ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه از “تلاش” بعنوان ضامن موفقیت در زندگی خود استفاده کنیم؟؟؟

چگونه از “تلاش” بعنوان ضامن موفقیت در زندگی خود استفاده کنیم؟؟؟

اغلب مردم از این حقیقت غافلند که شکست هم مانند موفقیت حاصل یک تصمیم و یا انتخاب است. بر خلاف اعتقاد بیشتر مردم، شکست ناشی از فقدان استعداد، پول، وقت یا منابع دیگر نیست بلکه تنها حاصل عدم تعیین هدف و پرهیز از هرگونه تلاش برای تحقق آن است.

با گفتوگو با افراد بی جنب و جوش و بی هدف به طور قطع درخواهید یافت که زندگی ایشان از شور و هیجان و سرزندگی تهی است و ناکامی و سرخوردگی سراسر وجودشان را در بر گرفته است. اگر کسب و کاری را آغاز کرده اید که پس از مدتی به ورشکستگی و افلاس کشیده شده، خود را بازنده نینگارید.

مطالب مرتبط


گام 1 - خطاهای کوچک را علائم شکست نینگارید بلکه آن را تنها انحراف از مسیر تلقی کنید.

خطاهای کوچک را علائم شکست نینگارید بلکه آن را تنها انحراف  از مسیر تلقی کنید.

در صعود به یک قله، تعداد دفعاتی که می لغزید و فرو می افتید اهمیتی ندارد بلکه تعداد دفعاتی که دیگر بار برمیخیزید و به راهتان ادامه میدهید حائز اهمیت است. اهریمن شکست تتها زمانی سایه ی پلیدش را بر اوضاع و شرایط شما میگستراند که پس از چندبار افتادن و برخاستن تسلیم شوید و برای عدم توانایی خود، به اشکا‌ل‌تراشی متوسل گردید.

قلمی را در برابرتان روی میز بگذارید، به طوری که دسترسی به آن آسان باشد. حال اگر بکوشید آن را بردارید، دو اتفاق ممکن است پیش بیاید: یا قلم از میز جدا میشود و یا همچنان بر روی آن باقی میماند. اگر قلم از روی میز جدا شد، برای برداشتن آن تلاشی از خود نشان نداده اید، بلکه صرفا آن را برداشته اید. اگر انگشتان شما با قلم تماس پیدا کرد، اما قلم از میز جدا نشد، چیزی را برنداشته اید. به هر حال یا قلم را برمی دارید و یا برنمی دارید و بین این دو اقدام حرکت دیگری وجود ندارد.
همان طور که ملاحظه میکنید، در این راستا چیزی به عنوان کوشش مطرح نیست. بنابراین در توصیف کارهایی که واقعا در حال اجرای آن هستید، استفاده از فعل (کوشیدن) معنایی ندارد.

گام 2 - از پیامدهای منفی برای تصحیح مسیر استفاده کنید.

از پیامدهای منفی برای تصحیح مسیر استفاده کنید.

موفقیت حاصل اقدام است و نه کوشش. وقتی دانشمندان ناسا موشکی به فضا پرتاب میکنند و موشک از مسیر اصلی منحرف میشود، هرگز با این بهانه که: "ما تلاش خود را مبذول داشتیم." از حرکت باز نمی ایستند، و فضا نوردان شناور در فضا را به حال خود وا نمیگذارند. بلکه با اصلاح مسیر، فضاپیمایی را که به بیراهه افتاده به مسیر اصلی هدایت میکنند. به بیانی دیگر موشک صرفا با تلاش این دانشمندان به مقصد نمیرسد بلکه با اصلاح مسیر مداوم بر جایگاه مناسب فرود می آید.

کار و تلاش برای دستیابی به اهداف هیچگونه تفاوتی با پرتاب و هدایت یک موشک ندارد. پرتاب موشک و یا حرکت برای انجام هرکار با اولین گام آغاز میشود. مادامی که به حرکت خود ادامه دهید و پس از هربار لغزش، برخیزید و با استفاده از نتایج منفی، تصحیح مسیر کنید، هیچ چیز نمیتواند شما را از دستیابی به موفقیت باز دارد.

ضربه های روحی، مسائل حاد و متعدد، شرایط نامطلوب و سنگ های مانع و دلسردی ها هرگز نباید به علیل و زمین شدن شما بینجامد. به عکس این پدیده های منفی میتوانند با فراهم کردن اطلاعات و داده های مثبت، اصلاح مسیر را تضمین کنند. مقصود شما هرچه از دسترس دورتر باشد، دفعات بیشتری را برای از جا کندن خود و ایجاد شتاب اولیه انتظار داشته باشید و اصلاح مسیر بیشتری را پیش بینی کنید.

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب