ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

هفت + شش =

بستن
بستن

چگونه آب آناناس درست کنیم؟

چگونه آب آناناس درست کنیم؟

آب آناناس یک نوشیدنی خوشمزه و سالم است  و اسید هیدرو برمیک موجود در آن  به هضم غذا کمک می کند و همچنین آب آناناس دارای ویتامین c میباشد.

آماده سازی آب آناناس آسان است اما خرد کردن آن به تکه های کوچک کمی سخت است که باچاقوی تیز میتوان این کار را به راحتی انجام داد. آب آناناس طبیعی فارغ از مواد مصنوعی و مواد نگهدارنده است.

مطالب مرتبط


گام 1 - آماده سازی آناناس

آماده سازی آناناس

یک آناناس رسیده انتخاب کنید؛ اگر آناناس شما نرسیده باشد آبمیوه ترش خواهد شد و اگر آناناس شما بیش از حد رسیده باشد آبمیوه خیلی شیرین خواهد شد انتخاب آناناس مهم ترین قدم برای درست کردن آب آناناس خوشمزه است. آناناس را بو کنید  اگر بوی شیرین داشته باشد یعنی رسیده است اما اگر هیچ بویی نداشته باشد یعنی نرسیده است . از انتخاب آناناس هایی که دارای مخمر می باشند اجتناب کنید زیرا شما می خواهید که آب آناناس بدست آمده بو و مزه طبیعی داشته باشد نه اینکه بوی سرکه بدهد. به رنگ آناناس توجه کنید آناناس های طلایی یا زرد رسیده و آناناس های سبز نرسیده اند. شما میتوانید از آناناس فریزر شده استفاده کنید اما آناناس تازه طعم و بوی بهتری دارد.

آماده سازی آناناس

ساقه  را از آناناس جدا کنید؛ آناناس را روی تخته برش قراردهید ، شما به یک چاقوی تیز  نیاز دارید که پوست آناناس را جدا کنید . چاقوی خود را ۴ اینچ (۶/. سانتی متر) پایین تر از برگ های آناناس قرار دهید و تا زمانی که به برگ ها برسید برش را  ادامه دهید  این کار را تا زمانی ادامه دهید  که قسمت بالای آناناس بریده  شود و برگهای آن نیز جدا شود. برخی از آشپزها پیشنهاد میکنند که آناناس را از بالا و بصورت کلی پوست بکنید اما باید مراقب باشید که هنگام پوست کندن ، آناناس از دستتان لیز نخورد زیرا در این روش برش آب زیادی از آناناس آزاد می شود.

آماده سازی آناناس

پوست کندن آناناس؛ از بالای آناناس شروع کنید تا به پایین برسید. آناناس را در جهت عقربه های ساعت تقریبا ۲ تا ۴ اینچ ( ۵ تا ۱۰ سانتی متر ) بچرخانید  این کار را تا زمانی که پوست  آناناس کاملا جدا شود ادامه دهید – پوست آناناس را دور بریزید.

آماده سازی آناناس

چشم ها ( سوراخ های روی آناناس) را بردارید آناناس را بصورت عمودی نگه دارید متوجه می شوید که سوراخ ها در خطوط مورب  مرتب شده اند. با حذف کردن (جدا کردن) با دقت  سوراخ ها می توانید آناناس بیشتری ذخیره کنید.

آماده سازی آناناس

چاقو را در قسمت چپ سوراخ ها قرار دهید و با ۴۵ درجه چرخش چاقو سوراخ را ازبین ببرید.

آماده سازی آناناس

چاقو را بردارید و در خط مورب سوراخ ها قرار دهید و سوراخ ها را جدا کنید در این صورت آناناس  بیشتری  را ذخیره می کنید.

آماده سازی آناناس

به کار خود ادامه دهید ؛ برش را از خط مورب بالا تا خط مورب پایین انجام دهید  و این کار را  تا زمانی ادامه دهید که سوراخ ها کاملا از بین بروند.

آماده سازی آناناس

پس از اتمام برش های مورب خواهید دید که آناناس به شکل مناسب و زیبا در می آید .

آماده سازی آناناس

آناناس را به چهار قسمت عمودی برش بزنید و هسته آناناس را جدا کرده و دور بریزید. این بخش از آناناس محکم و فیبری مانند است و زیاد شیرین نیست.

آماده سازی آناناس

آناناس را تکه تکه کنید؛ تکه تکه کردن آناناس  باعث می شود که بعدا شما آنها را به راحتی در مخلوط  کن قرار دهید. زیاد مهم نیست که اندازه تکه ها چقدر باشد اما اگر اندازه تکه ها  ۱ اینچ یا کوچکتر باشد بهتر خواهد بود.

گام 2 - درست کردن آبمیوه آناناس تازه با استفاده از مخلوط کن

درست کردن آبمیوه آناناس تازه با استفاده از مخلوط کن

تکه های آناناس را در مخلوط کن قرار دهید ؛ بسته به اندازه مخلوط  کن شما ممکن است نتوانید تمام تکه هارا یکجا باهم  مخلوط کنید ، مخلوط کن را فقط  کمی بیش تر از نیمه آن پر کنید.

گام 3 - تهیه ی آب آناناس طبیعی با استفاده از آبمیوه گیر

تهیه ی آب آناناس طبیعی با استفاده از آبمیوه گیر

تکه های آناناس را در بالای آبمیوه گیر قرار دهید.قبل از استفاده اطمینان حاصل کنید  که آبمیوه گیر شما تمیز باشد.

اطلاعات مطلب

  • آب میوه ها
  • 11,168 بازدید
  • (4 votes, average: 4٫50 out of 5)
    Loading...
  • آخرین ویرایش توسط : هادی خانزاده - چهارشنبه, ۲۹ فروردین ۹۷, ۱۱:۵۶ ب.ظ
  • دریافت فایل

دیدگاه کاربران

  1. Avatar
    حجت شایا - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۱۱:۰۷ ق.ظ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مطالب تصادفی پر بازدید