ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

3 + 3 =

بستن
بستن

چگونه ادکلن خود را با توجه به نوع پوستمان انتخاب کنیم؟

چگونه ادکلن خود را با توجه به نوع پوستمان انتخاب کنیم؟

معمولا وقتی افراد می خواهند اودکلن بخرند یکی از دو کار زیر را انجام می دهند:

  • دنبال همان عطری که از دوران دبیرستان استفاده می کردند خواهند بود.
  • عطری را انتخاب میکنند که در هنگام خرید به نظرشان خوشبو بیاید.
  • البته راه دوم بسیار بهتر از راه اول به نظر میاد ، اما برای انتخاب عطر فقط مهم این نیست که کدام به نظرتان خوشبو بیاید.پوستتان هم مهم است و اینکه با پوست شما سازگاری دارد یا خیر.رایحه هر عطری برای افراد مختلف متفاوت است چرا که این رایحه تا حد زیادی به نوع پوست شما و مواد تشکیل دهنده ی آن عطر بستگی دارد.برای داشتن انتخاب بهتر با ویکی چجور همراه باشید.

مطالب مرتبط


گام 1 - روش تست ادکلن

روش تست ادکلن

زمانی که در فروشگاه هستید،ادکلن مورد نظرتان را برداشته کمی از آن را به عنوان نمونه روی کاغذ تستر بزنید و بو کنید.این اولین مرحله و اولین احساس شما نسبت به رایحه این عطر است.

روش تست ادکلن

10 الی 15 دقیقه صبر کنید و بعد دوباره کاغذ را بو کنید در این مرحله شما رایحه جدیدی بعد از بیرون رفتن رایخه اول از بینیتان به مشامتان خواهد خورد.

روش تست ادکلن

45 دقیقه تا یک ساعت دیگر صبر کرده و دوباره کاغذ را بو کنید.در این مرحله شما بویی را استشمام خواهید کرد که برای 3یا 4 ساعت ماندگار خواهد بود.اگر این عطر در هر سه مرحله مورد پسندشما بود ،می توانید آن را انتخاب کنید.

گام 2 - ترکیباتی در ادکلن ها که باید از آنها پرهیز کرد.

ترکیباتی در ادکلن ها که باید از آنها پرهیز کرد.

انواع بسیاری از ادکلن ها خاوی ترکیباتی مصنوعی هستند.بعضی از اواع متداول این ترکیبات که باعث مشکلات پوستی مثل خارش،جوش،آماس و اگزما و حتی مشکلات تنفسی می شوند شامل انواع زیر هستند:

الکل بنزین

استات بنزین

بنزالدئید 

لیمونین

آ-پینن

استات اتیل

استون

 

متاسفانه ،هیچ یک از عطر ساز ها ترکیبات عطر ها را روی شیشه آن ذکر نمی کنند.اما شما می توانید فرض کنید که یکی از ترکیبات اصلی همه عطر ها الکل اتیل است.این ماده باعث می شود که روغن های عطر به هم آمیخته شود.

 

 

 

گام 3 - چگونه بفهمیم چه عطری با نوع پوستمان سازگاری دارد؟

چگونه بفهمیم چه عطری با نوع پوستمان سازگاری دارد؟

پوست های چرب:

افرادی که پوست هایی با رطوبت و چربی زیاد دارند،فعالیت شیمیایی بدنشان بیشتر است.این چربی اضافی روی سطح پوست می تواند با ادکلن ترکیب شده و عطر دوام بیشتری پیدا کند. همچنین این چربی زیاد ممکن است که باعث شود رایحه عطر تغییر کرده و بویی ناخوشایند تبدیل شود.

برای جلوگیری از این مسئله ،در طی روز از مقدار کمتری ادکلن استفاده کنید یا اینکه از ادکلن هایی با بویی ضعیف تر یا عطر هایی که کمتر با عطر مشک و بیشتر با عطر میوه ها و گل ها ساخته شده باشند استفاده کنید.

چگونه بفهمیم چه عطری با نوع پوستمان سازگاری دارد؟

پوست های خشک وحساس:

ادکلن بسیار سریعتر در پوست های خشک از بین می رود،به همین دلیل باید مقدار بیشتری استفاده شود .هر چند به خاطر وجود ترکیباتی مثا الکل اتیل ،استفاده زیاد هم ممکن است باعث خشک کردن هرچه بیشتر و خراب کردن پوست شود.با دانستن این مطلب افرادی که پوست های خشکی دارند باید دنبال عطذ های زمستانی باشند .این ادکلن ها عطر قوی تری دارند و در هوای خشک و سرد ماندگاری طولانی دارند.

چگونه بفهمیم چه عطری با نوع پوستمان سازگاری دارد؟

پوست های حساس:

بزرگترین خطر برای مردهایی که پوست حساس دارند استفاده از ادکلن های قوی است در حالی که از سایر محصولات پوستی قوی نیز استفاده می کنند.اگر پوستتان دچار آکنه و کهیر است ،بهتر است از ادکلن بعداز افترشو و اسپری بدن خودداری کنید به خاطر اینکه ممکن است باعث آلرژی شود.

افرادی که پوست حساس دارند می توانند از همان قوانین مربوط به پوست های خشک در خرید ادکلن استفاده کنند،اما بهتر است که ترکیباتی که در این عطر ها استفاده میشود همه از مواد طبیعی باشندو 

گام 4 - استفاده از ادکلن

استفاده از ادکلن

برای گرفتن نتیجه مطلوب ادکلن را به گلو،مچ ها،و اطراف گردنتان بزنید.این قسمت ها بهترین نواحی هستند که عطر بتواند با چربی طبیعی بدن شما مخلوط شود.

استفاده از ادکلن

قبل از لباس پوشیدن از عطر به پشت زانوهایتان هم بزنید چون این ناحیه رایحه را به خوبی منتشر می کند.

استفاده از ادکلن

افراد بسیاری عادت دارند که در آخر کار کمی هم از عطر روی لباسهایشان اسپری کنند ،اما این کار منع میشود چون به لباس آسیب می رساند.

استفاده از ادکلن

هیچ کس نباید تا زمانی که نزدیکتان نشده است رایحه عطرتان را استشمام کند.اگر وارد اتاقی شدید و مردم پشت سر شما بو کشیدند ،مشخص است که زیاد از عطرتان استفاده کرده اید.

برای اطمینان به هر اندازه که می توانید مقداری کمتری استفاده کنید.خانوم ها دوسدارندشما را بو کنند نه عطر کرستین دیور را!

 

اطلاعات مطلب

  • سلامت
  • 469 بازدید
  • blankblankblankblankblank (2 votes, average: 4,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : هادی خانزاده - سه‌شنبه, 17 آوریل 18, 2:56 ب.ظ

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب