ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

نحوه تشخیص سرطان پستان در مردان

نحوه تشخیص سرطان پستان در مردان

نحوه تشخیص سرطان پستان در مردان

اگرچه سرطان پستان عمدتاً در خانمها رخ می دهد ، اما برای مردان نیز ممکن است سرطان پستان وجود داشته باشد. سرطان سینه مرد نشان دهنده ۱٪ موارد سرطان پستان است که هر ساله تشخیص داده می شوند.

آگاهی از علائم و نشانه هایی که می تواند نشان دهنده سرطان احتمالی در پستان مردان باشد ، همچنین آگاهی از آزمایشات تشخیصی که می توانید در صورت نگرانی شما و یا پزشک خود از این مهم بدانید بسیار مهم است.

بهترین کاری که می توانید در مورد سرطان پستان انجام دهید این است که زودتر از موعد پزشک خود را برای معاینه بدنی مراجعه کنید ، زیرا تشخیص سریع کلید درمانی مؤثر است.

مطالب مرتبط


گام 1 - شناخت علائم و نشانه ها

از هرگونه تغییر در پستان خود آگاه باشید.

 اگرچه بیشتر آقایان وقت زیادی را برای احساس یا معاینه در بافت سینه خود نمی گذرانند ، اما هنوز هم برای مردان ممکن است به سرطان سینه مبتلا شوند (اگرچه این مورد بسیار نادرتر از زنان است).

بنابراین ، اگر در ناحیه پستان احساس برآمدگی غیر طبیعی دارید ، به آن توجه داشته باشید و برای ارزیابی رسمی به پزشک مراجعه کنید.مواردی که باید به جستجوی آن بپردازید شامل توده هایی (معمولاً بدون درد) و / یا مناطق ضخیم بافت سینه است که برای شما غیر طبیعی است.

پزشک شما هنگام معاینه در ناحیه سینه شما قادر به ارائه اطلاعات اضافی خواهد بود و به شما اطلاع می دهد که آیا نیاز به آزمایش بیشتر تشخیصی است یا خیر.

نحوه تشخیص سرطان پستان در مردان

مراقب هرگونه تغییر پوستی در ناحیه پستان خود باشید.

تغییرات احتمالی که باید از آن آگاهی داشته باشید شامل قرمزی ، پوسته پوسته شدن ، کم رنگ شدن یا لکه دار شدن پوست روی یا در اطراف پستان است.

در صورت مشاهده هر یک از این تغییرات ، با پزشک خانواده خود وقت ملاقات کنید. همیشه بهتر است که توسط پزشک معاینه شوید.

نحوه تشخیص سرطان پستان در مردان

به هر گونه تغییر در نوک پستان خود توجه کنید.

ترشح از نوک پستان ، نوک پستان که به سمت داخل می چرخد یا سایر تغییرات مانند قرمزی یا پوسته پوسته شدن اطراف نوک پستان شما همه دلایل نگرانی هستند.

برای معاینه بیشتر و آزمایش های تشخیصی احتمالی ، زودتر از موعد با پزشک خود رزرو کنید.

نحوه تشخیص سرطان پستان در مردان

از عوامل خطر آگاه باشید.

اگرچه سرطان پستان مرد نادر است (این میزان کمتر از 1٪ از کل موارد سرطان پستان در بین زنان و مردان را شامل می شود) ، اما هنوز هم ممکن است.

عوامل خطرزا که احتمال ابتلا به سرطان پستان در انسان را افزایش می دهد عبارتند از:سن. مردان در دهه شصت و هفتاد خود بیشترین میزان ابتلا به سرطان پستان را دارند.سطح استروژن مردان با سطح استروژن بالاتر نیز در معرض خطر بیشتری هستند.

همه مردان تا حدی استروژن دارند (دقیقاً همانطور که همه خانم ها تستوسترون دارند) اما میزان استروژن در مردان به طور قابل توجهی پایین تر است. با این گفته ، مردانی که به عنوان بخشی از یک روش تغییر جنسیت تحت درمان با هورمون درمانی از استروژن قرار دارند ، بیشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان پستان هستند.

همچنین ، مردانی که اضافه وزن دارند یا به بیماری کبد مبتلا هستند در معرض خطر بیشتری قرار دارند ، زیرا هر دو این موارد سلامت منجر به افزایش استروژن در بدن می شود.

تحریک بیش از حد استروژن ممکن است به دلیل روشهای درمانی هورمونی ، اختلال عملکرد کبدی ، چاقی ، مصرف ماری جوانا یا بیماری ارثی باشد.

اگر سطح استروژن بالاتری به شما تشخیص داده شده است ، بیشتر به نحوه کاهش استروژن در مردان مراجعه کنید، که شامل خوردن غذای سالم ، ورزش و خواب کافی است.یک سابقه خانوادگی مثبت.

اگر سرطان پستان در خانواده شما اتفاق بیفتد ، شما نیز در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به آن در بعضی از نقاط زندگی خود هستید (اگرچه این خطر در مقایسه با زنان خانواده شما هنوز بسیار پایین است).

جهش ارثی در BRCA همچنین احتمال ابتلا به سرطان در مردان را افزایش می دهد.قرار گرفتن در معرض تابش. اگر در گذشته تابش اشعه به ناحیه سینه داشته اید (مانند سی تی اسکن) ، این نیز خطر شما را افزایش می دهد.

نحوه تشخیص سرطان پستان در مردان

گام 2 - انجام آزمایشات تشخیصی

یک امتحان بدنی بگیرید.

 اولین قدم برای تشخیص سرطان پستان در مردان (بعد از اینکه علائم یا علائمی داشته باشید که باعث نگرانی شما می شود) دریافت یک معاینه فیزیکی از پزشک است. پزشکان در مورد نحوه ارزیابی احساس بافت سینه و همچنین هرگونه برآمدگی ، برآمدگی یا سایر ناهنجاری هایی که ممکن است یافت شود ، آموزش می بینند.

آنها می توانند به شما اطلاع دهند كه آیا خطر ابتلا به سرطان احتمالی به اندازه کافی زیاد است كه آزمایش های تشخیصی بیشتری را تضمین كند یا خیر.هنگامی که در مطب پزشک خانواده خود حضور پیدا می کنید ، او می تواند بافت اطراف سینه شما را برای هرگونه توده غیرمعمول احساس کند.

پزشک شما به دنبال ناهنجاری هایی در نوک پستان یا پوست اطراف پستان شما نیز خواهد بود که این امر می تواند نشانه سرطان پستان باشد.

نحوه تشخیص سرطان پستان در مردان

ماموگرافی انجام دهید.

 ماموگرام یک فرم خاص از پرتونگاری است که برای بررسی بافت پستان طراحی شده است. این آزمایش غربالگری عمومی برای زنان است و در آقایان استفاده می شود که به اندازه کافی بالینی از ظن بالینی سرطان احتمالی سرطان پستان خود را نشان می دهند.

ماموگرافی به خودی خود به طور رسمی تشخیصی نیست ، اما این یک ابزار تحقیقاتی دیگر است که می تواند اطلاعات ارزشمندی را به پزشک شما ارائه دهد. اگر ماموگرافی مشکوک به نظر برسد ، پزشک از شما می خواهد در این مرحله به آزمایش های بعدی ادامه دهید.

برای انجام ماموگرافی ، بافت پستان شما به گونه ای فشرده می شود که بهترین دید ممکن را فراهم می کند ، و سپس با استفاده از فناوری مشابه اشعه ایکس تصویربرداری می شود.

این روش غیر تهاجمی است و می توان با ویزیت کوتاه روزانه به بیمارستان (جایی که ماشینهای ماموگرافی اغلب در آن قرار دارند) تکمیل شود.

نحوه تشخیص سرطان پستان در مردان

سونوگرافی را در نظر بگیرید.

سونوگرافی روش دیگری برای بررسی توده های مشکوک در بافت سینه و ارزیابی میزان نگرانی در مورد سرطان بودن یا نبودن آنهاست. پزشک ممکن است بسته به میزان اطمینان که در مورد تشخیص شما دارد ، این ارزیابی را توصیه کند.

تشخیص قطعی سرطان پستان معمولاً از طریق بیوپسی بدست می آید.سونوگرافی نیز به طور معمول در بیمارستان انجام می شود و چیزی بیش از یک مراجعه کوتاه در طول روز نیاز ندارد.یک ژل روی پوست روی پستان شما قرار داده شده است ، و سپس سونوگرافی  روی پوست شما (بالای ناحیه پستان) اجرا می شود تا یک نظر (براساس امواج صوتی) از آنچه در زیر پوست شما می گذرد ، به پزشک ارائه دهد.

یک متخصص نتایج "سونوگرافی" را "خوانده" و ارزیابی می کند که آیا مشکوک به سرطان وجود دارد یا خیر.اگر مشکوک به سرطان در تست سونوگرافی شما زیاد باشد ، از شما خواسته می شود که بیوپسی را انجام دهید.

نحوه تشخیص سرطان پستان در مردان

انتخاب بیوپسی.

بیوپسی جایی است که یک سوزن در نمونه مشکوک بافت سینه وارد می شود ، و برخی از سلول ها برای معاینه در زیر میکروسکوپ خارج می شوند. این آزمایش تشخیصی نهایی است که با اطمینان خاطر نشان می دهد سرطان پستان وجود دارد یا خیر ، همچنین می تواند در صورت ابتلا به سرطان پستان ، پزشک خود را در مورد نوع خاص سرطان آگاه کند.

بیوپسی معمولاً بعداً انجام می شود زیرا یک آزمایش محکم تر است ، به همین دلیل معمولاً یک ماموگرافی و یا یک سونوگرافی پیش از آن است.

نحوه تشخیص سرطان پستان در مردان

انجام آزمایشات تشخیصی روی خود سرطان.

  اگر سرطان پستان یافت شود ، پس از آن شما می توانید آزمایش های بیشتری را برای ارزیابی جزئیات خاص در مورد سرطان انجام دهید که می تواند بینشی در بهترین دوره درمان باشد.

موارد دیگری که می توانند آزمایش شوند شامل موارد زیر است:

این که آیا سرطان برای استروژن و یا گیرنده های پروژسترون مثبت است (این حتی در سرطان های سینه نر نیز صادق است).

آیا سرطان برای "نشانگرهای" دیگر که ممکن است بر درمان اثر بگذارد ، مثبت است.

آیا غدد لنفاوی زیر بغل علاوه بر بافت سینه نیز تحت تأثیر قرار می گیرد.

اینكه سرطان در هر نواحی دیگر بدن گسترش یافته است (متاستاز شده).بر اساس تمام این اطلاعات ، پزشک شما در مورد پیش آگهی و یک برنامه درمانی برای حرکت به جلو شما بحث خواهد کرد.

نحوه تشخیص سرطان پستان در مردان

اطلاعات مطلب

  • پزشکی
  • 250 بازدید
  • blankblankblankblankblank (No Ratings Yet)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : فخر کامبیز - سه‌شنبه, 31 مارس 20, 3:02 ب.ظ

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب