ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه میوه های مناسب برای افراد دیابتی انتخاب کنیم؟

چگونه میوه های مناسب برای افراد دیابتی انتخاب کنیم؟
چگونه میوه های مناسب برای افراد دیابتی انتخاب کنیم

دیابت بر اثر افزایش سطح قند خون به وجود می آید. لوزالمعده برای مدت طولانی انسولین مورد نیاز بدن را به مقدار کافی تولید نمی کند. بدون انسولین کافی قند زیادی در خون باقی می ماند. رژیم غذایی نقش مهمی در کنترل قند خون دارد. بسیاری از افراد مبتلا به دیابت فکر می کنند که نمی توانند میوه بخورند. اما بسیاری از میوه ها وجود دارند که مقدار کمی قند دارند و این افراد می توانند از آنها بخورند. در این چگونه تعدادی از میوهای مناسب افراد دیابتی را معرفی کرده ایم.

۱

چگونه میوه های مناسب برای افراد دیابتی انتخاب کنیم
سیب
در تحقیقی که از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۴ صورت گرفت معلوم شد که سیب میوه ای خوب برای افراد مبتلا به دیابت است. زیرا از شرایطی که باعث به وجود آمدن سندرم متابولیک- از جمله دیابت- می شود، جلوگیری می کند. بسیاری از شرکت کنندگان در این تحقیق متوجه شدند که ۲۴ ساعت بعد از مصرف سیب، علائم بیماری در آنها کاهش یافته است. با توجه به داده های تغذیه، سیب دارای شاخص قند خون ۳۸ است. (شاخص قند خون، شاخصی است که برای اندازه گیری تأثیر غذاها بر قند خون مورد استفاده قرار می گیرد)

۲

چگونه میوه های مناسب برای افراد دیابتی انتخاب کنیم
گریپ فروت
گریپ فروت که دارای شاخص قند خون ۲۵ است، میوه ای خوب برای دیابتی هاست چون به طور طبیعی سطح قند خون را پایین می آورد. هیچ یک از مواد تشکیل دهنده گریپ فروت مانع تولید انسولین در بدن نمی شود. گریپ فروت تازه بهتر از آب آن است چون سرعت تبدیل آن در بدن آهسته است. (به آرامی تبدیل می شود)

۳

چگونه میوه های مناسب برای افراد دیابتی انتخاب کنیم
پرتقال
پرتقال میوه ای با شاخص قند خون پایین (۴۸) است و برای بیماران دیابتی خوب است. فیبر و ویتامین C موجود در پرتقال، سطح قند خون را کنترل می کند. پرتقال یک میان وعده کم چرب است که می تواند قسمتی از رژیم غذایی سالم برای دیابتی ها باشد و باعث کنترل یا کاهش وزن در آنها شود.

بخوانید:  چگونه رابطه برادر خواهری خوبی داشته باشیم
 
۴

چگونه میوه های مناسب برای افراد دیابتی انتخاب کنیم
خربزه تلخ (Bitter Melon)
آب خربزه تلخ به عنوان یک دارو برای درمان دیابت در آسیا، افریقا و امریکای جنوبی استفاده می شود. خربزه تلخ میوه خوبی برای دیابتی ها محسوب می شود، چون به طور طبیعی سطح قند خون را در آنها کاهش می دهد. این میوه همچنین کمک می کند که بافت های بدن قند موجود در خون را جذب کند. اما مصرف زیاد آن می تواند باعث معده درد و اسهال شود و در کودکان مبتلا به هیپوگلیسمی (بیماری کم شدن قند در خون) ممکن است باعث شود سطح قند خون آنها بسیار کاهش پیدا کند.

۵

چگونه میوه های مناسب برای افراد دیابتی انتخاب کنیم
موز
این میوه به این که قند بسیار زیادی دارد و همچنین چاق کننده است مشهور است. اما این میوه برای افراد مبتلا به دیابت خوب است چون قند کمی دارد و سطح قند موجود در خون را افزایش نمی دهد. همچنین به عنوان یک ماده غذایی کم چرب به دیابتی ها کمک می کند که وزن خود را کاهش دهند یا وزن فعلی خود را حفظ کنند. موز همچنین حاوی پتاسیم است و سدیم موجود در بدن را کاهش می دهد.

مطالب مرتبط


اطلاعات مطلب

  • سلامت
  • 271 بازدید
  • blankblankblankblankblank (No Ratings Yet)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : ناهید لاهرودی - دوشنبه, 18 جولای 16, 4:45 ق.ظ

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب