ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

2 + چهار =

بستن

صرافی ملی ایران قیمت لحظه‌ای آخرین بروز رسانی 10:11:01*** 1398/05/28: قیمت فروش دلار 11700 تومان و قیمت فروش یورو 13200 تومان

تیتر اصلی روزنامه ها  دوشنبه 1398/05/28::: مردم سالاری: جعبه سیاه پتروشیمی‌گیت کیست؟ جلیل سبحانی مدیر عامل شرکت اسپک، از شرکت‌های زیرمجموعه بازرگانی پتروشیمی، اخیرا بازداشت شده است. گفته می‌شود جلیل سبحانی دارای اطلاعات ارزشمندی در مورد فساد بزرگی است که در شرکت بازرگانی پتروشیمی بلافاصله پس از خصوصی‌سازی این شرکت صورت گرفته و با تحقیق و تفحص از او، ممکن است شاه‌مهره‌های پتروشیمی‌گیت از سایه خارج شده و در معرض داوری و عدالت قرار گیرند. *** شرق: موافقان و مخالفان سخنان کرباسچی; اصلاحات یا خروج از اصلاحات *** ایران: مروری بر مواضع سید حسن نصرالله و سردار سلیمانی نسبت به ظریف; دوگانه کاذب مقاومت مذاکره; جاوید قربان اوغلو، دیپلمات پیشین در گفت‌وگو با «ایران»: مخالفان دیپلماسی برای نظام هزینه‌تراشی می‌کنند; کشتی آزاد شده ایرانی هنوز سواحل جبل الطارق را ترک نکرده که یک جریان سیاسی به سیاق همیشه، مصادره به مطلوب‌های جناحی در راستای القای دوگانه سازی‌های مختلف را کلید زده است. *** اطلاعات: در کنگره ملی و همایش سراسری الماس‌های درخشان; دکتر ظریف: موظفیم بار فشار معیشتی را از زندگی مردم برداریم *** ابتکار: دورنمای جنگ نامتقارن در یمن; همزمان با پیچیده‌تر شدن تحولات یمن، وزارت خارجه ایران روز گذشته میزبان نشستی با حضور علی اصغر خاجی، دستیار ارشد وزیر خارجه در امور سیاسی، محمد عبدالسلام سخنگوی انصارالله و سفرای چهار کشور اروپایی انگلستان، آلمان، فرانسه و ایتالیا بود. به گفته منابع خبری محور این مذاکرات در‌خصوص حل و فصل سیاسی بحران یمن، توقف جنگ و نیز راهکاری برای نجات غیرنظامیان یمنی بود. *** کیهان: خصوصی‌سازی ضروری است اما دولت وارونه اجرا می‌کند! خصوصی‌سازی از نیازهای ضروری اقتصاد است اما طی قریب به دو دهه گذشته دولت‌ها عمدتا خلاف جهت خصوصی‌سازی واقعی حرکت کرده‌اند. *** دنیای اقتصاد:  مهار تورم با کنترل قیمت‌ها؟ ۹۲ درصد رای منفی دادند; استیضاح قیمت‌گذاری دستوری; ۹۲ درصد شرکت‌کنندگان در نظرسنجی یک برنامه تلویزیونی، رای به ناموفق بودن قیمت‌گذاری دستوری دادند. این رای تاییدکننده نظر کارشناسانی است که اعتقاد دارند تنظیم بازار با هدف کنترل تورم محکوم به شکست است. *** آرمان امروز:  كاهش قيمت‌ مسكن كليد خورد; کارشناسان می‌گویند در ماه‌های بهمن‌، اسفند و اردیبهشت‌ که جزو ماه‌های پرمعامله محسوب می‌شوند، شاهد عملکردهای هیجانی در بازار مسکن بودیم. اما هیچ‌گاه این هیجانات در بازار پایدار نمی‌ماند و آنگونه که از اظهارات بنگاهداران مسکن بر می‌آید پس از سومین ماه سال، کسادی در بازار مسکن حکفرما شده است. ***

چگونه ائمه و بزرگان در مقابل آفت ها و خودسازی عمل می کردند؟

چگونه ائمه و بزرگان در مقابل آفت ها و خودسازی عمل می کردند؟

ستم:

از سفارش لقمان به پسرش است که گفت: ((…ای پسرم! ستم کردن، ظلمت می آورد و در روز رستاخیز, حسرت ها در پی دارد. هر گاه قدرت, تو رابر ستم کردن به پایین تر از خودت فرا خواند، سیطره ی خدا را بر خودت، به یاد آور)).

از سفارش لقمان به پسرش است: (( ای پسرم! از وارد شدن ستم بر هیچ کس شادمان نباش, بلکه از ستم دیدگی کسی که به او ستم

کردی, غمگین باش)).

در آنچه لقمان(ع) به پسرش گفت: (( ای پسرم! برای کسی که به او ستم کرده ای مویه مکن, ولی به خاطر بدی جنایتی که بر خود کرده ای، مویه کن.))

ابن ابی شیبه در المنصف به نقل از عبید بن عمیر: لقمان به پسرش گفت: ((ای پسرم! وسعت دو ذراع خون ریخته تو را به شگفتی وا ندارد، زیرا آن خون نزد خداوند قاتلی دارد که نمی میرد)).

به نقل از اوزاعی درباره ی آنچه لقمان (ع) به پسرش گفت: (( ای پسرم! حذر کن از این که فقیر از دنیا بروی در حالی که امور و دارایی هایت را به دیگری وا می گذاری و او را امیر مومنان روا می کنی.))

به نقل از ازواعی درباره ی آنچه لقمان(ع) به پسرش گفت: ای پسرم! باید گناهانت پیش چشمانت باشد و عملت پشت سرت)).

شیخ بهائی: لقمان به پسرش گفت: (( ای پسرم! گناهانت را تا روز مرگ پیش چشمانت قرار ده, اما از نیکی هایت غافل شو, چرا که آنها را کسی که می شمارد و فراموش نخواهد کرد.))

مطالب مرتبط


ائمه و بزرگان در مقابل آفت ها و خودسازی عمل می کردند 1 - خودسازی ائمه و بزرگان در مقابل آفت ها

خودسازی ائمه و بزرگان در مقابل آفت ها

حسد:

امام صادق(ع): لقمان گفت: ((ای پسرم! از حسد بر حذر باش, که در تو به وسیله ی آن، جز به خودت ضرر نمی زنی و هر گاه به خودت ضرر رساندی، دشمنت را از پرداختن به کار تو کفایت می کنی؛ زیرا دشمنی تو با خودت از دشمنی دیگری زیان بارتر است)).

 

لقمان به پسرش گفت: ((از حسد بپرهیز؛ زیرا آثار آن در خود تو آشکار می گردد، نه در کسی که مورد حسادت توست)).

خودسازی ائمه و بزرگان در مقابل آفت ها

ریا:

امام باقر(ع) در موعظه های لقمان به پسرش هست که گفت: پسرم به مردم چنین نشان نده که از خدا می ترسی در حالی که

دلت گنهکار است.

امام صادق(ع): لقمان به پسرش گفت: (( ای پسرم! هر چیز نشانه ای دارد که بدان شناخته می شود و بر اساس آن گواهی

می گردد… ریا کار نیز سه نشانه دارد: هر گاه تنها باشد، کسل است.  هر گاه پیش مردم باشد، شاد است و هر کاری را که در آن

ستایش باشد، انجام می دهد)).

خودسازی ائمه و بزرگان در مقابل آفت ها

جدال:

محبوب القلوب: لقمان به پسرش گفت: ای پسرم! از جر و بحث بپرهیز؛ چرا که تو را به سوی خونریزی می کشاند.

ارشاد القلوب: از سفارش لقمان به پسرش است که گفت: هر کس زیاد جر و بحث کند، دشنام می شنود.

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب


تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی; رئیس مرکز تحقیقات صرع دانشگاه مونستر آلمان تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی با عنوان “نانودارو کورکومین” را تشریح کرد. پروفسور علی ‌گرجی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در استان تهران، در پاسخ به این سؤال که نانوداروی کورکومین چگونه می‌تواند با تومور مغزی مبارزه کند، اظهار داشت: نانوداروی کورکومین که ماده اصلی آن زردچوبه است برای درمان سرطان مغز به‌کار می‌رود و حتی در علم قدیم و طب سنتی زردچوبه داروی ضدالتهاب معرفی شده و در تحقیقات زیادی که روی سلول‌های سرطانی مختلف انجام شده است ثابت شد زردچوبه نه‌فقط برای سرطان مغز بلکه در درمان سرطان‌های دیگر مانند سرطان پستان و سرطان روده هم مؤثر است.

خبرگزاری فارس: رابطه‌بازان و مفسدان در آینده کشور هیچ جایی ندارند; رئیس قوه قضائیه در مراسم تشییع شهدا، گفت: خون شهدا این نظام را تضمین کرده است، آینده از آنِ متقین است و پولداران و رابطه‌بازان و مستکبران و مفسدان در آینده هیچ جایی ندارند.