ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

4 × چهار =

بستن
بستن

میوه درمانی و خواص میوه ها

میوه درمانی و خواص میوه ها

حمد وسپاس خداوند را که توفیق این نگارش را به من عطا فرمود،آنچه در این مطالب می خوانید بعضی از خواص وفایده های موجود در میوه ها و بعضی سبزیجات می باشد که به صورت خلاصه بیان شده است.
با خواندن این مطالب و دقت وتأمل در خواص میوه ها قبل از درک چگونگی درمان با میوه ها و سبزیجات ، به حضور وشناخت خداوند متعال وعظمت و قدرت او پی خواهیم برد.هر نوع مواد معدنی را که بدن انسان به آن نیاز دارد می توان در میوه ها جستجو کرد که از جمله آن مواد معدنی می توان بهموارد زیر اشاره کرد:
آهن : (دردرمان کم خونی)

آهک : (غذارسانی به استخوان ها، درمان بیماری های سل، سرطان ، ورم و عفونت غده ها)

ارسنیک : (به بدن نیرو می دهد واز سل پیش گیری می کند) ، فسفر :(موردنیاز مغز، ضد بیماری های عصبی، رشد وافزایش سلول)

قند : (به عضلات نیرو میدهد.)

سیلیس : (رگ ها و استخوان ها را محکم می کند وجریان خون را فعال می کند)

منیزیم : (معده و روده ها را فعال می کند، اعصاب را تنظیم ،هضم را آسان و از سرطان جلوگیری می کند)

پتاسیم : (قلب را تقویت، ادرار را زیاد و از رماتیسم و نقرس پیش گیری می کند)

گوگرد : (خون را تصفیه و ضدعفونی ، عفونتهای داخلی وبیماریهای پوستی را درمان می کند)

ید : ( ادرارآور است، نقرس ورماتیسم را درمان وترشح های غده ها را تنظیم میکند.)

مطالب مرتبط


گام 1 - میوه های هسته دار

میوه های هسته دار

پوست نکندن میوه ها
لازم است بگوییم که پوست میوه ها نیز داراي خواص و فوایدي است که انسان می تواند از آنها بهره مند شود.مثلاً در مورد پوست سیب، پرتقال،هلو ودیگر میوه ها بسیار سفارش شده است ، چرا که داراي ویتامین ها ومواد موردنیاز بدن میباشد.
امام صادق (ع) درباره احوال پدر گرامیشان می فرماید:حضرت پوست کندن میوه را مکروه می دانست.همچنین حضرت درباب شستن میوه می فرماید:براي هر میوه اي سمومی است وقتی به دست شما رسید، آن را باآب شستشو دهید یا در آب فروبرید.
میوه هاي بهشتی:
دردین اسلام براي بعضی از میوه ها ارزش ویژه اي درنظرگرفته شده است و آنها را از میوه هاي بهشتی نامیده اند.
امام صادق(ع) درباره میوه هاي بهشتی می فرماید:
پنج میوه از میوه هاي بهشتی در دنیا است ، انار ،سیب ،به ، انگور ،خرما. بعضی از این میوه ها به همراه انجیر و زیتون در قرآن کریم نیز نام برده شده اند

میوه های هسته دار

آلبالو
آلبالو داراي طبیعتی سرد است.  ویتامین هاي موجود در این میوه تابستانیA,C,E
میباشد.آلبالو داراي املاحی معدنی است که از جمله آنها می توان به پتاسیم و آهن، سدیم،روي، مس ومنیزیم اشاره کرد.آلبالو اعصاب را آرام ، اشتها را افزایش و درمان لاغري است.تشنگی را برطرف و خارش پوستی را از بین می برد.بیماري هاي قلبی، غلظت و فشارخون را کاهش می دهد.بیماري هاي قلبی، غلظت و فشار خون را کاهش می دهد.در پیشگیري و درمان پوسیدگی دندان موثر است.
کلسترول را کاهش ،کم خوابی را درمان و از واریس رگ ها پیشگیري می کند.
صفرا و سنگ کلیه را از بین می برد.براي کسانی که چربی و مزاج گرمی دارند، مفید است.آلبالو، وزن را کاهش می دهد و کسانی که افزایش وزن دارند براي کاهش وزن ، می توانند آلبالو بخورند.آلبالو قدرت باروري مردها را افزایش می دهد.سردرد ودرد مفاصل را کاهش می دهد.در درمان نقرس، روماتیسم و التهاب ورم معده بسیار مفید است.نارسایی هاي کبد ، سوء هاضمه و حالت تهوع را درمان می کند.آلو شامل بعضی از مواد معدنی است که از جمله آنها می توان به:آهن،پتاسیم ،سدیم، فسفر، منیزیم، کلسیم  و   کربوهیدرات اشاره کرد.آلو داراي فایده هاي دارویی بسیار است که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:آلو فعالیت هاي ذهنی را تقویت و فکر را باز مینماید فشارخون را تنظیم ، قندخون را کنترل،کم خونی را درمان وضعف، ناتوانی و خستگی جسمی را از بین می برد. آلو همچنین چربی را نیز کاهش می دهد.
پیشگیري ازبیماري هاي قلبی، عروقی ، گوارشی و سرطان رابه عهده دارد. دستگاه هاضمه را تنظیم و تقویت نموده و تهوع را ازبین می برد.انگل هاي معده وسم هاي دستگاه گوارش را از بین می برد.آلو نه تنها ضد عفونی کننده است، بلکه تب هاي روده اي و سوء هاضمه را نیز درمان می نماید.آلو در درمان بیماري هایی چون بواسیر، تصلب شرایین، روماتیسم، سر درد،یبوست نقش مهمی داردآلوي سیاه ،حرارت درونی بدن را کاهش داده و خارش بدن را از میبرد

میوه های هسته دار


آلو
آلو داراي طبیعی سرداست. از جمله ویتامین هاي آلو می توان به (A.C)اشاره کرد.
آلو شامل بعضی از مواد معدنی است که از جمله آنها می توان به:آهن،پتاسیم ،سدیم، فسفر، منیزیم، کلسیم و کربوهیدرات اشاره کرد.
آلو داراي فایده هاي دارویی بسیار است که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:آلو فعالیت هاي ذهنی را تقویت و فکر را باز می نماید.فشارخون را تنظیم ، قندخون را کنترل،کم خونی را درمان وضعف، ناتوانی و خستگی جسمی را از بین می برد. آلو همچنین چربی را نیز کاهش می دهد.پیشگیري ازبیماري هاي قلبی، عروقی ، گوارشی و سرطان رابه عهده دارد. دستگاه هاضمه را تنظیم و تقویت نموده و تهوع را ازبین می برد.انگل هاي معده وسم هاي دستگاه گوارش را از بین می برد.آلو نه تنها ضد عفونی کننده است، بلکه تب هاي روده اي و سوء هاضمه را نیز درمان می نماید.آلو در درمان بیماري هایی چون بواسیر، تصلب شرایین، روماتیسم، سر درد،یبوست و نقرس نقش بسزایی دارد.آلوي سیاه ،حرارت درونی بدن را کاهش داده و خارش بدن را از بین می برد.

میوه های هسته دار

خرمالو 

خرمالو سرشار از ویتامین هاي(,C3,B2,B1A,B)میباشداز مواد معدنی موجود در خرمالو می توان به موارد زیر اشاره کرد:آهن ،پتاسیم ، فسفر، منیزیم،کلسیم ، گوگرد.از جمله فایده هاي خرمالو این موارد است: خرمالو اشتهاآور است وبراي رشد کودکان بسیار مفید است .همچنین نه تنها خون سازاست بلکه چربی خون را از بین می برد وقند آن براي بیماران دیابتی ضرري ندارد؛ هم زود هضم بوده و هم معده را تقویت مینماید. براي درمان آفت هاي دهان، گلو درد، نقرس ، بیماري هاي کبد و کلیه نیز می توان از این میوه ارزش مند استفاده کرد. ازآب خرمالو نیز می توان براي درمان زخم ها استفاده کرد

میوه های هسته دار


شلیل
 شلیل سرشار از ویتامین هاي(A,C) میباشد.ازفایده هاي درمانی شلیل می توان به موارد زیر اشاره کرد:گرمازدگی را از بین می برد و شخص گرمازده را درمان می نماید.
در درمان بیماري هایی چون:سرطان، دیابت، قلبی و عروقی که از خطرناك ترین بیماري ها هستند می توان از شلیل استفاده کرد.شلیل سلامت پوست را حفظ می کند . سیستم ایمنی بدن را تقویت می نماید.از فایده هاي دیگر شلیل می توان به حفظ سلامت دندان واستخوان اشاره کرد

اطلاعات مطلب

  • سلامت
  • 870 بازدید
  • blankblankblankblankblank (4 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : هادی خانزاده - چهارشنبه, 09 می 18, 12:09 ق.ظ

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب