ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه آقایان و خانم ها به صورت صحیح لباس بپوشند؟

چگونه آقایان و خانم ها به صورت صحیح لباس بپوشند؟

در این بخش نحوه صحیح لباس پوشیدن آقایان و خانم ها را مطالعه می کنیم .

مطالب مرتبط


گام 1 - انتخاب کت و شلوار برای آقایان

انتخاب کت و شلوار برای آقایان

کت و شلوار

کت وشلوار اصلی ترین بخش لباس رسمی است. یک کت وشلوار شیک ظاهری کامل، سنتی و رسمی را در ذهن تداعی می کند. اما سنتی بودن نباید به معنی یکنواختی باشد. انتخاب پارچه با طرح های ظریف یا راه های باریک، کت و شلوار را جذاب تر می کند و آن را بین کت و شلوارهای سرمه ای ، زغالی و مشکی تکرنگ و ساده، متمایز و برجسته می کند. شما می توانید از برندهای معروف و معتبر استفاده کنید. راه دیگر تهیه کت و شلوار سفارشی است که به شما اجازه می دهد تا پارچه و مدل کت را خودتان انتخاب کنید.اگر شما یک دست کت و شلوار بخرید و یا چندین دست کت و شلوار در کمد لباس هایتان داشته باشید، همیشه سوالی برای شما مبنی بر اینکه چه مدل کت و شلواری بخرید و یا اینکه چه مدل کت و شلواری برای شما مناسب است ، وجود دارد. با توجه به موقعیت اجتماعی و علاقه مندی به نوع مدلی که دوست دارید و سبک زندگی شما، ما به شما پیشنهاداتی اراعه می دهیم که در امور روزانه خود که شامل جلسات رسمی،ملاقات ها و دیدارهای روزمره و خودمانی است مناسب ترین کت و شلوار که شامل تک دکمه، دو دکمه و سه دکمه است را بپوشید.

انتخاب کت و شلوار برای آقایان

کت سه دکمه:

کت سه دکمه یک گزینه عالی برای مردان بلندتر از صدوهشتاد سانتیمتر است. این دکمه ها باعث می شود که عرض سینه زیاد شود و در ضمن باعث می شود که شما در عین راحتی، شیک و رسمی به نظر بیایید.
جایگاه امروز:کت سه دکمه از مدهای دهه شصت بوده که اخیرا بیشتر طراحان برای مدل های پاییز آن را دوباره احیا کرده اند اگرچه نمی توانند به استفاده کت های دو دکمه پایان دهند ولی به هر حال کت های سه دکمه شما را امروزی نشان می دهد.چگونگی پوشیدن:بهتر است دو دکمه از سه دکمه را ببندید. از طرفی چون یقه کت سه دکمه معمولا کوتاه تر از دو دکمه است برای اعتماد به نفس بیشتر و اینکه تناسب در ظاهر شما حفظ شود می توانید فقط دکمه وسط را ببندید. همچنین از بستن سه دکمه باهم خودداری کنید زیرا به شما ظاهری سخت و خشک می دهد. در هر صورت دکمه ها را طوری ببندید که از چین خوردگی و یا کشیدگی کت جلوگیری شود. اگر اصرار به بستن دکمه ها دارید، می توانید دو دکمه بالا را ببندید.
کی و کجا بپوشید: کت سه دکمه بهترین جایگزین برای کت دو دکمه در محل کار است بخصوص اگر شما می خواهید کمی برجسته تر از همکاران خود در زمینه پوشش بنظر برسید.

انتخاب کت و شلوار برای آقایان

کت دو دکمه:

کت دو دکمه دارای یک استاندارد جهانی است چرا که تمام خصوصیات برازنده بدن شما را مشخص تر می کند و از طرفی اگر شما نیم تنه نامتناسبی دارید، با پوشیدنکت دو دکمه می توانید آن را پنهان کنید. همچنین کت دو دکمه بادوام و کلاسیک است.
جایگاه امروز: یک دست کت وشلوار دو دکمه همیشه لازم است چرا که هیچوقت از مد نمی افتد.البته شما برای اینکه مطمعن شوید که به روز هستید، هر پنج سال یکبار حتما تغییری در مدل کت و شلوار دو دکمه خود می دهید.اگر شما اهل کت و شلوار نیستید و یا اینکه یک دست کت و شلوار در کمد لباس خود دارید حتما آن را دو دکمه انتخاب کنید.
چگونگی پوشیدن: هنگام پوشیدن کت دو دکمه فقط باید دکمه اول را ببندید. اغلب کت های دو دکمه مدرن به گونه ای طراحی شده اند که بین کت دو دکمه و سه دکمه قرار می گیرند. مدل های امروزی می توانند کمی زیباتر باشند. هنگام خرید کت دو دکمه حتما به نحوه قرار گیری دکمه ها توجه کنید زیرا در راحتی شما موثرند.
چه وقت و کجا بپوشید: اگر شما یک کت دو دکمه آماده بخرید در مقایسه با کت های سفارشی، می توان گفت که شما به دنبال یک خرید ارزان قیمت بوده اید.کت دو دکمه برای محیط اداری و همچنین فعالیت روزانه مناسب است.

انتخاب کت و شلوار برای آقایان

کت تک دکمه :

کت تک دکمه برای مردان لاغر اندامی که می خواهند شیک به نظر برسند بسیار مناسب است.البته اگر شما چند دست کت دو دکمه و سه دکمه داشته باشید احتمال پوشیدن کت یک دکمه کمتر است.
جایگاه امروز: محبوبیت کت یک دکمه در طرح های پاییر افزایش زیادی داشته است.اگر شما قصد خرید کت یک دکمه را دارید توجه کنید که این کت برای بسیاری از موقعیت ها مناسب نیست و در اینکه چه موقعیت مکانی و زمانی از این کت اسپرت می توانید استفاده کنید محدودیت دارید.
چگونگی پوشیدن:اگر شما ایستاده اید حتما باید دکمه آن بسته باشد و در حالت نشسته عکس این موضوع صحیح است ، توجه کنید در غیر اینصورت شما ظاهر خوشایندی نخواهید داشت. هنگام پوشیدن کت تک دکمه حتما باید به ترکیب کراوات و پیراهن خود توجه کنید، در غیر اینصورت مجموعه لباس شما دچار نقص است.
چه وقت و کجا بپوشیم: هنگام ملاقات با یک دوست می توانید این کت را بپوشید. همچنین پوشیدن این کت می تواند شما را فردی جذاب و بطور غیرقابل باور مودب و دوست داشتنی نشان دهد اگرچه دستورالعمل کلی برای پوشیدن این کت اسپرت وجود ندارد.

گام 2 - انتخاب اجزای تیپ آقایان

انتخاب اجزای تیپ آقایان

دکمه سرآستین

دکمه های سرآستین، جواهرات و دکمه های تزعینی برای زیبایی و بستن دو بخش سرآستین پیراهن استفاده می شوند. دکمه سرآستین یک وسیله جانبی خیلی کوچک است که بیشتر در مواقع رسمی استفاده می شود و تاثیر زیادی در ظاهر کت یا پیراهن مردانه دارد. شما می توانید با استفاده از دکمه سرآستین، در محیط کار خود به عنوان فردی رسمی و کلاسیک ظاهر شوید. این روزها بیشتر افراد از دکمه سرآستین فولادی استفاده می کنند، بنابراین اگر می خواهید بین سایر افراد برجسته و مشخص باشید، دکمه سرآستین طلایی استفاده کنید که مدلی ظریف و زیبا است. یک راه دیگر برای اینکه متمایز و شیک باشید، انتخاب دکمه سرآستین با سنگ قیمتی و اصل مثل عقیق یا زمرد است. دکمه سرآستین های دست ساز هم نمونه خوبی است، اما بسیار گران قیمت است.

انتخاب اجزای تیپ آقایان

ساعت

ساعت یکی از مهم ترین لوازم جانی است که هر مردی می توانند داشته باشد، اولین چیزی که در یک ساعت مردانه باید جستجو کرد، یک صفحه بزرگ است، یکی از مزایای صفحه بزرگ این است که مدل عقربه های ساعت بخوبی دیده می شود و می توان سبک و مد را به عقربه های استاندارد ساعت افزود. سعی کنید دست کم یکبار، یک ساعت شیک و زیبا از برند معروف خریداری کنید.

انتخاب اجزای تیپ آقایان

کفش

کفش مشکی چرمی رسمی ترین مدل کفش است. اما می توانی گاهی اوقات به جای آن از کفش قهوه ای یا قرمز خیلی تیره استفاده کنید. همچنین می توانید مدل کفش خود را تغییر دهید و کفش دلخواه خود را از بین کفش های بدون بند، رویه پهن، کفش های پنجه گرد یا کفش های نوک تیز انتخاب کنید. کفش فقط یک وسیله جانبی مهم در لباس محسوب می شود. به عنوان مثال اگر کت و شلوار روشن پوشیده اید، می توانید کفش قهوه ای مایل به زرد را با آن ست کنید یا با کت و شلوار تیره رنگ ، کفش پوست شیک و زیبایی را بپوشید. یادتان باشد اگر قصد دارید خاص و متفاوت باشید، نباید در خرید کفش صرفه جویی و خساست به خرج بدهید. اگر در طول روز زمانی طولانی سرپا هستید و کفش به پا دارید، بهتر است کفشی راحت و با کیفیتی خوب انتخاب کنید.

انتخاب اجزای تیپ آقایان

مو

تنوع مدل مو همیشه زیاد است. در دنیای متحد و تجاری امروز، مدل مو( که شامل موی صورت هم می باشد) می تواند به عنوان علامت تجاری و مشخصه شما محسوب شود. در راستای هدف متفاوت بودن، باید مدل موی متفاوت تری انتخاب کنید، اما مدلی که انتخاب می کنید باید رسمی باشد. مراقب باشید طوری به نظر نرسد که افراد تصور کنند برای آرایش موی خود تلاش زیادی انجام داده اید.

انتخاب اجزای تیپ آقایان

عطر، ادکلن

ادکلن هم یکی از نکات مهم در ظاهر شما است. هنگامی که در یک قرار تجاری و رسمی برای اولین بار با افراد ملاقات می کنید. داشتن بو و رایحه خاص و منحصر به فرد می تواند تاثیر اولیه بسیار خوبی بر دیگران بگذارد. پس انتخاب ادکلنی خوش بو با رایحه ای خاص اهمیت زیادی دارد.

انتخاب اجزای تیپ آقایان

خودکار یا خودنویس

اگر شما بیشتر وقت خود را با رایانه صرف می کنید، باز هم به یک قلم خوب برای امضا و کارهای ضروری مثل نوشتن فوری یک یادداشت یا مطلبی در یک جلسه رسمی نیاز دارید. یک قلم کلاسیک و درجه یک، ارزان قیمت نیست، اما ارزش خرج کردن را دارد. یک روان نویس یا خودنویس عالی و شیک که ازبیرون کت یا کیف شما دیده می شود، وسیله ای کاربردی و بسیار شیک و جالب است.

انتخاب اجزای تیپ آقایان

کیف

وقتی شما با خودتان کیف حمل می کنید، تقریبا به این معنی است که اطلاعات کاری خود را به همراه دارید و در عین حال باید توجه داشته باشید که هنگام استفاده از کیف دستی ، شیک و مناسب به نظر برسید. سه نوع اصلی کیف دستی وجود دارد که می توانید انتخاب کنید که عبارتند از کیف چرمی بزرگ و نازک، کیف اسناد کلاسیک و یک کیف بنددار که روی شانه آویزان می شود. ازآنجایی که شما احتمالا قصد دارید کیف را هر روز استفاده کنید و با هر لباسی که می پوشید هماهنگ کنید، بهترین رنگ مشکی یا قهوه ای خیلی تیره است. اگر می خواهید کیف دومی داشته باشید که در مواقع رسمی تر و مهم تر ازآن استفاده کنید و برجسته تر و شیک تر به نظربرسید، یک کیف چرمی قهوه ای انتخاب کنید تا جلوه خاصی به ظاهر شما ببخشد.

انتخاب اجزای تیپ آقایان

کمربند

با اینکه ممکن است کمربند جزعی از یک لباس به نظر بیاید، اما تناسب و زیبایی کمربند، نقشبسیار مهمی در لباس پوشیدن آقایان ایفا می کند.

به طور کلی دو نوع کمربند داریم : معمولی و رسمی

اگر کمربند به پهنای انگشت شستتان بود، معلوم می شود که کمربند مخصوص لباس های رسمی است. هر کمربندی که از این اندازه پهن تر باشد نوع معمولی است و برای لباس های رسمی مناسب نمی باشد. کمربندهای اسپرت معمولا رنگ های براق دارند، در صورتی که کمربندهای رسمی رنگ و بافت های صاف و مات دارند. خوب است حداقل یکی از هر نوع را در کمد لباس تان داشته باشید.

رنگ کمربند

انتخاب رنگ کمربند بسیار ساده است، زیرا فقط سه رنگ اصلی برای آن وجود دارد: مشکی ، قهوه ای و قهوه ایسوخته. خوب است که از هر سه رنگ هم کمربند اسپرت داشته باشید و هم کمربند رسمی، اما اگر برایتان امکان نداشت ، کمربند اسپرت تان را به رنگ قهوه ای یا قهوه ای سوخته و کمربند لباس های رسمی خود را به رنگ مشکی انتخاب کنید.

کمربند با رنگ های روشن برای نوجوانان بسیار مناسب است اما برای افراد مسن زیاد جالب به نظر نمی رسد.

هر کمربند برچسبی دارد که روی آن سایز کمربند نوشته شده است.اندازه دور کمرتان را بگیرید، و کمربندی با یک شماره بزرگتر ازآن بخرید، مثلا اگر اندازه دور کمرتان ، 33 یا 34 است، اندازه کمربندتان 36-40 خواهد بود.

کمربند همیشه باید به عنوان لوازم فرعی کمر لباس تان باشد، نه مهم ترین جزآن. پس به دنبال کمربندهایی نروید که قیمتش از کفش یا حتی از کت و شلوارتان نیز گران تر باشد.

هماهنگ کردن کمربند با لباس

ساده ترین قانون برای هماهنگ کردن کمربند با لباس این است که رنگ کمربند باید همواره با رنگ کفش ها یکی باشد. خیلی ساده است: کفش مشکی براق، یک کمربند مشکی براق می خواهد، همین!

کمربندهای عادی و اسپرت، دست شما را در این زمینه بازتر می گذارد. کمربندتان چه مشکی باشد، چه قهوه ای روشن و چه قهوه ایسوخته،به خوبی با جین و کفش کتانی جور در می آید، مگر اینکه بخواهید چکمه به پا کنید زیرا در این حالت انتخاب کمربند کمی مشکل می شود. تقریبا همه چکمه ها، بدون توجه به قیمت آن، جز کفش های اسپرت و عادی به حساب می آیند. اما از آنجا که از چرم ساخته شده اند، باید از قانون لباس های رسمی برای انتخاب کمربند استفاده کنید، و رنگ کمربند باید حتما با رنگ چکمه ها هماهنگ باشد.

به اندازه سگک یا قلاب کمربند هم توجه کنید. هرچه سگک بزرگتر باشد، کمربند اسپرت تر است. قلاب های کوچک و صاف مخصوص لباس های رسمی است.

طریقه نگهداری کمربند

کمربند ها باید همیشه به صورت عمودی و دور از نور آفتاب آویزان شوند تا چرم آن ها خشک و خراب نشود. اکثر آقایان عادت دارند که کمربندهای خود را روی شلوار نگاه داشته و جداگانه آویزان نمی کنند. اما خوب است که بدانید نگه داری کمربند به مدت طولانی در این شرایط ، چرم آن را خم کرده و ظاهر آن را از بین می برد. خوب است که محلی جداگانه برای آویزان کردن کمربندها در کمد لباس تان داشته باشد در غیر اینصورت می توانید آن هارا در همان قسمت کراوات ها آویزان کنید.

هیچ گاه کمربند مخصوص لباس های رسمی را با شلوار جین نپوشید و هیچوقت هم کمربندهای اسپرت را با کت و شلوار نبندید. همچنین نگذارید دیگران شما را در حالی ببینند که پیراهن تان را در شلواری گذاشته اید که رویش کمربند نبسته اید.

هیچ گاه خودتان روی کمربند سوراخ نزنید. اگر دور کمرتان بزرگتر شده است، ورزش کنید و اضافه وزنتان را کم کنید و یا کمربند دیگر بخرید که به سایزتان بخورد.

انتخاب اجزای تیپ آقایان

انواع چرم کمربند

نوبت به جنس کمربند که می رسد، انتخاب آن کمی مشکل می شود.

چرم گوساله: تقریبا اکثر کمربند هایی که در فروشگاه ها و بوتیک های لباس مردانه دیده می شود، انواع مختلفی از چرم گوساله است. فکر نکنید زیاد بودن آن نشان دهنده عدم مرغوبیت آن هاست برعکس چرم گوساله هم برای کمربندهای صاف و براق رسمی و هم کمربندهای پهن و ضخیم اسپرت بسیار عالی و مناسب است.

چرم شترمرغ: می توان گفت که زیباترین و خوشرنگ ترین چرم کمربند، چرم شترکرغ است. ازآنجا که ساخت این کمربند بسیار دشوار است، حداقل چند صد هزار تومان قیمت دارد و هر کسی استطاعت خرید آن را ندارد.

چرم سوسمار: این نوع کمربند گران ترین کمربند می باشد. قیمت کمربند ساخته شده از چرم سوسمار و هم نوعان آن یعنی تمساح و کروکودیل، حداقل تا هشتصد هزار تومان هم می رسد. ظاهر این چرم بسیار زیبا و فریبنده است.

گام 3 - اشتباهات رایج در لباس پوشیدن آقایان ، نحوه لباس پوشیدن مردان درشت هیکل،انتخاب لباس بر اساس فرم بدن در آقایان

اشتباهات رایج در لباس پوشیدن آقایان ، نحوه لباس پوشیدن مردان درشت هیکل،انتخاب لباس بر اساس فرم بدن در آقایان

آیا ظاهر اشخاص آنقدرها که می گوینند در موارد شغلی، رمانتیک و تاثیر گذاشتن برروی دیگران ، موثر است ؟ مطمعنا!

از نظر علمی ثابت شده افرادی که شناختی از شما ندارند، از روی ظاهر شما در عرض سی ثانیه در مورد شخصیت تان نتیجه گیری می کنند. این ارزشیابی در مدت زمان بسیار کوتاهی بصورت ناخواسته در ذهن شکل می گیرد.

دانشمندان معتقدند که عوامل زیر به ترتیب باعث جلب توجه می شود: توجه فرد را به خود جلب می کنند: رنگ پوست، جنسیت، سن ،رفتار(قد،حرکات بدن)،ظاهر ، ارتباط مستقیم چشمی ، و طرز صحبت کردن.

در مورد سه گزینه اول هیچ کاری نمی توانید انجام دهید، اما می توانید با توجه به یافته های علمی موارد دیگر را به نفع خود تغییر داده و تصور ذهنی دیگران را در مورد خود تغییر دهید.

از آنجایی که هشتاد درصد از نظری که دیگران در مورد شما می دهند به طرز لباس پوشیدنتان بر می گردد، در این بخش در مورد این مطلب توضیح داده خواهد شد:

اشتباهات رایج در لباس پوشیدن آقایان ، نحوه لباس پوشیدن مردان درشت هیکل،انتخاب لباس بر اساس فرم بدن در آقایان

اشتباه شماره 1

هیچ گاه با پیراهن آستین کوتاه ، از کراوات استفاده نکنید. پیراهن های آستین کوتاه ، لباس های درجه دو محسوب می شوند. اگر لباس رسمی شغلی شما به این شکل باشد، و یا مدیر یک رستوران باشید، پوشیدن این لباس اشکالی ندارد اما اگر می خواهید یک تصویر حرفه ای از خود به جای بگذارید، بهتر است از پوشیدن پیراهن آستین کوتاه خودداری کنید.

اشتباهات رایج در لباس پوشیدن آقایان ، نحوه لباس پوشیدن مردان درشت هیکل،انتخاب لباس بر اساس فرم بدن در آقایان

اشتباه شماره 2

کفش ها یکی از مهم ترین اجزای اساسی پوشش یک مرد را تشکیل می دهند. کفش هایتان باید تمیز باشند، برق بزنند، ظاهر آراسته ای داشته باشند و مناسب مکانی که در آن هستید باشند، اگر کت و شلوار می پوشید حتما باید کفش های مردانه بنددار به پا کنید. یک کفش را برای چند روز پشت سرهم نپوشید و زمانی که از آن ها استفاده نمی کنید ، قالب هایشان را درون آن ها قرار دهید.

اشتباهات رایج در لباس پوشیدن آقایان ، نحوه لباس پوشیدن مردان درشت هیکل،انتخاب لباس بر اساس فرم بدن در آقایان

اشتباه شماره 3

در مورد شلوار باید گفت که باید آن قدر بلند باشد که جوراب هایتان را بپوشاند و جوراب هایتان آن قدر بلند باشند که وقتی پاهایتان را روی هم می اندازید، ساق پا مشخص نشود.شلوار، اگر یک تای کوچک روی پا بخورد به اندازه کافی بلند است. سر آستین و پاچه های شلوار نیز باید مرتب و منظم باشند. پاچه های مرتب هنگام نشستن شما را در وضعیت بهتری قرار می دهند و سر آستین های مناسب، سنگینی و وقار شما را افزایش می دهند.جوراب باید با شلوار هم خوانی داشته باشد.

اشتباهات رایج در لباس پوشیدن آقایان ، نحوه لباس پوشیدن مردان درشت هیکل،انتخاب لباس بر اساس فرم بدن در آقایان

اشتباه شماره 4

هیچ گاه کمربند دور کمری و کمربندهای پیش سینه دار را باهم استفاده نکنید. این کار شما را قدری نامطمعن جلوه می دهد.کمربند باید با کفش هم خوانی داشته باشد.

اشتباهات رایج در لباس پوشیدن آقایان ، نحوه لباس پوشیدن مردان درشت هیکل،انتخاب لباس بر اساس فرم بدن در آقایان

اشتباه شماره 5

پوشیدن جلیقه نشان گر قدرت بیشتر است. باید توجه داشته باشید که آخرین دکمه کت یا جلیقه لزوما نباید بسته شود. این امر از زمان ادوارد هفتم مد شد به این ترتیب که او و زنش افزایش پیدا کرد و نمی توانست دکمه هایش را ببندد، بنابراین این کار را مد کرد. کت های رسمی یک تا سه دکمه دارند. کت هایی که بیش از سه دکمه دارند ، قدری امروزی تر بوده و بیشتر جنبه مد را داشته و اصالت خود را از دست می دهند و بیشتر برای وقایع اجتماعی معمولی مناسب هستند تا یک ملاقات مهم کاری.

اشتباهات رایج در لباس پوشیدن آقایان ، نحوه لباس پوشیدن مردان درشت هیکل،انتخاب لباس بر اساس فرم بدن در آقایان

اشتباه شماره 6

آستین کت های رسمی و اسپرت باید طوری طراحی شده باشد که در حدود یک تا یک و نیم سانتی متر از سر آستین پیراهنی که در زیر آن پوشیده می شود را نشان بدهند.

اشتباهات رایج در لباس پوشیدن آقایان ، نحوه لباس پوشیدن مردان درشت هیکل،انتخاب لباس بر اساس فرم بدن در آقایان

مردان درشت هیکل چگونه لباس بپوشند

هوراشیو سانز بازیگر و کمدین معروف می گوید:"یکی از مشکلات من در انتخاب پیراهن، هماهنگ کردن اندازه گردنم با اندازه بدنم است، گاهی اوقات یقه لباس بسیار بلند است و من احساس خفگی می کنم ، در مورد شلوار، شلواری که کمی بلند باشد می پوشم و گاهی اوقات اگر به اندازه کافی بلند نباشد ، احساس می کنم که به پایین می افتد. اساسا من سعی می کنم از پوشیدن کت و شلوارهای به شکل معمولی و استاندارد خودداری کنم. آخرین کت و شلواری که من از فروشگاه خریداری کردم، مربوط به دوران فارق التحصیلی من می شود."

هرگز این گونه لباس نپوشید:

هیچ گاه یک کت و شلوار گشاد و جادار نپوشید. این مدل کت و شلوار باعث نمی شود که شما لاغرتر به نظر برسید، بلکه شما را نامرتب و شلخته نشان می دهد.

شش نکته که هر مرد درشت هیکلی باید بداند

1.از دستمال جیبی استفاده کنید. این کار باعث می شود که توجه به سمت سینه شما جلب شود، نه شکم شما.

2.همیشه دکمه های کت خود را ببندید، مگر اینکه در حالت نشسته باشید.

3.یک پیراهن ظریف و ساده بوشید.از پوشیدن پیراهن های چهارخانه و شطرنجی خودداری کنید.

  1. شما می توانید شلوارهای جلوصاف و یک دست بپوشید.آن ها طوری طراحی شده اند. تا حتی بدون داشتن ساسون ، راحت باشند.

5.وزن خود را معلق و شناور کنید.

  1. ازبستن شلوار به سمت بالا یا زیرشکم خود دست بردارید. از بند شلوار استفاده کنید و کمرتان را شناور کنید.
اشتباهات رایج در لباس پوشیدن آقایان ، نحوه لباس پوشیدن مردان درشت هیکل،انتخاب لباس بر اساس فرم بدن در آقایان

انتخاب لباس بر اساس فرم بدن در آقایان

مردان قد بلند:

1.لباس های یکرنگ و یک دست نپوشید.

2.لباس ها و شلوارهای زیپ دار نپوشید.

3.کت و شلوار با خطوط راه راه ، با خطوط عمودی و کراوات باریک و ژاکت که طولش تا روی کمر است نپوشید.

مردان قد کوتاه:

1.کفش بوت و ساق بلند نپوشید آن ها شما را قدبلندتر نمی کنند.

2.شلوار پاچه کوتاه و یا پاچه تا شده نپوشید.

3.لباس آستین دار به تن کنید.

4.از نقش و نگار عمودی، راه راه های عمودی وشلوار راسته و کراوات باریک استفاده کنید.

مردان لاغر:

1.کراوات باریک و پیراهن و یا تیشرت یقه هفت نپوشید.

2.لباس های براق و با خط عمودی و چسبان نپوشید.

3.کت و شلوار اپل دار بپوشید.

4.شلوار بگی بپوشید.

5.پلیور حجیم و یقه اسکی بپوشید.

مردان چاق:

1.ژاکت اپل دار نپوشید.

2.کراوات زرق و برق دار نزنید.

3.دکمه پیراهن را تا انتها و بالا نبندید.

4.ساعت باریک به دست نکنید.

5.پلیور حجیم و یقه اسکی نپوشید.ک

6.بلوز و پیراهن یقه هفت نپوشید.

7.شلوار تنگ نپوشید.

8.لباس با خطوط عمودی و کراوات یک رنگ استفاده نکنید.

9.از لباس های تیره رنگ استفاده کنید.

مردان شکم بزرگ:

1.جلیقه و یا هر چیزی که روی شکم بیفتد و به آن فشار بیاورد را نپوشید.

2.شلوار را روی شکم خود نیاورید.

3.لباس های براق و یا روشن نپوشید.

4.لباس های گشاد و تیره رنگ بپوشید.

5.کراوات پهن بزنید که تا خط کمر بلند باشد.

6.ژاکت و شلوار یک رنگ بپوشید.

گام 4 - انتخاب لباس و اجزای مناسب برای خانم ها

انتخاب لباس و اجزای مناسب برای خانم ها

چگونه با حجاب زیباتر شوید

شما می توانید روسری خود را با لباس های مختلف قفسه لباس تان هماهنگ کنید. روسری تنها به عنوان وسیله ای برای پوشاندن سر شما نیست، بلکه می تواند به عنوان یک ابزار مد و ایجاد شیکی و زیبایی و نقطه ای برجسته و قابل توجه برای لباس شما باشد. دانستن چند نکته کوچک در مورد روسری می تواند به جذاب تر کردن تیپ شما کمک کند.

پوشیدن روسری روی سر:

روسری را طوری روی سر خود ببندید که لبه ی آن روی پیشانی شما قرار بگیرد، یا اگر در بین خانم ها حضور دارید و محدودیت حجاب ندارید، به صورتی که مقدار کمی از موی شما بیرون باشد ، مرتب کنید. خود شما باید امتحان کنید که چه مدلی شما را جذاب تر نشان می دهد.

*دو انتهای روسری را رو هم قرار دهید و بکشید، اگر روسری شما پهن است، باید روسری را طوری روی سرتان مرتب کنید که زیاد به سمت پایین آویزان نباشد.

*روسری را گره بزنید.

*در صورت لزوم روسری را مرتب کنید تا به خوبی روی سرتان بخوابد، موهای خود را مرتب کنید، سپس یک گره دیگر برای محکم تر شدن روسری بزنید.

*در نهایت با اضافه های روسری روی گره ها را بپوشانید و دو انتهای آن را روی گره ها قرار دهید.

پوشیدن روسری به عنوان شال:

روسری را روی قسمت جلوی خود بگذارید.روسری را طوری مرتب کنید به نحوی که احساس کنید که جلوی سینه شما را به خوبی پوشانده است. دو انتهای روسری را پشت سرتان بکشید و گره بزنید.

پوشیدن روسری برای افزایش جذابیت:

در یک مجلس زنانه نیز می توانید از روسری خود به عنوان زینت و افزایش جذابیت استفاده کنید.

*روسری را به صورت متقارن در قسمت پشت سرتان قرار بدهید و یک سر آن را در دست بگیرید.

*سمت راست روسری را به سمت جلوی بدنتان بکشید و روی شانه چپ تان قرار دهید و بدون اینکه آن را گره بزنید، دنباله آن را روی سینه خود مرتب کنید، حال سمت راست روسری را که روی سینه شما قرار گرفته است، داخل لباس تان بگذارید.

*جلوی روسری را به حالتی که دوست دارید مرتب کنید و سمت چپ روسری را داخل لباس تان قرار دهید.

انتخاب لباس و اجزای مناسب برای خانم ها

انتخاب گردنبند مناسب

یکی از زیباترین تزعیناتی که به پبراهن، بلوز و کت شما جلوه خاصی می دهد گردنبند است. انتخاب گردنبند با توجه به اندازه گردن، فرم بالاتنه و مدل لباس باید صورت گیرد در غیر اینصورت به جای اینکه گردنبندتان زیبا به نظر برسد، کل لباس و اندامتان نامتناسب به نظر می اید. مثلا اگر بالاتنه چاق و گردن کوتاهی دارید باید جواهرات کوچک تری انتخاب کنید بعضی از افراد چاق زیر گردنشان چین دارد که اگر گردنبند های بزرگ و نامناسب بپوشند، ظاهر خوبی پیدا نمی کنند. اما اگر گردن کشیده و بالاتنه مناسب یا لاغر دارید در انتخاب گردنبند گزینه های بیشتری دارید. در اینجا مهم ترین نکات درباره انتخاب گردنبند مناسب بررسی می کنیم:

اندازه گردن

اگر گردن بلندی دارید می توانید از گردنبندهایی که کاملا به دور گردن بسته می شوند استفاده کنید. این مدل گردنبندها گردن شما را مناسب نشان می دهد.

اگر گردن خیلی باریک و بلندی دارید هرگز گردنبندهای طوقی شکل با پهنای کم را انتخاب نکنید.

اگر گردن کوتاهی دارید می توانید ازترکیب دوتایی گردنبندهای ظریف استفاده کنید، البته توجه داشته باشید با یقه هفت با مدل یقه های باز هماهنگ کنید همچنین باید بلندی گردنبندتان تا بالای سینه هایتان باشد.

یقه لباس:

قبل از انتخاب گردنبند به یقه لباس تان توجه کنید، با یقه های صاف بهتر است به جای گردنبند ، از گوشواره مناسب استفاده نمایید.

اگر یقه بسته پوشیده اید می توانید گردن بندهای بلند و چند رشته ای پر زرق و برق را باهم بپوشید اما زنجیرها و آویزهای کوچک بر روی این یقه کم ارزش به نظر می رسند.

اندازه گردنبندتان طوری باید باشد که بالای یقه لباس تان قرار گیرد، هرگز گردنبندتان را روی مرز یقه قرار ندهید زیرا زیبایی یقه و گردنبندتان گرفته می شود.

با بلوزهای رکابی یا تاپ ها می توانید گردنبندهای بلند چند رشته ای بیندازید.

فرم بالاتنه:

اگر بالاتنه بزرگی دارید از گردنبندهای بزرگ و بلند پرهیز کنید چون بالاتنه شما را بزرگتر نشان می دهد. در این صورت می توانید آویزهای کوچک را چندتایی بر گردن کنید.

همچنین اگر شانه های مایل یا چاقی دارید، از گردنبندهای ظریف رشته ای مهره دار یا مدل های مکعبی و گردنبندهایی که با تکه های هندسی درست شده است، استفاده کنید.

اگر به گردنبندهای بلند علاقه مندید یادتان باشد بلندی گردنبندتان حداکثر باید تا بالای پهلوهایتان باشد.

هرگز تعداد زیادی زنجیرهای طلا را با هم به گردن تان نیاویزید. گردنبندهای بزرگ و شلوغ را با گوشواره های غول پیکر استفاده نکنید حتی اگر از یک مدل هماهنگ باشند.

انتخاب لباس و اجزای مناسب برای خانم ها

انتخاب پیراهن مجلسی

شما با هر اندام ، و رنگ پوست، چشم یا مویی که داشته باشید، این بخش به شما کمک می کند تا راحت تر یک پیراهن رسمی مجلسی برای خود انتخاب کنید.

همه افراد با یکدیگر متفاوتند، این چیزی است که همه ما را خاص می کند. زمانی که قصد دارید یک لباس رسمی برای مجلس عروسی ، مهمانی شبرسمی یا موارد مشابه انتخاب کنید، نباید چیزی که خیلی جلف و شوخ است، بپوشید. نکاتی که در اینجا برای شما بیان می کنیم ، شما را راهنمایی خواهد کرد تا مناسب ترین پیراهن را پیدا کنید.

مهم ترین و نخستین قدم این است که شکل کلی بدن خود را در یک آینه تمام قد ببینید. به شکل و فرم بدنتان و رنگ و پوست و چهره خود دقت کنید.

رنگ پوست:

رنگ پوست شما چگونه است؟ خیلی روشن ، برنزه ، کمی تیره یا خیلی تیره ؟

رنگ پوست روشن در لباس هایی به رنگ تیره بسیار خوب به نظرمی رسد. لباس هایی با رنگ روشن رنگ پوست شما را محو و رنگ پریده تر می کند و رنگ های تیره و تند باعث تاکید و برجستگی آن می شود.

اگر رنگ پوست شما خیلی روشن نیست( مثلا پوستی گندمی دارید)، رنگ های روشن تری را انتخاب کنید. این کار باعث می شود که شما ازآنچه که هستید ، کمی روشن تر به نظر برسید. البته شما می توانید یک پیراهن خیلی تیره بپوشید، اما حتما چهره خود را با یک گریم تند و مشخص ، برجسته کنید.

اگر شما پوستی برنزه دارید، رنگ های روشن ، نعونی یا رنگ مایه متوسط را انتخاب کنید. از استفاده از رنگ های تیره خودداری کنید. رنگ های روشن پوست شما را شیک و جذاب و به شکل زیبایی برنزه نشان می دهد.

برای پوست های تیره ، رنگهای روشن و بی حال خیلی عالی و زنانه است، رنگ های روشن نعونی نیز بسیار مناسب است.

رنگ مو و چشم:

بعد از توجه به رنگ پوست خود، می توانید رنگ هایی را برای پیراهن تان انتخاب کنید که باعث توجه بیشتر به رنگ مو یا رنگ چشم شما شود.

اگر چشم های آبی دارید، رنگ های گرمی مانند زرد ، نارنجی یا طلایی را انتخاب کنید. اگر چشمان سبز دارید، رنگ های گرمی مانند صورتی ، قرمز، نارنجی یا قهوه ایبسیار مناسب است. برای چشم های فندقی یا قهوه ای ، رنگ های سرد مثل آبی ، ارغوانی و سبز انتخاب هایبسیار عالی می باشد.

اگر دوست دارید به موهای شما توجه بیشتری شود، می توانید از چنین رنگ هایی استفاده کنید:

اگر موی بلوند یا قهوه ای دارید، پیراهن ارغوانی یاآبی بپوشید. اگر موهای قرمز دارید، رنگ های قرمز و نارنجی بهترین رنگ انتخابی شما خواهد بود. موی مشکی هم با رنگ های خیلی تیره و براق ، بسیار خوب بنظر می رسد.

شکل اندام شما:

بعد از انتخاب رنگ باید توجه کنید که چه مدل پیراهنی با فرم خاص بدن شما متناسب است.

برای خانم هایی که شکم برآمده و بزرگ و بالاتنه کوچکی دارند، مدل پیراهنی که بالاتنه کوتاهی دارد و خط کمر آن بالا است، مناسب است. این مدل پیراهن باعث برجستگی بیشتر بالاتنه شما می شود، در حالی که انحنای شکم شما را می پوشاند.

برای کسانی که ران های بزرگ و بالاتنه کوچکی دارند، پیراهنی با بالاتنه کوتاه و خط و کمر زیر سینه و دامن خطی شکل بسیار مناسب است.

اما خانم هایی که بالاتنه بزرگ و ران های کوچکی دارند، باید پیراهن بنددار بپوشند.

اگر اندامی پسر مانند دارید، پیراهن های جذب بدن با یقه باز بپوشید. آیا تمامقسمت های بدن شما درشت و برجسته است ؟ یک دامن نامتقارن عالی خواهد بود و همچنین یک مدل خطی شکل با قسمت بالاتنه تنگ و چسب مناسب شما می باشد.

اگر شما فرد چاقی هستید بهتر است از دامن هایی با رنگ های تیره تر استفاده کنید تا چاقی شما کمتر دیده شود اما اگر فردی لاغر هستید بهتر است از دامن هایی با رنگ های روشن استفاده کنید تا چاق تر به نظر برسید.

در نهایت فراموش نکنید که باید در پیراهن خود احساس راحتی کنید.هرگز خود را تحت فشار قرار ندهید تا به زحمت لباسی را بپوشید که فکر می کنید در آن مناسب دیده می شوید.

انتخاب لباس و اجزای مناسب برای خانم ها

انتخاب لباس برای خانم های ریز نقش و کوتاه

لباس با طرح راه راه افقی نپوشید.

از لباس های رنگارنگ ، ملزومات بزرگ و شلوار دمپا گشاد و یا پاچه های تا شده استفاده کنید.

دامن کوتاه با نقش و نگار بزرگ نپوشید.

از لباس های یک رنگ و شلوار راسته و لباس تنگ و ملزومات کوچک استفاده کنید.

خطوط عمودی و لباس های یقه هفت بدن را کشیده تر می کنند.

کفش کمی نوک تیز بپوشید.

کفش پاشنه بلند بپوشید.

از کمربند باریک استفاده کنید.

انتخاب لباس و اجزای مناسب برای خانم ها

انتخاب سبک مناسب

برای انتخاب هر چه بهتر سبک لباس هایتان ، سعی کنید سبکی مطابق با شخصیت و هیکل تان انتخاب کنید، این سبک باسد دو ویژگی داشته باشد:

اولین ویژگی این است که  شما به چه مدل لباس ها و سبکی علاقه دارید. ویژگی دوم مدل لباس و سبک آرایشی است که بیشتر از همه، شما را زیبا و برازنده می کند.

خیلی سخت است که بتوان سبکی انتخاب کرد که مطابق با شخصیت و اندام شما باشد. در این راه شما با مدل های متفاوتی برخورد می کنید، مدل موهای وحشتناک ، شلوارهای زشت و جواهرات بدشکل ، اما شما ازاین مدل های زشت و افراد بدلباس می توانید تجربه های خوبی کسب کنید، شما می توانید با استفاده از این تجربیات ، سبکی انتخاب کنید که مطابق شخصیت و خلق و خوی تان باشد. به عبارت دیگر، هیچ کس نمی تواند از این مدل زیبا و برازنده کورکورانه تقلید کند. مدها دوران کوتاهی دارند، و زمانی که شما به عقب بر می گردید و به لباس های آن دوران نگاه می کنید خنده تان خواهد گرفت. البته همه در دوران دهه هفتاد لباس هایی می پوشیدند کحه دارای اپل ها و دکمه های بزرگ بود، آیا همین افراد در این زمانه حاضرند که آن لباس ها را در کمد لباس هایشان نگاه دارند؟ بعضی ها در لباس های آن دوران عالی به نظر می رسیدند، به این دلیل که شکل و ظاهر آن لباس ها واقعا برازنده شان بود، اما این دلیل نمی شود کهآن ها در این دوران هم از آن لباس ها استفاده کنند.

شکل و اندام:

برای اینکه لباسی متناسب با اندام تان پیدا کنید ابتدا باید نوع و شکل اندام خود را بشناسید. آیا شما سیبی شکل هستید، یا اندام تان مانند ساعت شنی است یا اینکه اندام باریکی دارید؟

اندام سیبی:

افرادی که هیکل سیبی شکل دارند دارای بالاتنه بزرگی هستند، البته این افراد پاهای متناسب و زیبایی هم دارند که معمولا به آن افتخار می کنند. یک پیراهن تنگ ، کمر لاغر این افراد را بیشتر در معرض نمایش قرار می گذارد، بنابراین این افراد باید بلوزی به تن کنند که کمی آزاد باشد و برای به نمایش گذاشتن پاهای شان از شلوارهای تنگ استفاده کنند.اگر دارای اندام سیبی شکل هستید باید برای قسمت بالاتنه از رنگ های تیره و برای شلوار یا دامن از رنگ های روشن استفاده کنید. از پوشیدن دامن های کوتاه خودداری کنید زیرا بالاتنه شما را بزرگتر نشان خواهد داد.

اندام گلابی:

افرادی که اندامی به شکل گلابی دارند دارای پایین تنه بزرگی هستند و بالاتنه شان معمولا کوچک تر است. این افراد باید تاب و بلوزهای تنگ و دامن یا شلوار آزاد بپوشند. این مدل به شما کمک می کند تا کمر خود را لاغرتر نشان دهید و توجه اطرافیان را از پایین تنه بزرگ خود به سمت بالاتنه جلب کنید.

اگر بالاتنه شما بسیار لاغر است ازبلوزهای یقه باز و آستین کوتاه خودداری کنید. برای پوشاندن سینه و یا شانه های لاغر خود از گردنبندهای بزرگ استفاده کنید.

اندام ساعت شنی:

افرادی که اندام شان ساعت شنی نامیده می شود دارای بالاتنه بزرگ و کمر باریک و پایین تنه بزرگی هستند. بیشتر خانم هایی که اندامشان ساعت شنیشکل است خوش لباسند چرا که هر لباسی می پوشند برازنده و متناسب به نظر می رسد.

اندام خلال دندانی:

خلال دندانی ها اندامی بسیار باریک و لاغر دارند. به هر حال، این افراد اندامی مانند مستطیل دارند. این افراد باید لباس هایی به تن کنند که منحنی های اندامشان را نمایان تر کند. آن ها می توانند با پوشیدن شلوارهای گشاد با کمر چسبان و بلوزهایی با آستین های گشاد لاغر بودن خود را تا اندازه ای پنهان کنند.

اندام های پر:

این افراد دارای سایز بزرگی هستند. شاید خانم هایی که در این دسته قرار می گیرند از بابت پیدا کردن لباسی مطابق با اندام شان ناراحت باشند، معمولا این خانم ها لباس هایی انتخاب می کنند که برجستگی های بدنشان را تا اندازه ای پنهان کنند.

قانون کلی برای این افراد این است که قسمت هایی از اندام شان را که لاغر است برجسته کرده و قسمت های بزرگ را بپوشانند. اگر شما جز این دسته افراد هستید، برای نقاطی که دوست دارید توجه دیگران را کمتر به خود جلب کند، از رنگ های تیره و خطوط عمودی استفاده کنید و برای نواحی که دوست دارید برجسته باشند رنگ های روشن و خطوط افقی و طرح های بزرگ و برجسته به کار ببرید.

از الگو ها و پارچه هایی استفاده کنید که می دانید به شما می آیند. اگر زمانی که لباسی به رنگ سبز به تن می کنید ظاهرتان مانند بیمارها می شود، پس باید از رنگ سبز دوری کنید. مهم نیست چقدر رنگ سبز را دوست دارید. اگر لباس های گل دار شما را چاق نشان می دهند نباید از این طرح ها استفاده کنید. برعکس آن افرادی کهلباس های گل دار چهره شان را شاداب و زیبا نشان می دهد می توانند در انتخاب لباس هایشان این مدل ها را نیز در نظر بگیرند. توجه داشته باشید، مدلی که زیبایی شما را دوچندان می کند را با وسواس های بیش از حد خراب نکنید.

انتخاب کت، مانتو و پالتوی مناسب اندام سیبی شکل:

خانم ها عقده دارند که ممکن نیست با داشتن چربی زیاد در شکم اندام زییایی داشت در حال حاضر بسیاری از خانم ها و حتی دختران جوان از این مشکل رنج می برند. شکم خیلی راحت در انواع لباس ها خود را نشان می دهد. شما هم اگر در این دسته قرار می گیرید و نمی توانید آن را کوچک کنید حداقل می توانید با رعایت نکاتی ساده آن را مخفی کنید تا کمتر دیده شود.

مدل های مناسب کت، مانتو و پالتو برای اندام سیبی:

به دنبال کت ها و مانتوهای خوش دوخت راسته باشید که فرم یک دست مستقیم از شانه تا پایین پای شما ایجاد می کند.

مانتوهایی که یک طرف لباس روی طرف دیگر پیچیده می شود را می توانید بپوشید. کت و مانتوهای با یقه هفت باز که راسته است بپوشید.

مانتو و کت هایی که کمر آن ها از زیر سینه است بسیار مناسب شماست زیرا شکم شما را می پوشاند.

نباید ها در انتخاب کت و مانتو برای اندام سیبی:

از پوشیدن مانتوها و کت های کمردار جدا خودداری کنید کمر باعث ایجاد جمع شدگی و چین در قسمت شکم می شود و دور شکم را بزرگ تر از آن چه هست نشان می دهد.

کت های کوتاه تا روی کمر را هرگز نپوشید.سعی کنید اندازه کت حداقل تا روی ران باشد.

کت و مانتوهای پفی و با چین های زیاد مناسب این اندام نیست. بطور کلی جیب ، پلیسه و چین در جلو یا پهلوی شکم باعث می شود که به قسمت میانی بدن شما توجه بیشتری شود و شکم شما بزرگتر به نظر برسد، پس مانتو و کتی انتخاب نکنید که در ناحیه کمر و شکم جیب یا چین و تزعینات داشته باشد.

انتخاب لباس و اجزای مناسب برای خانم ها

انتخاب جوراب و ساق شلواری مناسب

آیا می توان هر مدل جوراب یا ساق شلواری را با تمام لباس ها هماهنگ کرد؟ پاسخ منفی است! برای هر چه بهتر به نظررسیدن در یک مهمانی بهتر است در انتخاب جوراب یا ساق شلواری نکات زیر را در نظر بگیرید:

ساق شلواری ها و جوراب شلواری های طرح دار را با دامن یا پیراهن تک رنگ هماهنگ کنید.

ساق شلواری ها و جوراب شلواری های ساده رنگی را با رنگ بلوز، کت یا رنگی از طرح پارچه پیراهن تان هماهنگ کنید.

برای مهمانی های رسمی و مهمانی های شب از مدل های مشکی و تیره با طرح های عالی و ظریف انتخاب کنید.

در مهمانی های رسمی با پیراهن های مجلسی جوراب شلواری و کفش پاشنه بلند بپوشید و از پوشیدن ساق پوش ها پرهیز کنید.

اگر می خواهید پاهایتان کشیده تر و بلندتر دیده شود رنگ ساق شلواری ها و جوراب شلواری هایتان را با کفش هم رنگ بپوشید.

در فصل سرما می توانید در مواقع غیررسمی جوراب های کلفت تر و پشمی را بر روی ساق یا جوراب شلواری هایتان با رعایت طیف رنگی ،بپوشید.

اگر شکم بزرگی دارید حتما مدل هایی از ساق و جوراب را انتخاب کنید که بالای شکم تان قرار می گیرد.

در زمان بارداری فقط مدل های مخصوص حاملگی بپوشید.

جوراب یا ساق شلواری ها به خوبی با چکمه هماهنگ می شوند و می توانید با دامن کوتاه یا تونیک نیز استفاده کنید.

می توانید برای یک مهمانی عصر ساده تونیک یا بلوزهای بلندتان را با یک ساق و کفش پاشنه بلند هماهنگ کنید.

اگر ساق پای حجیم دارید:

از مدل های تیره تر با طرح های ریز و ظریف انتخاب کنید.

ساق شلواری های کوتاه که روی ساق پا هستند نپوشید چون ساق پای تان را حجیم تر نشان می دهد.

مدل های براق نپوشید و رنگ های مات و تیره انتخاب کنید.

اگر می خواهید پاهای تان لاغرتر و کشیده تر به نظر برسند، مدل هایی که خطوط و راه های عمودی دارد بپوشید.

ساپورت(شلوارهای خیلی تنگ از کمر تا ساق پا) نپوشید. اگر علاقه به این مدل ها دارید با چکمه بلند هماهنگ کنید یا فقط مدل های مشکی بدون طرح را انتخاب کنید.

اگر ساق پای لاغری دارید:

مدل هایی با طرح های بزرگ و رنگ های براق و شاد انتخاب کنید.

از مدل هایی با طرح های افقی و منحنی استفاده کنید.

انتخاب لباس و اجزای مناسب برای خانم ها

چگونه با کفش های پاشنه بلند راحت تر راه بروید

اگر به پوشیدن کفش های پاشنه بلند عادت ندارید، برای تان مشکل است که بدون افتادن و لغزیدن حرکت کنید. در اینجا نکاتی را بیان می کنیم که به شما کمک می کند تا بدون افتادن، بتوانید با کفش پاشنه بلند راه بروید.

مطمعن شوید که کفش پاشنه بلند کاملا اندازه پای شما است. این نخستین نکته در راه رفتن با کفش های پاشنه دار است. کفشی را انتخاب کنید که مناسب و اندازه پای شما است. اگر کفش تان خیلی بزرگ باشد، این خطر وجود دارد که پای شما بلغزد و زمین بخورید، زیرا پای شما در این کفش لیز می خورد. اگر هم کفش خیلی تنگ باشد، راحت نیست و شما به شکلی غیرطبیعی راه خواهید رفت.

پیش از بیرون رفتن از خانه تمرین کنید. اگر به تازگی کفش پاشنه بلند می پوشید، زمانی را برای تمرین صرف کنید و در اتاق خودتان که کسی شاهد راه رفتن ناجور شما نیست، این کار را انجام بدهید. راه رفتن را بر روی سطح فرش شده و سطح سخخت و سرامیکی امتحان کنید. سپس بالا و پایین رفتن از پله ها را تمرین کنید تا زمانی که در کفش های پاشنه بلند خود احساس راحتی کنید.

حالا وقت آن رسیده است که کفش ها را بیرون از خانه بپوشید. وقتی در راه رفتن با این نوع کفش ها در خانه مهارت پیدا کردید، کفش ها را بیرون از خانه برای مدت کوتاهی بپوشید.اگر می خواهید زمان طولانی را بیرون از خانه باشید، یا هر موقعیتی که باید بسیار تحرک و فعالیت داشته باشید، کفش پاشنه بلندتان را نپوشید. پس از اینکه مهارت کافی کسب کردید،می توانید این کار را انجام دهید.

آخرین آزمایش: پس از پشت سر گذاشتن سه مرحله اول، نوبت آخرین آزمایش است. کفش های پاشنه بلندتان را بپوشید و با آن ها برقصید. اگر بتوانید بدون زمین خوردن به راحتی حرکات موزون انجام دهید، شما در این کار حرفه ای شده اید. به شما تبریک می گوییم.

اعتماد به نفس داشته باشید. هنگام قدم زدن با کفش های پاشنه بلند، اعتماد به نفس خود را حفظ کنید. وضعیت و رفتار شما نیمی از موفقیت شما است.

تمرین را رها نکنید. حداقل یک بار در هفته کفش های پاشنه بلند خود را بپوشید.

کفش هایی که پاشنه های فوق العاده بلندی دارند، انتخاب نکنید. افراد بسیار کمی می توانند با پاشنه 15 سانتی به خوبی راه بروند. علاوه بر این شما با پوشیدن چنین کفشی، احساس سرگیجه خواهید کرد.

گام 5 - راهنمای لباس پوشیدن و استفاده از طلا برای خانم ها

راهنمای لباس پوشیدن و استفاده از طلا برای خانم ها

به چه سبکی می توان دامن های بلند پوشید

*معمولا دامن های بلند در فصل های سرد مورد استفاده قرار می گیرند، در فصل های گرم افراد بیشتر تمایل به پوشیدن دامن های کوتاه دارند.

*دامن های بلند را با بلوز، تاپ و یا پیراهن های کوتاه بپوشید.

*اگر قصد دارید دامن های بلند را بپوشید پیشنهاد می دهیم که دامن های بلند را با کفش های پاشنه دار بپوشید.

*دامن های بلندی را که برای پوشیدن انتخاب می کنید بهتر است راسته یا کمی چسبان باشند تا تناسب و فرم بدن تان خوب به چشم بیاید، نباید دامن هایی را که خیلی گشاد هستند بپوشید زیرا این دامن ها افراد را بی قواره جلوه می دهند.

*برای اینکه با دامنی که به تن دارید شیک تر به نظربرسید توصیه می کنیم که یک کمربند زیبا نیز بر روی دامن خود ببندید تا شیک و زیبا به نظر برسید.

راهنمای لباس پوشیدن و استفاده از طلا برای خانم ها

نکات مفید در انتخاب تی شرت برای خانم ها

آیا وقتی در حال خرید تی شرت هستید، واقعا به تیپ بدن خود توجه می کنید؟ آیا فکر می کنید که تی شرت ها لباس های غیررسمی هستند و همه افراد می توانند آن ها را بپوشند؟ در صورت مثبت بودن پاسخ تان باید بگوییم که اشتباه می کنید، هر سایز و مدل تی شرت لزوما بر تن همه اشخاص عالی و خوب به نظر نمی رسد، سبک ها و مدل های مختلفی برای اندام های مختلف وجود دارد. به نکات ذکر شده در این باره توجه کنید.

تی شرت یقه هفت(وی شکل):

این مدل خاص معمولا همه جا موجود است و خرید مطلوبی محسوب می شود، اما باید بدانید که این نوع تی شرت مناسب همه افراد نیست. تیشرت های یقه هفت برای زنانی خوب است که بالاتنه بزرگ و سنگینی دارند و سعی می کنند ظاهری کوچک تر و با وزن کمتر را نشان بدهند. هرچه یقه هفت پایین تر باشد، شما لاغرتر به نظر می رسید. این نوع یقه ، سایز بالاتنه را کوچکتر نشان می دهد و همچنین موجب می شود که بیشتر تمرکز افراد روی صورت باشد تا بالاتنه . از طرفی اگر شما بالاتنه صاف و بدون برجستگی مشخص دارید، مطمعنا این نوع لباس مناسب اندام شما نیست، زیرا لباس های یقه هفت همیشه باعث می شوند که بالاتنه شما کوچکتر به نظر برسد.

تی شرت یقه گرد:

در حالی که تی شرت های یقه هفت مناسب خانم هایی است که بالاتنه بزرگ و سنگین وزنی دارند، تی شرت های یقه گرد اینطور نیست. این مدل یقه برای کسانی مناسب است که می خواهند در محدوده سینه خود، ظاهری درشت تر، پرتر و فریبنده تر داشته باشند. اگر شما چندان از ظاهر و اندام طبیعی خود راضی نیستید، یقه گرد به شکلی شگفت انگیز و جادویی باعث می شود که شما بزرگ تر دیده شوید. خانم هایی با بالاتنه بزرگ با پوشیدن لباس یقه گرد، به طور ناخواسته توجه را به آن قسمت از بدنشان جلب می کنند، زیرا یقه گرد موجب می شود تا شما از آنچه که هستید، بزرگ تر به نظر برسید.

تی شرت بلند:

تی شرت بلند در حال حاضر بسیار رایج شده است، اما برای همه افراد مناسب و جالب نیست.این نوع تیشرت بر تن خانم هایی که بدن آن ها فریبندگی و برجستگی اندکی دارد، جالب به نظر می رسد، زیرا اندام آن ها را برجسته و مشخص می کند. اغلب اوقات این مدل تی شرت از پارچه ای که به بدن می چسبد تهیه می شود، اگر شما بالاتنه صاف و ران های باریک و لاغری دارید، با پوشیدن این نوع تی شرت در حالت جذب، به احتمال زیاد به قیافه کسی که آخرین غذای واقعی خود را نیم دهه قبل خورده است!شبیه می شوید. اگر شما ران های لاغری دارید، تی شرت بلندی را انتخاب کنید که متناسب با بدن شما است، نه اینکه به بدن شما بچسبد، این نوع تی شرت برجستگی های بدن شما را برجسته تر نشان خواهد داد.همچنین یک کمربند پهن و ضخیم، وسیله بسیار خوبی است که به یک تی شرت بلند افزوده شود و باعث شود که به ظاهر معمولی کل بدن شما تاثیر فریبنده ای ببخشد.

راهنمای لباس پوشیدن و استفاده از طلا برای خانم ها

راهنمای لباس پوشیدن و رفع عیوب بدن برای خانم های لاغر و قدبلند

افرادی که خیلی لاغر و قدبلند هستند به چه سبکی لباس بپوشند تا لاغری آن ها به چشم نیاید؟

*این افراد برای خرید لباس مانند افرادی که چاق هستند مشکل زیادی ندارند، اما مسله ی مهم برای آن ها این است که لباسی که می خرند و می پوشند باید به چه سبکی باشد تا لاغری آن ها کم تر به چشم بیاید؟ در اینجا چند روش به شما پیشنهاد می کنیم تا با رعایت آن ها بتوانید لاغری خود را تا حدی بپوشانید.

*لباس های خیلی چسبان نپوشید زیرا این لباس ها لاغری شما را بیشتر نشان می دهد.

*بلوزهایی را بپوشید که دارای پف هستند، تا شما را چاق تر نشان دهند.

*بلوزهای آستین دار بپوشید اما دقت کنید قد بلوزهایی را که می پوشید نباید بلند باشند زیرا شما دارای قد بلندی هستید و اگر لباس هایتان نیز بلند باشند زیبایی بصری خوبی ندارید.

*لباس هایی با جنس و الیافی پرز دار یا کرک دار بپوشید، همچنین لباس هایی که دارای جنس زمخت هستند برای شما مناسبند چون لاغری شما را کمتر نشان می دهند.

*به علت قد بلندی که دارید، شلوارهایی که کوتاه هستند شما را زیباتر نشان خواهند داد.

*شما می توانید از کمربند نیز استفاده کنید، با بستن کمربند به صورتی که کمی شل و آویزان بر روی لباس تان چاق تر به نظر می رسید. همچنین بهتر است از کمربند پهن استفاده کنید.

*شلوارهایی را بپوشید که کمی گشاد باشند تا پاهای شما چاق تر به نظر برسد، شلوارهایی که تنگ هستند را نپوشید زیرا به علت لاغری و قد بلندتان ، هیکل و تناسب شما را بد نشان می دهد.

*با استفاده از یک سری زیورآلات نیز می توانید لاغری خود ربا کاهش دهید، مانند گوشواره های بزرگ که اگر حالت گرد داشته باشند بهتر است، بستن دستمال گردن نیز در این امر موثر است. همچنین از گردنبند و گوشواره کوچک استفاده نکنید.

*از دامن خیلی کوتاه و خیلی بلند پرهیز کنید و از دامن های دمپا و گشاد استفاده کنید.

*بهتر است پیراهن خود را داخل شلوار و دامن بگذارید تا خط عمودی کمرتان نمایان تر گردد.

*لباس نقش دار با خطوط افقی بپوشید.

*لباس های سرتا پا یک رنگ نپوشید.

*کیف دستی کوچک حمل نکنید.

*کفش پاشنه بلند نپوشید و از کفش پاشنه دار استفاده کنید.

راهنمای لباس پوشیدن و استفاده از طلا برای خانم ها

چگونه با انتخاب لباس مناسب قد خود را بلندتر نشان دهید

شما با پوشیدن کفش های بلند می توانید تنها چندین سانتی متر به قد خود بیفزایید. درست است که آن ها بسیار عالی هستند و شما را بلندتر نشان می دهند، اما قطعا پاهای شما را اذیت می کنند و به آن ها آسیب می رسانند. پس اگر می خواهید لاغرتر و بلندتر به نظر برسید، به نکات زیر توجه کنید.

شلوار:

یافتن شلوارهایی که شما را بلندتر نشان می دهد، خیلی ساده است. شلوارهای پاچه گشاد و بلند باعث می شود تا بلندتر به نظر برسید. راه راه های باریک روی پارچه ، چین یا خط اتوی جلوی شلوار نیز تاثیر بسیار خوبی دارد.

دامن:

دامن های کوتاه باعث می شود که هر زنی بلندتر به نظر برسد. حتما لازم نیست که دامن های بسیار کوتاه بپوشید، یک دامن با قدی درست روی زانو بسیار عالی است. اگر شما کوتاه قد هستید، پوشیدن دامن های بلندتر باعث می شود که کوتاه تر به نظر برسید، مثل اینکه درون یک چاله ایستاده اید!

پیراهن:

پیراهن هایی که کمر آن ها بالاتر است و بالاتنه خیلی کوتاهی دارند، باعث می شود که پایین تنه شما بلندتر به نظر برسد. این مدل پیراهن نیز اگر تا بالای زانو باشد، تاثیر خیلی بهتری دارد.

پلیور و پوشش بالاتنه:

یقه های هفت با راه یا نوارهای عمودی، نیم تنه بالایی شما را بلندتر نشان می دهد. پلیورهای بلند و تنگ نیز باعث می شود تا بلندتر به نظر بیایید.

ژاکت، کت و مانتو:

ژاکت ها، کت ها و مانتو های بلند تر، موجب می شود که کوتاه تر دیده شوید. یک مدل کوتاه و مناسب را انتخاب کنید. مثلا یک مانتو تا زانو با شلوار کمی آزاد، قد شما را تا حد خوبی بلندتر نشان می دهد.

راهنمای لباس پوشیدن و استفاده از طلا برای خانم ها

اگر چاق هستید چه لباسی و چگونه بپوشید

طرف صحبت ما در این بخش افرادی هستند که بالاتنه بزرگ ، باسن بزرگ و شکم دارند. این افراد را بر حسب فرم ظاهرشان چاق می نامیم. این افراد معمولا در انتخاب لباس مشکل دارند و این تفکر را دارند که چه لباسی بپوشند تا آن ها را کوچک تر و تا حدودی لاغرتر نشان دهد.

این لباس ها را بپوشید:

*از دامن هایی با مدل پلیسه دوری کنید و به جای آن ها دامن هایی که مدل راسته دارند بپوشید.

*از لباس هایی استفاده کنید که کمی بلند و گشاد باشند و روی باسن شما را بپوشانند و این ناحیه کمتر برجسته شود اما ازلباس های خیلی گشاد اجتناب کنید زیرا باعث می شوند تا بالاتنه شما بزرگتر نمایان شود پس لباسی که نه خیلی گشاد و نه خیلی بلند باشد بپوشید. همچنین لباس های یک رنگ و یک دست بپوشید.

*اگر می خواهید به جشنی مانند جشن عروسی بروید ، سعی کنید از لباس هایی استفاده کنید که حالت دکلته داشته باشند و یقه آن باز باشد، زیرا اگر یقه شما به سبک دیگری باشد بالاتنه شما بیشتر به چشم می آید.

*از کفش های پاشنه دار استفاده کنید تا قدتان بلندتر شود و بزرگی بالاتنه تان کمتر مشخص شود.

*از کمربندهای مدل دار و تزعینی که دور کمر بسته می شوند و قسمتی از آن بر روی لباس آویزان می ماند استفاده کنید.

*لباس هایی راه راه و یا با طرح های عمودی بپوشید، تا شما را لاغرتر نشان دهند.

*همیشه سعی کنید از لباس های کمی بلند استفاده کنید. می توانید از کت و ژاکت بلند با دکمه های باز استفاده کنید.

*از لباس های با جنس لطیف استفاده کنید، ایننلباس ها به علت جنس خاصی که دارند برای افراد چاق مناسب ترند.

*از روسری شالی استفاده کنید.

*لباس یقه هفت و قلبی شکل ، گردن را کشیده تر می کند.

*لباس های تیره رنگ بپوشید.

*از زیورآلات نیز می توانید برای این منظور کمک بگیرید، مثلا گردنبند دراز شما را لاغرتر می کند . مدل کوتاهی موهایتان نیز امری موثر به حساب می آید.

*اگر ناحیه پایین تنه بدن یعنی قسمت باسن تان نسبت به بقیه جاهای بدنتان بزرگ تر است بهتر است کاری کنید تا قسمت بالاتنه تان نیز کمی بزرگتر نشان داده شود تا بزرگی باسن تان گم شود و معلوم نشود. برای مثال می توانید از اپل برای لباس هایتان استفاده کنید. و در آخر مهم ترین نکته را یادآور می شویم و آن این است که اگر خودتان از خودتان راضی باشید دیگر مشکلی ندارد و مهم این است که اعتماد به نفس تان را در مورد تیپ ظاهری تان حفظ کنید.

لباس هایی که نباید بپوشید:

*لباس های کوتاه و خیلی چسبانی که باعث می شود بالاتنه و پایین تنه شما بیشتر دیده شوند.

*از لباس هایی که جیب و یا حالتی از در جیب بر روی ناحیه بالاتنه دارند، دوری کنید زیرا بزرگی این قسمت را نمایان تر می کند.

*از شلوارهای خیلی کوتاه نیز بپرهیزید.

*شلوارهایی که پاچه های خیلی گشادی دارند ، نپوشید.

*از پوشیدن لباس هایی که حالتی مانند کمربند در زیر قسمت بالاتنه دارند دوری کنید زیرا باعث تشدید بزرگ نمایی بالاتنه تان می شوند.

*از لباس هایی که طرح ها و یا عکس های چاپ شده و خیلی بزرگی دارند نیز بپرهیزید.

*دامن های خیلی کوتاه نپوشید.

*شلوارهایی که دارای جیب های زیادی هستند باعث چاق تر نشان دادن شما می شوند.

*تاپ های کوتاه و تنگ را نیز نپوشید.

*از لباس هایی که دارای زیپ هستند نیز استفاده نکنید، زیرا زیپی که در این لباس ها وجود دارد قسمت بالاتنه شما را فشرده می سازد و باعث برجسته تر شدن آن می شود.

*از لباس هایی با طرح و راه راه های افقی نیز بپرهیزید.

*ازلباس هایی با جنس های خشک و سفت بپرهیزید.

راهنمای لباس پوشیدن و استفاده از طلا برای خانم ها

چگونه لباس بپوشید تا بالاتنه تان را کوچک تر نشان دهید

در این جا 11 نکته کلیدی را برای شما ذکر می کنیم تا با رعایت آن ها بتوانید از نظر بصری، بالاتنه تان را کوچک تر نشان دهید:

1.از بلوز ها با بالاتنه تیره رنگ مانند مشکی یا آبی تیره استفاده کنید. رنگ های روشن باعث جلب توجه به بالاتنه بزرگ شما می شود، در خالی که رنگ های تیره به استتار آن ها کمک می کند. طرح و نقش و راه راه بر روی ناحیه بالاتنه ، باعث جلب توجه به این طرح ها می شود و به طور طبیعی توجه را به ناحیه بالاتنه جلب می کند، بنابراین به این مدل ها نیز نزدیک نشوید.

2.به جای یقه گرد از یقه هفت استفاده کنید، زیرا باعث می شود که از نظر بصری بالاتنه شما تقسیم شود و کوچک تر به نظر برسد.

3.بلوزها و بالاتنه های گشاد بپوشید تا بالاتنه کوچک تری را نشان دهید. بلوزهای تنگ ، در اطراف بالاتنه کشیده می شود و موجب می شود تا افراد به این ناحیه نگاه کنند. این مساله در ژاکت و کت هم صدق می کند. پوشیدن کت یا ژاکت ورزشی که در یک طرف دکمه دارد بهترین نمونه است. کت هایی که در دو طرف دکمه دارند، بالاتنه شما را بزرگتر نشان خواهد داد.

4.از لوازم جانبی استفاده کنید که توجه را از بالاتنه شما دور می کند. با استفاده از گوشواره های فریبنده و جذاب یا یک پابند، افراد بیشتر به آن ها نگاه می کنند تا بالاتنه بزرگ شضما.

5.لباس زیر خوش ساخت، یکپارچه و بدون درز خریداری کنید. این مدل لباس زیر ، بسیار عالی است و خط بالا تنه شما را کوچک نشان می دهد. از پوشیدن لباس زیر ورزشی و تنگ خودداری کنید. زیرا برای سلامتی اندام شما مضر است و باعث ایجاد درد در ناحیه پشت و شانه های شما می شود.

6.از بالاتنه ها و بلوزهای ساده و گشاد استفاده کنید. جیب باعث جلب توجه به بالاتنه شما می شود. پیراهن ها و بلوزهای پلیسه دار و چین دار، باعث می شود که شکل بالاتنه شما بزرگتر نشان داده شود.

7.با پوشیدن دامن های چند لایه و چین دار یا پلیسه دار، توجه را از بالاتنه خود دور کنید. همچنین می توانید با پوشیدن شلوارهای پاچه گشاد در اندام خود تعادل برقرار کنید.

8.مراقب باشید از پوشیدن هر پارچه کشی و استرچ که در اطراف ناحیه بالاتنه کشیده می شود، خودداری کنید.

9.در حالی که پوشیدن بلوزها و تیشرت های گشاد خوب است، اما از پوشیدن لباسی که خیلیبزرگ است خودداری کنید، زیرا تنها باعث میشود که بالاتنه شما بزرگتر به نظربرسد.

10.ازپوشیدن بلوزها و لباس های یقه اسکی یا مدل های مشابهی که یقه های بلندی دارد، خودداری کنید.

11.از پوشیدن لباس ها و پیراهن هایی که یقه باز ندارند خودداری کنید. هرگز بلوز و پلیوری را انتخاب نکنید مگر اینکه یقه بازی داشته باشد. ژاکت تنها افزایش حجم بدن شما می شود، پس در انتخاب آن دقت و احتیاط کنید.

راهنمای لباس پوشیدن و استفاده از طلا برای خانم ها

چگونه با لباس های مختلف طلا استفاده کنید

آیا می دانید با چه لباس هایی باید از طلاهای زرد و یا از طلاهای سفید استفاده کنید تا شیک تر و زیباتر به چشم بیایید؟

با وجود اینکه ممکن است طلای زرد شما خیلی شیک و گران باشد اما با این وجود نمی توانید با هر رنگ ، یا بافت لباسی از آن ها استفاده نمایید.

طلاهای زرد:

طلاهای زرد به علت رنگ خاصی که دارد به شما اجازه نمی دهد تا هرلباسی را که دوست دارید، بپوشید زیرا تناسب و ترکیب رنگ طلایی با هر رنگی شیک و زیبا نمی شود.

موارد استفاده طلای زرد در روز و شب تفاوت دارد به نحوی که در روز بهتر است از طلاهای زرد استفاده کنید تا شیک تر و زیباتر به نظر برسید. مثلا در طول روز یک انگشتر ظریف از جنس طلای زرد با نگین های کوچک را می توانید استفاده کنید زیرا برای انجام دادن فعالیت های روزمره بهتر است. از انگشترهایی استفاده کنید که ساده باشند تا هنگام انجام کارهایتان اذیت نشوید.

اگر شماازآن دسته خانم هایی هستید که به طلاهای زرد علاقه دارید که طلاهایتان را برای بقیه نیز نمایش دهید می توانید از دست بند نیز استفاده کنید. زیرا دست بند بیشترین طلایی است که در دست شما به چشم می آید حتی بیشتر از انگشترهایی که شما به دست دارید.

اگر می خواهید از گردنبند استفاده کنید پیشنهاد می کنیم با توجه به لباسی که به تن دارید گردنبندتان را انتخاب کنید برای مثال اگر لباسی به تن دارید که دارای یقه باز می باشد بهتر است از گردنبندهای بلند استنفاده کنید و اگر از لباس هایی استفاده می کنید که دارای یقه بسته یا یقه اسکی هستند بهتر است گردنبند خود را نیاویزید، زیرا با این مدل یقه های خاص اصلا گردن بند شما مشخص نمی شود. با لباس های دکلته هم می توانید از طلاهای زرد استفاده کنید و هم از طلای سفید، بستگی به میل و خواسته شما دارد که به کدام یک ازاین جواهرات تمایل دارید. گردنبند با رنگ های متفاوت را استفاده نکنید، مثلا گردنبندهای زرد و سفید را باهم نیندازید. حتی چند گردنبند را با وجود اینکه دارای یک رنگ مثلا زلای زرد هستند، بازهم با یکدیگر نیندازید، در ضمن اگرشما فردی چاق هستید با انجام این کار چاقی شما افزایش می یابد و بیشتر به چشم می آیید.

لباس های دکلته با رنگ مشکی و یقه باز که برای مهمانی های شب هنگام استفاده می شود را با طلای زرد می توانید استفاده کنید.

چه رنگ هایی را می توان با طلای زرد استفاده کرد:

بهتر است طلاای زرد را همراه لباس هایی به رنگ های قهوه ای، مشکی ، نارنجی ، قرمز ، شرابی و بطور کلی لباس هایی که دارای ترکیب قرمز می باشند، استفاده نمایید.

طلاهای سفید:

طلای سفید بیشتر مورد توجه و پسند افراد جوان می باشد ، افرادی که جوان هستند بیشتر بجای استفاده ازطلاهای زرد ترجیح می دهند که ازطلاهای سفید استفاده کنند. طلای سفید دارای مزیت بیشتری نسبت به طلای زرد می باشد، شما طلای سفید را با لباس هایی با رنگ های متفاوت می توانید بپوشید. به این ترتیب می توانید با پوشیدن لباس هایی با رنگ های متفاوت زیبایی خود را با جواهرات و طلاهای سفید افزایش دهید.

در روز بهتر است از طلاهایی استفاده کنید که شما را در فعالیت های روزمرتان دچار مشکل نسازد. حتی شما می توانید برای اینکه جلوه ی بیشتری داشته باشید و شیک تر به نظر برسید از جواهرات یا زیورآلاتی با رنگ های دیگر نیز استفاده کنید و با طلای سفید خود بیاویزید. اما توجه داشته باشید که این امکان برای استفاده از طلاهای زرد وجود ندارد.

چه رنگ هایی را با طلای سفید می توان استفاده کرد:

طلای سفید به دلیل براق بودن برای مهمانی های شبانه فوق العاده مناسب می باشد و به خصوص با لباس های مشکی بیشتر برق می زند و جلوه می کند و با رنگ هایی مانند قرمز، فیروزه ای ، مشکی ، خاکستری و سفید می توانید جلوه آن را دو چندان کنید. توجه داشته باشید هنگامی که لباس هایی به رنگ نارنجی می پوشید بهتر است از طلای سفید استفاده نکنید و به جای آن از طلای زرد استفاده کنید.

اطلاعات مطلب

  • مد و فشن
  • 1,499 بازدید
  • blankblankblankblankblank (4 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : - چهارشنبه, 24 می 17, 6:33 ق.ظ
  • لطفا به روز باشید

دیدگاه کاربران

  1. blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب