ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه از فولیک اسید بهره مند شویم ؟

چگونه از فولیک اسید بهره مند شویم ؟

فولیک اسید، که نام دیگر آن ویتامین B9 است، ویتامین بسیار مهمی است به خصوص برای زنان باردار که در دوران بارداری روزانه باید مصرف کنند. ادامه چگونه را بخوانید تا از مزایای فولیک اسید باخبر شوید.

مطالب مرتبط


گام 1 -

blank

چرا خوردن فولیک اسید برای زنان باردار مهم است؟ چون به رشد رشته های عصبی، نخاع و مغز کودک کمک می کند. زنان بارداری که فولیک اسید کافی (400 میلی گرم در روز) مصرف نمی کنند، چه از طریق غذا و چه مکمل ها، احتمال اینکه بچه ی ناقص به دنیا بیاورند زیاد است. این نقص می تواند اسپینا بیفیدا باشد. به نظر محققان، فولیک اسید می تواند دیگر نقص های تولد مانند برخی از نقص های مادرزادی قلب و یا لب شکری را هم کاهش دهد. البته تحقیقات بیشتر برای تأیید این نظریات نیاز است.

 

تنها زنان باردار نیستند که به فولیک اسید نیاز دارند. هرکسی باید روزانه به مقدار لازم فولیک اسید مصرف کند. فولیک اسید نقش موثری در تولید گلبول های قرمز دارد و می تواند از انواع خاصی از کم خونی جلوگیری کند.

 

یکی دیگر از خاصیت های فولیک اسید این است که باعث کاهش مقدار نوعی آمینو اسید در انسان، به نام هموسیستئین می شود. این آمینواسید با بیماری های قلبی و سکته ی مغزی ارتباط دارد.

اطلاعات مطلب

  • سلامت
  • 330 بازدید
  • blankblankblankblankblank (1 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : ناهید لاهرودی - سه‌شنبه, 19 جولای 16, 6:05 ق.ظ

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب