ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونگی قالب بندی شرطی در گوگل شیت

چگونگی قالب بندی شرطی در گوگل شیت

Google Sheets

چگونگی قالب بندی شرطی در گوگل شیت

گوگل داک، گوگل شیت و گوگل اسلاید نیز از جمله سرویس هایی هستند که به عنوان یک جایگزین مناسب و همیشه در دسترس برای واژه پرداز، اکسل و پاورپوینت در مجموعه آفیس طراحی شده و در اختیار کاربران قرار گرفته اند. با استفاده از هریک از این سرویس ها می توانید اسناد متنی، اسلایدهای نمایشی و فرم های محاسباتی خود را ایجاد کرده و در هر زمان و مکان با دسترسی به شبکه جهانی اینترنت، به این اطلاعات نیز دسترسی یابید.

 

در میان این سرویس ها، گوگل شیت از محبوبیت خاصی در میان کاربران برخوردار است و بسیاری از کاربران فرم های محاسباتی خود را در این سرویس ایجاد کرده و به کمک فرمول ها و توابع رایگانی که گوگل در اختیارشان قرار می دهد به بسیاری از نیازهای محاسباتی خود پاسخ می دهند.

اگر شما نیز جزو کاربران این سرویس هستید و دوست دارید نتایج محاسباتتان در شرایط مختلف به شکل های متفاوتی نشان داده شود پیشنهاد می کنیم از ترفند زیر کمک بگیرید.

 

به عنوان مثال چنانچه شما در مقابل نام مجموعه ای از افراد، نمره یا امتیاز اختصاص یافته به آنها را درج کرده باشید و بخواهید نمرات زیر ۱۰ به رنگ قرمز، نمرات بین ۱۰ تا ۱۵ به رنگ زرد و نمرات ۱۵ به بالا به رنگ سبز نمایش داده شوند یا بخواهید خصوصیات نمایشی هر سلول را باتوجه به مقادیر موجود در آن تعیین کنید، استفاده از این روش بهترین راه حل است.

 

به لینک https://docs.google.com مراجعه کرده و به حساب کاربری گوگل خود وارد شوید.

Screenshot (5)

مطالب مرتبط


گام 1 - قالب بندی شرطی در گوگل شیت

 

از بالاـ سمت راست محیط کاربری، روی آیکون همبرگری موجود کلیک کرده و گزینه Sheets را انتخاب کنید.

 

اکنون فایل های موجود در گوگل درایو شما به نمایش درآمده و با کلیک روی Blank نیز می توانید یک شیت جدید ایجاد کنید.

Google Sheets 01

 

 

ترفندهای قالب بندی در گوگل شیت

پس از انتخاب فایل موردنظر یا ایجاد یک فایل جدید، سلول هایی که قصد دارید فرم دهی شرطی را روی آنها اعمال کنید به حالت انتخاب درآورده و از منوی Format روی Conditional Formatting کلیک کنید.

 

اکنون نوار قوانین فرم دهی به نمایش درآمده و در بخش Apply to Range سلول های انتخابی شما وارد شده است. (برای تغییر در محدوده سلول های انتخابی کافی است روی آیکون مشبک موجود در این بخش کلیک کرده و پس از انتخاب محدوده یا سلول جدید، روی گزینه OK کلیک کنید)

Google Sheets 02

 

نوار قوانین فرم دهی در گوگل شیت

پس از مشخص شدن محدوده سلول های موردنظر باید شرط لازم جهت اعمال فرم دلخواه را مشخص کنید.

در بخش Format cells if می توانید با انتخاب هریک از گزینه های موجود، شرط های مختلفی همچون خالی بودن سلول، خالی نبودن سلول، شامل یا شامل نشدن یک عبارت خاص، شروع یا پایان با یک عبارت خاص، دقیقا مشابه یک عبارت، کمتر یا بیشتر از یک مقدار، مساوی، نامساوی، بین دو مقدار و... را مشخص کرده و پس از مشخص کردن مقادیر مربوط به هر شرط، در بخش Formatting Style فرم دلخواه خود را برای حالتی که شرط برقرار است انتخاب کنید.

 

به عنوان مثال

چنانچه بخواهیم سلول های شامل اعداد بین 10 و 20 (بزرگ تر از 10 و کوچک تر مساوی 20) با زمینه زرد رنگ و رنگ قلم قرمز نمایش داده شوند باید از گزینه های شرطی گزینه Is Between را انتخاب کرده و مقادیر 11 و 20 را در کادرهای به نمایش درآمده وارد کنیم. در ادامه نیز با انتخاب رنگ زرد برای زمینه و رنگ قرمز برای قلم و کلیک روی OK شرط موردنظر ایجاد و روی محتوای انتخابی اعمال می شود.

اطلاعات مطلب

  • کامپیوتر و الکترونیک
  • 1,385 بازدید
  • blankblankblankblankblank (1 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : درهمی - چهارشنبه, 09 ژانویه 19, 3:34 ب.ظ

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب