ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

1 × 1 =

بستن
بستن

چگونه از ایجاد وقفه و پراکنده کاری بپرهیزیم؟؟؟ قسمت دوم

چگونه از ایجاد وقفه و پراکنده کاری بپرهیزیم؟؟؟ قسمت دوم

ایجاد وقفه و از هم گسیختگی در کارها یکی از عوامل اصلی ناکامی و شکست به شمار می آید. شاید شما هم مانند غالب مردم چنان درگیر پراکنده کاری هستید که به جای تمرکز تمام وقت خود به اهداف، آمال و سوداهایتان در فضای به جا مانده از این وقفه ها زندگی میکنید. اگر چنین است مادامی که روشی برای انسداد وقفه ها پی‌ش بینی نکرده اید این پدیده های منحوس ، انگل وار از وقت و نیروی شما تغذیه میکنند و پروار میشوند.

مطالب مرتبط


گام 1 - پیام های دریافتی را بیش از دوبار در روز کنترل نکنید.

پیام های دریافتی را بیش از دوبار در روز کنترل نکنید.

کنترل مداوم پیام های تلفنی رسیده به خانه و یا دفترتان، وقت ارزشمند شما را تلف میکند. از این رو اجازه دهید که این پیام ها جمع شده و یکجا مورد بررسی قرار بگیرد. به هر حال کنترل این پیام ها را به روزی دوبار محدود کنید. بهتر است وقت خاصی از هر روز را به این امر اختصاص دهید. به جای اینکه ساعتها از وقت هر روز خود را صرف پاسخ به همه تلفنها بکنید، تمام پیامهای تلفنی را بر حسب زمان دریافت کرده و فهرست وار بنویسید. و تلفنهایی که شخصا پاسخگو خواهید بود، با علامتی مشخص کنید. بر این احساس غلبه کنید که بایستی الزاما به تلفن فردی که وقتش را به تماس با شما اختصاص داده، پاسخ گویید، اجازه ندهید که دیگران بدون تایید قبلی، وقت شما را تحت کنترل در آورند.

گام 2 - به تمام تلفن های رسیده همزمان پاسخ دهید.

به تمام تلفن های رسیده همزمان پاسخ دهید.

یکی از رموز استفاده موثر از وقت و تلفن، پاسخ همزمان به تلفن های ضروری است. پی از کنترل پیامهای رسیده، ده تا سی دقیقه از هر روز را به پاسخگویی این گونه تلفن ها اختصاص دهید. اگر به جای این که هر روز به طور پراکنده تماس تلفنی برقراز کنید، این ارتباطات را متراکم کرده و به یکی دو فاصله زمانی محدود کنید، وقت و نیروی ذهنی قابل توجهی را صرفه جویی کرده اید.

گام 3 - در محیط خانه، تلفن کسب و کار را از تلفن شخصی جدا کنید.

در محیط خانه، تلفن کسب و کار را از تلفن شخصی جدا کنید.

اگر کسب و کار کوچکی را در خانه راه اندازی کرده اید و یا از تلفن منزل برای امور شغلی خود سود می برید، بهتر است که یک تلفن را به امور شغلی و تلفن دیگری را به امور شخصی اختصاص دهید. اجازه ندهید که تلفن های امور شغلی تمام وقت شما را در اختیار گیرد. زیرا پیروی از این شیوه کار نه تنها بر اثربخشی و درآمد شما نخواهد افزود، بلکه بیش از گذشته تحت استیلای استرس قرار خواهید گرفت . تلفن خود را پس از اتمام ساعت کار به دستگاه منشی تلفنی ارتباط دهید. این اندیشه که پس از ساعت ۶ بعدازظهر معامله مهمی در انتظارتان است، تصوری پوچ و میان تهی است. فردی که قصد معامله با شما را دارد میتواند فردا تماس بگیرد و یا پیام خود را به منشی تلفنی بسپرد. و در این فاصله شما فرصت دارید که وقت قابل توجهی را با افراد مورد نظر خود بگذرانید. به این ترتیب پس از اتمام ساعات کار تنها با تلفن شخصی خود در ارتباط خواهید بود. هزینه یک خط تلفن اضافی نسبت به آرامشی که به دست می آورید قابل توجیه است.

گام 4 - از ارائه شماره تلفن کسب و کار به آشنایان و شماره تلفن منزل به مشتریانتان خودداری کنید.

از ارائه شماره تلفن کسب و کار به آشنایان و شماره تلفن منزل به مشتریانتان خودداری کنید.

پس از جدا کردن خطوط تلفن، کاملا مراقب این نکته باشید که به چه منظوری شماره تلفن خود را در اختیار دیگران می گذارید. از نوشتن شماره تلفن منزل بر روی کارت ویزیت محل کارتان خود داری کنید. تلفن جداگانه ای که برای امور حرفه ای در نظر گرفته اید به شما مجال می دهد تا در طول اوقات مورد نظرتان به کسب و کار بپردازید. به علاوه در غیاب شما منشی تلفنی به کلیه تماسها پاسخ میگوید.

اطلاعات مطلب

  • روانشناسی
  • 369 بازدید
  • blankblankblankblankblank (1 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : سعید بازبان - چهارشنبه, 04 ژانویه 17, 4:37 ب.ظ
  • کتاب هنر موفق زیستن

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب