ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

19 + 11 =

بستن
بستن

نحوه جابه جایی سگ های مجروح

نحوه جابه جایی سگ های مجروح

اگر یک سگ مجروح شده دارید، سگ را به آرامی و حداقل به هنگام انتقال آن به دامپزشک بررسی کنید. اگر هنوز زخمی هستند، آنها را در حالی که راحت هستند، در یک حامل یا جعبه قرار داده و سپس جابه جا کنید. حمل سگ ها که به طور قابل توجهی در یک سطح سفت و محکم زخمی می شوند و هر کاری که می توانید انجام دهید، به هر بخش از بدن سگ که ممکن است مجروح شود، لطمه ای وارد نشود.

مطالب مرتبط


گام 1 - حمل سگ به صورت امن

حمل سگ به صورت امن

مرحله 1 : در صورت امکان از یک حامل حیوان خانگی استفاده کنید.

اگر حامل حیوان خانگی دارید، می توانید سگ را با خیال راحت بگذارید و این کار را انجام دهید. این بهترین گزینه برای محافظت از سگ است. آن را تشویق کنید تا دراز بکشد و بدن آن را با هر چیز نرمی نگه دارید تا جنبش را در طول حمل و نقل کم کند. برای آسیب های قابل توجه و یا در سناریوهایی که سگ در معرض تنفس یا خطر ناخودآگاه قرار دارد و می خواهید آن را تا حد ممکن کم کنید، بخش مربوط به این مقاله را در رابطه با آسیب های خاص مطالعه کنید.

حمل سگ به صورت امن

مرحله 2 : سگ های با آسیب جزئی را در آغوش خود حمل کنید.

اگر حامل نداشته باشید و سگ تنها یک اندام آسیب دیده داشته باشد، شما می توانید با دست خود و با خیال راحت  آن را ببرید. برای حمایت از قفسه سینه از یک دست استفاده کنید و بازوی دیگرتان  را در زیر شکم سگ قرار دهید، فقط در مقابل پاهای عقب آن.

بهترین کار این است که مطمئن شوید که کاملا بدن سگ خود را با آغوش باز نگه دارید.

حمل سگ به صورت امن

مرحله 3 : سگ های بزرگ را بر روی برانکار حمل کنید.

اگر فرد دیگری برای کمک در دسترس باشد با استفاده از یک وسیله ی سخت، برای حمل یک سگ بزرگ و یا سگی که به طور جدی مجروح است می توانید این کار را انجام دهید. سگ را بر روی آن قرار داده و مراقب باشید بدن آن را خم نکنید. اگر چیزی نرم داشته باشید، آن را دور بدن سگ ببندید تا جنبش آن کم شود. هنگامی که با کمک یک شخص دیگر بلند می کنید، موقعیت خود را در هر دو طرف یکسان قرار دهید. دست های خود را تا آنجا که راحت است، از یکدیگر جدا کنید. اگر چیزی داشته باشید که بتواند سگ را در جای خود محافظت کند، مانند کمربند، از آن برای انجام این کار استفاده کنید. همیشه یک دستگاه چفت و بست بر روی شانه ها یا چانه ها قرار دهید، به طوری که دندان ها و شکم را از اذیت ندهید.

حمل سگ به صورت امن

مرحله 4 : از مواد نرم به عنوان یک برانکار استفاده کنید.

اگر شما هیچ وسیله سفتی دردسترس نداشته باشید، از پتو و یا کت نیز می توانید استفاده کنید. به طوری که آن را در زیر سگ قرار دهید تا بدنه آن را به طور طولانی حفظ کند. اگر پتو به اندازه کافی بزرگ نیست که سگ را در هنگام حرکت نگه دارد، از چیزی استفاده کنید که آن را بر روی برانکار نگه دارد.

یک وسیله ی نرم نه تنها به شما کمک می کند تا یک سگ را حمل کنید، اگر فرد دیگری برای کمک به شما وجود داشته باشد، ازطریق ایستادن در طرف مقابل، بلند کردن از گوشه ها و کشیدن گوشه ها از یکدیگر برای نگه داشتن سگ امکان پذیر است. هم چنین تا آنجا که امکان دارد از خم شدن بدن سگ جلوگیری کنید. اگر شما تنها هستید، ممکن است لازم باشد که سگ را بکشید، اما هنوز هم میتوانید از یک برانکار استفاده کنید تا به شما کمک کند.

 

حمل سگ به صورت امن

مرحله 5 : یک سگ بزرگ را بر روی کمر خود حمل کنید.

اگر تنها هستید، سگ را به سمت پشت آن قرار دهید. یک تخته یا پتو روی سگ، روی ستون فقرات آن قرار دهید. خود را در پشت سگ قرار دهید. با یک دست بالای گردن و با یک دست دیگر بدن آن را بالا بکشید.

حمل سگ به صورت امن

مرحله 6 : پوزه سگ.

حتی اگر شما سگ را می شناسید و همیشه دوستانه و ملایم است، تقریبا همیشه باید انتظار یک سگ آسیب دیده را داشته باشید. درد، شوک و سردرگمی باعث می شود سگ هایی که به خوبی رفتارمی کنند، به شما و یا شخص دیگری هجوم ببرند.

گام 2 - برخورد با آسیب های خاص

برخورد با آسیب های خاص

مرحله 1 : شواهدی از آسیب ستون فقرات را بررسی کنید.

اگر سگ ستون فقرات خود را زخمی کرده است، بسیار مهم است که آنها را روی یک سطح سخت قرار دهید. شواهد آسیب ستون فقرات عبارتند از: بی حرکتی یا حرکت ناخوشایند در پاهای عقب، ناخودآگاه، رفتارهای مختلف، فلج جزئی یا کامل و خونریزی سگ.

گزینه های زیادی برای استفاده از سطوح مسطح به عنوان روان کننده ها وجود دارد. می توانید از یک سوله، میز، قفسه کتاب، تخته اتو و... استفاده کنید.

اطمینان حاصل کنید که سگ در طرف خود قرار می گیرد و بدن آن در حالی که آن را به دقت بر روی برانکار قرار می دهید، پیچ خورده نیست. اگر کسی به شما کمک کند با دقت آنها را بر روی برانکار حرکت دهید.

برخورد با آسیب های خاص

مرحله 2 : یک سگ ناخودآگاه را آرام بگذارید.

سر سگ ناخودآگاه را در حالت نرمال با بدن سگ قرار دهید. این به این معنی است که بینی باید به جلو یا به سمت پایین باشد که گردش جریان هوا به ریه ها  و جریان خون به مغز را حفظ کند. اگر سگ دچار استفراغ شود، سرش را کمی پایین بیاورید تا اجازه دهید که استفراغ دهان سگ را آزاد کند. آگاه باشید که یک سگ که دچار آسیب دیدگی شده است احتمال دارد که استفراغ کند حتی اگر ناخودآگاه باشد.

برخورد با آسیب های خاص

مرحله 3 : یک اندام به وضوح شکسته را جدا نکنید.

اگر اندام سگ به وضوح شکسته است، آن را با چیزی مانند گاز یا حوله تمیز کرده و در محل قرار دهید. هدف کاهش حرکات پا است. همانطور که سگ را حرکت می دهید، اطمینان حاصل کنید که از کل اندام حمایت کنید، به طوری که نقطه ای که شکسته شده خم نشود. تلاش نکنید که استخوان های شکسته را به محل برسانید.

برخورد با آسیب های خاص

مرحله 4 : خونریزی کنترل نشده را متوقف کنید.

اگر سگ به طور مداوم بیش از پنج دقیقه خونریزی کند، شما باید اقداماتی را برای کنترل خونریزی انجام دهید. ابتدا فشارخون را با یک ماده تمیز، به طور ایده آل یک باند یا ژل تنظیم کنید. این کار حداقل از دست دادن خون زیاد جلوگیری میکند. اگر پانسمان کنید، بسته شدن زخم خونریزی با کشش برابر موجب آرام بخشیدن به زخم میشود.

گام 3 - بردن سگ به دامپزشک

بردن سگ به دامپزشک

مرحله 1 : حرکت مفاصل ستون فقرات و گردن را در طول حمل و نقل کم کنید.

هنگام حمل یک سگ بر روی یک برانکار، هر چیزی را که در اطراف بدن سگ قرار دارد نرم کنید تا بدن خود را به طور غیر ضروری حرکت ندهد. بالش یا حوله و پتو مناسب است.

 

بردن سگ به دامپزشک

مرحله 2 : سگ را بپوشانید.

به جای اینکه کاملا گرم شود، از یک پتو، حوله یا یک قطعه از لباس برای پوشاندن سگ در حین حمل و نقل استفاده کنید. نه تنها این سگ را آرام می کند، بلکه از تلفات گرمایشی که ممکن است به دلیل شوک یا آسیب رخ دهد، نیز جلوگیری میکند.

بردن سگ به دامپزشک

مرحله 3 : شخص دیگری را همراه داشته باشید.

اگر کسی همراهتان هست، یک نفر دیگر وارد دامپزشک شود. این به شما این امکان را می دهد که سگ را از حرکت دور نگه دارید. علاوه بر این، این شما را از رانندگی منحرف خواهد کرد.

 

بردن سگ به دامپزشک

مرحله 4 : با دامپزشک تماس بگیرید.

با بیمارستان دامپزشکی تماس بگیرید تا بفهمند که در راه هستید. توصیف های آنها برای ترمیم زخم های سگ تا رسیدن به بیمارستان و شروع امدادرسانی به سگ  انجام دهید. اگر هیچ کس دیگری همراه نداشته باشید، قبل از رسیدن، به بیمارستان خبر بدهید. یکی دیگر از مزایای فراخوانی، این است که دامپزشک بداند که شما در حال رفتن هستید و قادر به درمان سگ شماست. اگر آنها نباشند، می توانید یک دامپزشک دیگر را برای خدمات اورژانسی به آنجا برسانید یا به جای آن به شما بگویند کجا بروید.

اطلاعات مطلب

  • مراقبت
  • 501 بازدید
  • blankblankblankblankblank (2 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : هادی خانزاده - یکشنبه, 15 آوریل 18, 10:01 ب.ظ
  • دریافت فایل
  • ویکی هاو

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب