ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

19 + 11 =

بستن
بستن

چگونه آنتن های تلفن همراه بررسی میشوند؟

چگونه آنتن های تلفن همراه بررسی میشوند؟

در اوایل قرن بیستم، تکنولوژی گوشیهای موبایل زیر نظر کاربردهای نظامی بود. قبل از جنگ جهانی دوم، بیشتر پیشرفت ها در زمینه مخابرات سیار مختص نیازها و معیارهای نظامی بود. در حقیقت اولین سیستم مخابرات بیسیم بسیار سنگین و حجیم بود و تجهیزات آن بوسیله یک ماشین حمل میشد. افزون بر آن، نیاز به توان لازم برای عمل کردن این سیستم ها بالا بود که منجر به پایین آمدن عمر باتریها میشد. ظهور مدارات میکروالکترونیک، انقلاب در تکنولوژی اطلاعات و پس از آن در تکنولوژی مخابرات سیار، گواه بر یک پیشرفت شگرف در اوایل دهه ۹۰ می‌‌داد. با این تحولات، ابزارهای سیستم های مخابرات سیار کم هزینه تر، کوچکتر و با توان مصرفی کمتر از قبل ساخته شدند. نقش تئوری میدانهای الکترومغناطیس، بویژه نقش کلیدی عناصر آنتن در این روند رو به پیشرفت بر کسی پوشیده نیست.

مطالب مرتبط


گام 1 - آنتن کوچک چيست ؟

کوچک بودن آنتن يک اصطلاح نسبي است. آنچه که بايد بدانيم اين است که استانداردهاي مرجع چيست.{1}

آنتني که در دست شما قرار مي گيرد به طور فيزيکي کوچک است، در حالي که يک آنتن با طول  m 20 به طور فيزيکي بزرگ است. اندازه فيزيکي آنتن، همراه با محيطي که آنتن در آن استفاده خواهد شد در طراحي مکانيکي آن بسيار مهم است. اما اين فقط در فرايند طراحي الکتريکي در درجه دوم قرار دارد.

مقياس مناسب در طراحي الکتريکي آنتن طول موج فضاي آزاد در فرکانس کاري آنتن ميباشد

1- استانداردهایی که با استفاده از بهترین وسایل اندازه گیری موجود در یک موقعیت مشخص که اندازه گیری در آن انجام شده بدست آمده باشد.

گام 2 - شاسي در گوشي موبايل چیست؟

چيزي که به عنوان زمين به آن اشاره ميشود، تمام قسمت هايي از يک گوشي است که به زمين متصل شده است، از جمله باتري، صفحه نمايش، جعبه فلزي و ... . در گوشي هاي دو قسمتي لولايي [1] و لغزنده اي [2] بخش هايي از هر دو جزء، شامل زمين مي باشند.

يک آنتن ايده ال، آنتني است که تمام انرژي حاصل در پايانه هاي  گوشي را تشعشع کند. در عمل، تلفات به دلايل زير به وجود مي آيد:

 

  • بازتابش [3] به دليل عدم مطابقت بين آنتن و خط تغذيه آن ميباشد. تلفات بازتابشي يک دليل عمده ناکارآمدي يک آنتن است و مقدار آن زماني افزايش پيدا ميکند که VSWR زياد شود ( وقتي که گوشي موبايل در دست نگه داشته شود يا در مقابل سر و عوامل محيطي قرار گيرد).
  • مدارات و ديگر تجهيزات در کنار گوشي موبايل مانند مدارات تحريک براي بلندگو ها، دوربينها و ديگر تجهيزاتي که در نزديک آنتن و در معرض ميدانهاي RF هستند موجب تلف شدن انرژي تشعشعي شود. اين انرژي ملحق شده به مدارات تحريک فوق در تشعشع از گوشي موبايل شرکت نخواهد کرد.
  • اتلاف در انرژي RF درون يک آنتن اهميت کمتري نسبت به ديگر عوامل دارد.

از نقطه نظر اقتصادي براي يک توليد کننده بسيار مطلوب است که گوشي تعداد زيادي از باندهاي فرکانسي جهاني را پوشش دهد. يک محصول مدرن که هم اقتصادي است و هم مورد انتظار مصرف کننده، لازم است تا جايي که امکان دارد تعداد زيادي از باندهاي فرکانسي را پوشش بدهد.

1- clamshell

2- side-plane

3- reflection

در حال حاضر حداقل پنج باند فرکانسي در سرويس‌هاي موبايل مشهور جهاني تعيين شده است كه فركانس نامي آن ها عبارت است از: 

  2100MHz,1900 MHz,1800 MHz,900 MHz,850MHz.

اطلاعات مطلب

  • شبکه
  • 534 بازدید
  • blankblankblankblankblank (No Ratings Yet)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : مهدی هاتفی نیا - شنبه, 24 فوریه 18, 10:25 ق.ظ

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب