ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه فردی مسئولیت پذیر باشیم؟

چگونه فردی مسئولیت پذیر باشیم؟

 

masuliat

حس مسئولیت‌پذیری تنها به خودتان بستگی دارد. شما رفتار و گفتار خودتان را انتخاب می‌کنید. مسئولیت‌پذیری یک مهارت است که باید آن را یاد بگیرید. راه‌های زیادی برای یادگیری آن وجود دارد.

مطالب مرتبط


گام 1 - مراحل مسئولیت پذیری

 

بهانه نیاورید

 

masul1

هر زمان که مرتکب اشتباهی شدید مسئولیت آن را بپذیرید. به‌جای آنکه کسی یا چیزی دیگر را بخواهید مقصر کنید سعی کنید دلیل واقعی شکستتان را پیداکرده و به آن اقرار کنید. با بهانه آوردن مسئولیت از عهده‌ی شما برداشته می‌شود اما فردی بزدل خواهید شد. اگر نمی‌توانید کاری را کامل کنید، مثلاً سر ساعت در جایی حاضر شوید، قول ندهید.

 

 

ناله و شکایت نکنید

شکایت‌کنندگان اغلب افرادی هستند که زیاد صحبت می‌کنند و کاری انجام نمی‌دهند. آن‌ها از کلمات جالبی استفاده می‌کنند و خوب حرف می‌زنند اما وقتی نوبت عمل می‌رسد کاری نمی‌کنند. به‌جای این کار ناله و شکایت را کنار بگذارید و کمی مسئولیت بپذیرید. اگر از روش انجام کاری ناراضی هستید آن را خودتان انجام دهید و یا با فردی که آن کار را اشتباه انجام می‌دهد مشورت کنید. ما منفی‌بافی و شکایت دائم درباره‌ی جهان اطراف خودتان، مطمئن باشید همه‌جا را از چیزهای منفی پر خواهید کرد.  

 

 

مدیریت مالی یاد بگیرید

 

 

masul3

یکی از مهم‌ترین مسئولیت‌هایی که به‌عنوان یک فرد بزرگ‌سال دارید مراقبت از منابع مالی شماست. شما کاری پیدا می‌کنید، حقوق می‌گیرید و می‌خواهید هر ماه با آن زندگی خود را بگذرانید. متأسفانه همه نمی‌دانند چگونه می‌توانند منابع مالی خود را مدیریت کنند. اغلب افراد بیشتر حقوق خود را قبل از آخر ماه خرج می‌کنند. گاهی حتی از پرداخت قبوض ممانعت می‌کنند زیرا چیز جالبی پیداکرده‌اند که می‌خواهند بخرند. این‌ها نمونه‌هایی از افرادی هستند که مسئولیت‌پذیر نمی‌باشند.

 

کارها را عقب نیندازید

 

masul4

افراد موفق انسان‌های سخت‌کوش هستند. برای رسیدن به موفقیت در هر زمینه‌ی زندگی شما باید برای آن سخت تلاش کنید. بعلاوه باید مسئولیت‌پذیر باشید. بدون مسئولیت‌پذیری شما پیشرفت زیادی نخواهید داشت. اولین گامی که برای موفقیت باید بردارید این است که کارها را عقب نیندازید. زمان‌هایی که وقت آزاد دارید را هدر ندهید. عقب انداختن کارها شما را به جایی نمی‌رساند. اگر وقت آزاد دارید در راهی هوشمندانه از آن استفاده کنید.

 

 

ثابت‌قدم باشید و برنامه‌ی خود را ادامه دهید

 

masul5

داشتن یک روال خوب است. یک برنامه یعنی نظم و این یعنی شما در مسیر درستی قرار دارید. اگر کار می‌کنید سعی کنید هر روز در یک ساعت خاص از خواب بیدار شوید. حتی در تعطیلات آخر هفته می‌توانید به‌جای آنکه تا ظهر در رختخواب بمانید زودتر بیدار شوید. این به برنامه‌ی شما ثبات می‌دهد. بعلاوه باید برای کارها و امور شخصی  خود برنامه داشته باشید. اگر برخی کارها در تمام طول هفته تکرار می‌شوند آن‌ها را در برنامه‌ی خود بگنجانید. خارج شدن از برنامه می‌تواند روال را برهم زده و تعادل را از بین ببرد.

مسئولیت‌پذیری یعنی شما روی همه‌ی کارهایتان کنترل دارید. شما اجازه نمی‌دهید دیگران مقصر اشتباهات شما شوند و یا دوستان یا خانواده‌ی خود را فراموش کنید. همچنین نباید بگذارید تنبلی مانع کار شما شود. اگر کاری به شما سپرده شده است باید تا انتها آن را انجام دهید.

 

اطلاعات مطلب

  • آداب معاشرت
  • 427 بازدید
  • blankblankblankblankblank (1 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : فخر کامبیز - دوشنبه, 24 آوریل 17, 9:21 ق.ظ

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب