ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

3 + نوزده =

بستن
بستن

اخبار روز دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۶

اخبار روز دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۶

ویکی چجوری شما را از اخبار روز ایران و جهان مطلع خواهد ساخت.لطفا ما را همراهی  فرمایید!!!

مطالب مرتبط


گام 1 - روزنامه های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی

روزنامه های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی

روزنامه عصر ایرانیان

روزنامه های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی

روزنامه کیهان

روزنامه های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی

روزنامه اطلاعات

روزنامه های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی

روزنامه اعتماد

روزنامه های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی

روزنامه ایران

روزنامه های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی

روزنامه جوان

روزنامه های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی

روزنامه افکار

روزنامه های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی

روزنامه شرق

روزنامه های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی

روزنامه صبح نو

روزنامه های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی

روزنامه وطن امروز

گام 2 - روزنامه های ورزشی

روزنامه های ورزشی

خبر ورزشی

گام 3 - فناوری اطلاعات

فناوری اطلاعات

جزییات آپدیت جدید ویندوز ۱۰ با تغییرات عمده در اِج، نوتیفیکیشن و تسک منیجر

 

فناوری اطلاعات > نرم افزار - مایکروسافت ساخت ششم نسخه موسوم به Fall Creators را برای ویندوز 10 به صورت پری‌وی‌یو عرضه کرد.

ویندوز 10 که در واقع یک سرویس است قابلیت آپدیت شدن، افزودن فیچر و قابلیت جدید را در کنار فیکس کردن باگ‌ها دارد و به همین دلیل تا به حال سه آپدیت عمده برای آن توسط مایکروسافت تعریف و عرضه شده است که شامل November Update، Anniversary Update و Creators Update است که نسخه نهایی این آخری، سپتامبر امسال راهی بازار می‌شود.

اما آنچه در ساخت ششم آپدیت کری‌ای‌تورز به روز رسانی شده، تغییرات در اپلیکیشن اج/Edge، نوتیفیکیشن، تسک منیجر و بحث گیمینگ و شِل مایکروسافت است که در کنار رفع باگ انجام شده است.

تغییرات در مرورگر اج جالب است: کاربر در آپدیت جدید می‌تواند هر نوع پیج و پی دی افی را با ورد خوانده و خطوط «های لایت »شده را داشته باشد. تحت share bottom می توان تم های خاص برای اج تعریف کرده تا با بقیه صفحات متفاوت نشان داده شود.

کاربران با دی پی آی بالا روی نمایشگر با شل ویندوز دچار مشکل بودند که در نسخه جدید رفع باگ شده و بلوره شدن دسکتاپ مرتفع شده و مخصوصا هنگام کار به صورت ریموت در ویندوز 10 مشکل تاری دیسپلی رفع شده است.

تغییر ساختار نمایش نوتیفیکیشن‌ها نیز در آپدیت جدید لحاظ شده و متن پیام نه در قسمت راست دسکتاپ، بلکه همراه با نوتیفیکیشن نمایش داده می‌شود.

توسعه اموجی‌ها در ساختار جدید ویندوز لحاظ شده و با کشیدن موس یا انگشت روی نمایشگر لمسی امکانات تایپ جدید قابل دریافت است.

تغییر ویندوز به مود گیمینگ آسان تر از قبل شده و در گیم بار قابل مشاهده است.

همچنین پرفورمنس گرافیک و جی پی یو در تسک منیجر اضافه شده است.

گام 4 - حوادث

حوادث

جزئیات فرار هالیوودی از زندان

 


مرد قاچاقچی که با همدستی بستگانش در نقشه‌ای هالیوودی از زندان گریخته بود، پس از دستگیری جزئیات فرار خود را تشریح کرد.
تصویر جزئیات فرار هالیوودی از زندان

دهم اردیبهشت امسال مسئول یکی از زندان ‌های کرج با طرح شکایتی در دادسرای جنایی کرج، اعلام کرد افرادی مسلحانه به خودروی حمل زندانیان حمله کرده‌اند و سربازجوانی را همراه یک زندانی با خود برده‌اند.

همزمان با تشکیل پرونده قضایی درشعبه 22 دادسرای جنایی کرج، با دستور بازپرس ابراهیم مرادی،تحقیقات پلیسی برای یافتن متهم فراری و نجات سرباز ربوده شده آغاز شد.

در این مرحله کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی استان البرز به تحقیق از سه مامور زندان پرداختند که در حال انتقال متهم به پزشکی قانونی بودند. در تحقیقات از این افراد معلوم شد آنها همراه یک سرباز، زندانی جوان را که از 10 ماه پیش به اتهام توزیع بیش از 19 کیلوگرم هروئین در زندان بود. روزحادثه برای بررسی سلامت روانی‌اش به پزشکی قانونی منتقل می‌کردند که در بلوار ارم کرج سه خودروی سواری راه را برآنها سد کرده‌اند.

در ادامه مشخص شد، مهاجمان نزدیک به 12 نفر بودند و همگی سلاح کلت، کلاشینکف، قمه و چاقو به‌دست داشته‌اند. ماموران سعی کردند در جریان حمله این مهاجمان با آنها درگیر شوند تا آنها را فراری دهندکه موفق نشدند. در این مرحله مهاجمان نقابدار، با قمه به خودروی مینی‌بوس حامل جوان زندانی حمله کرده و با شکستن شیشه‌های خودرو، برای ایجاد رعب و وحشت اقدام به تیراندازی کرده‌اند. بعد هم سربازی را که دستش با دستبند به مرد زندانی وصل بود، ربوده و فرار کرده‌اند.

 

رها کردن سرباز

با اطلاعاتی که آنها در اختیار پلیس قراردادند، جست‌وجوها برای نجات سرباز ربوده شده و بازداشت دوباره زندانی فراری آغاز شد تا این که یک ساعت بعد از وقوع این تیراندازی و فراری دادن مرد زندانی، ماموران با خبر شدند آدم‌رباهای فراری، با بریدن دستبند، سرباز زندان را در آزادراه کرج ـ قزوین رها کرده‌اند.

سرباز زندان در تحقیقات گفت: متهمان مرا تهدید می‌کردند و در بیابانی دستبندم را باز کردند و سپس از خودرو بیرون انداختند.

جست‌وجوها دراین باره ادامه داشت تا این‌که با گذشت بیش ازدو ماه از فرار این زندانی سرانجام دوازدهم تیرامسال مخفیگاه مهاجمان در محله‌های مختلف کرج شناسایی شد. ماموران با هماهنگی قضایی وارد این خانه‌ها شده و در یکی از خانه‌ها زندانی فراری و در خانه‌های بعدی هفت نفر از دوستان و اقوام وی را که در فراری دادن او نقش داشتند بازداشت کردند.

این هشت نفر به پلیس آگاهی استان البرز منتقل و بازجویی شدند و به جرایمشان اعتراف کردند.

 

مرا با سرباز آزاد کردند

ابتدا زندانی فراری به افسر تحقیق گفت: از ده ماه قبل به اتهام حمل مواد مخدر به زندان افتادم. می‌دانستم اگر محاکمه شوم حکم سختی در انتظارم است بنابراین به دنبال راهی برای فرار بودم که با چند نفر از اعضای خانواده و اقوامم که به ملاقاتم آمده بودند، درباره فرار حرف زدیم. بعد از آن در صدد بودم آنها راهی برای فرارم پیدا کنند. سرانجام روزی که قرار بود از زندان به پزشکی قانونی منتقل شوم، آنها در حالی که مسلح بودند و نقاب به چهره هایشان زده بودند، به خودروی زندان حمله و مرا آزاد کردند. بعداز بازکردن دستبند، سرباز را رها کردیم. ابتدا مرا به باغی در اطراف کرج بردندو بعد زندگی مخفیانه‌ام شروع شد. دو ماه به این منوال سپری شد و من از این خانه به آن خانه می‌رفتم و مدام مخفیگاهم تغییر می‌کرد تا این که در آخرین مخفیگاهم بازداشت شدم.

 

ناکامی در اولین فرار

در ادامه تحقیقات یکی از متهمان که از طراحان نقشه فرار بود به افسر تحقیق گفت: در صدد بودیم که نقشه فرار را طراحی کرده و آن را به اجرا بگذاریم. چندی پیش یک‌بار هم نقشه فراری دادن او را می‌خواستیم اجرا کنیم که ماموران بدرقه زندان او را زودتر از زمانی که ما پیش‌بینی کرده بودیم از مقابل دادگاه سوار خودرو کرده و به زندان منتقل کردند که آن موقع ما در اجرای نقشه فرار ناکام ماندیم.

وی افزود: دوباره نقشه فراری دادن او را طراحی کردیم و در پی فرصتی بودیم که متوجه شدیم او قراراست به پزشکی‌قانونی منتقل شود. بنابر این سه نفر از ما سوار خودرویی شدند و به حوالی زندان رفتند. یکی از آنها تلفنی به ما خبرداد خودروی حمل زندانی حرکت کرده و باید اقدامات فرار او را آغاز کنیم. آنها پشت‌سر خودروی حمل زندانی حرکت کردند و من و بقیه افراد نیز درحالی که مسلح بودیم، سوار دو خودروی دیگر شدیم و با زدن نقاب برچهره‌هایمان، راه را بر خودروی حمل زندانی سد کردیم. همان موقع خودروی دیگر که همدستانمان بود به ما ملحق شد. خودروی حمل زندانی را تخریب کرده و شروع به تیراندازی کردیم و نقشه اجرا شد.

با اعتراف متهمان، آنها روانه زندان شدند. تحقیقات برای بازداشت دیگر اعضای فراری این باند ادامه دارد.

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مطالب تصادفی پر بازدید