ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

هفده + سیزده =

بستن

صرافی ملی ایران قیمت لحظه‌ای آخرین بروز رسانی 10:11:01*** 1398/05/28: قیمت فروش دلار 11700 تومان و قیمت فروش یورو 13200 تومان

تیتر اصلی روزنامه ها  دوشنبه 1398/05/28::: مردم سالاری: جعبه سیاه پتروشیمی‌گیت کیست؟ جلیل سبحانی مدیر عامل شرکت اسپک، از شرکت‌های زیرمجموعه بازرگانی پتروشیمی، اخیرا بازداشت شده است. گفته می‌شود جلیل سبحانی دارای اطلاعات ارزشمندی در مورد فساد بزرگی است که در شرکت بازرگانی پتروشیمی بلافاصله پس از خصوصی‌سازی این شرکت صورت گرفته و با تحقیق و تفحص از او، ممکن است شاه‌مهره‌های پتروشیمی‌گیت از سایه خارج شده و در معرض داوری و عدالت قرار گیرند. *** شرق: موافقان و مخالفان سخنان کرباسچی; اصلاحات یا خروج از اصلاحات *** ایران: مروری بر مواضع سید حسن نصرالله و سردار سلیمانی نسبت به ظریف; دوگانه کاذب مقاومت مذاکره; جاوید قربان اوغلو، دیپلمات پیشین در گفت‌وگو با «ایران»: مخالفان دیپلماسی برای نظام هزینه‌تراشی می‌کنند; کشتی آزاد شده ایرانی هنوز سواحل جبل الطارق را ترک نکرده که یک جریان سیاسی به سیاق همیشه، مصادره به مطلوب‌های جناحی در راستای القای دوگانه سازی‌های مختلف را کلید زده است. *** اطلاعات: در کنگره ملی و همایش سراسری الماس‌های درخشان; دکتر ظریف: موظفیم بار فشار معیشتی را از زندگی مردم برداریم *** ابتکار: دورنمای جنگ نامتقارن در یمن; همزمان با پیچیده‌تر شدن تحولات یمن، وزارت خارجه ایران روز گذشته میزبان نشستی با حضور علی اصغر خاجی، دستیار ارشد وزیر خارجه در امور سیاسی، محمد عبدالسلام سخنگوی انصارالله و سفرای چهار کشور اروپایی انگلستان، آلمان، فرانسه و ایتالیا بود. به گفته منابع خبری محور این مذاکرات در‌خصوص حل و فصل سیاسی بحران یمن، توقف جنگ و نیز راهکاری برای نجات غیرنظامیان یمنی بود. *** کیهان: خصوصی‌سازی ضروری است اما دولت وارونه اجرا می‌کند! خصوصی‌سازی از نیازهای ضروری اقتصاد است اما طی قریب به دو دهه گذشته دولت‌ها عمدتا خلاف جهت خصوصی‌سازی واقعی حرکت کرده‌اند. *** دنیای اقتصاد:  مهار تورم با کنترل قیمت‌ها؟ ۹۲ درصد رای منفی دادند; استیضاح قیمت‌گذاری دستوری; ۹۲ درصد شرکت‌کنندگان در نظرسنجی یک برنامه تلویزیونی، رای به ناموفق بودن قیمت‌گذاری دستوری دادند. این رای تاییدکننده نظر کارشناسانی است که اعتقاد دارند تنظیم بازار با هدف کنترل تورم محکوم به شکست است. *** آرمان امروز:  كاهش قيمت‌ مسكن كليد خورد; کارشناسان می‌گویند در ماه‌های بهمن‌، اسفند و اردیبهشت‌ که جزو ماه‌های پرمعامله محسوب می‌شوند، شاهد عملکردهای هیجانی در بازار مسکن بودیم. اما هیچ‌گاه این هیجانات در بازار پایدار نمی‌ماند و آنگونه که از اظهارات بنگاهداران مسکن بر می‌آید پس از سومین ماه سال، کسادی در بازار مسکن حکفرما شده است. ***

چگونه آب کافی بنوشیم؟

چگونه آب کافی بنوشیم؟

آموزش نوشیدن آب کافی

نوشیدن آب کلید مهمی برای سالم ماندن و جذب آب است. که آب تمیز و سالم یکی از نوشیدنی های ساده در عین حال لازم برای بدن می باشد. زمانیکه افراد نیازمند تغییر هستند، همچون جنسیت و سبک زندگی، انستیتوی پزشکی به زنان (۵۰-۱۹سال) توصیه می کند که روزانه ۲٫۷ لیتر آب (۹۱ oz.) و مردان (۵۰-۱۹سال) روزانه ۳٫۷ لیتر (۱۲۵ oz.) آب بنوشند. دستیابی به این هدف می تواند چالش برانگیز باشد ولی بسط مصرف آب خود در کل روز و یافتن منابع جایگزین به افزایش جذب مایعات روزانه شما کمک خواهد کرد. بخصوص که در فصل گرما نوشیدن آب برای بدن ضروری و لازم می باشد پس ادامه مقاله ما را از دست ندهید…..

 

چگونه ها را از ما بخواهید


ویکی چجور


پایگاه تخصصی چکونگی انجام کار

مطالب مرتبط


گام 1 - توسعه مصرف اب در کل روز

توسعه مصرف اب در کل روز

1.به محض بیدار شدن از خواب یک لیوان آب بنوشید. نوشیدن یک لیوان آب به محض بیدار شدن از خواب باعث آغاز متابولیسم(سوخت و ساز) بدن بعد از یک دوره ی فعالیت بدن بدون آب در شب می باشد بنابراین یک لیوان آب در کنار رختخواب خود قرار دهید یا یاداشتی جهت یادآوری نوشیدن آب به محض بیدار شدن بنویسید تا صیح بعد از بیدار شدن یک لیوان آب بنوشید.

توسعه مصرف اب در کل روز

2. هر بار که غذا میل می کنید، آب بخورید. در کنار هر وعده غذایی یک بطری آب داشته باشید. این کار با تجزیه غذا به هضم شما کمک خواهد کرد تا اینکه بدن شما بتواند مواد مغذی را جذب کند. آب همچنین باعث نرم شدن مدفوع و جلوگیری از یبوست می شود. به یاد داشته باشید که در کنار هر غذایی در طول روز آب بخورید.
• اگر قصد کاهش وزن دارید، قبل از خوردن آب بنوشید تا زودتر سیر شوید.

توسعه مصرف اب در کل روز

3. همیشه درطول روز با خود یک بطری آب داشته باشید. اگر در اداره کار می کنید، همیشه روی میز خود یک بطری آب داشته باشید و در طول روز آن را بخورید. اگر درزمینه یادآوری مشکل دارید، از یادآوری کننده کامپیوتر خود استفاده کنید. اگر شغل فیزیکی دارید، نقطه ای را یافته و بطری آب را آنجا قرار دهید تا بطور منظم به آن دسترسی داشته باشید، یا بطری را همراه خود ببرید.
• برای پیگیری میزان دقیق جذب آب، از بطری مدرج استفاده کنید.
• از بطری با خصوصیات ویژه از جمله عایق خنک نگهدارنده آب، فیلتر تعبیه شده یا استوانه مجزا درون آن برای گرفتن آب میوه استفاده کنید.

توسعه مصرف اب در کل روز

4. بعد از ورزش آب بیشتری بنوشید. بدنبال تمرین متوسط 1 الی 2 فنجان آب بیشتر (25/. – 5/. لیتر) کافی است، ولی در تمرینات شدیدتر با عرق بیشتر، نیاز به نوشیدنی ورزشی از جمله گیترید یا پاوراد خواهد بود. این مشروبات حاوی سدیم، الکترولیت و کربوهیدارت می باشند که جایگزین موارد خروجی توسط عرق خواهند شد.

توسعه مصرف اب در کل روز

5.اپلیکیشن تعقیب(اندازه گیری) آب مصرفی نصب کنید. چندین اپلیکیشن در گوشی همراه شما وجود دارند که در یادآوری برای نوشیدن آب بیشتر به شما کمک می کنند. اپلیکیشن WaterLogged به شما اجازه تعقیب آب جذب شده را می دهد. اپلیکیشن های دیگری همچون OasisPlaces و WeTap به شما اجازه می دهند تا نزدیک ترین منبع آب برای پر کردن رایگان بطری آب را بیابید.

توسعه مصرف اب در کل روز

6. قانون 8*8 را در ذهن خود داشته باشید. هر فرد برای سالم ماندن نیازمند مقادیر مختلف آب است. امایادآوری قانون 8*8 (8 اونس، 8 بار در روز) آسان است و در تعقیب و اندازه ی میزان آب مصرفی روزانه مفید است.
• این قانون در خارج از آمریکا به 25. لیتر آب، 8 بار در روز ترجمه می شود.

گام 2 - یافتن منابع جایگزین هیدراتاسیون

یافتن منابع جایگزین هیدراتاسیون

1. آب میوه، قهوه یا چای بنوشید. بسیاری ازمردم بر این باورند که مایعات دارای کافئین باعث کاهش آب بدن می شوند، ولی اگر به مقدار متعادل مصرف شوند، این گفته صحیح نخواهد بود. آب بهترین مایع است، ولی اگر شما مشروبات دیگر همچون آب میوه یا قهوه و چای کافئین دار را ترجیح دهید، تا حدی بنوشید که مایعات مورد نیاز روزانه خود را تامین کنید.
• جذب کافئین روزانه خود را به 4-2 فنجان قهوه یا چای در روز محدود کنید. اگر بیش از این مصرف کنید، احتمالا دچار بی خوابی، کج خلقی، سردرد یا سایر عوارض جانبی شوید. کودکان باید از کافئین اجتناب کنند.
• مشروبات کافئین دار منبع خوبی برای هیدراسیون کسانی که تحمل زیاد به اثرات کافئین ندارند، نخواهد بود. در چند روز اول، نوشیدن کافه می تواند بعنوان یک دیورتیک ضعیف باشد، ولی زمانیکه بصورت منظم و به مدت 5-4 روز مصرف شود، تحمل بیشتر می شود و اثرات دیورتیک از بین می رود.

اطلاعات مطلب

  • سلامت
  • 281 بازدید
  • (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
    Loading...
  • آخرین ویرایش توسط : مهدی هاتفی نیا - چهارشنبه, 11 جولای 18, 8:07 ب.ظ
  • انتشار اختصاصی ویکی چجور

دیدگاه کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب


تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی; رئیس مرکز تحقیقات صرع دانشگاه مونستر آلمان تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی با عنوان “نانودارو کورکومین” را تشریح کرد. پروفسور علی ‌گرجی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در استان تهران، در پاسخ به این سؤال که نانوداروی کورکومین چگونه می‌تواند با تومور مغزی مبارزه کند، اظهار داشت: نانوداروی کورکومین که ماده اصلی آن زردچوبه است برای درمان سرطان مغز به‌کار می‌رود و حتی در علم قدیم و طب سنتی زردچوبه داروی ضدالتهاب معرفی شده و در تحقیقات زیادی که روی سلول‌های سرطانی مختلف انجام شده است ثابت شد زردچوبه نه‌فقط برای سرطان مغز بلکه در درمان سرطان‌های دیگر مانند سرطان پستان و سرطان روده هم مؤثر است.

خبرگزاری فارس: رابطه‌بازان و مفسدان در آینده کشور هیچ جایی ندارند; رئیس قوه قضائیه در مراسم تشییع شهدا، گفت: خون شهدا این نظام را تضمین کرده است، آینده از آنِ متقین است و پولداران و رابطه‌بازان و مستکبران و مفسدان در آینده هیچ جایی ندارند.