ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

نکات امنیتی شبکه های اجتماعی

نکات امنیتی شبکه های اجتماعی

بکه های اجتماعی به کاربران این امکان را می دهند با دیگران ارتباط برقرار کنند و در این راستا اطلاعاتی از قبیل متن، عکس و ویدئو به اشتراک بگذارند. هر قدر که محبوبیت این شبکه های اجتماعی رشد می کند به طبع ریسک های مربوط به استفاده از آن ها نیز افزایش پیدا می کند.
ممکن است با خود فکر کنید استفاده از شبکه های اجتماعی امکان دارد شما را با چه خطراتی مواجه کند؟ خوب است بدانید لینک هایی که در اخبار و یا پیام ها وجود دارد ممکن است شما را به یک وب سایت مخرب هدایت کند و یا آن لینک حاوی بد افزاری باشد که اطلاعات شخصی و سایر اطلاعات شما را جمع آوری و سرقت کند. مجرمان سایبری می توانند از اطلاعات شما برای فریب دیگر افراد و ساختن ایمیل جهت سوء استفاده و بسیاری اعمال مجرمانه استفاده نمایند.
احتمال موفقیت مجرمان سایبری در شبکه های اجتماعی با توجه به گستردگی مخاطبان و این که افراد هر چیزی را فکر می کنند از سوی دوستانشان ارسال شده است و بر روی آن کلیک می کنند، بالاتر است.
با این شرایط چگونه باید از خود در شبکه های اجتماعی حفاظت کنیم؟ موارد زیر در این می تواند بسیار موثر باشد:
۱۰ نکته امنیتی شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط


گام 1 - محدودیت انتشار اطلاعات شخصی

در مورد میزان اطلاعات شخصی که در شبکه های اجتماعی ارائه می دهید، مراقب و محتاط باشید.
یک راه معمول مجرمان سایبری برای نفوذ به حساب کاربری شما بوسیله کلیک کردن بر روی لینک "رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟" می باشد. با پاسخ به سوال امنیتی می تواند به درون حساب کاربری راه یابد. مجرمان سایبری سعی می کنند پاسخ این سوالات را در پروفایل شخصی و یا در پُست هایی که فرد در صفحه شبکه اجتماعی قرار می دهد، پیدا کنند. در نتیجه اگر شما اطلاعات بیشتری را در پروفایل و یا صفحه خود ارائه کرده باشید کار را برای هکر جهت پیدا کردن جواب سوال های امنیتی و نفوذ به حساب کاربری راحت تر کرده اید.
اگر شبکه های اجتماعی به شما اجازه می دهند که خودتان سوال های امنیتی را ایجاد کنید، سوال هایی مطرح کنید که مطمئن هستید جواب آن ها با یک جستجوی سریع در اینترنت بدست نمی آید.

رعایت احتیاط در مورد کلیک کردن بر روی لینک ها
حتی اگر لینک در پیامی است که از سوی دوست شما فرستاده شده است در هنگام کلیک کردن بر روی آن با احتیاط باشید. به این علت که ممکن است اطلاعات حساب کاربری دوست شما سرقت شده باشد و با استفاده از آن در حال ارسال لینک های مخرب به لیست تماس های او باشند.

در مورد شخصی که به عنوان دوست در شبکه های اجتماعی او را قبول می کنید، بیشتر دقت کنید.
ممکن است سارقان هویت به منظور دریافت اطلاعات شما، پروفایل های جعلی ایجاد کنند. افراد همیشه آن چیزی که می گویند، نیستند.

اطلاعات مطلب

  • کامپیوتر و الکترونیک
  • 270 بازدید
  • blankblankblankblankblank (1 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : parisa - دوشنبه, 18 جولای 16, 7:54 ب.ظ

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب