ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه ارتباط موثری با مشتریان برقرار کنیم؟

چگونه ارتباط موثری با مشتریان برقرار کنیم؟

وجود ارتباط برای موفقیت هر کسب و کاری لازم است ولی باید توجه داشته باشیم که این روابط باید به درستی برقرار شود و تاثیرگذاری مطلوبی داشته باشد تا موفقیت کسب و کار تضمین گردد.

در این مقاله مهم و کاربردی قصد داریم گام های موثری برای برقراری ارتباط تاثیر گذار بر روی مشتری را بررسی نماییم.

مطالب مرتبط


گام 1 - تضمین موفقیت

تضمین موفقیت

هر مشتری که به شما مراجعه می کند بدون شک درصدد برطرف نمودن نیازهای خود می باشد بنابراین سعی کنید در ابتدا کامل از مشکل او مطلع شوید و به خوبی با موضوع آشنا شوید و محصول یا خدماتی را عرضه نمایید که مشکل و خواسته وی را برطرف نماید. وقتی محصولی متناسب ارایه کردید به مشتری اطمینان بدهید که خواسته و مشکل وی رفع می شود و او را مطمن نمایید تا بداند به موفقیت در این هدف خود خواهد رسید.

گام 2 - پشتیبانی خدمات یا محصولات

پشتیبانی خدمات یا محصولات

وقتی محصول یا خدماتی ارایه می دهید سعی نمایید همواره بهترین آن را ارایه دهید. اگر بعد از مدتی مشتری دچار مشکلی شد سعی کنید به جای تفره رفتن به بررسی مشکل بپردازید و مشکل را حل نمایید. این مسولیت پذیری و پشتیبانی می تواند مشتری را دلگرم کند و زمانی که مسولیت پذیری شما را مشاهده کرد برای خواسته ها و رفع مشکلات مجددا به شما مراجعه نماید و باعث برقرار ارتباط موثری بین شما و مشتری گردد.

گام 3 - دقیق گوش دادن

دقیق گوش دادن

زمانی که مشتری به شما مراجعه می نماید و درخواست خود را مطرح می کند شما وظیفه دارید خیلی دقیق به حرف های وی گوش دهید و هرگز مابین حرف های او را قطع ننمایید و اجازه دهید به طور کامل موضوع را مطرح نماید و بعد از اتمام حرف هایش سوالات مدنظرتان را از وی بپرسید و سپس راهنمایی های لازم را انجام دهید. دقیق گوش دادن شما باعث می شود مشتری پی ببرد که شما برای وی ارزش زیادی قایل می باشید.

گام 4 - خوش قولی

خوش قولی

یکی از مهمترین مواردی که موجب رضایت و برقراری مشتری می شود خوش قولی شما می باشد. زمانی که خواسته های مورد نظر مشتری در زمان توافق شده حاصل شود موجب خشنودی مشتری شده و شما به عنوان فردی خوش قول خود را مشهور می نمایید و مشتری همیشه از شما به عنوان فردی خوش قول یاد می کند و این می تواند نوعی بازاریابی موفق و موثر برای شما باشد.

اطلاعات مطلب

  • دنیای کار
  • 353 بازدید
  • blankblankblankblankblank (1 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : - یکشنبه, 23 جولای 17, 4:11 ب.ظ
  • ویکی هاو

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب