ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه اختیارات خود در کسب و کار را بطور موثر تفویض نماییم؟(۲)

چگونه اختیارات خود در کسب و کار را بطور موثر تفویض نماییم؟(۲)

آیا انجام کارهای کم اهمیت و نه چندان مهم را به دیگران تفویض می کنید؟ در این مقاله درباره ی فرآیند تفویض اختیار موثر و تاثیرگذار صحبت خواهیم کرد. بنابراین لازم است که انجام دادن بعضی از کارها را به دیگران واگذار نمایید تا بتوانید اوقاتتان را صرف انجام کارهای مهم نمایید. این مقاله شما را با مراحلی آشنا می کند تا کارهایی را که تفویض کردن آنها به دیگران لازم است را شناسایی کنید. در این میان می آموزید که چگونه افراد مناسبی را برای انجام دادن کارها بیابید و در جایگاه حمایت از آن ها اقدام کنید.

 زمان پربهاترین منبع در اختیار شماست.خبر خوش این است که روزانه ما فرصت برابر و یکسانی برای انجام هرکاری داریم. با توجه به این امر مهم چگونه بعضی افراد در مقایسه با افراد دیگر کار بیشتری انجام می دهند؟

پاسخ این سوال چندان مشکل نیست چرا که همهی مردان و زنان این موضوع را به خوبی آموخته اند که در زمان کمتر کاری بیشتری را می توانند انجام دهند. آن ها بواسطه ی درک این راهکار خواهند توانست به انجام کارهای بیشتری در طول زمان کمتر مسلط شوند. شما می توانید به طرق مختلف از زمان استفاده بهینه و بیشتری داشته باشید. در این مقاله به ببرسی موضوع تفویض اختیار چرداخته شده است. برای درک بیشتر این موضوع به بررسی چند اقدام موثر اشاره شده است

مطالب مرتبط


گام 1 - پیشرفت کارتان را اندازه بگیرید.

پیشرفت کارتان را اندازه بگیرید.

اندازه گیری پیشرفت کار به واسطه ی بررسی نحوه ی انجام کار بسیار حایز اهمیت است. چگونه می توانید این کار را انجام دهید؟ شما می بایست وسیله ای را برای اندازه گیری پیشرفت کاری که آن را تفویض اختیار کرده اید را لحاظ نمایید

گام 2 - درمورد منابع به توافق نظر برسید.

درمورد منابع به توافق نظر برسید.

باید اطمینان داشته باشید که فرد مورد نظر شما از منابع کافی و لازم برای انجام دادن کار برخوردار است. شما می خواهید کاری را که به شخص دیگری واگذار نموده اید به بهترین نحو انجام شود و حتی در آن کار نیز موفق شوید. به همین خاطر تنها راه حاصل شدن این موفقیت این است که علاوه بر آنکه کارتان را به درستی به شخص ماهری واگذار می کنید و خودتان نیز به انجام کارهای مهمتر می پردازید باید منابع مشخصی را تعیین کرده و در برخورداری از آن نیز به توافق نظر برسید.

گام 3 - درباره ی نتایج حاصل از کار به توافق برسید.

درباره ی نتایج حاصل از کار به توافق برسید.

شما قصد دارید شخصی که کارتان را انجام می دهد به چه نتایجی دست یابد؟ آیا او از خواسته ی شما دقیقا آگاه است؟ آیا به او انگیزه کافی می دهید؟ در این میان هرگز لازم نیست که نتایج کار او فوق العاده باشد اما مهم این است که احساس کند کار معناداری انجام می دهد. از سوی دیگر اگر نتایج کارش مطابق یل و خواسته ی شما نباشد چه اتفاقی خواهد افتاد؟ بنابراین شما باید درباره ی نتایج کارتان با او بدون هیچ رودرواسی حرف بزنید. به توصیه ها و نظرات او توجه کنید. آنچه را که به او تاکید و سفارش می کنید لزجمله مطالبی هستند که برای شما نیز اهمیت دارند. مهم این است که روی مواردی به توافق نظر برسید که مهم و معنادار می باشند

گام 4 - موضوع تفویض اختیار را به صورت مکتوب دربیاورید.

موضوع تفویض اختیار را به صورت مکتوب دربیاورید.

قبل از اینکه فرد مورد نظر به انجام دادن کارتان مشغول شود یکی از اقدامات مهمی که باید انجام دهید این است که موضوع تفویض اختیار کردن کار را به او مکتوب کنید و بعد شما و فرد مورد نظر آن را امضا کنید. از نظر روانی این اقدام مهمی است که موجب ایجاد تعهد و ضمانت نسبت به انجام کار خواهد شد.

نوشتن یک توافق نامه در زمان تفویض اختیار موجب ارزش گکذاری روی آن شخص و کارتان می شود و این گونه متوجه خواهید شد که آیا شما و آن شخص از همخوانی کافی در تواف نامه برخوردار می باشید یا خیر. اگر پیش نویس توافق نامه اولیه کامل نباشد و نظراتتان را در حد مورد قبول بیان نداشته باشید نباید تعجب کنید.به جای آنکه ناراحت شوید از این موضوع خوشحال باشید که وجه تفاوت در این مرحله بروز داده شده است. به این نکته باید به دقت توجه داشته باشید که این وظیفه شماست که اطمینان داشته باشید کسی که انجام دادن کاری را به او تفویض می کنید از توانایی و مهارت کافی برای انجام کار برخوردار باشد و بتواند آن کار را به بهترین نحو طی کسب سود مناسب انجام دهد.

اطلاعات مطلب

  • مالی و تجاری
  • 479 بازدید
  • blankblankblankblankblank (1 votes, average: 4,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : حمید واحدی - چهارشنبه, 29 مارس 17, 7:44 ب.ظ
  • اسرار شغلی و تجاری

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب