ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

4 × سه =

بستن
بستن

چگونه از تمرینات ویژه برای تحریک مراکز حساس واکنشی روی سر استفاده کنیم؟

چگونه از تمرینات ویژه برای تحریک مراکز حساس واکنشی روی سر استفاده کنیم؟

7sx6m36jcwcnskaxgag

وقتی آموزش های ویژه ای را در مورد چگونگی تحریک مراکز بازتابی ارائه دهیم، شما بیشتر به اهمیت آنها پی خواهید برد. ضرورتی ندارد که از طریق چشم، به محل این مراکز پی ببرید، بلکه با کمی تمرین از طریق لمس، میتوانید محل تقریبی آنها را بیاموزید.

مطالب مرتبط


گام 1 - روش های مربوط به ماساژ مراکز حساس روی سر:

روش های مربوط به ماساژ مراکز حساس روی سر:

از انگشتان خود برای یافتن مناطق خاص روی سر استفاده کنید. اگر به مرکزی ترین قسمت بالای سر توجه کنید، درمیابید که مراکز بازتابی مربوط به اندام های تناسلی (تولید مثل) در آنجا قرار دارند. در قسمت پایین به طرف پیشانی، مرکز بازتابی مربوط به معده قرار دارد. در قسمت زیر بینی، مرکز بازتابی مربوط به غده صنوبری و هیپوفیز و سپس طحال و نهایتا مرکز بازتابی پانکراس قرار دارد. بطور مستقیم، پایین تر از این مرکز بازتابی، کانون های ویژه غدد جنسی روی چانه قرار دارد که بنظر میرسد روی خط مرکزی نصف النهاری که در سراسر بدن کشیده شده، قرار گرفته است.یکی از روش های ماساژ این مراکز بازتابی، استفاده از انگشت وسطی است که انگشت آتش نامیده میشود. زیرا شدیدتر از سایر انگشتان از خود انرژی ساطع میکند.  انگشت وسطی را روی مرکز پیشانی، درست زیر خط رویش مو فشار بدهید. با فشار و حرکت چرخشی یک نقطه ی حساس را لمس می کنید. پوست را مالش ندهید. ترجیحا نقطه استخوانی زیر پوست را به آرامی ماساژ دهید. اکنون، انگشت خود را به طرف مرکز پیشانی حرکت بدهید و مرکز حساس دیگری را که مربوط به غده صنوبری است، (و معمولا به عنوان چشم سوم شناخته میشود) لمس کنید. در نیمه راه این نقطه و پل بینی، مرکز بازتابی حساس دیگری است که به ماساژ نیاز دارد. این مرکز بازتابی سینوس ها را تحت تاثیر قرار میدهد.  

روش های تحریک:

1. به اندازه ی یک مشت از موی خود را چنگ بزنید و بکشید. این عمل نه تنها مو و ریشه آن، بلکه تمامی مراکز بازتابی بدن را تحریک میکند.

2. بصورت خیلی شل و راحت، انگشت های خود را ببندید و به حالت آزاد و موزون، آنها را از مچ ها حرکت دهید و به آرامی روی سر، ضربه بزنید. همچنین، به سرعت روی تمام سر ضربه بزنید. این عمل را بیشتر از 30ثانیه انجام ندهید. این حرکت برای انرژی بخشی به هر عضو و غده های بدن کافی است.

3. چنانچه برس فلزی دارید، به آرامی با آن، روی تمام سر ضربه بزنید. این روش، عالی ترین محرک است و در عین حال، محرک پیاز های مو نیز خواهد بود که منجر به رشد موهای جدید و پرپشت شدن موی سر میشود.

گام 2 - جمجمه:

جمجمه:

محققان به این نتیجه رسیده اند که جریان مایع مغزی نخاعی، هنگام نفس کشیدن تقریبا تحت تاثیر حرکت میکروسکپی استخوان های جمجمه قرار میگیرد. اگر این استخوانهای جمجمه به یکدیگر گیر کنند، بنظر میرسد که مایع نتواند از طریق ستون فقرات بخوبی پمپاژ شود. چون انرژی مربوط به مایع مغزی نخاعی، به راحتی نمیتواند جریان پیدا کند و در نتیجه، ماهیچه ها ضعیف خواهند شد. منظم کردن استخوانهای جمجمه باید به پزشک مخصوصی واگدار شود، که متخصص این تکنیک است. اما اگر دریابید که عضلات شکمی ضعیف شده اند، این امر احتمالا مربوط به استخوان های پاریه تال است که در روی سر، در یکدیگر فرو رفته اند. برای تقویت عضلات شکم لازم است بالای پیشانی را ماساژ دهید؛ طوری که انگار استخوان جمجمه را از درز وسط جمجمه به دو طرف بیرونی میکشید. 

گام 3 - روش ماساژ درمانی:

روش ماساژ درمانی:

برای تحریک این مرکز حساس واکنشی، حفره کوچکی مابین محل اتصال دو ماهیچه که در پایه ی جمجمه قرار دارد، بیابید. از انگشت میانی یک دست یا انگشت میانی هر دو دست استفاده کنید. از آسانترین روش استفاده کنید. اکنون، انگشت یا انگشتان خود را در داخل گودی قرار داده و فشار دهید. آیا دردناک است؟ این حالت را احساس میکنید؟ فشار دهید، ماساژ دهید و توجه داشته باشید که این مرکز بازتابی سحرآمیز، فوق العاده است و به شما انرژی نامحدودی میدهد؛ نیرویی که هرکس در این روزهای پراز اضطراب، به آن نیازمند است.

منبع: کتاب معجزه انرژی انگشتان

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مطالب تصادفی پر بازدید