ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه به یک پرینتر در شبکه داخلی متصل شویم؟

چگونه به یک پرینتر در شبکه داخلی متصل شویم؟

چگونه به یک پرینتر در شبکه داخلی متصل شویم؟

با داشتن چندین کامپیوتر در خانه، شما ممکن است فکر کنید که پرینت گرفتن از لپ تاپ، نوت بوک یا هر دستگاهی که به پرینتر تان از طریق USB متصل نیست غیرممکن است. به هر حال، با چند مرحله ساده شما می توانید حتی به پرینتری که به یک کامپیوتر دیگر در منزلتان وصل است متصل شوید و در نهایت می توانید پرینتر را با سایر دستگاه ها به اشتراک بگذارید.

 

600600p2391EDNmainhow-to-connect-to-a-printer-on-your-local-network-main

مطالب مرتبط


گام 1 - اتصال به یک پرینتر در شبکه داخلی

مرحله اول

از منوی استارت وارد Control Panel و بخش Device and printers شوید.

 

1389how-to-connect-to-a-printer-on-your-local-network-1

 

 

مرحله دوم

بر روی گزینه Add a printer که در بالای پنجره قرار دارد کلیک کنید و سپس از گزینه های نمایش داده شده، Add a network, wireless or Bluetooth printer را انتخاب نمایید.

 

1390how-to-connect-to-a-printer-on-your-local-network-2

 

مرحله سوم

حالا ویندوز شبکه شما را اسکن می کند و پرینترهایی که برای به اشتراک گذاشته شدن وجود دارند را شناسایی می کند. از لیست نمایش داده شده پرینتری را که می خواهید به آن متصل شوید را انتخاب کنید و گزینه Next را فشار دهید.

 

1391how-to-connect-to-a-printer-on-your-local-network-3

مرحله چهارم

حال ویندوز به پرینتر متصل می گردد و درایورهای مورد نیاز پرینتر برای چاپ را جستجو می کند. سپس ویندوز از شما تاییدی می گیرد و شروع به نصب درایورهای پرینتر می نماید.

در ادامه و پس از پایان نصب درایورها یک پنجره باز شده و به شما اطلاع می دهد که کامپیوتر شما به پرینتر متصل شده است. گزینه Next را فشار دهید. به شما گزینه چاپ صفحه آزمایشی ارائه می گردد. شما می توانید در این مرحله صفحه آزمایشی را چاپ کنید و یا با فشردن دکمه Finish شروع به استفاده از پرینتر نمایید.

 

1392how-to-connect-to-a-printer-on-your-local-network-4

مرحله پنجم

اگر عملیات اتصال به پرینتر با موفقیت انجام پذیرفت شما می توانید آنرا در شبکه خود به اشتراک بگذارید. نخست، شما نیاز دارید چک کنید که به اشتراک گذاری پرینتر فعال باشد. منوی استارت را باز کنید و مجدد وارد Control Panel شوید.


مرحله ششم

بر روی Network and internet کلیک کنید و از گزینه های نمایش داده شده، Network and Sharing Centre را انتخاب کنید و از گزینه های سمت چپ Change advanced sharing settings را انتخاب کنید.

 

1393how-to-connect-to-a-printer-on-your-local-network-5

مرحله هفتم

مطمئن شوید که گزینه file and printer sharing انتخاب شده باشد و سپس بر روی گزینه Save changes کلیک کرده و پنجره را ببندید. حال، دوباره منوی استارت را باز نموده و وارد Control Panel شوید.

 

1394how-to-connect-to-a-printer-on-your-local-network-6

مرحله هشتم

از لیست نمایش داده شده گزینه View devices and printers را انتخاب کنید و سپس بر روی آیکن پرینتری که می خواهید به اشتراک گذاری شود کلیک راست نمایید.


مرحله نهم


Printer properties را انتخاب نموده و سپس بر روی زبانه Sharing کلیک کنید. در اینجا گزینه Share this printer را انتخاب نمایید. بر روی OK کلیک کنید تا عمل به اشتراک گذاری پرینتر به اتمام برسد. حال شما می توانید پرینترتان را با سایر دستگاه ها نیز به اشتراک بگذارید.

اطلاعات مطلب

  • شبکه
  • 654 بازدید
  • blankblankblankblankblank (1 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : درهمی - دوشنبه, 07 ژانویه 19, 1:37 ب.ظ
  • فالنیک

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب