ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

4 × چهار =

بستن
بستن

چگونه ارزشهای انسانی را شکل دهیم؟

چگونه ارزشهای انسانی را شکل دهیم؟

ارزش های انسانی با زندگی انسانی نزدیکی دارند. آنها با کارهای روزانه ما به هم پیوسته اند. هیچ زندگی انسانی بدون ارزش نیست. بله هر انسان زنده ای با ارزش های خاصی زندگی می کند. فقط نسبت و ترکیبی از ارزش های منفی و مثبت است که یک انسان انسانی را از یک انسان انسانی نادان جدا می کند.

ارزش های مثبت صداقت، مهربانی، بخشندگی، عشق، دانش، انضباط، ایمان، و رهبری است.

ارزش های منفی مانند تعصب، نفرت، حرص و طمع ، خودخواهی و دیگران در اینجا نباید مورد بحث قرار گیرد.

هر انسانی بعد ازتولد خنثی است و مانند یک قاعده تمیز و بدون تفکر است.بعدا چقدر از گناه و ناسازگاری ها پر می شود البته بستگی به والدین، معلمان، شرایط، محیط زیست و گاهی اوقات حتی موقعیت جغرافیایی دارد. با این حال همه می توانند اعم از والدین، معلمان، دوستان، آرزوها و حتی غریبه ها ارزش های انسانی را به ارمغان بیاورند. ارزش های انسانی ممکن است با ملاقات، یادگیری و خواندن درباره افراد بزرگ به صورت ناخودآگاه نیز به وجود آید، زندگی به طور کلی، سه نوع  ارزش های انسانی وجود دارد:

 نوع اول کسانی هستند که فکر می کنند، آنچه که به طور قانونی متعلق به دیگران است، اموال دیگر است و حتی آنچه که به آنها تعلق دارد نیز برای دیگران اهمیت دارد. یک نگرش فداکاری دارند، این انسان ها به الهیات نزدیک تر از بشریت هستند. 

نوع دوم این است که فکر می کند که هر چیزی که متعلق به دیگران است در مالکیت دیگران است، اما آنچه که به آنها تعلق دارد تنها مالکیت آنهاست. این طبقات انسانها  بیشتر به انسانها و کمتر از الهیات هستند، اما آنها به جامعه آسیب نمی رسانند. آنها بسیار نزدیک به انسان هستند. 

نوع سوم آن است که فکر می کند که هر چه در این سیاره وجود دارد متعلق به آنها است و آنها باید آن را از طریق حیله و نیرنگ بدست آورند. این نوع افراد بی ارزش ترین ارزش های انسانی را دارا هستند و برای جامعه بسیار خطرناکند. ارزشهای انسانی در جامعه ی فعلی افراد را به  مرحله دوم سوق میدهد تا فرد بتواند زندگی عادی با ارزش های انسانی به ارمغان بیاورد و به طور مداوم خود را از آن سطح رها کند و به سمت سطح اول ادامه دهد. 

مطالب مرتبط


گام 1 - اتتخاب گورو.

اتتخاب گورو.

خودتان را به یک گورو(استاد) معرفی کنید: گورو شما باید فردی باشد که شما به طور کامل به آن اعتماد دارید.
اعتماد میان معلم و تدریس باید کاملا متقابل و بالاترین درجه باشد. گورو به معنی شخص سنگین و موقر و محترم است و به معنی معلم و استاد .(یک گورو قادر به دیدن چیزهایی از آینده و گذشته و ارواح و هاله ی انسان است و از تله پاتی و علم سایکومتری ( گرفتن و لمس کردن یک شی و سخن گفتن از وضعیت پیشین آن و صاحب آن شی) اطلاع دارداما هر کسی که این خصوصیات را داشت یک گورو نیست ( چون خیلی از اساتید حتی مشاورین اصلح یا حتی آدمهای معمولی که مشاور اصلح نیستند اما این علوم را آموخته اند در درجه ای هستند که این علوم را کاملا بلد هستند )گورو باید روحی والا و رفیع داشته باشد و قادر باشد به هر دو جهان مادی و عرفانی سفر کند و از بسیاری رازهای مکتوب اطلاع داشته باشد یعنی خیلی از رازهای هستی بر او نمایان شده باشد.

گام 2 - یوگا.

یوگا.

یوگا اولین چیزی است که در صبح میشود انجام داد،پس از اتمام کارهای صبح، شروع به یوگا ضروری است. بعضی از حرکت های آسانا (asana) را به آسانی ،به عنوان قدرت استقامتی که در یک فضای باز (پشت بام، چمن یا یک اتاق بزرگ با تهویه زیاد بودید) انجام دهید. این به گردش خون وباعث ورود هوای تازه به سلول ها، بافت ها، اندام ها کمک میکند. بدن سالم یک ژنرال خوب از افکار سالم است و تحریک ارزش ها بسیار ساده تر می شود.

گام 3 - داشتن صداقت.

داشتن صداقت.
زندگی خود را ساده و صادقانه نگه دارید. صداقت یک معامله سیاسی یا تجاری نیست این طبیعی ترین و سودآورترین
راه زندگی است. با درک درستی شروع کنید که صداقت، ارزش است و نه ویژگی. خودتون رو در سختی ها قرار بدهید هر
روز صداقتتون رو بیشتر کنید و تو کارهاتون احتیاط کافی داشته باشید به صدای درونتون گوش بدین در موفقیت ها
خودتون رو تشویق کنید حتی شده جشن های خیلی کوچیک بگیرین این باعث میشه که امیدتون بیشتر بشه و برای رسیدن
به هدف هاتون تلاش بیشتری بکنین.
 

گام 4 - مهربان باشید.

مهربان باشید.

  افرادی که دارای ویژگی هایی یا امتیازات کمتری هستند کمتر از انسان نیستند. آنها ممکن است قربانیان شرایط باشند. نشان دادن شفقت،در مقابل رفتار آنها ، و  به منظور ارتقاء آنها از لحاظ جسمی، ذهنی و معنوی تلاش کنید. 

گام 5 - داشتن یکپارچگی.

داشتن یکپارچگی.

یکپارچگی را به عنوان ضروری ترین بخش زندگی خود تلقی کنید. یکپارچگی از مالکیت خارج می شود. مالکیت و مسئولیت های خود را در خانه و محل کار نگه دارید.از دست دادن یکپارچگی به معنای از دست دادن شخصیت است. و از دست دادن شخصیت به معنای از دست دادن زندگی ذهنی و معنوی است.

داشتن یکپارچگی.

بخشنده باشید. بخشش نه تنها فضیلت است، بلکه یک عمل است که باعث تاسف است و باعث می شود شخص شخص فردی بخشنده شود. این نیز به شما یک دوست برنده می دهد.

داشتن یکپارچگی.

اگر ممکن است همسایه و دیگران را دوست داشته باشید.قلبتان را از عشق و مهربانی لبریز کنید.

داشتن یکپارچگی.

دانش خود را به طور مداوم ارتقا دهید دانش آموزان بیشتر به دنبال دانش هستند تا آگاهی بیشتری کسب کنند.
پیگیری دانش باید یک فرآیند مداوم باشد. دانش نه تنها از کتاب ها، معلمان، مؤسسات، بلکه همچنین از چیزهایی که در اطراف ما از جمله طبیعت ، به دست می آید.

اطلاعات مطلب

  • قوانین زندگی
  • 476 بازدید
  • blankblankblankblankblank (4 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : هادی خانزاده - یکشنبه, 27 می 18, 12:56 ب.ظ

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب