ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه از جدایی کارمندان خوب جلوگیری کنیم؟(۱)

چگونه از جدایی کارمندان خوب جلوگیری کنیم؟(۱)

وجود کارمندان خوب برای یک شرکت نعمت می باشد. مدیران شرکت باید بتوانند آن ها را متعهد به کارشان نمایند زیرا در این صورت کارمندان جدا نمی شوند. اما اغلب مشاهده کرده ایم که وجو خطا در مدیریت منجر به جدایی کارمندان می شود پس باید با رعایت مواردی که در این مقاله به بررسی آن می پردازیم از جدایی کارمندان جلوگیری نماییم. لطفا ما را با این مقاله مهم و کاربردی همراهی بفرمایید.

مطالب مرتبط


گام 1 - آزادی دادن به کارمندان

آزادی دادن به کارمندان

شما در کسب و کاری که فعالیت دارید بدون شک قوانین و مقرراتی را وضع نموده و به کارکنان خود ابلاغ نموده اید. توجه داشته باشید این قوانین نباید جلوی آزادی عمل آن ها را بگیرد و نباید قوانین به گونه ای باشد که موجب آزار کارکنان باشد. به عنوان مثال بازه ی زمانی خاصی برای صرف صبحانه در نظر نگیرید. اجازه دهید کارکنان هر زمان که می خواهند صبحانه خود را صرف کنند و با وضع چنین قوانینی نباید جلوی آزادی آن ها را گرفت و آن ها را محدود کرد.

گام 2 - رفتار عادلانه

رفتار عادلانه

سعی کنید رفتار شما همواره با کارکنان خوب باشد و تفاوت و تمایزی در بین آن ها قایل نشوید زیرا موجب دلسردی و استعا از کار آن ها می شود. امتیازات و پاداش ها را عادلانه اعطا کنید و سعی کنید با همگی رابطه دوستانه و یا حداقل مناسبی داشته باشید و عزت نفس آن ها را حفظ کنید. رفتار متمایز می تواند موجب جدایی کارکنان شود پس هرگز عدالت در رفتار را فراموش نکنید.

گام 3 - تحلیل عملکرد کارکنان

تحلیل عملکرد کارکنان

سعی کنید بعضی اوقات عملکرد کارکنان را تحلیل نمایید. کارهای یک مجموعه ی کاری به همدیگر وابسته است و اگر مشکلی و یا کم کاری در بخشی صورت گیرد بخش های دیگر نیز دچار تزلزل می شود بنابراین شما به عنوان یک مدیر وظیفه دارید تا از کارمند کم کار بخواهید تا تلاش بیشتری از خود نشان دهد و مشکل را حل نمایید زیرا اگر کارها به همین شکل ادامه پیدا کند عملکرد بقیه نیز تحت تاثیر قرار می گیرد.

گام 4 - تقدیر از کارکنان هنگام موفقیت

تقدیر از کارکنان هنگام موفقیت

زمانی که مجموعه ی کاری شما به اهداف خود می رسد و موفقیتی عاید مجموعه ی کاریتان می شود فراموش نکنید که این موفقیت حاصل تلاش مجموعه کاری شما بوده است ن تنها شما. زمانی که موفقیت عاید شما شد کارکنان را در یک جا جمع نمایید و از آن ها تقدیر و تشکر کنید و به آن ها بگویید این موفقیت حاصل تلاش های آن ها بوده است و بدون آن ها امکان رسیدن به این موفقیت وجود نداشت. این قدردانی میتواند انگیزه فراوانی برای موفقیت های بعدی ایجاد نمایید. همچنین می توانید جشن کوچکی هم برای موفقیت مجموعه کاری خود با حضور کارکنان برگزار نمایید.

برای خواندن ادامه این مقاله کلیک فرمایید.

اطلاعات مطلب

  • دنیای کار
  • 390 بازدید
  • blankblankblankblankblank (1 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : - دوشنبه, 03 جولای 17, 9:16 ق.ظ
  • مدیریت کسب و کار

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب