ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه اتومبیل خود را در یک محوطه ی پارکینگ شلوغ پیدا کنیم؟

چگونه اتومبیل خود را در یک محوطه ی پارکینگ شلوغ پیدا کنیم؟

شما نمی دانید که اتومبیل خود را کجا گذاشته اید؟ در یک  محوطه ی پارکینگ بزرگ وشلوغ، همیشه آسان نیست پیدا کردن ماشینتان. در اینجا چند راهنمایی برای کمک به شما برای بازگشت به مسیردر صورتیکه شما فراموش کرده اید کجا پارک نموده اید.

مطالب مرتبط


گام 1 - مراحل واقدامات

مراحل واقدامات

پارک در نزدیکی در یک مکان مشخص و شناخته شده:

اگر قصد این را داشته باشید که کجا پارک کنید ، چیزی مشخص مانند یک درخت یا تیر چراغ برق و یا  ورودی یک فروشگاه خاص را انتخاب نمایید

مراحل واقدامات

پارک به دور از ازدحام و شلوغی:

در صورتی که فضای خالی به دور از لبه ی محوطه ی پارکینگ و دورتر از ساختمان وجود دارد، اگرآنجا پارک کنید، شما دید بهتری نسبت به اتومبیل های اطرافتان دارید.

سعی کنید ماشین خود را در پایان یا انتهای یک ردیف یا در نزدیکی یک ماشین کوچک، محل پارک موتور سیکلت، سطح شیب دار مخصوص پارک اتومبیل، و یا چیز دیگری که فضای بیشتری را برای پارکینگ اشغال نکند پارک کنید. اگر شما ماشین خود را پشت یک ون یا وسیله ی بزرگ پنهان کنید،موقع برگشت پیدا کردن آن برای شما سخت خواهد بود. بنابراین این فضاهای خاص اشاره شده می تواند به عنوان یک نشانه به شما کمک کند.

مراحل واقدامات

توجه داشته باشید که کجا پارک نموده اید:

درمکان های  پارک ، اغلب نشانه هایی مثل (علائم، برج ها، چراغ ها، و غیره) وجود دارند که برای  بخاطر آوردن جایی که پارک کرده اید به شما کمک میکند. بسیاری از ساختمان ها و بناهای  پارکینگ دارای طبقات، بخش ها و حتی فضاهاو مکانهای مشخص شده اند. اگر شما نشانه هایی از این قبیل داشتید، آنها را بنویسید و آن یادداشتها را همراه خود داشته باشید.به خصوص اگر مدت زمان زیادی را برای انجام کار سپری خواهید کرد.

مراحل واقدامات

به یاد داشته باشید در کدام ردیف پارک نموده اید:

اگر شما به یک ساختمان وارد شوید، ببینید که می توانید به یاد آورید که در کدام ردیف بودید.  پس از آن، کاری که باید انجام دهید این است که از سمت همان ردیف حرکت کنید. اگر ردیف ها شماره گذاری یا بوسیله حروف علامت گذاری و مشخص نشده باشند، بدنبال نشانه های دیگری باشید.مثلا دو ردیف یا ستون بالاتر یا بیشتر از ورودی سمت چپ و تقریبا دو سوم از راه به سمت پایین ردیف.

مراحل واقدامات

محل پارک کردنتان را با صدای بلند بگویید:

اکر محل پارک کردنتان را ننویسید، حداقل آن را با صدای بلند جایی که دقیقا پارک کرده اید را به خود بگویید.مانند: من ماشین را به طرف پایین و بین دو ردیف دقیقا زیر تابلوی یک سالن زیبایی پارک کرده ام.این عمل یعنی گفتن کلمات به یاد آوری شما کمک کرده و تمام عابران نیز از محل پارک شما آگاه باشند.

وقتی به یک فروشگاهی میروید،توجه کنید که از کدام بخش یا قسمت وارد شدید.مثل بخش مبلمان،کفش یا... کمی توجه بیشتر به این جزئیات باعث خواهد شد حداقل شما بتوانید از مسیر درست از ساختمان خارج شوید.

کمی جلوتر بروید و با صدای (صوت) خود در جایی که پارک کرده اید داستانی بسازید.یعنی یک موسیک برای جایی که پارک کرده اید بسازید.اگر به نظرتان صدایتان بد یا ناخوشایند است موردی ندارد که هیچ، بهتر هم هست.چون باعث میشود که شما به راحتی محل پارک را فراموش نکنید.

مراحل واقدامات

یادداشت:

شما فرصت این را دارید که اگر در جیب یا کیف خود تکه کاغذی به همراه داشته باشید نت برداری کنید.همچنین میتوانید یادداشت های خود را در گوشی موبایل انجام دهید و حتی اطلاعات را فهرست وار برای خودتان بنویسید.

مراحل واقدامات

عکس برداری کردن:

آیا شما همراه خود دوربین دیجیتال یا گوشی دوربین دار دارید؟ درمحلی که پارک نموده اید از آن با جزئیات و نشانها عکس برداری کنید.مخصوصا اگر در جایی ناشناخته و بیگانه ای هستید.این یک یادآوری فوریست.و اگر در مدت زمان طولانی احتیاجی به آن نداشته باشید میتوانید آن را حذف کنید.

مراحل واقدامات

یک نشان مشخص در اتومبیل خود قرار دهید:

اگر شما هوندای نقره ای رنگ برانید،حتما میدانید که خیلی از مردم هم آنرا می رانند.یک ریبون رنگی،پرچم یا آنتن ،برچسب سپر،قاب پلاک،یا نشانه های داخل ماشین مثل کاور و روکش صندلی،یا یک آویز حیوانی به شیشه عقب ماشین می تواند به شما درشناسایی ماشینتان در شلوغی موثر باشید.اگر شما بخواهید از آنتن زینتی استفاده کنید،حتما باید مطمئن شوید که ثابت و محکم است.

مراحل واقدامات

استفاده از دزدگیر:

اگر دزدگیر یا وسیله ی کنترل از راه دور دارید آن را بفشارید.توجه داشته باشید که کیفیت بعضی از آنها خوب نیست.بنابراین برای صحت کارکرد ،دوباره دزد گیر خود را روشن کنید.توجه داشته باشید که این عمل را در نیمه شب و در محل هی مسکونی که احتمالا باعث اذیت مردم می شود انجام ندهید.

مراحل واقدامات

دریافت برنامه:

از یک برنامه که به شما کمک می کند جا و محل پارک اتومبیل خود را بوسیله GPS نصب شده روی گوشی همراهتان پیدا کنید استفاده شود.

اگر هیچ کدام میسر نبود، از کارگران یا از پرسنل امنیتی و خدمه ها راهنمایی بخواهید تا به شما کمک کنند.

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب