ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه از بروز چین و چروک پوست جلوگیری کنیم؟

چگونه از بروز چین و چروک پوست جلوگیری کنیم؟

چند دستور ساده و عملی برای مبارزه با چین و چروک پوست:چین و چروک پوست پس از گذشت زمان در شخصیت شما اثر منفی می گذارد.علت پیدایش این چروکها،بالا رفتن سن،فشار های روانی و در نهایت غفلت نگهداری نامناسب از پوست است.در اینجا چند طریقه آسان برای مبارزه و جلوگیری از چین وچروک برای شما گفته می شود :

مطالب مرتبط


گام 1 - مبارزه با چین و چروک پوست:

مبارزه با چین و چروک پوست:

از هر فرصتی برای استراحت و خواب استفاده کنید.اولین اثری که کمبود خواب بر روی پوست می گذارد چروکهای دور چشم است.ورزش دادن اجزای صورت می تواند به سفت شدن عضلات کمک کند.جاهای دیگری که در صورت،سریع چروک می شوند و یا به عبارتی شیار پیدا میکنند بینی و اطراف لب است. تمرینی که در اینجا برای از بین بردن این شیارها توصیه میشود این است که با لب های بسته لبخند بزنید،دهان را باز کنید و دندانهایتان را با لب بپوشانید. این کار را آنقدر با شدت انجام دهید که در بالای دندانهای خود احساس سوزش کنید،در این حالت دهان به شکل«او»باز است.

 

مبارزه با چین و چروک پوست:

نوشیدن آب برای سلامتی بسیار مفید است و از خستگی پوست جلوگیری می کند و باعث تسریع دفع مواد زائد می شود.

قبل از استفاده از کرمهای صورت(حتی کرم مرطوب کننده)،صورت خودرا کمی خیس کنید.استفاده از دستگاه های مرطوب کننده هوا و بخور نیز توصیه می شود.خشکی هوا می تواند رطوبت پوست شما را گرفته و آن را خشک و چروکیده کند.

چشمان شما هدف اول چین و چروکها هستند.این قسمت به علت داشتن پوست بسیار لطیف،در صورت چرب بودن کمتردر معرض خطر است . پس در نتیجه مدام  اطراف چشمانتان را کرم بزنید.

هنگامی که صحبت از تمیزی پوست می شود ،برخی گمان می کنند که آب و صابون تنها روش تمیز کردن پوست است،درحالیکه آب و صابون فقط تا زمانیکه شما خیلی جوان هستید میتواند خوب و مفید باشد پس از مدتی پوست خشک خواهد شد و به توجه و نگهداری بیشتری احتیاج پیدا خواهند کرد.در هر صورت چه پوست شما خشک باشد،چه چرب چه معمولی،ماسکهای مخصوص تمیز کننده پوست بسیار بهتر از آب و صابون خواهند بود .

بسیاری از مردم دوست ندارند با افزایش سن آنها چروک روی پوستشان بیفتد برای جلوگیری راه حلهایی در گام دو توصیه میشود . 

گام 2 - نکاتی برای جلوگیری از افتادن چین و چروک روی پوست:

نکاتی برای جلوگیری از افتادن چین و چروک روی پوست:

دو عامل مهم در ایجاد چروک در صورت افراد،خشکی پوست و اشعه آفتاب می باشد .خشکی پوست به علت نداشتن مواد چربی لازم باعث سرعت بخشیدن به ایجاد چین و چروک در صورت و نواحی مختلف می گردد و تابش مستقیم و مستمر آفتاب  بدون پوشش لازم باعث از بین رفتن و شکسته شدن نسج کلاژن (که یکی از لایه های بسیار مهمی در حفظ و نگهداری پوست می باشد )می گردد .

بنابراین برای جلوگیری از این دو عامل مهم درطوبت لازم جهت پوست های خشک و استفاده از کرم های ضد آفتاب با قدرت ضد آفتابی معمولا نبایستی حتی در تابستان بیشتر از 50 باشدو حتما نیم ساعت قبل از خروج از منزل استفاده از ضد آفتاب جهت جلوگیری از افتادگی پوست و رعایت یک وزن مناسب می باشد چون رژیم های مختلف لاغری(چاق و لاغر شدن های متناوب)سومین عامل مهم در ایجاد چین و چروک و افتادگی پوست می باشد

گام 3 - شناسایی پوست خشک :

شناسایی پوست خشک  :

پوست خشک پوستی هست نازک،کشیده شده،در سطح پوست.چین های بسیار نامرئی و شکاف هایی نامرئی وجود دارد واین پوستها فوق العاده به حرارت حساسند و به سهولت توسط صابون تحریک می شوند و نسبت به اشعه آفتاب و شرایط نامساعد جوی مثل باد و ... حساس می باشد ،علت پیدایش این نوع پوست به کم شدن ترشحات غدد چربی و تبخیر بیش از حد آب در سطح پوست مرطوب است .مقدار سبوم این پوستها بسیار کم می باشد و علت کم شدن ترشحات غدد چربی به سیستم عصبی ،اختلالات هورمونی جنسی ،مقدار چربی موجود در غذاها که می خوریم و.. مربوط می شود .

به طور کلی پوستهای خشک به 5 دسته تقسیم می شود :

الف)

پوستهای خشکی که برای پیدایش اگزما مساعد است .این پوست جزئی از پوستهای بیمار محسوب می شود

ب)پوستهایی که پیر شده اند.و کاملاچین و چروک داشته اند پوستها طراوت خود را از دست داده و از انعطاف کافی برخوردار نیستند .علت این امر به تغییرات ساختمان درم ارتباط دارد که در این مورد نمی توان کاری کرد .

ج)پوستهایی که در مقایسه با پوست چرب ،خشک تلقی می شود که این حالت به اختلاف در سرعت روند تولید سبوم و نیز خواص فیزیکی پوست مربوط می شود .

د)پوست های خشکی که ناشی از بیماری های حرفه ای یا مقتضیات شغلی هستند ،مثل کسانی که با مایعات ظرفشویی و پاک کننده زیاد کار دارند .

ه)پوست های خشکی که طبیعی هستندیعنی در تولید سبوم و مقدار آب آنها اختلالی وجود ندارند ،بلکه شرایط جوی سبب خشک شدن موقت آنها می شود. 

منظور از شناسایی پوست خشک ،تشخیص نوع پوست خود و اطرافیان بوده تا بهترین درمان را برای آن انتخاب کنیم.

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب