گام 1 - برقراری رابطه سازنده با کارکنان

برقراری رابطه سازنده با کارکنان

رابطه های فردی می تواند در کسب و کار بسیار مهم و موثر باشد. هر قدر که رابطه شما با کارکنانتان خوب باشد بازده آن ها نیز بالا می رود. بسیار اتفاق افتاده است که کارمندی به دلیل تیرگی روابط با مدیر شرکت استعفا داده و حاضر به ادامه همکاری نشده است. روزانه چند دقیقه سعی کنید با کارکنان خود هم صحبت از مسایل غیرکاری شوید. این کار می تواند به مرور رابطه شما با کارکنانتان را تقویت نماید.

گام 2 - تشریح چشم انداز آینده

تشریح چشم انداز آینده

سعی کنید برنامه های خودتان را برای کارکنان تا حدودی که ممکن است تشریح کنید. می توانید برای افزایش انگیزه کارکنان از آن ها نظرخواهی انجام دهید و از ان ها بخواهید تا به نقد بپردازند تا به این نکته پی ببرند که شما ارزش زیادی برای کارکنان خود قایل هستید و می توانید با این کار انگیزه ی آن ها را بالا ببرید.

گام 3 - لذت بخش کردن محیط کار

لذت بخش کردن محیط کار

سعی کنید همواره محیط کارتان منظم و جذاب باشد. به کارکنان اجازه دهید تا به هر نحوی که دوست دارند دکوراسیون محیط کاری خود را عوض کنند و در کنار آن می توانید یک فضای خاص برای میتینگ های کارکنان در نظر بگیرید تا کارکنان بدون دغدغه کاری دقایقی را در آن جا بگذرانند و با یکدیگر هم کلام شوند و رابطه بین کارکنان با یکدیگر بهبود یابد.

 

گام 4 - اجازه به کارکنان برای انتقاد

اجازه به کارکنان برای انتقاد

در یک بررسی کلی می توان گفت کارمندی کار خود را رها نمی کند بلکه از مدیر آن کار فرار می کند. شما به عنوان یک مدیر باید اجازه ی نقد به کارکنان را بدهید و از آن ها بخواهید تا منتقد شما باشند زیرا در این صورت می توانید موانع و مشکلات را مرتفع نمایید. به کارکنان اطمینان دهید این انتقادها ضرری برای آن ها ندارد و حتی قصد دارید از کسانی که نقد بجایی داشته باشند به مرخصی بفرستید یا برایشان پاداش درنظر می گیرید.

 

امیدواریم مورد پسند و مفید واقع شده باشد.

با تشکر از شما عزیزان در صورت پسندیدن این پست، ما را از امتیاز دهی خود بی بهره نسازید.