گام 1 - دسترسی به کامپیوتر از راه دور

دسترسی به کامپیوتر از راه دور

دسترسی به Remote Desktop Connection . منوی Start را باز کنید و روی All Programs کلیک کنید. پوشه Accessories را در لیست گزینه های نمایش داده شده انتخاب کنید، سپس بر روی «Remote Desktop Connection» کلیک کنید. کادر محاوره ای ظاهر خواهد شد.

دسترسی به کامپیوتر از راه دور

نام رایانه ای که می خواهید به آن متصل شوید را وارد کنید. اگر نام رایانه را نمی دانید، می توانید با کلیک بر روی منوی کشویی، رایانه را از بین لیستی از موارد موجود در شبکه انتخاب کنید.

دسترسی به کامپیوتر از راه دور

بر روی دکمه “Options” واقع در گوشه پایین سمت چپ کادر محاوره ای کلیک کنید. یک کادر محاوره ای جدید با لیستی از زبانه ها در بالای صفحه باز خواهد شد. روی زبانه “Display” کلیک کنید تا اندازه دسک تاپ از راه دور تغییر کند. این کار را می توان با کشیدن اشاره گر تحت عنوان “Display Configurations” برای افزایش یا کاهش اندازه دسک تاپ از راه دور انجام داد.

دسترسی به کامپیوتر از راه دور

روی برگه “Local Resources” در کنار زبانه “Display” کلیک کنید. تحت عنوان “Local devices and resources”، گزینه های «printers» و «clipboard» را تیک بزنید. در اینجا میتوانید به چاپگرها و کلیپ بورد سیستم مشتری خود در هنگام کار در دسک تاپ از راه دور (یعنی سیستم میزبان) دسترسی پیدا کنید.

دسترسی به کامپیوتر از راه دور

درایوهای محلی را برای دسترسی به سیستم مشتری انتخاب کنید. روی دکمه “More” که در سمت چپ دو گزینه printers  و clipboard قرار دارد کلیک کنید تا دستگاه های محلی (درایوها) را که در سیستم مشتری در هنگام استفاده از سیستم میزبان کنترل شده از راه دور دسترسی پیدا می کنید، انتخاب کنید. تیک گزینه های زیر “Drives” را که می خواهید استفاده کنید، بزنید و سپس “OK” را فشار دهید. صفحه قبلی تحت “Local devices and resources” ظاهر می شود.

دسترسی به کامپیوتر از راه دور

بر روی زبانه «Experience» کلیک کنید. با کلیک کردن بر روی منوی کشویی و انتخاب اتصال مناسب، سرعت اتصال بین سیستم مشتری و رایانه میزبان را تغییر دهید. کادر تأیید در گوشه پایین سمت چپ صفحه را برای اتصال مجدد به صورت خودکار (اگر اتصال قطع شود) را تیک بزنید.

دسترسی به کامپیوتر از راه دور

روی دکمه “Connect” واقع در گوشه پایین سمت راست کادر محاوره ای کلیک کنید. یک پیام برای درخواست تأیید برای اتصال وجود دارد. روی دکمه “Connect” واقع در لبه سمت راست پایین پیام کلیک کنید و یک کادر محاوره ای امنیتی ویندوز ظاهر خواهد شد که نام کاربری و رمز عبور شما درخواست می شود.

دسترسی به کامپیوتر از راه دور

نام کاربری و رمز عبور را که در رایانه میزبان ثبت شده وارد کنید. برای ادامه بر روی دکمه “OK” در گوشه پایین سمت راست صفحه کلیک کنید. (اطمینان حاصل کنید که رایانه میزبان با نام کاربری خاصی که میخواهید وارد آن شوید با رمز عبور محافظت شود) اتصال به نام کاربری بدون رمز عبور سخت است. این کار می تواند چندین دقیقه طول بکشد تا به سیستم میزبان متصل شود.