها محافظت کنیم؟

چگونه از حیوانات کوچک حیاط در مقابل گربه ها محافظت کنیم؟

حیوانات کوچک در داخل حیاط شما می توانند شگفت انگیز باشند، مواقعی که نگاه میکنید یا مشغول غذا خوردن هستند. با این حال، آنها اغلب توسط گربه های بیرون از خانه مورد کشتار قرار می گیرند. محافظت از حیوانات  کوچک حیاط از گربه ها مستلزم این است که شما سعی کنید گربه ها را از حیاط خود دور نگه دارید. همچنین نیاز به توانایی گربه برای کشتن حیوانات کوچک توسط صاحبان آن محدود می شود.

مطالب مرتبط


گام 1 - نحوه ی طراحی حیاط برای حفاظت از حیوانات کوچک

نحوه ی طراحی حیاط برای حفاظت از حیوانات کوچک

مرحله 1 : مناطق تغذیه را از دسترس گربه ها حفظ کنید.

یکی از راه های حفاظت از حشرات کوچک شما در حیاط می تواند مکان هایی باشد که شما آنها را از دسترس گربه ها حفظ می کنید. به عنوان مثال، فیدرهای پرنده در مکان هایی قرار می گیرند که گربه حتی نمی تواند از طریق صعود به آن برسد که معمولا حداقل 10 فوت از درختچه ها و یا مناطق دیگر که گربه می تواند پنهان شود، فاصله دارد. قرار دادن فیدرهای پرنده از همه مکان های مخفی بخصوص در خانه هایی که دارای بوته های زیادی هستند و مکان های مخفی زیادی دارند می تواند دشوار باشد. اگر این یک مشکل برای شما باشد، می توانید از محوطه ی زیر فیدر برای تسریع کردن گربه ها که ممکن است سعی در دزدیدن پرنده ها یا سنجاب ها داشته باشند، تلاش کنید و به دنبال فیدرهایی که از شاخه های پایین درخت  بیرون می آیند، یا آن هایی که در قسمت های پایین تر 5-7 فوت (1.5-2.1 متر) (حدود 1.5-2 متر) بالای زمین و دور از شاخه های دیگر هستند، باشید.

نحوه ی طراحی حیاط برای حفاظت از حیوانات کوچک

مرحله 2 : در حیاط خود از آبپاش های فعال استفاده کنید.

به منظور جلوگیری از ورود گربه ها به حیاط خود، می توانید از اسپرینکل های فعال حرارتی استفاده کنید که هنگام عبور گربه از آن، گربه را خیس می کند. آب برای گربه ها بازدارنده خوبی است. با این وجود، به یاد داشته باشید که این آبپاش های فعال می تواند توسط حیوانات دیگر، مانند حیوانات کوچکی که در حیاط هستند و حتی انسان ها که می خواهید آبپاشی نشوند، قبل از آمدن در حیاط، فراموش نکنید که آن را خاموش کنید.

نحوه ی طراحی حیاط برای حفاظت از حیوانات کوچک

مرحله 3 : گیاهان بازدارنده.

برخی از گیاهان وجود دارد که شما می توانید در حیاط خود قرار دهید که حیوانات کوچک حیاطتان را از گربه ها محافظت می کند، زیرا آنها دجله یا زخمی هستند. کاشت یکی از این گیاهان مانند هولی، در مناطقی که شما حیوانات وحشی را تغذیه می کنید، در حفظ گربه ها بسیار مفید است. همچنین گیاهان مانند گیاه نعناع، اسطوخدوس، پنیرویل و آویشن لیمو وجود دارد که گربه ها بوی اینگونه گیاهان را دوست ندارند. کاشت این گیاهان در مناطقی که فعالیت های حیات وحش زیادی دارد می تواند به حفاظت از حیات وحش در مقابل گربه ها کمک کند. نکته این است که گیاهان را در حیاط خود قرار دهید تا حیوانات کوچکتان را از ترس گربه مخفی نگه دارید. اگر گربه ای بسیار پایدار دارید که همیشه در همان مکان پنهان است، در نظر بگیرید جایگزین کردن آنچه که در آن وجود دارد با یک بولت عجیب و غریب باشد. پنهان شدن در یک بولت عجیب و غریب برای آن گربه بسیار ناراحت کننده خواهد بود. دوبار به صورت آنلاین یا با دامپزشک خود بررسی کنید تا مطمئن شوید که گیاهان در صورتی که گربه شما آنها را مصرف کند سمی نباشد.

نحوه ی طراحی حیاط برای حفاظت از حیوانات کوچک

مرحله 4 : استفاده از بازدارنده بخصوص بازدارنده های تجاری گربه.

محصولاتی وجود دارد که می توانید برای گربه ها، خارج از حیاط خود استفاده کنید. یک محصول بازدارنده ی  گربه، اولتراسونیک است که ادعا می کند صداهای اولتراسونیک را که گربه ها دوست ندارند منتشر کنند، اما دیگر حیوانات و انسان ها آنها را تحمل نمی کنند. قرار دادن یکی از این ها می تواند به طور بالقوه گربه های ناخواسته را از حیاط  درامان نگه دارد. مواد شیمیایی نیز وجود دارد که می توانید در حیاط خود اسپری کنید. این ها بویایی می دهند که گربه ها را دور نگه می دارند. بازدارنده های تجاری و بازدارنده ها در اکثر فروشگاه های بزرگ حیوانات خانگی، فروشگاه های بزرگ و یا خرده فروشان آنلاین یافت می شود.

 

نحوه ی طراحی حیاط برای حفاظت از حیوانات کوچک

مرحله 5 : استفاده از عطرهای طبیعی برای دور کردن گربه ها.

برخی از محصولات موجود در خانه شما وجود دارد که می تواند گربه ها را از حیوانات کوچک در حیاط  دور نگه دارد. این محصولات بوی قوی دارند که گربه ها  بوی آن مانند مرکبات، سرکه و روغن های ضروری را دوست ندارند. به سادگی بوی قوی خود را در یک بطری اسپری و در زمین در مناطقی که حیات وحش جمع می شود قرار دهید. اگر تصمیم به استفاده از یک عامل بازدارنده بوی قوی داشته باشید، ممکن است لازم باشد که آن را به طور منظم دوباره استفاده کنید. اگر شما در یک منطقه بارانی زندگی می کنید، این می تواند مانع بازدارنده شما شود.

نحوه ی طراحی حیاط برای حفاظت از حیوانات کوچک

مرحله 6 : حصاری در اطراف حیاط خود ایجاد کنید.

برای جلوگیری از ورود گربه ها به حیاط خود، می توانید دسترسی را دشوارتر کنید. قرار دادن یک حصار در لبه بالایی که گربه ها می توانند روی آن راه بروند، می تواند دسترسی گربه به حیاط را محدود کند. به طور کامل حصار بلند این احتمال را کم می کند که گربه ها بتوانند وارد شوند. با این حال، آنها گاهی اوقات ممکن است راه خود را باوجود حصار پیدا کنند. ایجاد یک حصار کامل در اطراف حیاط شما همچنین ممکن است حیوانات وحشی مانند راکون یا سنجاب را از ورود به آن محدود کند. با این حال، پرندگان ممکن است آن را پناهگاه بسیار زیبا و امن پیدا کنند. قرار دادن یک حصار قد بلند در اطراف حیاط شما ممکن است گربه ها را کاملا از بین نبرد اما احتمال این دارد که گربه ها به سادگی در آن غوطه ور نشوند.

گام 2 - محدود کردن دسترسی به حیوانات کوچک

محدود کردن دسترسی به حیوانات کوچک

مرحله 1 : گربه خود را در داخل نگه دارید.

ساده ترین راه برای نگه داشتن یک گربه از کشتن حیوانات این است که آن را در داخل نگه دارید. گربه ها می توانند در داخل رشد کنند، به ویژه اگر آنها مقدار زیادی اسباب بازی و اسباب متحرک برای نگهداری اشغال کنند. در عوض برای محدود کردن آزادی گربه، شما از حیوانات کوچک حیاطتان در منطقه خود محافظت خواهید کرد. اکثر سازمان هایی که علاقه مندبه حفاظت از حیات وحش در مناطق شهری هستند، مجبور به حفظ گربه ها در داخل ساختمان می شوند تا از جمعیت پرندگان وحشی محافظت کنند.

محدود کردن دسترسی به حیوانات کوچک

مرحله 2 : زنگی برگردن گربه خود بیاویزید.

به منظور محدود کردن توانایی گربه برای دزدکی حرکت کردن در میان حیوانات  کوچک حیاط، شما می توانید زنگی را بر گردن گربه قرار دهید. زمانی که گربه حرکت می کند، یک صدای کوچک زنگ ایجاد می کند که سنجاب ها، پرندگان و دیگر حیوانات کوچک را که گربه آنها را سرقت می کند اطلاع می دهد. بعضی از گربه ها نهایتا متوجه می شوند چگونه بدون صدای زنگ حرکت کنند. با این حال، مهم این است که سعی کنید گربه خود را به طور مداوم از کشتار حیوانات کوچک حیاط دور نگه دارید.

 

محدود کردن دسترسی به حیوانات کوچک

مرحله 3 : یک یقه روشن رنگی بر گردن گربه خود قرار دهید.

گربه هایی که در حیات وحش کوچک زندگی می کنند، بر ترکیب شدن با محیط اطراف خود تاکید می کنند تا از شکار غیرقابل پیش بینی استفاده کنند. برای محدود کردن توانایی گربه برای انجام این کار، می توانید یک یقه روشن رنگی در اطراف گردن گربه خود قرار دهید. پرندگان به ویژه در رنگ آمیزی رنگ های روشن استفاده می شوند، بنابراین هشدار بیشتری برای فرار از یک وضعیت خطرناک خواهند داشت. هر وقت چیزی را در اطراف گردن گربه خود قرار دهید مطمئن باشید که دارای یک گیره ایمنی است که اگر گربه روی چیزی قرار گیرد، می تواند از بین برود.

 

محدود کردن دسترسی به حیوانات کوچک

مرحله 4 : گربه خود را به خوبی تغذیه کنید.

یکی از دلایلی که گربه ها حیوانات کوچک حیاط  را می کشند این است که آنها گرسنه هستند. برای جلوگیری از این رفتار، اطمینان حاصل کنید که گربه شما به خوبی تغذیه می شود. این ممکن است غریزه گربه را برای شکار کم کند. انگیزه های مختلف برای گربه ها برای شکار وجود دارد و گرسنگی تنها یکی از آنهاست. بنابراین، گربه خود را به خوبی تغذیه دادن ممکن نیست تمام کشتار را از بین ببرد، اما می تواند آن را به حداقل برساند. اطمینان حاصل کنید که غذا و آب برای گربه خود بگذارید اگر زمان زیادی در خارج از منزل صرف کنید. هر چند، قبل از ظهر، باید آن راانجام دهید تا از آلودگی هایی نظیر possums و راکون جلوگیری شود.

محدود کردن دسترسی به حیوانات کوچک

مرحله 5 : ساخت یک پاسیو گربه به جای بردن گربه خود به خارج.

جایی که می تواند حیوانات وحشی را از کشتار یا آسیب دیدن حفظ  کند، باتوجه با این که ساختمان آن شامل پاسیو باشد، یک کتیبه نامیده می شود. یک catio فضایی درمحیط باز است که گربه شما می تواند از هوای تازه و صدای طبیعت لذت ببرد اما کاملا محصور شده است، بنابراین گربه شما نمیتواند پای خود را در میان حیوانات در حیاط بگذارد.

 Catios می تواند اندازه های مختلفی داشته باشد و یا می تواند به خانه شما متصل شود، بنابراین گربه شما می تواند در هنگام ورود به خانه و خارج از آن استفاده کند، یا آن ها می توانند تنها مناطقی باشند که شما باید گربه خود را قرار دهید. شما می توانید catio را با محاصره یک حیاط موجود با غربالگری یا با اضافه کردن یک منطقه جدید به خانه خود که محصور شده است ایجاد کنید. اساسا، یک جعبه تهویه است، بنابراین اگر شما در ساختن یکی از ابتدا برنامه ریزی کنید، منابع مورد نیاز شما شامل چوب، غربالگری و سخت افزار خواهد بود.

اطلاعات مطلب

 • حیوانات
 • 2,923 بازدید
 • blankblankblankblankblank (7 votes, average: 4,14 out of 5)
  blankLoading...
 • آخرین ویرایش توسط : هادی خانزاده - جمعه, 30 مارس 18, 7:24 ب.ظ
 • دریافت فایل
 • ویکی هاو

دیدگاه کاربران

 1. blank
  سبا فتحی - 2019/08/19 - 8:26 ق.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب